Автор Тема: Блакитне золото - ВОДА  (Прочитано 2685 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline ЖасминАвтор темы

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +306/-0
  • ВСЕ ТАК НЕ БУДЕ
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
Блакитне золото - ВОДА
« : 29 Листопад 2011, 09:26:37 »
Дівчата, давно хотіла поговорити на таку тему як "ВОДА". Мене це питання дуже хвилює, а останніми днями ще більше, через брак дощів.
Для початку, хочу виставити одну статтю з інтернету. Почитайте і обговоремо, якщо матимете бажання.

Сказали спасибо: Xellena

Offline ЖасминАвтор темы

• Досвідчена Мамка
  • ВСЕ ТАК НЕ БУДЕ
    • Награды
Re: Блакитне золото - ВОДА
« Reply #1 : 29 Листопад 2011, 09:27:22 »
Вода стане нафтою XXI століття

Росія може стати найбільшим постачальником прісної води, зробивши її третім за важливістю пунктом експорту.

Вже зараз у світі відчувається гострий брак води. Постійного доступу до питного ресурсу не має більше третини населення планети, тобто більше двох мільярдів чоловік. За прогнозами ЮНЕСКО, в 2020 році нестача води буде однією з головних світових проблем. Враховуючи те, що найбільші запаси прісної води знаходяться в Росії, аналітики пророкують їй долю основного стратегічного ресурсу країни.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, близько 90% хвороб людини викликається вживанням неякісної води, а також використанням непідготовленої води в побутових цілях - для прання, прийняття душу, миття посуду.

При цьому на сьогодні постійного доступу до чистої питної воді не має більше 2 мільярдів чоловік. Швидке зростання населення призводить до того, що її починає не вистачати. У порівнянні з 1900 роком рівень споживання зріс майже в десять разів. Багато регіонів вже досягли лімітів можливого споживання ресурсу. Кожному шостому людині в світі зараз не вистачає чистої води, у кожного третього немає нормальної каналізації. До 2025 року недолік водних ресурсів на планеті відчують на собі дві третини населення планети. А в найближчі 30 років, за прогнозами фахівців, кількість мешканців Землі збільшиться на 45%. Це призведе до збільшення рівня споживання води, і - відповідно - до сильного збільшення її вартості. А фахівці Міжнародного інституту управління водними ресурсами вважають, що прісна вода може закінчитися на Землі вже через 25 років. Практично всі політологи та економісти єдині в думці, що в XXI столітті вода стає не просто життєвою необхідністю, але однією з основних проблем людства і джерелом глобальних зіткнень. Найбільші запаси прісної води знаходяться в арктичних і антарктичних льодовиках.

Проте найбільший резервуар прісної води, яку не потрібно розморожувати, озеро Байкал, знаходиться в Росії. Об'єм води в озері - 23 тис. кубічних кілометрів. При тому, що загальний запас питної води у всіх озерах світу становить 123 тис. кубічних кілометрів. Таким чином, запаси Байкалу становлять понад 15% загальносвітових. У цілому Росія має 22% запасів прісної води.

Мер Москви Юрій Лужков в інтерв'ю "Російській газеті" заявив: "Наші запаси чистої води в умовах її дефіциту на планеті можуть стати для Росії тим же, чим є для неї зараз нафта. Кожен кубометр води готовий приносити в казну держави 10 євро". За аналогією з нафтою, яку часто називають чорним золотом, мер Москви назвав воду "блакитним золотом". За словами спікера Державної Думи Бориса Гризлова, Росія "повинна стати країною, яка формує світовий ринок поставок прісної води". Гризлов стверджує, що це трапиться "вже через 5-7 років".

На думку члена-кореспондента РАН Віктора Івановича Данилова-Данильяна, до 2025 року "майже вся економічно доступна прісна вода буде вже залучена в господарство, вода не використовується, але відносно доступна, залишиться тільки в Росії, Канаді і Бразилії". За словами вченого, нестача води стане головним фактором, що стримує розвиток світової економіки.

Однак багато фахівців відзначають, що вартість води має зрости, щонайменше, в 10 разів, щоб її транспортування на великі відстані мала економічний сенс. При цьому деякі відзначають, що платити такі суми за воду зможуть тільки розвинені країни, а вони йдуть по шляху скорочення споживання і розвитку технологій опріснення морської води. Як приклад дотримуються подібної точки зору фахівці наводять Ізраїль. Він знаходиться в досить посушливому районі, і економія використовуваної для виробництва води тут у п'ять-шість, а в деяких випадках і в десять разів вище, ніж у середньоазіатських республіках.

Загроза нестачі питної води привела до того, що більшість розвинених країн шукають способи економити прісну воду. У таких країнах, як Франція і Німеччина, у більшості населення вже увійшло в звичку вимикати воду, коли вони чистять зуби, включати тільки повністю завантажені пральні та посудомийні машини і мити овочі та фрукти в ємності, а не під струменем.

