Автор Тема: Щеплення, правильне садження і обрізка дерев  (Прочитано 3652 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline айстраАвтор темы

• Активна Мамка
  • Репутація: +141/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
Хочу поділитись рекомендаціями як правильно вирощувати дерева.
Дуже багато людей хочуть посадити і виросити гарні дерева, але по якісь причині вони або засихають, або хворіють, або заморожуються, або ще щось.

Тут доступні і гарні відео
підготовка ями і посадка Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
де у саджанця прикоренева шийка Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
окулірування (щеплення брунькою) Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
як лікувати рак яблуні Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
рекомендації по купуванню дерев Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

З власного досвіду. Багато купувала на базарі, але коли виросли мої дерева і почали плодоносити, багато виявились просто дикими (хоча місце прививки було видно). Тоді навчилась робити щеплення. І тепер точно знаю, що виросте саме той сорт, який я хочу.

Offline вишня

• Активна Мамка
  • Репутація: +16/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Марійка, 16.10 2012р
  • Ваше справжнє ім’я: Людмила
На базарі немає сенсу купляти..суцільне ошуканство... z2я,особисто,коли закладала свій низькорослий сад,купляла саджанці в Стецевій(не сприйміть за рекламу)..вже пару років плодоносить, сорти сучасні, смачні і відповідають характеристиці...тож хто садить сад,не полінуйтеся, доберіть саджанці...

Offline айстраАвтор темы

• Активна Мамка
    • Награды
Тепер якраз пара садити , тому напишу кілька порад з власного досвіду.

По садженню дерев:

1) купувати тільки з мокрими корінцями і щоб дрібненьких було якомога більше (це вони відповідають за всмоктування води і поживних речовин).

2) є прикмета, що коріння більш розвинуте з південного боку. Тому при посадці теж треба так направити. У відповідальних розплідниках маркують південь. Найкраще, щоб дерево зберегло ту ж орієнтацію за сторонами світу. Йому так простіше.

3) не заглиблювати прикореневу шийку (перехід корнів у стовбур+2см) у землю, а краще дерево посадити ніби на підвищення. Коли просяде земля, воно буде з нею врівень або вище, що не страшно.
Якщо прикоренева шийка буде заглиблена, вона почне загнивати, може утворитися рак (ніби кора оголює стовбур), що приведе до загибелі дерева. У мене було таких два (наслухалась на базарі, що треба заглиблювати місце прививки d128). В кінці-кінців вони пропали :(.

4) корені дуже потребують вологи. Тому при посадці землю в руках перемнути щоб вона була дрібною. Закопувати так: насипати 10 см землі, полити водою, далі насипати землі 10 см, знов полити. Так земля дуже гарно обволіче корінці і не дасть їм засохнути. Такий спосіб набагато кращий, ніж потім усе відро води (невідомо до яких корінців вона дійде, а до яких - ні). Це дуже важливо.

Offline melodika

• Своя Мамка
  • Репутація: +156/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Діана Володимир
  • Ваше справжнє ім’я: Надя
Пізно я побачила цю темку, але на наступний рік пригодиться, а за дерева на базарі чула таке -вони беруть якісь дикі садженці, їх скошують ічекають коли виростуть знову, але виростають вони вже збоку від того скосу, створюючи ілюзію що дерево щеплене, от і виростають потім у нас з вами дички
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline айстраАвтор темы

• Активна Мамка
    • Награды
Цього літа їздила в село. Покажу що зробила.
Багато дерев, особливо зерняткові (яблуня, груша), люблять всі гілки направляти вверх, в результаті чого кожна отримує менше світла і простору. Щоб цього не було, потрібно їх розводити до горизонтального положення.
Покажу на прикладі груші.
Було так (гілки направлені вверх):                          стало так:

деталі:

не перетягувати саму гілку, петля має бути вільною:

а можна і до стовбура:

Якщо цього не робити, може вирости так:            а якщо розводити гілки, то буде пишна крона:

Дуже вибачаюсь за якість фотографій  d100.

Offline melodika

• Своя Мамка
    • Награды
Оксана, і на скільки часу так ці гілки прив'язувати, бо у мене теж такі дерева є, але зараз це робити вже мабуть запізно

Offline айстраАвтор темы

• Активна Мамка
    • Награды
Надя, можна і зараз. Формування припиняється з морозами, коли припиняється рух соку. А приймають правильну форму вони приблизно за пів ріку. Щоб перевірити, можна відв"язати від землі і подивитись.
У мене ці нитки виявились якимись неміцними і за зиму розірвались, але гілки були в правильному напрямі (прив"язувала десь в червні-липні).
Прив"язувати за негнучкі гілки. Ті, які виросли цього року добре гнуться і буде негарна дуга.

