Автор Тема: Правила введення прикорму  (Прочитано 21993 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline div4unk@

• Віддана Мамка
  • Репутація: +199/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Христина
Re: Правила введення прикорму
« Reply #306 : 06 Січень 2015, 10:38:57 »
Цитувати
,звісно,краще не форсувати,ніде м"ясо від дитини не дінеться,можна і не квапитись.Це якби вже зовсім молочка мало,чи дитя не набирає вагу,то може цю схемку варто застосувати.А якщо з ГВ все ОК,то краще не спішити
в принципі керуються таким: якщо з дитиною все ок і набирає нормально, то починають з овочів. Якщо недобирає вагу - то з кашок, якщо низький гемоглобін - швидко вводять мясо, якщо проблеми з дизбактеріозом - починають кефірчикам, мало кальцію - дають сир.  Але не радять на початок давати фрукти, бо вони солодкаві і дитя потім може не схотіти нейтральних продуктів
І дійсно - куди спішити, якщо з ГВ все добре ? Хіба потрібно швидко відлучити і за місяць -два повністю перейти на звичайну іжу (мамі на роботу, наступна вагітність і т.д), заміняючи годування прикормом.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline m_olesya

• Своя Мамка
  • Репутація: +36/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Єва 12 років, Остапчик 2 роки
  • Ваше справжнє ім’я: Олеся
« Reply #307 : 06 Січень 2015, 12:35:44 »
Ще один аргумент щоб починати прикорм з овочів-це схильність дитинки до закрепів.Я тому щось більше схилялась до каш,бо він у мене ітак какун z5.Але за останній тиждень кількість покаків зменшилась,то я ще вагаюсь d143.
А їй однаково.Вона тулить запашну свою дитинку до грудей та обнюхує запашне її личко,натерте м"ятою і рум"янком.Байка,що дитинка її з ганчір"я - дитяча голова з торішнього жовтого ранету.А де вона візьме теплу живу дитинку?Позичить в сусідів?Чи купить на базарі?Чи ягнятко вгорне замість дитинки?

Offline Люня

• Своя Мамка
  • Репутація: +59/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: 2
  • Ваше справжнє ім’я: Ольга
« Reply #308 : 07 Січень 2015, 12:27:48 »
погоджуюсь. в мене мала погано набирала, то за порадою педіатра я почала з каші. але за тиждень в неї почалися закрепи, я замінила кашу на брокколі - і все стало добре. зробила висновок, що в кого є схильність до закрепів - каші краще перенести на пізніше

Offline div4unk@

• Віддана Мамка
    • Награды
« Reply #309 : 07 Січень 2015, 13:19:01 »
В мене теж досить часто какає, ну та й нехай
Ну, закрепи найчастіше дає рисова каша. То часто нею не годувати напевно, або даввати зі сливочкою
Цитувати
і отримати зрозумілу відповідь та зважити для себе, я не змогла доти, доки не натрапила на думку авторитетного для мене педіатра та психолого Лариси Свиридової (порадами котрої зачитувалася і з задоволенням користувалася під час вагітності та пологів). – Все геніально та просто: прикорм варто розпочинати тоді, коли ви помітите серйозну зацікавленість малюка до їжі з вашої тарілки, більше того, коли малюк полишає свої забавки, чи його не цікавлять навіть мобільний телефон з телевізором, натомість є ціль – те, що їсте ви, маєте очевидний сигнал. Ооохх, як же розумно все влаштовано: природа власноруч вирішила за нас з вами і ВООЗ як зорієнтуватися і які сигнали отримати.
дійсно правдиво. Моя манюня ще не сидить і нема ні одного зуба, що є вагомими ознаками введення прикорму. Зато дуже сильно проявляє зацікавленість до того, що я там собі в рот кладу )) Вже думала, чи б то раніше не почати на тиждень -два до 6 міс. Але я і трохи тренувала іі зацікавленість - ще місяць тому почала істи біля дитини, щоб вона бачила, а коли я гризла яблуко, то давала кілька разів трішки посмоктати (то швидше виглядало як послинити). От вже тиждень прикормлюю овочами, то малій подобається істи з ложки