Величезна кількість води використовується для зливу в туалетах. Туалети, що мають дві можливості зливу, більш економний і більш потужний, вже стали звичним явищем. Однак більш оригінальне рішення запропонувала компанія Global Inventive Industries Inc. Компанія продає туалет EcoJohn Sr. , він спалює те, що в нього потрапляє, замість того, щоб змивати його в каналізацію. Після того, як користувач закриває кришку туалету, все, що в ньому знаходилося, потрапляє в спеціальну камеру, де на пропані спалюється до дрібного попелу. За твердженням розробників, за півтора року сім'я з чотирьох чоловік зібрати одну чашку білого попелу.

Готовність американців витрачати набагато більше грошей на пропан, щоб не витрачати воду, показує, що проблема браку води дійсно є глобальною. Людству необхідно навчитися економити воду. Інакше вона дійсно перетвориться на найважливіший стратегічний ресурс, який будуть продавати, і за який будуть вестися війни.

Offline Seld

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +206/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Тімур
  • Ваше справжнє ім’я: Анастасія
« Reply #2 : 29 Листопад 2011, 09:57:19 »
Жасмін, дуже хороша тема!

Offline Seld

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #3 : 29 Листопад 2011, 09:58:03 »
але, хочу викласти невелику статтю, в якій йдеться куди всеж таки дівається основна маса прісної води!

Offline Seld

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #4 : 29 Листопад 2011, 09:58:19 »
відмова від тваринної їжі - це один із способів врятувати нашу планету від екологічної кризи. Інтенсивне тваринництво завдає величезної шкоди навколишньому середовищу. Пристрасть людства до м'ясної їжі було визнано ООН однією з головних причин глобального потепління, адже тваринницькі ферми викидають величезну кількість метану в атмосферу. Крім того вони забруднюють навколишнє середовище відходами життєдіяльності тварин, які незважаючи на своє органічне походження зовсім не невинні. Смердюча жижа, потрапляючи у річки та озера, руйнує їх природну флору і фауну і викликає кислотні дощі. Розведення тварин на м'ясо - з точки зору екології це «розкіш», яку ми не можемо собі дозволити. На вирощування м'яса витрачаються такі життєво-важливі ресурси, як прісна вода і земля. Одна середня ферма щодня споживає таку ж кількість води, як і ціле місто з населенням в 10000 чоловік! Було підраховано, що для того, щоб прогодувати вегетаріанця потрібно в 10 разів менше землі, ніж для прожитку м'ясоїда. Для вирощування корму для худоби вирубуються унікальні тропічні ліси - легені нашої планети і будинок для багатьох видів тварин і рослин. Екологічна ситуація на даний момент така, що якщо ми не переглянемо своє ставлення до Землі, то майбутнє всього людства може бути дуже сумним. Саме тому мясоедение - це не та звичка, яку варто зберігати.

Offline Seld

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #5 : 29 Листопад 2011, 09:59:06 »
десь в мене був дуже класний фільм на цютему, якщо знайду,напишу ссилку

Offline ЖасминАвтор темы

• Досвідчена Мамка
  • ВСЕ ТАК НЕ БУДЕ
    • Награды
« Reply #6 : 29 Листопад 2011, 10:16:43 »
Seld, цікава інформація.
Чесно, я б якусь акцію організувала, щоб якомога більшій кількості людей донести цю проблему, щоб кожен з нас задумався. Але як то кажуть "Один в полі - не воїн". І звичайно, що від влади багато чого залежить ... Знову, влада, влада, ця ............ влада.

Offline Seld

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #7 : 29 Листопад 2011, 10:21:51 »
так, але дійсно більшість людей коли чують щоб від мяса відмовитьсь, або воду в душі вимикати коли миєшся, не дуже хочуть це слухати!

Offline ЖасминАвтор темы

• Досвідчена Мамка
  • ВСЕ ТАК НЕ БУДЕ
    • Награды
« Reply #8 : 29 Листопад 2011, 10:31:14 »
Опріснення води

При роботі фільтра зворотного осмосу солона вода спочатку тече в першу з двох камер, відокремлених одна від одної напівпроникною мембраною, що пропускає тільки рідину. У другій камері міститься вже прісна вода. Коли до камери з солоною прикладається тиск, то поступово молекули води просочуються через мембрану в другу камеру, і таким чином відбувається опріснення.

Інженерам вдалося домогтися зниження вартості цього процесу шляхом застосування низки нововведень, включаючи розробку поліпшених мембран, що вимагають меншого тиску і, отже, менше енергії для фільтрації, і модульної організації установок, що полегшує їх монтаж. Великі опріснювальні установки з використанням економічної технології були побудовані в Сінгапурі і в Тампі, штат Флорида.

В даний час учені працюють над фільтрами зворотного осмосу, що складаються з вуглецевих нанотрубок, які більш ефективні і мають потенціал для зниження вартості опріснення ще на 30%. Ця технологія, яка поки була представлена лише у вигляді дослідних зразків, впевнено рухається до комерційного застосування. Слід сказати, що незважаючи на підвищення енергетичної ефективності цієї технології, застосування систем зворотного осмосу все одно обмежується їх високою енергоємністю, і тому розширене їх використання можливе лише за наявності доступних джерел електроенергії.

