Автор Тема: Цікаві факти про рентген для годуючої мами (коли ви ще в роддомі)  (Прочитано 6269 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline AdelitaАвтор темы

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +226/-0
  • Тримаю на ручках свій скарб)
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Денис
  • Ваше справжнє ім’я: Наталія
В газеті МОЙ РЕБЕНОК була цікава стаття, під назвою " Променевий ліміт "(за жовтень 2003 року). Цікава інформація, проте:
За нормативами доза індивідуального опромінення не повинна перевищувати 1 мілізіверт на рік. Природній радіаційний фон щорічно "поставляє" в наш організм в середньому 1-2 мілізіверта, а рентгенівські дослідження приводять до опромінення в 0,2-5 мілізіверта. Різні органи і тканини людини опромінюються нерівномірно. Наприклад, самі стійкі до рентгено-опромінення - клітини мозку, а самі вразливі - здатні до швидкого розмноження (кишечника, кісткового мозку, крові). За даними Асоціації радіологів України, парк рентгенівських апаратів в нашій країні налічує 10585 одиниць. Приблизно 80% апаратів давно виробили свій ресурс і не відповідають сучасним стандартам радіологічної безпеки.
Прямого зв'язку між захворюванням і процедурою рентгенографії немає. Але накопичення маленьких доз призводить до невеликих ремонтів в організмі, в генетичному коді клітини. Взагалі клітина володіє унікальною здатністю відновлюватися, але якщо опромінення дуже часте або сильне, то поломки стають незворотними, людина втрачає здатність протистояти інфекції. За умови генетичної схильності зростає ймовірність виникнення пухлин, лейкозу, захворювання щитовидки, патологій піщеваріельного тракту. Тому  дітям до 15 років і вагітним жінкам профілактичні рентгендослідженні протипоказані, а рентгено-і мамографія грудної клітини не робиться годуючим мамам

розповідь жінки яка лежала в роддомі :

Цитувати
Коли я збиралася стати мамою, мене мої подруги, які вже стали мамами "обрадували", що мені не видадуть документи на дитину з пологового будинку, поки я не зроблю флюорографію Пам'ятаю, сильно обурювалася з цього приводу, тому що лікарі, спрямовуючи на флюорографію відразу попереджали, що після цієї процедури потрібно зцідити молоко і години 2 не годувати груддю дитину На час моєї виписки з пологового будинку апарат для флюорографії був зламаний і мене з дитиною додому відпустили, але, дійсно, виписку дали тільки після того, як я принесла результати флюорографії (приблизно через місяць). Як зараз йдуть справи в пологових будинках не знаю (але в нас можливо ВСЕ !!!), але однозначно такі дії протизаконні!

Українська національна рада із захисту прав та безпеки пацієнтів радить:
- У ренгенкабінете повинні знаходитися тільки предмети, необхідні для дослідження. Все зайве "ризикує" стати причиною вторинного випромінювання;
- Зверніть увагу на стан засобів захисту (фартухів, захисних ширм);
- Віддавайте перевагу устаткуванню відомих фірм (Siemens, Philips, General Elektric та ін), яке при правильному підборі гарантує мінімальну дозу опромінення;
- Касети, в які заряджається плівка, не повинні бути старими - у противному випадку для чіткого отримання знімка буде збільшена доза опромінення;
- Плівка повинна бути з емблемою "зелена система" (в основному в нас це фірми "Agfa" і "Kodak"), яка "співпрацює" тільки з безпечним екраном;
- Маркування на знімку повинна бути наступною: назва лікувального закладу, ПІБ лаборанта, дата дослідження, ПІБ та вік пацієнта, фізико-технічні умови дослідження (- напруга на трубці, - анодний струм на трубці, - час експозиції).
Про клініках, що мають нові або оновлені рентгенапарати, ви можете дізнатися за телефоном: (044) 493-48-23
За законом України "Про захист населення від впливу іонізуючого випромінювання"у разі, якщо доза опромінення перевищує середньорічну, то за кожен "зайвий" мілізіверт пацієнти можуть отримати компенсацію у розмірі 1,2 неоподатковуваного податком мінімуму доходів громадян за рахунок юридичних і фізичних осіб, допустили це порушення До перевищення дози відносяться ПОВТОРНЕ дослідження та необгрунтованих призначень рентгенобстеження. Спори за такими виплатами розглядаються в судовому порядку. "
У нас виявляється є ТАКИЙ закон!

