Автор Тема: лактостаз чи "обвіяло" груди?  (Прочитано 38128 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline karolina

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +169/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Люба
Re: лактостаз чи "обвіяло" груди?
« Reply #102 : 21 Грудень 2010, 14:49:18 »
Аналогічна проблема в моєї сестри, від народження вона дає малому ці препарати, що ви пишите і дитина дуже плаче все рівно, але понос вона лікувала. Просто там причина виявилась інша - дитинку болить голова, це наслідок багатовіддя. Можете спробувати Хепі Бебі і свічки вібуркол- вони знімають спазм і теплий компрес на животик.

Offline karolina

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #103 : 21 Грудень 2010, 15:13:36 »
Подзвонила сестрі , її дитині 1,5 міс вона ставить пів свічки вібуркол і теплий компрес на животик - це заспокоює дитину.  Чай з фенхелю - це добре, але коли дитина плаче пів ночі то треба робити щось серйозніше.

Offline karposhka

• Своя Мамка
  • Репутація: +38/-0
  • Щаслива:)
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Катя
« Reply #104 : 21 Грудень 2010, 15:29:25 »
karolina, повірте, що не придумала я цю всю інформацію!!:)
ссилки давати заборонено правилами, тому забивайте в гуглі: Молочные реки, МОСКЕР, Лялечка і відкриєте для себе прекрасний світ ГВ! :)
якщо це прочитаєте і не повірите мені, то я ще дам інформації)))
планую стати консультантом з ГВ, тому спілкуюся з ними, читаю персональні сайти.
я не дотримуюсь дієти, практикую спільний сон, користуюсь слінгом, не використовую ніяких штучних замінників грудей і щасливо живу зі своєю дитиною! z4 до речі, жодними протиколіковими препаратами не користувалися!)
прогрес не стоїть на місці!!:)))

а щодо Комаровського, то я на нього сліпо не покладаюсь. Просто знаю, що багато мам довіряють йому більше, ніж собі...))
ваш аргумент абсолютно неінформативний. невідомо чим була хвора дитина, як довго, якого віку вона, в яку погоду і скільки часу вони гуляли і т.д. від свіжого повітря температура не виникає. а якщо ваша подруга зібралась лікувати серйозне захворювання лише прогулянками, то тут не дитину лікувати треба. крім того антибіотики вважаю крайньою мірою. гомеопатія - прекрасний вихід.
Посмішка врятує світ!:)

Offline Мартусічка

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +135/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Саша, Владочка
  • Ваше справжнє ім’я: Марта
« Reply #105 : 21 Грудень 2010, 16:41:38 »
sip-marinka ми мучились приблизно до 7 місяців, а потім почали мучитись з зубами... :/ отакі то справи, намучитись треба  d100

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline karolina

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #106 : 21 Грудень 2010, 16:56:10 »
 :)"прекрасний світ ГВ" я відкрила для себе майже 4 роки назад. Моя дочка була на ГВ, і зараз син 1,6р я продовжую годувати. І протиколікових препаратів я не використовувала, тільки чай зи кміну і фенхелю, і теплий компрес на животик, ніяких дієт, слава Богу, що в мене досить спокійні діти. Та й у вас напевно спокійна дитина. Бо якщо кричить(не плаче,а кричить) по пів ночі, а деколи всю ніч, задрімає на руках, а потім знову кричить і вдень кричить і та мама бідна вже плаче біля тої дитини і це продовжується місяцями. Такого ніяка нервова система не витримає.  

Offline karposhka

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #107 : 21 Грудень 2010, 17:20:34 »
Любочка, це просто чудово!!
Значить ми з вами однодумці і "брати по щастю"!! Смачного вам молочка!!! :*
Пропоную припинити оффтоп, бо нас накажуть модератори :8...

Offline karolina

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #108 : 21 Грудень 2010, 18:15:32 »
Припиняєм, але погодьтеся бувають різні ситуації, в одних випадках добре гомеопатія, в інших потрібніліки більш серйозні.

