Автор Тема: Вирощуємо орхідеї  (Прочитано 36749 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline олюсичкаАвтор темы

• Активна Мамка
  • Репутація: +2/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: ліна 7 років
  • Ваше справжнє ім’я: ольга
Вирощуємо орхідеї
« : 24 Січень 2014, 23:28:59 »
Орхідея походить з тропічних дощових лісів Індонезії, південного-сходу Азії та Австралії. В природних умовах росте на стовбурах і гілках дерев, чіпляючись за них корінням, на берегах потічків і валунах серед мохів і папороті. А в домашніх умовах життя рослині створює людина.

Догляд за нею не так вже й складний. Орхідея Фаленопсис добре себе почуває в прозорому пластиковому горщику з деревиною в якості грунту. Якщо деревина з часу висадки руйнується, перетворюється на потерть, то рослина взяла з неї все, що можна було взяти і вимагає оновлення грунту.

Збільшувати розміри пластикового горщика потрібно в міру збільшення розмірів самої квітки. Зазвичай пересаджувати слід кожні два-три роки, щоб дати їй зростання і оновлення грунту.

Поливати бажано кип’яченою водою кімнатної температури по одному разу в 2 тижні зверху по периметру ємності деревини, але не самої рослини.

Фаленопсис вимагає постійного підтримання високої вологості повітря усіма можливими способами. Обприскування листя і повітря навколо орхідеї потрібно проводити в режимі самого дрібного розприскування, щоб вода виходила у вигляді "туману” і потрапляла на листя у вигляді "водяного пилу”, а не крапель, які, стікаючи, можуть потрапити в серцевину листя, що призведе до гниття. При обприскуванні вода не повинна потрапляти на квіти.

Щоб уникнути переливу рослини, потрібно спостерігати за горщиком. Якщо на його внутрішній стороні утворився конденсат – значить, в поливі немає необхідності. Якщо горщик сухий і добре проглядається деревина – квітка вимагає поливу.

Пересадка фаленопсиса проводиться раз на 2 роки в грубий, пухкий орхідейний субстрат і прозорий горщик.

Для декоративного ефекту прозорий горщик можна помістити в кашпо і виймати для поливу. Горщик для фаленопсиса може бути також глиняним. Розмір висоти і діаметра горщика повинні бути приблизно однакові. Субстрат для орхідей складається на основі кори і може бути різним. Добре як субстрат для фаленопсиса використовувати соснову кору з діаметром частинок 0,5-2,5 см. На 6 частин кори додай 1 частину перліту і 1 частину деревного вугілля. Якщо у твоїй місцевості дуже жорстка вода, то вугілля не додавай. Можна скласти субстрат для орхідеї з рівних частин сфагнуму, соснової кори і деревного вугілля. Складові для субстрату повинні бути вологими під час пересадки.

Пересадка орхідеї фаленопсис починається з поливу рослини. Якщо горщик для орхідеї легкий, насип для стійкості і дренажу на дно трохи гальки або керамзиту. Зверху насип невеликою гіркою вологий субстрат. Акуратно вийми фаленопсис зі старого горщика. Старий субстрат струси з коренів фаленопсиса. Оглянь коріння. Повітряні корені, що росли поза горщиком, не трогай. Укороти секатором довгі підземні корені, а так само пошкоджені і потемнілі. Постав фаленопсис в середині горщика на гірці з субстрату, акуратно розправивши все його коріння всередині горщика. Поступово підсипай субстрат, утромбовувавши його паличкою або пальцем, струшуючи горщик. Надземну частину не засипай субстратом. Підв’яжи рослину до опори, наприклад металевої палички. На цьому пересадка орхідеї фаленопсис закінчена. Протягом двох тижнів після пересадки щодня обприскуйе рослину. У цей період не поливай орхідею і не виставляй під прямі сонячні промені.