Напевно, там є статті, які ми зможемо використовувати, коли наших дітей "нав'язливо" будуть направляти на рентген, а також вагітних, що годують. А то ж суцільне свавілля. Поки ми не знаємо законів, то у нас буде: "Зростання цін на продукти харчування не торкнеться лише лапші на вухах"

ось сам закон:

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про захист людини від впливу іонізуючих випромінювань

ось самі цитати:

Стаття 17. Забезпечення захисту людини під час лікування та здійснення медичної діагностики

Використання у медичній практиці будь-яких джерел іонізуючого випромінювання повинно здійснюватися з обов'язковим застосуванням засобів індивідуального захисту та контролю доз опромінення пацієнтів.

Дози опромінення пацієнтів під час лікування та здійснення медичної діагностики повинні бути настільки низькими, наскільки це можливо для діагностичних або лікувальних цілей та не перевищувати затверджених в установленому порядку норм.

Доза опромінення, отримана пацієнтом при медичному втручанні, повинна реєструватися, а інформація щодо дози опромінення повинна зберігатися в архівах медичних установ протягом 50 років, а по закінченні зазначеного строку передаватися до Національного архівного фонду.

Пацієнту надається на його вимогу повна інформація про очікувану чи отриману ним дозу опромінення та про можливі його наслідки. 

Пацієнт має право відмовитися від медичного втручання, пов'язаного з його опроміненням, за винятком, коли таке втручання пов'язане з виявленням небезпечних інфекційних захворювань.

Стаття 18. Система контролю та обліку доз опромінення населення

Система контролю та обліку доз опромінення населення спрямована на визначення критичних груп людей в залежності від умов та місця проживання чи розташування робочих місць та реєстрацію індивідуальних доз опромінення осіб, віднесених до критичної групи. 

Щодо осіб з критичної групи людей здійснюється обов'язковий контроль та облік індивідуальних доз опромінення за умови, що величина ефективної дози опромінення будь-якої людини з критичної групи перевищує дозову межу, яка встановлена відповідними нормативами.

Облік індивідуальних доз опромінення людей, віднесених до критичної групи, ведеться в районному (міському) дозовому реєстрі опромінення, організацію ведення якого здійснюють місцеві органи виконавчої влади.

РОЗДІЛ IV. КОМПЕНСАЦІЯ ТА ВІДШКОДУВАННЯ ШКОДИ 

Стаття 19. Компенсація за перевищення річної основної дозової межі опромінення

Компенсація за перевищення річної основної дозової межі опромінення надається особам, які проживають або тимчасово перебувають на території України, у випадках:

опромінення, зумовленого впливом практичної діяльності;

помилкового або неправомірного опромінення пацієнтів при медичному втручанні; 

вимушеного споживання забруднених радіонуклідами продуктів харчування та питної води; 

радіаційно небезпечних умов проживання, праці та навчання. 

Компенсація за перевищення річної основної дозової межі опромінення встановлюється у розмірі 1,2 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян за кожний мілізіверт перевищення встановленої цим Законом допустимої межі опромінення.

Підставою для виплати компенсації особам за перевищення річної основної дозової межі опромінення є зафіксований районним (міським) дозовим реєстром опромінення факт перевищення річної основної дозової межі опромінення не з власної вини особи.

Порядок надання компенсації за перевищення річної основної дозової межі опромінення встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Стаття 20. Відшкодування шкоди

Відшкодуванню підлягає шкода, заподіяна внаслідок впливу іонізуючих випромінювань життю та здоров'ю людей, а також майну фізичних осіб.

У разі смерті особи, яка настала внаслідок впливу іонізуючих випромінювань, право на відшкодування шкоди мають особи, які перебували на утриманні померлого або мали на день його смерті право на одержання від нього коштів на утримання, а також дитина померлого, яка народилася після його смерті.

Підставою для відшкодування шкоди, заподіяної впливом іонізуючих випромінювань, є встановлення факту заподіяння такої шкоди згідно з законодавством України.