Offline sip-marinka

• Свідома Мамка
  • Репутація: +3/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Володимир-Ілля, 5,5 міс
  • Ваше справжнє ім’я: Марина
« Reply #109 : 21 Грудень 2010, 19:32:33 »
ясно..  а ми вже з зубами з 4-х місяців мучимся - так що  навалилось все одразу - і животик і зуби і груди простуджені... так є!   z2

Offline karposhka

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #110 : 21 Грудень 2010, 19:54:07 »
karolina згодна з вами!
але краще все ж без них)

Offline sip-marinka

• Свідома Мамка
  • Репутація: +3/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Володимир-Ілля, 5,5 міс
  • Ваше справжнє ім’я: Марина
« Reply #111 : 21 Грудень 2010, 20:00:58 »
ага... d104

Offline karolina

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #112 : 21 Грудень 2010, 20:54:06 »
І я згідна з вами Катя

Offline ІРИНОНЬКА

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +216/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Віктор 8 рочки і Юрчик 6 рочки
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
« Reply #113 : 04 Квітень 2011, 13:45:10 »
Лактостаз

Лактостаз - це закупорка молочної протоки. Груди годуючої жінки ділиться на декілька часток (15-25), кожна частка виходить протокою в соску. Якщо якийсь з цих проток пережимається, то виділення молока ускладнюється і утворюється своєрідна молочна пробочка, яка не дозволяє молоку добре випливати з даного протоки. Це місце набрякає, стає хворобливим. При зціджуванні постраждалої грудей можна помітити, що з певної частини соска молоко не ллється або потроху стікає, а з решти частин, може литися цівками.
Якщо не брати до уваги хворобливість грудей, то в цілому годувальниця відчуває себе добре, температура не підвищується.
Лактостаз може розвинутися у годуючої жінки в будь-який період годування грудьми і коли дитині один місяць, і п'ять, і навіть рік.
Отже, головна причина цієї недуги - погане спорожнювання грудей або певної її частини. Але, важливо не упустити момент і вжити всіх заходів щодо усунення закупорки молочного протоки, інакше ситуація може погіршитися.
Щоб знайти причину, чому це сталося з вами, Вам треба з'ясувати:
Чи правильно крихітка прикладений до грудей? Зверніть увагу на те, захоплює чи малюк і сосок, і ареолу (навколососковий гурток). А також на те, як дитина розташовується у Вас на руках, він повинен лежати на боці, його животик до Вашого живота. Він не має крутити головою під час годування. Все це призводить до поганого відтоку молока в певній частині грудей;
Не прагніть Ви забрати груди у малюка раніше, ніж він сам її відпустить?
Чи немає у Вас графіка, за яким Ви годуєте дитину? Рідкісні годування по режиму приводять до поганого спорожнювання грудей.
Чи не притримуєте Ви пальцем певну частину грудей під час годування? Часто встерчается, що мама тримає пальцем ямочку біля носа малюка, щоб йому було чим дихати, хоча цього робити не потрібно.
Може Вам тісний бюстгальтер? Можливо, Ви носите його і Денмен, і вночі, не знімаючи, і він пережимає молочну залозу.
Не спіть Ви вночі на животі? Це положення може спровокувати закупорку молочного протоки.
Згадайте, чи не було за останні дні у Вас травми грудей, можливо, зовсім невеликий. Вона могла призвести до утворення мікросіняка, а він у свою чергу перетиснув молочний проток.
Чи не перебуваєте Ви в стресовій ситуації? А може Ви перевтомлені, наприклад, з-за великого фізичного навантаження?

У колишні часи часто можна було почути від наших бабусь: «Тримай груди в теплі. Дивись - застудиш! ». Було распростронена думку, що лактостаз починається після того, як жінку продує в дощову погоду або вона промочить ноги. Тепер ми знаємо, що це не може бути причиною лактостаза.

З'ясувавши причину лактостазу, що годує мама зробить перший крок, до вирішення проблеми. Основна ж допомога - це хороше спорожнення молочної залози.
Допомога при лактостаз

У більшості випадків буває досить виправити прикладання малюка і пропонувати крихті груди якомога частіше (приблизно раз на годину) і всі симптоми лактостазу на наступний день проходять. Зверніть увагу на те, що частота прикладань збільшується за рахунок маминого бажання. Ви просто пропонуєте груди тоді, коли Вам треба, не чекайте, що крихітка почне просити груди частіше сам. Є вільна хвилинка - взяли дитинку і приклали до грудей.
У більш важких випадках дитину також часто прикладають до грудей, але призначають додаткові зціджування. Їх, в залежності від складності, має бути від 1-го до 3-х у добу. Вам не треба зціджуватися після кожного годування, оскільки таким чином, Ви даєте невірну інформацію організму про те, скільки молока необхідно дитині. У цьому випадку, молока починає прибувати з кожним разом більше, а малюк таку кількість молока не зможе з'їсти. Вийде, що Вам доведеться весь час зціджуватися, або у Вас виникне послідовна серія лактостаз, проходить однин і тут же починається інший.

