Автор Тема: Дитина почала гризти нігті...що робити?  (Прочитано 15064 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline ОлькаАвтор темы

• Мамка Хуліганка!
  • Досвідчена Мамка
  • *
  • Репутація: +182/-1
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оля
Моя доця десь місяць тому почала гризти нігті (їй 4 рочки, вже 8 місяців ходимо в садок). Я замітила, коли епобачила, що нема що обрізати... поговорила з нею, сказала - більше не буде...але я бачу, що знов гризе. Я нераз захожу до кімнати, вона просто дивиться мультик і гризе, мені здається - вона навіть не розуміє в той час що вона робить. Хтось з таким стикався? Що робили? Вичитала, що треба чимось гірким намазати пальчики, а чим?
Решила прибраться в шкафу: всё оттуда вывалила, перемерила, накрасилась, натанцевалась. Всё - устала.

Offline Ірена

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +15/-0
    • Награды
Re: Дитина почала гризти нігті...що робити?
« Reply #1 : 20 Січень 2011, 23:03:25 »
Оля. В нас було таке з сином. Почалось з того часу, як він пішов у садочок. Це ще до "Пізнайка" (яким я була дуже задоволена). Поміняли садочок- зникли переживання у дитини - зникла і сама проблема з нігтями.

Offline karposhka

• Своя Мамка
  • Репутація: +38/-0
  • Щаслива:)
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Катя
« Reply #2 : 21 Січень 2011, 00:15:21 »
На дитину явно діє якийсь стресовий фактор. З цим треба розібратися!!
Найкраще - хай нормальний психолог проведе кілька тестів, поговорить з нею...
Від того, що намастите пальці чимось гидким краще не зробите!
Посмішка врятує світ!:)

Offline galyusja

• Віддана Мамка
  • Репутація: +582/-0
  • Просто треба залишатись Людиною, завжди і всюди
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Галя
« Reply #3 : 21 Січень 2011, 00:17:02 »
Цитувати
Від того, що намастите пальці чимось гидким краще не зробите
І я думаю, цим не поможете.
В мне від дитинства і до тепер таку дурна звичка є. Ніяк не можу позбутись d111

Offline Ірена

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +15/-0
    • Награды
« Reply #4 : 21 Січень 2011, 07:26:56 »
З психологами теба бути дуже обережно. Не  образу кажучи, але цих психологів, справжніх, з огляду на десятки випускників вишів, одиниці. Як на мене, найкращий психолог для дитини - мама. Хто ще зможе так зрозуміти свою малесеньке, як не мама чи тато. Я завждив стараюся і своєю дитиною розмовляти. Так, щоб не було жодних тем, які хотілося б уникати.

Offline ОлькаАвтор темы

• Мамка Хуліганка!
  • Досвідчена Мамка
  • *
    • Награды
« Reply #5 : 25 Січень 2011, 16:50:30 »
Дякую, дівчатка... не хочу до психолона, бо не маю знайомих в цій сфері... не знаю, що робити... :(
Цитувати
Поміняли садочок- зникли переживання у дитини
а в садочок вона ходить з задоволенням, навіть на вихідні хоче йти... і ніяких змін не було взагалі останнім часом, щоб думати, що то через стрес...
Решила прибраться в шкафу: всё оттуда вывалила, перемерила, накрасилась, натанцевалась. Всё - устала.

Offline Альонка???

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +158/-0
  • Консультант-психолог
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Альона
« Reply #6 : 25 Січень 2011, 19:15:48 »
Дівчата, не треба відразу до психолога. Треба вам , мамі, з цим в першу чергу давати раду, а от коли вже ситуація стала дуже критичною (є такі випадки, що ця звичка переростає у глибокі травми  чи рани от тоді вже варто подумати про психологів, але... Як хтось вище зазначав, у нас з цим проблематично.
Якщо критичної проблеми немає, тоді це просто шкідлива звичка, яка може бути викликана просто банальною нудьгою. Практично всі діти проходять у своєму розвитку етап, на якому у них з'являються улюблені дії. Хтось постійно чухається, хтось колупається у носі, а деякі періодично пританцьовують на місці. Незважаючи на багатий руховий репертуар, причиною всіх цих навичок часто є невміння дитини витримувати довгі паузи і справлятися з нудьгою. Зверніть увагу, в яких ситуаціях "шкідливі" рухи посилюються: наприклад, під час стомлюючого очікування прийому в поліклініці, в транспорті. У цей час тіло дитини стає для нього джерелом якихось вражень, свою придушену фізичну активність (адже ви тільки що просили його чи її не бігати) він (вона) переносить в область більш дрібних, повторюваних рухів. Розважте дитину цікавою розмовою або хоча б дайте їй папірець, який можна жмакати, скручувати і теребити, - тоді кусання нігтів виявиться неконкурентоспроможним. Якщо дитина буквально ні хвилини не сидить на місці, хоча в її солідному, п'яти-шестирічному, віці вона вже могла б бути спокійнішою, батькам варто замислитися, чи це не гіперактивність, і звернутися за консультацією до неврології.Багато дітей повертаються до своєї шкідливої звички в ситуації ускладнень або роздумів. Вона допомагає їм не відволікатися на навколишній світ, зосередитися на своїх думках, відчувши своє тіло. У цьому випадку батьки можуть підказати дитині більш прийнятні способи самовідчуття: наприклад, у роздумах можна опускати голову вниз чи підперти щоку рукою.
Ще одне джерело шкідливих звичок - постійне почуття тривоги. У цьому випадку однотипні повторювані рухи приносять дитині заспокоєння, почуття впевненості, допомагають розслабитися.