Стаття 21. Забезпечення виплат компенсації та відшкодування шкоди

Виплати компенсації за перевищення річної основної дозової межі та відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок впливу іонізуючих випромінювань, забезпечуються за рахунок коштів юридичних та фізичних осіб, в результаті практичної діяльності яких сталося перевищення.

Спори щодо виплат компенсації за перевищення річної основної дозової межі опромінення та відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок впливу іонізуючих випромінювань, розглядаються в судовому порядку.

Стаття 22. Відповідальність за порушення законодавства щодо захисту людини від впливу іонізуючих випромінювань

Особи, винні у порушенні законодавства щодо захисту людини від впливу іонізуючих випромінювань, несуть цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законів України.

тобто вагітна ти, що годуєш- нікого не хвилює, вирішили ТАМ що потрібно всіх послати на флюрку - і права на відмову у тебе немає, можна звичайно вимагати компенсації в розмірі аж 17-34 грн та ось тільки чи отримаєш?
2.3. Не застосовувати масових профілактичних рентгеноскопічних та флюорографічних досліджень органів грудної клітки у дітей, флюорографію молочних залоз, рентгеноскопію будь-яких органів з профілактичною метою, рентгенологічні дослідження вагітних та матерів-годувальниць без суворих клінічних показань.

2.4. Виконувати профілактичні флюорографічні дослідження органів грудної клітки з метою виявлення туберкульозу та онкозахворювань тільки обмеженому контингенту населення, визначеному в Інструкції про проведення флюорографічних обстежень, затвердженій наказом МОЗ України від 29.07.96 N 233 "Про затвердження інструкцій щодо надання медико-санітарної допомоги хворим на туберкульоз".

Наказ "Про затвердження Державних санітарних правил і норм "Гігієнічні вимоги до влаштування та експлуатації рентгенівських кабінетів і проведення рентгенологічних процедур" 04.06.2007 N 294 (п.6 - Вимоги щодо забезпечення радіаційної безпеки пацієнтів і населення).

А вот еще хорошая новость пункт 2.4

теперь думаю что если будут заставлять делать ренген вместо Манту можно это дать им почитать 

2.4. До планів профілактичних рентгенівських обстежень не включаються діти до 15 років та вагітні жінки. Забороняється рентгеноскопія органів грудної порожнини з профілактичною метою.
2.5. При плануванні профілактичних обстежень використовуються дані облікової форми 025-8-1/о, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України від 08.01.2004 N 1 ( v0001282-04 ) "Про удосконалення моніторингу первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини та уніфікації відповідної облікової медичної документації".
2.6. Рентгенівським профілактичним обстеженням підлягають особи у віці від 15 років. Повторне обстеження діти підліткового віку проходять у 17 років (школярі - перед закінченням школи).
Обстеження осіб призовного віку проводиться на обласному (міському) збірному пункті, якщо з часу попереднього обстеження минуло більше шести місяців.
З метою зменшення променевого навантаження слід проводити профілактичні рентгенівські обстеження дітей підліткового віку, максимально використовуючи наявні в області (місті) рентгенівські апарати з цифровою обробкою зображення.
Профілактичні рентгенівські обстеження, починаючи з 18 років, здійснюються з періодичністю один раз на два роки.

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Черрі

• Віддана Мамка
  • Репутація: +608/-0
  • Фотограф
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: дві донечки
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
Цитувати
лікарі, спрямовуючи на флюорографію відразу попереджали, що після цієї процедури потрібно зцідити молоко і години 2 не годувати груддю дитину
мене ні один раз про таке не попереджали :/ d105

Offline ІРИНОНЬКА

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +216/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Віктор 8 рочки і Юрчик 6 рочки
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
Цитувати
Цитувати
лікарі, спрямовуючи на флюорографію відразу попереджали, що після цієї процедури потрібно зцідити молоко і години 2 не годувати груддю дитину
мене ні один раз про таке не попереджали 

І мені нічого неговорили, то значить все самому треба добиватись і знати

Offline Маша86

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +861/-1
  • Моя сім"я- моє ЩАСТЯ!!!!
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Вадимчик - Павлик
  • Ваше справжнє ім’я: Маша
Я особисто прийшла з ренгену і одразу приклала малюка до грудей,бо кричав і плакав дуже.Інформації в нашій країні нуль цілих і нуль сотих.Шкода дівчата нас і наших діток. :(
СП Іспанських брендів
Залишки з СП Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Natalis

• Активна Мамка
  • Репутація: +25/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Богдан та Роман
Нічого страшного після флюорографічного обстеження з грудним молоком не відбувається. так як в грудне молоко при цьому потрапляє дуже мала доза опромінення(приблизно стільки скільки ми отримуємо за 2-3 дня прогулянок по вулиці) так що в зціджуванні потреби нема ніякої. Звичайно при бажанні я думаю що кожна мама має право відмовитись від такого обстеження.

