Автор Тема: Хрестини: як і де відсвяткувати і головний атрибут - крижма  (Прочитано 101119 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline irunaАвтор темы

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +367/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: іра
Дівчата, хелп, я ще сама не мама,(в очікуванні) але нас з чоловіком запросили на хрестини, його в ролі хресного тата, я так , за компанію.Підскажіть як вони проходять , що тато має мати окрім крижми????? бо досвіду не має d30, а процедури не знаємо d100.ДЯКУЮЮЮЮ! А, і нам згодиться що і як, бо за місяць і до нас бузьок має прелитіти, так що згодиться досвід ВАШ.

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
тримаю на руках два щастя.

Сказали спасибо: TinaTi

Offline naddy.b

• Своя Мамка
  • Репутація: +28/-0
  • Користувач забанений!
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Надія
Re: Хрестини))))
« Reply #1 : 23 Серпень 2010, 11:49:32 »
Хресні, як правило, крім крижми купують дитині золотого хрестика. Треба обов"язково знати ОТЧЕ НАШ і Вірую.  І коли йдете на хрестини, то берете з собою щось солоденьке :) Колись дарували навіть просто цукор, зараз переважно цукерки. А в церкві вам усе священник скаже.

Хресним треба буде дитинку роздіти а потім вдіти, так що хай морально готується :)

Offline barambosya

• Життя прекрасне і я цьому підтвердження!!!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +174/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Син Владислав
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
« Reply #2 : 23 Серпень 2010, 11:51:18 »
Ми перед христинами питали у священника, що треба мати нам і хресним батькам. То він теж казав, що крім крижми було б добре ще хрестик, не обовязково золотий. Але не забудьте його посвятити на хрестинах. Ще знаю, що купляють гарні свічки, подібні як на весілля, але то не обовязково, священник має свої. А так то запитайте у батьків, щоб вони хотіли у подарунок. А ще треба  посповідатися перед тим і в той день вранці не можна займатися сексом :8. Одягнути дитинку має хресна мама. Але от не памятаю, чи це вона виносить дитинку з хати, чи рідна мама. В церкву з собою треба взяти соску і бутилочку, підгузок, бо всяке може бути z5. якщо ще щось згадаю, допишу

Offline naddy.b

• Своя Мамка
  • Користувач забанений!
    • Награды
« Reply #3 : 23 Серпень 2010, 11:54:49 »
Дитину з хати хресна виносить, це точно.
Іра, а звільніть місце собі у скриньці, я вам хочу зробити пропозицію :)

Offline midsummer

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +106/-0
    • Награды
« Reply #4 : 23 Серпень 2010, 12:22:52 »
Коли мій чоловік ішов за хресного ми купляли: цукерки (щоб життя солодким було), печиво або хліб (щоб здорва була), іграшку (щоб доля була щаслива), монетки у мішечку (для багатства), крижма і золотий кулончик на пару з зресною бо хрестик у них був свій.

Offline irchik

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +100/-0
    • Награды
« Reply #5 : 23 Серпень 2010, 12:23:37 »
мої куми купляли гарні білі свічки, бо мені казали що ті свічки мають зберігатися до смерті, солодке обов'язково, хрестик золотий не обов'язково, ми не мали, але як на мене то краще мати, бо в кожній церкві мають свої прості хрестики, нам такий посвятили і дали, а тепер шо з ним робити я навіть не знаю d104

Offline midsummer

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +106/-0
    • Награды
« Reply #6 : 23 Серпень 2010, 12:32:15 »
А ще згадала, можна подарувати срібну ложечку. І гарно і практично для першого прикорму.

Offline irunaАвтор темы

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #7 : 23 Серпень 2010, 14:03:20 »
а в чому хрестять малявку, і яку роль відіграє крижма d100, я знаю що мені має бути стидно, що не знаю таке але от спитаю ВАС і буду знати , чесно просто не була хресною ні разу, а знатитреба d143

Offline naddy.b

• Своя Мамка
  • Користувач забанений!
    • Награды
« Reply #8 : 23 Серпень 2010, 14:24:27 »
Хрестити можна в чому хочете, але мають бути голенькими ручки, ніжки, животик і голівка (їх будуть змочувати свяченою водичкою). Ми одягали бодік, а зверху нарядний білий комбінезончик. Комбезик зняли, а бодік розщепили і так хрестили.

Offline irunaАвтор темы

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #9 : 23 Серпень 2010, 14:47:17 »
дякую Надя!

