Автор Тема: А хто з вас чай домашній робить, і саме які трави ви збираєте для цього?  (Прочитано 335 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline AdelitaАвтор темы

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +226/-0
  • Тримаю на ручках свій скарб)
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Денис
  • Ваше справжнє ім’я: Наталія
Цього року з весни я захопилась саме збиранням трав для чаю. Зимою мені давали для сина трави і вони дуже помагали йому від кашлю і простуди і я вирішила в це вникнути глибше. Позволяє мені ще це робити місцевість де вони ростуть, чиста екологія.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Люня

• Своя Мамка
  • Репутація: +58/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: 2
  • Ваше справжнє ім’я: Ольга
Комбінувати гарно не вмію, але так, з простішого - збираю чебрець, липу, листочки чорниці, малини і смородини, трохи вирощую м'яту і мелісу. Зараз якраз час для ягід шипшини, їх також збираємо. Весною збираю молоді ялинові бруньки, їх пересипаю з цукром, виходить дуже смачний і лікувальний сироп, можна просто розводити у воді, можна до чаю додавати замість цукру - це ще при застуді дуже помічне. Чебрець і чорницю мішаю зі звичайним чорним чаєм, все інше заварюю саме. В мене так само село в горах, під ногами справжні скарби  d120

Offline Stela

• Своя Мамка
  • Репутація: +40/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Марійка(5р.), Іринка (1р.)
  • Ваше справжнє ім’я: світлана
пагінці малини і листочки смородини від простуди, цвіт бузини від кашлю, квітки нагідок-ромашки листя матиймачухи від кашлю але це все по трошки а в основі мята-липа-меліса. це все сама завжди пила --бабуся варила. а от самій руки не доходять тай живемо біля траси.
Перш ніж лаяти дитину, згадай себе в його віці, погладь його по голові, поцілуй і йди пий свою валер'янку.

Offline Тамара123456789

• Активна Мамка
  • Репутація: +38/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: тамара
Чаї заварюємо переважно теж травяні. Кожен рік  збір трав різниться. Переважно більше збирали ромашки аптечної, мяти та меліси. Цей рік ромашки і меліси мало. зате зібрали цвіту глоду - допомагає при серцевих захворюваннях, цвіту бузини - при кашлі, липи - при застудах. Правда, одну траву більше двох тижнів не заварюємо. Подобається чай із суміші 2-3 трав. Деякі роки збирали і сушили листя суниць  з ягідками один рік мали і сушені стебла чорничнику з ягодами. Зараз ще хочемо  назбирати ягід шипшини та глоду. Шкода що часу не вистачає.

• Досвідчена Мамка
    • Награды
Я наступого року  хочу засушити  трави  методом  ферментації.  Вони  получаються  гранулами,  будуть ароматніші  і там зберігається  більше вітамінів.

• Досвідчена Мамка
    • Награды
Я на грядці  ще окрім мелісси  та перцевої  мяти  вирощую  лимонну  мяту.  Літом  в напоях  заміняє  лимон,  і звичайно її сушили.  Ще хвощ, подорожник, його вусики сушила,  теж від кашлю добре.  Ожини  листя, нагідки  календули,  хміль.

Offline Lyubа

• Не важливо скільки днів в твоєму житті...Важливо скільки життя в твоїх днях...
  • Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +131/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Люба
дівчата,а ви пробували чай з гілочок вишні? обовязково спробуйте! мій улюблений .Нагадує мені про дитинство,таке безтурботне і щасливе.....
тут знайшла в інтернеті про його властивості
Якщо їсти вишневі ягоди або пити чай з гілочок вишні, то нормалізується артеріальний тиск, а ще такий чай вважається профілактичним засобом для відвертання розвитку онкологічних процесів. Вже давно помічено, що саме чай з гілок вишні дозволяє поліпшити функції нервової системи і роботу головного мозку.При кровотечах, гемороїдальних або маткових, добре допомагає настій плодоніжок вишні, свіжозірваних і відварених упродовж двадцяти хвилин на слабкому вогні. На одну столову ложку плодоніжок знадобиться триста мілілітрів води. Випити потрібно на протязі дня, невеликими ковтками.
А ось вишневі гілочки прекрасно лікують хворі запалені суглоби. Після п'ятнадцяти хвилин кип'ячення, такий чай настоюється дві години. На половину літра води достатньо невеликої жмені тонких вишневих гілочок. Чай дуже красивий на вигляд і має ніжний мигдалевий запах.