Offline мама Лерочки

• Віддана Мамка
  • Репутація: +477/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Лерочка ,Дашулька
  • Ваше справжнє ім’я: наташа
Цитувати
У разі смерті особи, яка настала внаслідок впливу іонізуючих випромінювань
що навіть таке може бути d104 d107

Offline karolina

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +169/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Люба
Мені після родів робили ренген , а не флюрографію. Дивилась в неділю Комаровського ,про ренгени, то він говорить, що  в цьому немає нічого страшного. Не можна робити ренген в перші тижні вагітності.

Offline мама Лерочки

• Віддана Мамка
  • Репутація: +477/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Лерочка ,Дашулька
  • Ваше справжнє ім’я: наташа
Цитувати
Мені після родів робили ренген , а не флюрографію.
а яка різниця між рентгеном і флюорографією?

Offline karolina

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +169/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Люба
Флюрографія ,це коли роблять маленький знімок при цьому набагато більша доза опромінення. При ренгені ж роблять великий знімок і доза опромінення набагато менша.

Offline AdelitaАвтор темы

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +226/-0
  • Тримаю на ручках свій скарб)
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Денис
мені після родів робили 2 флюрки, і 1 рентген знімок. Хотіли ще знімок робити бо опять неправильно зробили але я сказала досить.

Offline Oksana_Rus

• Рідна Мамка!
  • Репутація: +483/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Анастасія 07.06.2009 р.
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
Мені після родів не робили, бо нас переводили в лікарню, а от малій 2 рази робили рентген в перші дні :(

Offline Дзвалинка

• Активна Мамка
  • Репутація: +33/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
І мене ніхто не попереджав, що варто зцідити, робила флюрку після двох пологів. А от коли в січні старша донька зламала ручку і ми йшли робити рентген, то лікар-рентгенолог, як почула, що я годуюча мама, вигнала мене з рентген-кабінету. Значить, все-таки шкідливо

Offline юльчик_22

• Я щаслива, у мене чудова сім*я
  • Активна Мамка
  • Репутація: +9/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Максимко, Артемко
  • Ваше справжнє ім’я: Юлія
Про зцідення молока перед рентгенографією,перший раз чую! Я незціджувалась і рентген був добрий. d112
Максимкові 5років
Артемкові 4 рочки

Offline Ninysja

• Активна Мамка
  • Репутація: +3/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Соломія, Олексій
  • Ваше справжнє ім’я: Ніна
0-0-0! мені також ніхто про сціжування не говорив, робили рентген на другий день після пологів..... капець, як на другий раз наважуся, то вже буду знати.

Offline Pshenychka

• Активна Мамка
  • Репутація: +5/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Степан
  • Ваше справжнє ім’я: Іра
Я теж після родів на 3-й день ходила на флюро, і ніхто звичайно не казав що треба зціджувати молоко... Всі мої знайомі і рідні які народжували у Львові флюро ніхто не робив...там немає такої політики... Виявляється Франик займає перше місце в Україні по захворюванні на туберкульоз...тому й заставляють.

Offline grunyast

• Активна Мамка
  • Репутація: +51/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Марта, Влада
  • Ваше справжнє ім’я: Анжела
Нас теж ніхто ні про що не поперджав, зібрали певну кількість мамочок і повели довгими коридорами в флюрокабінет. А там ще черга була...От і була наша малеча без мамочок більше години. Стоячи в черзі плакала, переживала, як там моя дитина без мене.

Offline Ivanka Javorska

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +0/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Катя 10 років, Саша 2 роки
  • Ваше справжнє ім’я: Іванка
Я теж не зціджувала молоко.