Техніка зціджування

Перед зціджуванням прикладіть на груди ганчірочку, попередньо намочивши її в теплій воді, для того щоб молоко початок легше випливати. Потримайте її поки вона не охолоне. Потім, легкими круговими рухами помасажуйте груди від основи до соска, приділяйте ососбое увагу тим часткам, які застоялися. А після цього починайте зціджувати. Зціджувати треба прицільно, тобто саме ту область, яка у Вас болить.
Крім цього, зручно буває зціджуватися під теплим душем. Також можна використовувати для зціджування теплу ванну, яка сприяє розслабленню, заспокоєнню годувальниці, що значно полегшить зціджування.
Після того, як ви зцідили груди "до останньої краплі" дуже важливо прикласти дитину до постраждалої грудей, щоб він відсмоктав залишки молока і, можливо, пробочку - застояне грудочку, який вручну буває складно зцідити.
Іноді вистачає одного такого повного зціджування і потім частого прикладання дитини до постраждалої грудей, щоб позбутися від лактостаза.
У складних випадках навіть після повного сцжіванія хворобливість і деяка припухлість постраждалої частки не йдуть. Все це проходить поступово, приблизно на 3-й день, тоді ж Ви зможете поступово відмовитися від зціджування грудей.

Помилки лікування ...

Раніше вважалося, що головне лікування - це зігріваючі компреси. Багато мам пробували ставити на груди спиртові компреси. Але найчастіше це не допомагає, а навпаки тільки погіршує ситуацію. У чому ж дало? Спиртові, етилові, горілчані компреси блокують виділення окситоцину. Окситоцин - гормон, який допомагає виштовхувати молоко з грудей, якщо його виділяється недостатня кількість, то й молоко з грудей починає погано виділятися.
Крім того в народі існує думка, що при лактостаз або маститі важливо размассіровать груди, щоб розбити "камені" - хворобливі ущільнення. Часто для цього запрошують фахівців з масажу. Але робити це категорично не можна, оскільки сама головна допомога в даній ситуації - це хороший дренаж грудей. Масаж, можливо й допоможе проштовхнути застояне молоко (пробочку) по протоці. Але, сильне стиснення тканин молочної залози може нашкодити годувальниці, оскільки здавлюючи груди, можна передавити молочні протоки і закупорка може відбутися ще в декількох місцях. Комі того, масаж сприяє поширенню інфекції в інші частини молочної залози (якщо це вже інфікований мастит).
Буває, що годувальниця волає до допомоги чоловіка, який відсмоктує молоко з постраждалої грудей жінки, але навряд чи це можна назвати допомогою. Справа в тому, що з віком зріла людина втрачає здатність смоктати материнські груди правильно, так як це робить дитина. Малюк не смокче груди в прямому сенсі цього слова. Він ритмічними хвилеподібними рухами мови знімає молочко з грудей, після чого крихті залишається тільки його ковтнути. Доросла людина може лише тягнути молоко, як сік через трубочку, але тим самим він травмує соски. Крім того, в роті будь-якої людини є певна мікрофлора з різними бактеріями, і в тому числі хвороботворними (наприклад, непролікованих карієс, про який чоловік може просто не знати). Вони можуть потрапити в молочну залозу годує, тим більше, якщо у неї травмовані соски.

Неінфікованих мастит

Неінфікованих мастит - більш складна форма лактостазу, ознаки приблизно ті ж, але з більшою інтенсивністю. Самопочуття жінки погіршується, хвороба супроводжується підвищенням температури тіла від 38 градусів і вище, з'являється хвороблива горбистість і почервоніння над бугром, біль в області ущільнення може відчуватися при ходьбі, при зміні положення тіла.
Щоб визначити чи відноситься підвищення температури до проблем грудей, треба виміряти температуру в декількох місцях - під обома пахвами, у лікті, у паху. Якщо температура під пахвами є найвищою, тоді ми вважаємо її симптомом неінфікованого маститу.
Лікування відбувається так само як і при лактостаз (зціджування 3 рази на день і часте прикладання дитини до грудей). Але є невеликі доповнення:
Якщо жінка погано переносить температуру, вона може приймати парацетамол для полегшення стану.
Після сцжіванія, рекомендується прикласти лід до постраждалій зоні грудей на 5-10 хвилин. Лід не має лікувальні властивості, але за рахунок скорочення судин знімає жар, набряк грудей.
Для годування крихти краще вибирати позу, при якій підборіддя малюка буде направлений у постраждалу облать. Така поза дозволить дитині більш ефективно спорожнити цю частину грудей. У сам момент годування, годувальниця може масажувати цей протока від основи грудей до соска, щоб дитині було легше його спустошити.