Влітку 2 рази на місяць потрібно додавати добриво орхідей в слабкій концентрації (хворі рослини удобрювати не можна), в інший час року, у тому числі взимку, удобрювати рідко в ще меншій концентрації.
Хотілося з поділитися думками щодо вирощування орхідей,маю їх багато,можливо хотось має свої поради щодо того,щоб вивести рослину зі стану спокою і щоб вона тішила око своїм цвітінням

Offline andjy

• Свідома Мамка
  • Репутація: +73/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Стас 05.11.2010
  • Ваше справжнє ім’я: Анна
Re: вирощуємо орхідеї
« Reply #1 : 24 Січень 2014, 23:37:23 »
 В мене орхідея з"явилась 14 лютого, тобто майже рік тому. Відцвіла вона в червні і з того часу я в очікуванні. Жодних натяків на квіти нема :(. Я ії не поливаю, а купаю по мірі висиханню грунту та коренів. Десь читала, що її краще недолити, ніж перелити. Знайома постійно свої орхідеї тримає в воді і вони всі у квітах  :oox
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Viktoriya777

• Свідома Мамка
  • Репутація: +71/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Віталік i Coфiйка
  • Ваше справжнє ім’я: Вікторія
« Reply #2 : 24 Січень 2014, 23:55:08 »
andjy, не переживайте, в мене теж орхідеї цвіли останній раз ще весною, а зараз появилося багато нових гілочок, які повністю цвітуть d9 і я теж вважаю що орхідею не треба переливати, бо тоді вона починає підгнивати, але й засухи вона не любить...влітку підливаю більше зараз менше.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login] Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

• Активна Мамка
    • Награды
« Reply #3 : 25 Січень 2014, 00:56:41 »
моя одна відпочивала 2 роки і тепер прокинулася,цвіте 2 місяці вже

Offline O.LKA

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +278/-1
  • Слава Героям !!!! Герої не вмирають ...
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Артурчик, 02.03.2011
  • Ваше справжнє ім’я: Оля
« Reply #4 : 25 Січень 2014, 01:51:48 »
То , все таки, як її краще поливати ?

Offline Galjysik

• Організатор СП!
  • Своя Мамка
  • Репутація: +170/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Софійка, 6.03.2011р.
  • Ваше справжнє ім’я: Галина
« Reply #5 : 25 Січень 2014, 10:43:43 »
Цитувати
То , все таки, як її краще поливати ?
Ось класне відео Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline zay

• Своя Мамка
  • Репутація: +41/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Юля
  • Ваше справжнє ім’я: Лєна
« Reply #6 : 25 Січень 2014, 11:02:03 »
Відмічусь

Offline Танюша)

• Активна Мамка
  • Репутація: +75/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Олічка
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
« Reply #7 : 25 Січень 2014, 11:02:33 »
Я так люблю орхідеї d9 d9 d9 d9 у мене їх аж 3 - дві білі і одна фіолетова d91 але одну я залила... і вона вже рік не цвіте... а так ,,жевріє" , я ще сподіваюся, що побачу її квіточки..

• Активна Мамка
    • Награды
« Reply #8 : 25 Січень 2014, 18:04:30 »
Для того щоб рослина почувала себе комфортно, її не можна поливати занадто рясно, це може привести до загнивання кореневої системи. Нестача води також приводить до хвороб рослини.

Основне і головне правило поливу - не поливати «за годинами». Черговий правильний полив орхідей потрібно робити тільки після повного висихання субстрату і коренів, тобто, тільки за цією ознакою, у зв'язку з чим, землю необхідно періодично перевіряти на вологість. А протягом якого періоду це відбудеться, залежить від маси факторів - температури та вологості в приміщенні, розміру горщика і освітлення. Так що, точної однакової частоти поливу рослин, вирощуваних у різних умовах, як і відповіді на питання, як часто поливати орхідею просто не існує.

Для такої рослини, як орхідея, вода, це не просто джерело живлення, це джерело життя, тому що таким чином квітка самостійно регулює свою температуру і загальний стан. Орхідеї, що ростуть у природному середовищі, «п'ють» дощову воду, добре, що це чиста вода тропічних лісів, а не та, що випадає у вигляді дощів у містах, тому що склад води також дуже впливає на стан квітки.