Але, Україні, ой, як далеко до таких заводів  :(

Offline Seld

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #9 : 29 Листопад 2011, 10:39:18 »
в Єгипті воду опріснують! тому там не можна d128 пити водичку з-під крану!

Offline inna32

• Свідома Мамка
  • Репутація: +34/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Інна
« Reply #10 : 07 Грудень 2011, 22:03:15 »
Дуже цікава темка! Мені теж не байдуже що п"ють мої діти! Тому не купую солодку воду, зрідка соки (купа в них консервантів, які шкодять здлоров"ю, звідси і всі хвороби). Багато морожу на зиму на кампоти. Повезло, що живу у приватному будинку, тому набираю воду з крана в банку(в якій тримаю срібну ложку) і п"ємо живу, а не мертву воду. Багато знайомих іїдять набирати воду з джерела (В Парку є, в Новій Гуті, на Галич тощо) і теж кидають щось срібне щоб очистити від вірусів і бактерій, доречі у ювелірних магазинах продаються спеціальні чтучки щоб класти у воду - дуже красиві і вищої проби. Можна ставити різні фільтри очистки води, адже дуже важливо що ми п"ємо - бруд чи чисту воду! І яке будуть мати здоров"я наші діти!
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline jet

• DON'T PANIC!
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +362/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
« Reply #11 : 08 Грудень 2011, 08:05:48 »
я вимикаю воду коли зуби чищу, коли в душі вимкнути - то я мерзну  d100 але стараюсь теж вимикати. А коли мию посуд, то даю невелики й напір, все-таки у ємності мені не добре, надто коли треба каструлі мити. Ну нічого, ще дойду до кращого )))
про оті заводи в Україні - це не для нас, ми модернізувати виробництво, те, що заробляє гроші, не можемо (вірніше ті олігархи не можуть), то вже у воду, тим більше, неприватну, ніхто не буде в таке гроші вкладати... :(

Offline oksana5

• Своя Мамка
  • Репутація: +82/-0
    • Награды
« Reply #12 : 08 Грудень 2011, 10:51:45 »
Для мене ця тема дуже актуальна. Сьогодні зранку встала, а насос гудить без перестанку, виявляться в криниці нема води d107 від ранку в мене шок як митися, стірати, мити посуд...  d16 сижу і чуть не плачу d111 іду шукати відра і іду до сусідів по воду :(  ТРЕБА ДОЩИКУ

Offline ЖасминАвтор темы

• Досвідчена Мамка
  • ВСЕ ТАК НЕ БУДЕ
    • Награды
« Reply #13 : 08 Грудень 2011, 11:29:04 »
Так, так, а ми й не задумуємось, що ми маємо кожного дня, можна сказати, безкоштовно і тому витрачаємо не раціонально і не бережно. І що буде коли не стане цього.

Offline Oksana_Rus

• Рідна Мамка!
  • Репутація: +482/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Анастасія 07.06.2009 р.
« Reply #14 : 08 Грудень 2011, 11:32:38 »
Цитувати
безкоштовно
Я би не сказала, що безкоштовно, може хто має власну воду, то так не цінує, а коли за куб води треба платити по 3 з чимось грн., то відкритий кран вже ніхто не забуде d112

Offline ЖасминАвтор темы

• Досвідчена Мамка
  • ВСЕ ТАК НЕ БУДЕ
    • Награды
« Reply #15 : 08 Грудень 2011, 11:35:27 »
ну, я образно сказала, що безкоштовно  :)
сама плачу в місті за воду. Мала на увазі, що вода дається не людьми і не від людей залежить її брак чи забезпеченість нею. Тому, треба шанувати  ;)

Offline Маріанна К

• Свідома Мамка
  • Репутація: +70/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Маріанна
« Reply #16 : 27 Грудень 2011, 00:18:39 »
Я вас усіх підтримую,але хочу дещо зауважити.Читала статтю,що срібні ложки не придатні до посріблення води,там не зовсім такий як треба сплав,тобто треба купувати оті спеціальні срібні підвіси в ювелірних магазинах,воно на те і розраховано.Підвіси доволі швидко зменшуватимуться у розмірах,тобто срібло відходитиме у воду,що і є добрим показником ,а ложка майже не зменшиться.
Друге-ні в якому разі не полочіть рота водою з крана(коли чистите зуби),де тече вода з міського водозабору!Мене попереджала педіатр,та підтвердила інформацію сестра,що за фахом лікар-санепідеміолог у Чернівцях.Лямблії живуть у 1%розчині хлору 3 доби без проблем,а знаючи що наші водогони продірявлені і при падінні тиску води йде зворотнє засмоктування грунтових та каналізаційних вод(де і живуть ці звірі) ми всі розуміємо що до чого.Хлор тут просто для приколу,або проти амеб.
Я планую купити посудомийну машину тільки через це,бо вона дає 90 градусів обробку + сушить посуд,а ці гади гинуть при 50градусах.
"Я понимаю, что дома должно быть убрано и было что покушать. Я только не понимаю, причём тут я ?"