Offline div4unk@

• Віддана Мамка
    • Награды
« Reply #310 : 10 Січень 2015, 20:40:25 »
Цитувати
Час введення нового овочевого страви (коли овочевим пюре вже повністю можна замінити одне годування) 11 днів;
Сумарна кількість продукту 50-100 грам (10-20 чайних ложок);
Слід зазначити, що кількість уживаного пюре буде залежати від віку дитини, його апетиту і переваг. У моїй схемі я вибрала середній варіант - сумарна кількість 75 грам (15 ложок). 1 ложка - цибуля, 4 ложки - кабачка, 4 ложки - картоплі, 3 ложки - морквини, 3 ложки - капусти. Знаючи загальний принцип, думаю, ви без зусиль зможете відредагувати схему, якщо вам потрібно буде скоротити або збільшити кількість вживаної їжі.

Цитувати
Починати прикорм слід з 6-ти місячного віку (цей термін може змінюватися в залежності від стану дитини, його ваги, способу вигодовування і визначається лікуючим педіатром);
    Вживати новий продукт необхідно на початку трапези, після чого - догодувати малюка молоком або сумішшю;
    Один новий продукт - в 3 дні (вводячи новий продукт, необхідно уважно спостерігати за станом малюка: апетит, стілець, температура тіла, настрій, висипання на шкірі. Ці три дні необхідні, щоб у разі виникнення небажаної реакції (наприклад, алергії), можна було безпомилково визначити винуватця і терміново виключити його з раціону);
    Починати вводити новий продукт потрібно в перший день - 1 чайну ложку, у другій - 2 чайні ложки, третій - 3, і так до досягнення вживання необхідної кількості нової їжі;
    Не вводити нові продукти за 3 дні до передбачуваної щеплення (щоб в разі чого, можна було визначити: дитина відреагував на щеплення чи на нову їжу);

Як зрозуміти, що дитина готова до введення прикорму?
    Дитина впевнено тримає голівку і сидить з підтримкою;
    Малюк подвоїв свою вагу, який був при пологах;
    Дитина активно цікавиться їжею, яку їдять дорослі;
    Малюк відкриває ротик, коли підносять ложку з їдою;
    Дитина вміє ковтати їжу;

Offline div4unk@

• Віддана Мамка
    • Награды
« Reply #311 : 10 Січень 2015, 21:14:16 »
Цитувати
Після місяця успішного вживання овочевого пюре можна приступати до введення каш. Правила ті ж самі. Спочатку чайна ложка, потім дві, три - і так до досягнення сумарної кількості в 100-150 грам. Замінюємо кашею одне годування.
У віці 8 місяців у малюка вже 2 годування можуть бути повністю замінені стравами прикорму (овочі + каша). Тепер можна починати та кисломолочний прикорм.
Таким чином, в 10 місяців 3 повноцінних прийому їжі малюка можуть складаються з нових страв прикорму.

Offline div4unk@

• Віддана Мамка
    • Награды
« Reply #312 : 10 Січень 2015, 21:23:39 »
Приклад меню 11-місячної дитини
Цитувати
Сніданок (9.30 - 10.00)
Сир з кефіром
Сир ретельно перемішую з кефіром у своєрідну кашку. Їмо ложкою з тарілки.
Другий сніданок (12.00)
Молочна каша з фруктами або фруктове пюре (яблучне, грушеве, суничне або абрикосове). Кашу їмо рисову, гречану або вівсяну.
Обід (15.00)
Овочевий суп-пюре з м'ясом, рибою або яйцем. З овочів використовую - кабачок, картопля, моркву, цибулю, капусту.
Полудень (18.00)
Молоко чи щось інше.
Вечеря (перед сном)
Молочна каша (дуже любимо кашу «Сім злаків», вона ситніше інших каш і малюк краще після неї спить).
Між прийомами їжі
П'ємо чай, іноді - молоко, і нещодавно почали вживати дитяче печиво. Ще малюк любить їсти цілі яблука, іноді даю.