ЯКІСТЬ ВОДИ ДЛЯ ПОЛИВУ

Вода, призначена для поливу орхідей повинна бути м'якою або, у крайньому випадку, мати помірну жорсткість, тому що дуже важливо, якою водою поливати орхідеї. Якщо в будинку немає спеціального приладу для виміру жорсткості води, то можна орієнтуватися за кількістю накипу в чайнику і швидкістю його появи.

Для того щоб пом'якшити воду, у неї додають щавлеву кислоту (вона продається в магазинах квітів і хімреактивів). У холодну некип'ячену воду (з-під крана) додають порошок кислоти (1/8 ч. л. порошку на 5 літрів води), дають відстоятися добу і акуратно, не збовтуючи (щоб не здійнявся осад), зливають в окрему ємкість. Щоб вода при цьому ще і підкислилася, то на цей час разом з кислотою кладуть у воду невеликий мішечок з полотняної тканини з торфом. Якщо поливати орхідею дистильованою водою, то рослині не буде вистачати солей, що є присутніми у звичайній воді, тому, для поливу її потрібно перемішати з вистояною водою (приблизно, 1:1).

Якщо є спеціальний фільтр для очищення води, то можна поливати рослину пропущеною через нього водою, і не морочити собі голову щавлевою кислотою, фільтр не тільки істотно знижує жорсткість, але і очищує воду від шкідливих бактерій, грибків і важких металів.

Кислотність води не менш важливий показник для поливу орхідей, перевіряють її лакмусовим папером, оптимальна кислотність - PН 5. Підвищити її можна найпростішим способом, додавши кілька крапель лимонного соку. Найоптимальніша температура води для поливу орхідеї, це від +35 до +40 градусів, а для насичення перед поливом води киснем, її рекомендується просто перелити кілька разів з однієї посудини в іншу.

МЕТОДИ ПОЛИВУ

«Гарячий душ»

Фахівці знають, що найкорисніший для цієї квітки вид поливу, це поливати її «гарячим душем», що нагадує рослинам рідний природний теплий тропічний дощ. У таких випадках, ці рослини активніше цвітуть, нарощують густе і щільне листя гарного зеленого кольору, тому що правильно поливати орхідею, означає створювати для неї природні умови. При такому поливі знищуються шкідники, що потрапили на листя або квіти. Але, так поливати орхідеї можна тільки м'якою проточною водою, якщо вода з-під крана має високу жорсткість, то орхідеям влаштовують «штучний дощ» у ванні, поливаючи заздалегідь приготовленою водою з лійки (якщо вода досить м'яка, то поливають безпосередньо з душу через насадку струменем середньої потужності). Поливають у кілька прийомів, очікуючи, щоб вода просочила як треба весь субстрат, після чого квітку залишають у ванні на підставці, даючи стекти зайвій воді. А скільки разів поливати орхідею таким чином теж залежить від швидкості висихання субстрату.

Через годину, орхідею витирають, протираючи м'яким дрантям або губкою листочки і молоді паростки та акуратно видаляючи всю воду, що зібралася в пазухах листя. У деяких видів орхідей (Фаленопсис, Ванда) протирають особливо ретельно серцевину, інакше вони можуть загнити, і рослина загине.

Дуже часто після поливу гарячим душем на листах можуть з'явитися білясті розводи - це проступають солі, що осіли на листах з води, так залишати рослину не можна. Листя обов'язково потрібно протерти пивом або лимонним соком, розведеним водою у співвідношенні 1:1.

«Занурення»

Другий спосіб поливу орхідей називається «занурення», і проведення такого поливу повністю відповідає назві способу. Рослину разом з горщиком занурюють у воду (час занурення залежить від розміру горщика і рослини, зі зразкового розрахунку - горщик 12 х 12 сантиметрів занурюють на 30 секунд і стільки ж стікає потім вода), після чого, дають зайвій воді стекти на повітрі. Такий вид поливу можна застосовувати, тільки переконавшись, що всі рослини здорові, а в субстратах не завелися грибки або цвіль. крім того, такий полив орхідей під час цвітіння, просто неможливий.

