Автор Тема: Де приймають використані енергозберігаючі лампи?  (Прочитано 1315 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline VVАвтор темы

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +2/-0
    • Їжа для лінивих
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Віта
Була темка про використані батерейки, питання про лампи вже скільки, особисто в мене, залишається без відповіді, можливо з мамочок хтось в курсі. Якщо не в нашому місті то може десь по сусідніх приймають? :xmm
Із тисячі кішок не зліпити одного тигра.

Offline Pshenychka

• Активна Мамка
  • Репутація: +5/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Степан
  • Ваше справжнє ім’я: Іра
оо, і мені цікаво дізнатись!!! хтось знає???

Offline Irysya

• Модератор форуму!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +650/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
Там ще гірша ситуація,  ніж з батарейками. але з батарейками легше, бо вони малі, а лампи і т.д. обємні.
Я, коли створювала ту тему, думала чи включати туди лампи.
Але я не знайшла ніякої корисної інфи, тому d104
Здається тільки платно

Цитувати
Використані енергозберігаючі лампи та зіпсовані градусники у жодному разі не викидайте у смітник - бережіть довкілля!

У смітник не викинь, і вдома не залиши...

Якщо з батарейками більш-менш ситуація зрозуміла, то з енергозберігаючими чи люмінесцентними лампами та зіпсованими градусниками все набагато гірше. У кожній лампі міститься приблизно 4 мл ртуті. Це ніби не так уже й багато. Проте, якщо помножити цю кількість на населення України та на число ламп, які припадають на кожного мешканця нашої держави, то щороку в українські смітники потраплятиме понад 500 кг ртуті! І це притому, що лише один грам ртуті, який потрапив у довкілля, здатний призвести до забруднення понад 3 300 000 куб. м повітря. “Раніше, задля економії, перейшов на енергозберігаючі лампочки, але коли вони вийшли з ладу, зіткнувся з проблемою їхньої подальшої “долі”, - каже хмельничанин Вадим. - Прочитав в інструкції цих освітлювальних приладів, що їх в жодному разі не можна викидати на смітник, оскільки вони належать до категорії небезпечних відходів. Знайомий електрик порадив віднести їх у магазин, який торгує електричними приладами, мовляв, вони там зобов'язані приймати назад відпрацьовані економні лампи. Проте, здати їх мені так і не вдалося. Чесно зізнаюся — довелося викинути на смітник. Нині знову користуюся “лампочками Ілліча”. Тому моя совість може спати спокійно.”

Цитувати
в Івано-Франківську діє ліцензована організація-представник ДП «Еко Захист-Україна», що надає послуги державним підприємствам із прийому, зберігання й утилізації небезпечних відходів.

Хоча, як повідомив її директор Віктор Василишин, фізичні особи та приватні підприємства теж можуть скористатися цими послугами, щоправда вигода з такої операції для них сумнівна. Адже, як зазначалося вже вище, за кожну здану на утилізацію одиницю потрібно платити. Приміром, одна люмінесцентна лампа коштує 5,40 коп, автошина – 78 коп.

Загалом, ліцензованих організацій, що виконують утилізацію, досить мало в Україні. Згадані технології дуже дорогі, тому вкладати кошти у відповідне обладнання підприємці бояться. Наприклад, вони витратять гроші, а люди як викидали все це на полігони, так і викидатимуть.

Передусім потрібно налагодити проміжні ланки між особою, в котрої «сіла» батарейка, і підприємством, яке має її утилізувати. Для цього варто було би спростити ліцензування згаданих підприємств, зобов’язати виробників приймати продукцію на утилізацію та створити пункти прийому небезпечних побутових відходів у населених пунктах.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Якщо щось в моєму пості вас образило чи не сподобалося, зафарбуйте дратівливу фразу маркером на моніторі ;)

Offline VVАвтор темы

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +2/-0
    • Їжа для лінивих
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Віта
Irysya дуже дякую за інформацію, це хоч щось, ато реально в нашому місті пусто з інфою про збір лампочок.
Тепер пошукати Дп "Еко-захист Україна" і дізнатись детальніше!
я вже думала шукати що є у Львові і туди якось, мусить жеж десь в Україні щось таке бути!
Із тисячі кішок не зліпити одного тигра.

Offline Kusya

• Активна Мамка
  • Репутація: +46/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Олена
Візьму до уваги

Offline Irysya

• Модератор форуму!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +650/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
Тема про батарейки тут. Про Швидкий олівець, Коновальця, 22 уже знаємо :)
Якщо щось в моєму пості вас образило чи не сподобалося, зафарбуйте дратівливу фразу маркером на моніторі ;)

Offline div4unk@

• Віддана Мамка
  • Репутація: +196/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Христина
Цитувати
на даний час на території нашої області підприємства, яке б приймало від громадян енергозберігаючі лампи, немає.
Найближча до нас організація, куди мешканці можуть віддати використані лампочки – львівське виробничо-технічне приватне підприємство „Еко-центр”, працівники якого приїжджають і забирають ці енергозберігаючі лампи в суб’єктів підприємницької діяльності і підприємств.
Список організацій, куди можна принести лампочки, є в Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Івано-Франківській області. Адже потім підприємство звітує, скільки саме лампочок вивезли на утилізацію їхні працівники. Проте чи погодяться на цих підприємствах прийняти відпрацьовані лампи у пересічних громадян – під знаком запитання.

Offline inna32

• Свідома Мамка
  • Репутація: +34/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Інна
У Львові відкриють першу в Україні лінію з переробки енергоощадних ламп! - Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Tanjusja

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +6/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Максим, 7 років, Віктор, 3 роки
  • Ваше справжнє ім’я: Тетяна
Досі не знайшла, де можна здати лампи...

Online Ключик

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +568/-10
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана

когда чувствуешь одиночество, лучше побыть одному, потому что нет ничего хуже, чем чувствовать одиночество рядом с другими людьми, особенно близкими

Offline Zesy

• Новенька
  • *
  • Репутація: +0/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оля
Наші заводи не обладнані, щоб розподіляти сміття.