На 2-у добу після всіх лікувальних процедур має настати поліпшення - температура спаде. Якщо симптоми неінфікованого маститу залишаються важкими, присутні два і більше днів, можливе попадання в груди інфекції і тоді він переростає в інфікований мастит. Крім того, причинами інфікованого маститу можуть бути тріщини на соску, оскільки вони є шляхом для потрапляння в організм інфекції, загострення хронічних захворювань жінки, а може і ангіна, якої боліла годувальниця 2 тижні до цього.

Інфікований мастит

Інфікований мастит
- це запальний процес і лікування має відбутися негайно. Але при цьому дитину відлучати від грудей не потрібно. Жінка за допомогою повинна звернутися до лікаря (хірурга), допомога фахівця з лакатціі також буде не зайвою. Добре, якщо вони будуть працювати спільно. Лікар дає рекомендації щодо медикаментозного лікування, а консультант з організації годівлі в даній стуацией, щоб лактацію зберегти.

Доктор призначить курс антибіотиків, але його обов'язково треба попередити про те, що Ви хочете продовжувати годувати дитину грудьми. У цьому випадку лікар призначить ті антибіотики, які можна приймати годувальниці не відмовляючись від годівлі грудьми, якщо лікар не знає, які антибіотики совмесіми з грудним вигодовуванням, ось тут знадобиться допомога консультанта з лактації. Після початку прийняття антибіотиків жінці стає значно краще.
Заходи щодо зціджуванню залишаються такими ж як описувалося вище. Не треба покладатися тільки на медикаментозне лікування, без зціджування воно буде не ефективним.
Зціджування повинні проводитися не вручну, щоб не відбулося поширення інфекції в сусідні ділянки. Краще для цього використовувати електричний молокоотсос, його, наприклад, можна взяти на прокат. Не можна при інфікованому маститі робити теплі компреси, так як вони можуть спровоковано розвиток абсцесу. Якщо всі заходи лікування маститу виявляються ефективними, то зціджування закінчують на 10-й день.

Якщо у Вас виникла ситуація лактостазу або маститу, краще всього звернутися за допомогою до фахівців, щоб вони точно визначили на якій стадії захворювання Ви знаходитеся і дали більш детальні рекомендації для вирішення проблеми. Не пускайте все на самоплив, іноді буває досить просто зателефонувати консультанта по грудному вигодовуванню, щоб уникнути ускладнень. Якщо ж Ви подозреаете інфікований мастит, то ще зверніться за допомогою до лікарів

Offline Hilda

• Новенька
  • *
  • Репутація: +0/-1
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Тарасик 1рочок
  • Ваше справжнє ім’я: Богдана
« Reply #114 : 19 Квітень 2011, 00:19:41 »
в мене після того як я провіяла грудь молоко в ній пропало назавжди.

Offline gadassa

• головне, щоб головне було головним!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +219/-1
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Єва, Марк, Лія
  • Ваше справжнє ім’я: Лідія
« Reply #115 : 19 Квітень 2011, 00:21:41 »
А як давно це сталося і чому ви думаєте що назавжди? в чому проявилося це "провіювання"?

Offline namestuna

• Організатор СП!
  • Активна Мамка
  • Репутація: +76/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Андрій-21р.,Юля-16р., Яна-8р.
  • Ваше справжнє ім’я: Свєта
« Reply #116 : 19 Квітень 2011, 00:57:02 »
Молоко не може пропасти назавжди,а коли зменшується лактація за нього треба "боротися"
Мої залишки  Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Хвастощі Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline karolina

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #117 : 19 Квітень 2011, 08:58:53 »
Молоко може пропасти, перегоріти, ще кажуть.  Коли мені обвіяло, то в мене була температура 40, і лікарі самі дивувались, що молоко не перегоріло, бо могло пропасти зовсм

Offline Марія

• Активна Мамка
  • Репутація: +37/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Анютка-12 років, Миколка-8 років
  • Ваше справжнє ім’я: Марія
« Reply #118 : 19 Квітень 2011, 09:04:06 »
Так, так, дівчата, молоко може пропасти зовсім, все залежить від фізіології людини...Деякі, як я, наприклад, переносять мастит при темп. 40,але молоко, дякувати Богу, зберігається, а деякі жінки втрачають молочко зовсім...