ПОЛИВАЄМО ЛІЙКОЮ

Заздалегідь вистояну і підготовлену воду переливають у лійку та акуратно і обережно поливають рослини, намагаючись, щоб струмінь був як можна тоншим, і не потрапляючи в листові пазухи. Як тільки вода почне витікати знизу, полив можна припинити і почекати кілька хвилин, поки виллється надлишок води, що не всотався в субстрат, після чого цю процедуру повторюють кілька разів. За закінченням поливу всю воду, що залишилася в піддоні, виливають. Поливати таким чином орхідеї потрібно в першій половині дня.

ОБПРИСКУВАННЯ

Поливати орхідеї за допомогою обприскування фахівці не радять, але в будь-якому разі, обприскувати можна тільки ті рослини, які висаджені у ґрунтові блоки, не в горщиках із субстратом, тому що у таких квіток корені висихають швидко, і їм необхідний постійний полив. Роблять це, також, у першій половині дня пульверизатором.

Offline O.LKA

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #9 : 25 Січень 2014, 18:18:28 »
Я свою орхідейку завжди купала, тобто наливала води в посудину і туди ставила вазон, так, щоб вода вкривала весь субстрат , залишала десь на годину. а останнього разу забула про неї  d111 і багато корінців здається згнили  :(
Я її витягнула, обчікала всі гнилі корінці і знов засипала субстратом - тепер залишила її і не підливаю зараз.
Не знаю, що ще порадите  d143

Вона була почала випускати новий пагін, але після того переливу він зупинився і не росте і нижнє листя починає мякнути і потроху жовтіти   d12 Я така зла на себе

Що робити  d138

• Активна Мамка
    • Награды
« Reply #10 : 25 Січень 2014, 18:23:04 »
і у мене таке було,якщо листок вже мякий,ви його не врятуєте,не підливайте зараз рослину,дайте їй 2 тижні спокою

Offline O.LKA

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #11 : 25 Січень 2014, 18:28:21 »
Так і роблю, а варто якусь підживку дати вже коли почну підливати ? Мені радили "Кемера"

• Активна Мамка
    • Награды
« Reply #12 : 25 Січень 2014, 22:41:15 »
Я купувала в "Епіцентрі" раз рідке добриво,раз палички,що у кору додаються. Ще подивіться,чи не стоїть ваша охідейка на протязі і не при відкритих сонячних променях,бо саме від сонця листки стають мякими

Offline O.LKA

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #13 : 25 Січень 2014, 22:54:17 »
Подивилась ваше посилання і сховала її в темне місце щойно - може допоможе така стресова терапія

Offline Ангеля

• Організатор СП!
  • Активна Мамка
  • Репутація: +115/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Надюша
« Reply #14 : 25 Січень 2014, 23:17:08 »
о,Орхідеї,мої любимчики,вдома маю 6штук різного кольору,цвітуть всі зимою якраз на синочка день народження,краса неймовірна.... неможу ними натішитись і хочу ще...особливо після того як пішла з роботи(працювала в квітковому магазинчику). Зараз в декреті і дуже скучаю за своїми вазоначками...
O.LKA я б не радила після переливу ховати орхідейку в темне місце,навпаки треба світла,щоб вона пошвидше просохла,а ще коли ви обстригали зігнивші пагінці треба було просушути чи поміняти субстрат,а ранки(де був зріз) обробити таблеткою вугілля
МЕД В НАЯВНОСТІ)))

Offline surikova

• Своя Мамка
  • Репутація: +271/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Олександра 19.10.2012
« Reply #15 : 26 Січень 2014, 10:46:28 »
Цитувати
ще коли ви обстригали зігнивші пагінці треба було просушути чи поміняти субстрат,а ранки(де був зріз) обробити таблеткою вугілля
я обрізані корінці перегнивші зеленкою на зрізі припікала. і тижні через два почала знову купати. то вона в мене оклигала.  і вже дві гілочки випустила.

Offline Танюша)

• Активна Мамка
  • Репутація: +75/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Олічка
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
« Reply #16 : 26 Січень 2014, 10:51:29 »
Цитувати
Вона була почала випускати новий пагін, але після того переливу він зупинився і не росте і нижнє листя починає мякнути і потроху жовтіти
у мене ідентична ситауція, я її тепер просто стараюся не поливати...