Offline Ірена

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +15/-0
    • Награды
« Reply #10 : 23 Серпень 2010, 15:01:18 »
В нас ще хресна перед тим, як виносити мале з дому, просила благословення у батьків.
Свічки обов'язково треба. Можна одну, а можна і дві. Ці свічки зберігаються до першого причастя дитини.
Яку саме крижму купувати, краще порадитись з батьками дитини. А то вибір великий. Є крижми дорогі, а є простіші, як пеленочки.
А що вже дарувати, то тут в кожного своя фантазія. Але найкраще спитати у батьків, щоб не вийшло речей, як на двійняток.

Offline Fantazzy

• Активна Мамка
  • Репутація: +5/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Тетяна
« Reply #11 : 23 Серпень 2010, 20:27:51 »
Я Вам з досвіду напишу, бо хресною була тричі. Обов"язково треба крижмо. По правильному, воно має бути простим, полотняним великим шматком тканини (потім його використовують замість простирадла, рушника чи шиють наволочкина подушки дитині). З порад - не беріть новомодні шовкові і атласні - будете дитину ловити всі хрестини. Зараз є чудові прості крижма з різними мереживами і вишивочками до смаку. Як правило (але не обов"язково, все залежить від місцевих традицій), хресний має оплачувати процес хрестин. Один раз ми з кумами домовлялись і хтось дарував хрестик, а хтось до нього ланцюжок. Дівчинці часом дарують сережки. останній раз я дарувала розвиваючий килимок, а перед цим чоловік хрестив дитину, то дарували дитячий "шезлонг". Дуже вгодили, в шезлонгу вже друге бавлять. Не бійтесь спитати. Бажано перед хрестинами висповідатись (але знову ж таки, не обов"язково, я тільки раз це робила), знати Отче наш і Вірую (але з практики - всі священники говорять Вірую по-різному, тому ми з кумами починали, а потім тільки повторювали за священниками). На мою думку, в обрядовій частині все залежить від священника і місцевих традицій. Тому найкраще - розпитати того, в кого будете хрестити, Вам все розкажуть детально.  ну і теж традиційно - якщо вперше йдете до хати, де є новонароджене маля - треба взяти солодкого (цукру чи цукерок). наче все, що знала.

Offline Ірена

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +15/-0
    • Награды
« Reply #12 : 24 Серпень 2010, 23:08:03 »
Як це "Вірую по-різному" ?

Offline naddy.b

• Своя Мамка
  • Користувач забанений!
    • Награды
« Reply #13 : 24 Серпень 2010, 23:17:38 »
В католицьких і православних церквах трохи різниться текст. В католицькій текст нормальною мовою написаний, у православній - більш під старослов"янську. Я з цим постійно стикаюсь, бо сама католичка, а попадаю переважно у православні та греко-католицькі церкви. Колись мене так одна бабка довела була (постійно мене переправляла), що я ій на зло Отченаш німецькою проказувала  d140

Offline tanuxa

• Віддана Мамка
  • Репутація: +274/-3
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
« Reply #14 : 24 Серпень 2010, 23:27:11 »
Цитувати
А ще згадала, можна подарувати срібну ложечку. І гарно і практично для першого прикор

z4 Во подарок.

На рахунок крижми,я теж за те,щоб купляти нат уральну.
Я маю 3 шовкові крижми ,то хочу малій пошити наволочку і підодіальничок.

Нам хресний дарував кульчики.Переважно так роблять або хрестик.Обовязково солодке і ігрушка.

Offline galyusja

• Віддана Мамка
  • Репутація: +582/-0
  • Просто треба залишатись Людиною, завжди і всюди
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Галя
« Reply #15 : 25 Серпень 2010, 00:04:38 »
Я маю вже 5 похресників, але ще не знала, що потрібно дарувати хрестик.  d100
Мати потрібно крижму,  щось солодке і іграшку, ну і подарунок. А за сам процес хрести нема чого переживати, священик все буде казати, що за чим робити.  :)

Offline Fantazzy

• Активна Мамка
  • Репутація: +5/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Тетяна
« Reply #16 : 25 Серпень 2010, 21:37:20 »
Ірена, дуже просто, починаючи від того, що в різних церквах трохи різниться текст, закінчуючи тим, що в одних церквах молитву промовляють, а в інших - співають. і якщо не знаєш мелодії - той ще випадок.