При відчутті нервового розладу, тривалому стресі і навіть при розладах психіки добре допомагає суміш, приготована у вигляді напою з вишні, каркаде і материнки. Для цього потрібно три частини сушених вишневих ягід, дві частини материнки у вигляді сушених суцвіть і одна частина каркаде. Пити потрібно з медом.

Подумала і додала ще: 23 Вересень 2016, 22:17:13
Я наступого року  хочу засушити  трави  методом  ферментації.  Вони  получаються  гранулами,  будуть ароматніші  і там зберігається  більше вітамінів.
а як це?

Offline mary2011

• Ми даруємо дітям життя... А вони нам - сенс життя...
  • Своя Мамка
  • Репутація: +109/-0
  • BE HAPPY!!!
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: В.
  • Ваше справжнє ім’я: МАША
Моя знайома сама сушить різні трави на чай, але збирає їх в горах до Івана.
Я дуже люблю липовий чай, м'ятний. Такий трав'яний карпатський не можу часто пити.
Таож чула, що чоловікам не бажано багато чаю з шипшини пити

• Досвідчена Мамка
    • Награды
Це наприклад збирається  трава, кладеться  в темне  сухе  місце десь на 10 год. Коли лиш листочки  злегка привяли,  їх обтирають у лодонях  ковбасками, має сік виділятись,  так повинно бути,  перекладають  у посудину,  здається  не з металу.  Воно ферментується  десь добу,  коли появиться  інтенсивний  запах,  це означає  що готово.  Потім сушать в духовці,  помоєму при 50 градусах.  Більше інформації є на ютубі.

Сказали спасибо: Lyubа

Offline Меган

• Активна Мамка
  • Репутація: +12/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: -
  • Ваше справжнє ім’я: Тетяна
я кожного літа маю звичку їхати в село до бабусі і йти в поле збирати м'яту і ромашку.сушимо потім "під стрихою"..запах божественний + смачний чай взимку.
вирощуємо ще мелісу,вона освіжає смак

Offline oksanagyk

• Активна Мамка
  • Репутація: +7/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: богдан матвій софія
  • Ваше справжнє ім’я: оксана
Я дуже люблю липовий чай, м'ятний. Такий трав'яний карпатський не можу часто пити.
а я чула що неможна чоловікам багато мятного чаю
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Mashka_Mashka

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +186/-0
  • щаслива мамуся :)
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Маша

Чого ?

Сказали спасибо: інессс

Offline інессс

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +224/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Тимофій
  • Ваше справжнє ім’я: Інна

Чого ?
Знижує сексуальну активність
Жаль, що проходить літо, а не війна...

Offline Mashka_Mashka

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +186/-0
  • щаслива мамуся :)
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Маша

Чого ?
Знижує сексуальну активність

Ще точно неправда , ми з чоловіком минулого року всю зиму пили , то я б не сказала d38

Offline Top,top

• Активна Мамка
  • Репутація: +93/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
Ми сушим м"яту на чай, листя суниці, цвіт бузини (від кашлю), липовий цвіт, шипшину

Offline oksanagyk

• Активна Мамка
  • Репутація: +7/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: богдан матвій софія
  • Ваше справжнє ім’я: оксана
Дещо знайшла в неті про мяту для чоловіків.
М’ята для чоловіків з наукової точки зору сучасних вчених
Американськими вченими з інституту дієтології та харчування, були проведені наступні дослідження. Вчені на піддослідних мишках хотіли встановити вплив на мишей систематичного вживання чаю з м’яти.

Після певного проміжку часу, коли мишкам кожен день давали певну кількість такого чаю – було відмічено наступне. У мишей – самців – падало кількість тестостерону в крові. А в подальшому було виявлено пошкодження функції яєчок.

Здавалося б, досить моторошний факт. Але, зрозумійте наступне. Такий чай піддослідним мишкам повністю замінив звичайну воду, яку вони пили до цього. Виходячи з цього – можна зробити наступний висновок, який збігається з позицією аюрведи.

Якщо Ви будете пити такий чай систематично, навіть якщо туди будете сипати лікувальний цикорій, і будете повністю замінювати їм звичайну воду – тоді звичайно є ризик відхилень у здоров’ї. Але, виникає логічне питання: «А чи багато людей так роблять?» Думаю, що ніхто.

Тому, м’ята для чоловіків в помірних кількостях несе тільки позитивний ефект. І не може негативно відбитися на здоров’ї, якщо правильно її вживати.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Сказали спасибо: Mashka_Mashka