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Wikusya

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +197/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Вікторія
« Reply #7 : 31 Січень 2011, 10:22:33 »
Моя доця теж почала гризти нігті, як тільки пішла в садочок, просила її не гризти, вона все розуміє, каже, що більше так не буде, і знов те саме.
Коли ми в грудні були в лікарні, а потім 2 тижні дома, я постійно була з нею, вона нігті не гризла, перший день в садочку після того - і всі нігті знов обгрижені підчисту. А от останні два тижні вже цього за нею не замічаю, напевно похід в садік після місяця перебуваня дома знов став для неї стресом і вона знову його якось переборювала, а тепер все стало на свої місця. Так що я повністю схиляюся до думки, що стрес  у такому випадку - визначальний фактор)

Offline Kirsten

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +0/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Владислава
« Reply #8 : 02 Квітень 2011, 16:57:15 »
Я помічала таке за дітьми своїх друзів.Це біває не тільки із-за стресу,але й просто тому,що дитина це побачила і виришила,що і їй так треба.Пояснити іноді буває замало.Е у аптеці якісь вітаміни,які дуже гіркий смак мають.Їх треба розтовчити та намазити руки дитині.Пояснити,що це якийсь крем.Мазати по кілька разів на день

Offline evakamila

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +228/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
« Reply #9 : 09 Квітень 2011, 16:08:53 »
Попитайтесь в аптеці за спеціальним лаком для діток,які гризуть нігті.

Offline Free Spirit

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +116/-0
  • Life is good!!!
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Донечка Тетянка - 25.01.2009, синочок Денисик - 04.11.2010
  • Ваше справжнє ім’я: Валентина
« Reply #10 : 09 Квітень 2011, 16:10:13 »
А шо то за такий лак? Як він називається?
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]<br /><br />Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline ОлькаАвтор темы

• Мамка Хуліганка!
  • Досвідчена Мамка
  • *
    • Награды
« Reply #11 : 09 Квітень 2011, 18:51:25 »
ага, і мене цікавить, що за лак  d130 d130 d130

Offline @Tasja@

• Активна Мамка
  • Репутація: +4/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Вікуся - 6 рочків, Іруня - 3 рочки
  • Ваше справжнє ім’я: Тетяна
« Reply #12 : 09 Квітень 2011, 18:59:15 »
у мене теж була така проблема з старшою,гризла аж до крові,то  був капец,пробувала і лаки і ліки з аптеки,вони ж не дурні,гірке - побігла у ванну і змила,потім порадили піти до психолога,там сказали що дитина нормальна і це просто звичка,що вона це переросте,і вже десь 2 місяці ми про це забули,головне поменше звертати на це увагу,і не кричати - вибири пальці з рота чи не гризи нігті,я спеціально коли до мене приходили клієнти на манікюр,садила її біля себе і казала дивись які в тьоті гарні нігті,великі,і вона якось забула про це,тьфу-тьфу. :)

Offline ІРИНОНЬКА

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +216/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Віктор 8 рочки і Юрчик 6 рочки
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
« Reply #13 : 09 Квітень 2011, 22:42:19 »
У вас діти. а у мене така проблема із чоловік(гірше малої дитини) То також казала, що куплю такий лак. Він не проти!!! Бо також його дратує така звичка.
Дівчата підіть у аптеку матері і дитини, то так і кажіть: "Дайте спеціальний для дитини лак, що відівчити гризти нігті"

Offline іскринка

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +37/-0
    • Награды
« Reply #14 : 09 Квітень 2011, 22:45:40 »
Цитувати
У вас діти. а у мене така проблема із чоловік(гірше малої дитини
і мене чоловік гриз,но я його перевчила,лишається мала

Offline Віра

• Своя Мамка
  • Репутація: +31/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Софія - 07.08.07, Назар - 20.11.09.
« Reply #15 : 09 Квітень 2011, 22:50:59 »
в мене мала також гризла один час нігті, але якось то в неї саме по собі пройшло, і лак той купувала, намалюю їй нігті, а вона все одно гризе, думала що він не ефективний, але як сама попробувала палець після того лаку, то цілий день погано було. а їй хоч би що, та забулося саме по собі, почала їй показувати свої нігті, які вони довгі і гарні, говорила, що вона дівчинка, і їй не личить ходити з обгриженими нігтями, та й так відучила

Offline ІРИНОНЬКА

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +216/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Віктор 8 рочки і Юрчик 6 рочки
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
« Reply #16 : 09 Квітень 2011, 22:54:47 »
Цитувати
почала їй показувати свої нігті, які вони довгі і гарні, говорила, що вона дівчинка, і їй не личить ходити з обгриженими нігтями, та й так відучила

А як поступити з хлопчиками