Offline orlina

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +333/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
Краще ранньою весною, бо якщо зимою буде багато снігу, особливо мокрого, то може поламати гілки. Крім того, в певних місцях при нагинанні кора розтягується, або складається, а зараз дерево готується до зими, кора твердне і стає менш еластичною. Пригинають обережно, краще почати з невеликого кута і протягом сезону трошки посилювати натяг. І ще, бачу на фото, що під петлю ви нічого не поклали, трохи шкода гілочок, бо коли сильний вітер шнур може терти об кору (це не обов"язково, але не виключено) і рана буде направлена вверх, може затримуватись волога і вчепляться всякі грибки. А того нікому не треба. Під петлю варто щось підкладати: м"яка тканина, мішковина. Взагалі, це дуже любить кубанський садовод Курдюмов, можна погуглити, у нього дуже цікаві книги і статті. Радила б книгу "Формировка вместо обрезки". Вибачте, що впхалась

Offline айстраАвтор темы

• Активна Мамка
    • Награды
Ого як Іра фундаментально розписала d16 :oox.
Про сніг не знаю, але про вітри скажу, що навпаки ці нитки утримують дерево від перегинання у всі сторони за вітрами (на зразок  того, що молоде дерево прив"язують до стовпчиків щоб воно дуже сильно не перегиналось біля землі і там не утворилось тріщин кори).
Про натяг згодна, але треба дивитись по гілці. Якщо вона молода, то можна більше, а якщо старша, то менше.
Про підкладку на штур теж згодна. Просто у мене він широкий і нічого не перетирав :).
Дякую, Іра, за таку детальну інформацію d2.

Offline orlina

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +333/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
Цитувати
Ого як Іра фундаментально розписала
d27 d27 d27 Просто Іра минулого року готувала спецвипуск газети для клубу орг. землер-ва під назвою "Садимо сад" і в тему заглибилась  d30

Offline melodika

• Своя Мамка
    • Награды
Цитувати
Просто Іра минулого року готувала спецвипуск газети для клубу орг. землер-ва під назвою "Садимо сад" і в тему заглибилась
ну так ми тепер будем знати до кого звертатися за консультацією  ;)
дякую за поради

Offline айстраАвтор темы

• Активна Мамка
    • Награды
P.S. (забула написати) Запас відгинання ще залежить від кута росту гілки до стовбура (початковий кут, тобто там, де вони з"єднуються). Чим під гострішим кутом вона росте, тим менше можна відхиляти. І навпаки. Гілки, які ростуть під дуже гострим кутом (менше ~ 20 градусів) рекомендують взагалі зрізати (залишати сильнішу з двох).
І ще до терміну. Краще все-таки дочекатися, коли почнуть рости гілочки, бо в протилежному випадку вони теж можуть вибрати вертикальний напрям.
Як відомо, гілки одного року ростуть в два етапи. Перший - до липня, потім вони деревеніють, дозрівають, кора з зеленої перетворюється в коричневу. Другий етап - до жовтня виростає слідуючий приріст. Коли я повідгинала у червні-липні, другий приріст, який почав рости вибрав вертикальний напрям d112.

Offline lesya22

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +0/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Олеся
Дуже цікава темка. В мене мама минулих років купляла постійно садженці, деяким вже більше 5 років і вони досі не плодоносять. Цього року вирішила зекономити і насадила дички до яких самостійно все щепити буде.

Offline айстраАвтор темы

• Активна Мамка
    • Награды
Молодець!
Я теж такий висновок зробила.
Для щеплення головне - гострий ніж. Можна і канцелярський.
На початку серпня теж можна щепити. Літом це роблять брунькою. Великий плюс цього методу в тому, що якщо брунька не приживеться, то немає зрізаного стовбура, дерево як було так і є. З власного досвіду скажу, що якщо місце щепи на висоті, де не можна пригорнути землею, зимою замерзає d24. Я не утеплювала і вони всі перемерзли :(. А біля землі, що накриті були нею, то вижили і весною я зрізала основний стовбур, а замість нього зі щепи розвинувся сортовий.
Але все одно найкраще щепити весною :bo.

Offline melodika

• Своя Мамка
    • Награды
у мене теж є такі дерева, які ще плодоносять а деякі навіть і не цвітуть  d24 і я якраз думала що добре тим хто сам собі дерева прищеплює. дівчата, а де ви берете ту дичку і ту бруньку чи щепку якою прищеплюєте?

Offline айстраАвтор темы

• Активна Мамка
    • Награды
Дичку з лісу чи поля або просто з кісточки виростити, а прищепу у сусіда ;). Але перед тим дуже похвалити його яблука. Сказати, що у світі таких добрих не їла  d22 і чи не був би він такий люб"язний дати маленьку гілочку-однолітка (те, що виросло цього року і вже має коричневу кору). Я думаю, що після цих слів він погодиться.

Offline lesya22

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +0/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Олеся
Дички краще приймаються у новому грунті. Я свої вже наступної весни щепити буду, або мама це все діло зробить, вона сад обожнює.