Offline m_olesya

• Своя Мамка
  • Репутація: +36/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Єва 12 років, Остапчик 2 роки
  • Ваше справжнє ім’я: Олеся
« Reply #313 : 10 Січень 2015, 22:48:43 »
Оскільки кабачок відпадає,то думаю з чого почати-з картопельки чи гарбуза d143
А їй однаково.Вона тулить запашну свою дитинку до грудей та обнюхує запашне її личко,натерте м"ятою і рум"янком.Байка,що дитинка її з ганчір"я - дитяча голова з торішнього жовтого ранету.А де вона візьме теплу живу дитинку?Позичить в сусідів?Чи купить на базарі?Чи ягнятко вгорне замість дитинки?

Offline div4unk@

• Віддана Мамка
    • Награды
« Reply #314 : 11 Січень 2015, 08:50:40 »
Олеся, картоплю рекомендують відсунути далі, бо дує. Що ще маєш ? Гарбуз давай

Offline Музика дощу

• Зацікавлена Мамка
  • Репутація: +7/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Надя
« Reply #315 : 15 Січень 2015, 19:44:37 »
нам скоро вводити прикорм, от би дав хтось розум літом, або підказав кабачка заморозити...не знайшлося таких людей нажаль( тому напевно будемо також з гарбуза починати

Offline Музика дощу

• Зацікавлена Мамка
  • Репутація: +7/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Надя
« Reply #316 : 15 Січень 2015, 20:10:14 »
почитала ще трошки і виникли такі питання
1) з якої кашки треба починати прикорм - з молочної чи безмолочної?
2) якщо хотіти приготувати її самостійно, а не купувати, то як це правильно зробити?

Offline div4unk@

• Віддана Мамка
    • Награды
« Reply #317 : 15 Січень 2015, 20:25:12 »
Я з наступного місяця почну з нордіків (варяться 3 хв, блендер, давати з ложки) на воді, а ближче до року вже буду варити на молоці спочатку пів на пів з водою) звичайні крупи + блендер
Почитайте темку про каші, зробите для себе висновки

Offline trisch

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +259/-0
  • душа погрузилась в осень....
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Януся і Юляся
  • Ваше справжнє ім’я: оля
« Reply #318 : 15 Січень 2015, 21:38:24 »
Краще нордік спочатку змолоти (я на комбайні трощу),а потім зварити,буде однорідніше

Звичайно що з безмолочних починати,я додаввла з старшою грудне молоко,а варила на воді.

А я завбачлива і кабак заморозила angel1

Offline Bile Sonce

• Щаслива тричi:-)
  • Своя Мамка
  • Репутація: +131/-0
  • До мене тільки на ''ти''
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Валерія 21.12.08, Віталій 26.11.10, Вікторія 25.09.14,Олексій 10.07.17
  • Ваше справжнє ім’я: Євгенія
« Reply #319 : 15 Січень 2015, 22:21:59 »
Цитувати
А я завбачлива і кабак заморозила
А я протупила :(I теперь ламаю голову з чого в березнi прикорм починати. Баночне харчування зi старшими не практикувала, все було своэ, а тут халепа, нiчого не наморозила. Порадьте, як спасались в цей не сезон на свiжi овочi
Для того щоб побачити посилання: Register or Login] Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Саша В

• Своя Мамка
  • Репутація: +87/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Хлопчик, дівчинка
  • Ваше справжнє ім’я: Саша
« Reply #320 : 15 Січень 2015, 22:50:39 »
Я починала з яблучного соку по краплях, потім овочеві пюре. Доречі кабачок купила в Метро, нам він підійшов

Offline div4unk@

• Віддана Мамка
    • Награды
« Reply #321 : 16 Січень 2015, 00:09:43 »
Кабачок є в метро ? Яка ТМ? Я шось тільки броколі побачила. Мохі морожених запасів до літа не стане

Offline Саша В

• Своя Мамка
  • Репутація: +87/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Хлопчик, дівчинка
  • Ваше справжнє ім’я: Саша
« Reply #322 : 16 Січень 2015, 23:40:35 »
кабачок купляла свіжий в Метро, де свіжі овочі