Автор Тема: як навчити дитину "давати здачу"?  (Прочитано 14866 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline ulala

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +281/-0
  • Щасливе дитинство залишається з нами назавжди )))
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: ольга
Re: як навчити дитину "давати здачу"?
« Reply #51 : 01 Травень 2013, 20:51:21 »
Я про таке,як вчити давати здачі навіть не задумувалась,поки цю темку не побачила.В нас в  дворі діти не б"ються.Раз минулого року мою Агату 3-річний хлопчик штовхнув,то вона була здивована,бо такого раніше ніколи не було,щоб хтось з дітей проявляв до неї агресію.Я тій дитині зробила зауваження.І вона сама дружня дитина,інших не б"є,але іграшки може забирати,але не насильно.
Мені здається,що б"ються саме ті діти,в яких в сім"ї насилля "в порядке вещей".Але от чи буду я свою вчити давати злдачі,я ще не вирішила. d104
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Lilysin*ka

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +309/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Андрійчик та Матвійчик
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
« Reply #52 : 01 Травень 2013, 20:55:37 »
Йду читати темку..Для мене це дуже актуально... :(Малий здачу не вміє давати,сам не б"ється..А от в нього завжди забирають іграшки і бють деякі дітки..А він розвертається і в плач. d16 d16

Offline Кіра ДАвтор темы

• Своя Мамка
  • Репутація: +65/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Кіра
« Reply #53 : 01 Травень 2013, 20:58:13 »
Цитувати
Кіра,а з батьками того драчуна пробували говорити?
пробувала, вона при мені спочатку, десь хв. 10 його застокоює, а потім вдає, що ніби не бачить

Offline kaktus

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +68/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: дівчатка
  • Ваше справжнє ім’я: Лєна
« Reply #54 : 01 Травень 2013, 21:04:51 »
о, яка ж ця тема актуальна для мене, вірніше для моєї Дарії, вона у мене ніжна і не агресивна зовсім,останнім часом вона часто говорить, що в садку її б'ють діти. Спочатку їй пояснювала, що діти нечемні, не знають, що не можна битись, потім вже сказала, щоб говорила виховательці, і далі її то один хлопчик вдарить, то другий, то дівчинка. То ми почали говорити, щоб вона почала давала здачі, а не мовчала. Ну ж, не можу я приходити в садок і сварити дітей, котрі її ображають, а щоб вона постійно терпіла образи також не хочу. І не можу ж я примусити всіх батьків, щоб навчили не битись своїх дітей.

Online маріка

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +208/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: хлопчик .дівчинка
  • Ваше справжнє ім’я: Віталіна
« Reply #55 : 01 Травень 2013, 21:09:30 »
Цитувати
пробувала, вона при мені спочатку, десь хв. 10 його застокоює, а потім вдає, що ніби не бачить
Тоді нехай ваш татко спробує поговорити з хлопцями спочатку разом,може чоловічий авторитет подіє на нього сильніше і він поміняє своє ставлення до вашого хлопчика.
СП iHerb  Вітаміни для всієї родини з Америки!!!
Залишки СП iHerb  Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Nepodarunok

• Віддана Мамка
  • Репутація: +477/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Роберт 5.5 років
  • Ваше справжнє ім’я: Алла
« Reply #56 : 01 Травень 2013, 21:12:42 »
Цитувати
Зроблю зауваження і досить суворо, а як інакше коли рідній мамі байдужа поведінка власної дитини
У мене вчора ситуація була: ходила по двору маленька дівчинка десь 3 роки і всіх дітей по спині здоровою гілкою била, а мама її говорила по телефону. я підійшла до тієї дівчинки і спокійно попросила віддати гілку, на що почула "Нєа", тоді я сказала: "Якщо не даєш гілку, то не бий нею дітей, бо їм боляче" Так та мала від мене так тікала, що її мама напевно подумала, що я її дитину налякала чи що. Але та дівчинка постійно робить якісь капості, і пісок в очі дітям кидає і ще всяке, тому як бачите, зауваження чужої тьотки їй мало допомагають.

Забирати свою дитину з площадки - це взагалі не вихід, бо для тієї дитини, яка б"ється, це означає, що вона відвоювала собі територію в тій же пісочниці і вона продовжуватиме так робити далі.

А ще почитала тут поради стосовно того щоб дитину, яка б"ється, віддати на кудо чи ще якусь секцію бойових мистецтв щоб зайву енергію зганяла. Ну це абсурд повний. Получається, дитина б"ється (або навпаки не може за себе постояти), то її треба відправити в таку секцію щоб з 3-5 річного віку їй в голову вбивали філософію бійця. Це ж бойові мистецтва а не танці. Ти, значить, не бий дітей і здачу не давай, але йди вчися кваліфіковано битися.

Мій блог Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Он держал меня за талию, а я его за идиота. Мы сидели и болтали, он о любви, а я ногой...

Offline ховрашка

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +254/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Настя, 22.06.2012р.
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
« Reply #57 : 01 Травень 2013, 21:16:36 »
Цитувати
А ще почитала тут поради стосовно того щоб дитину, яка б"ється, віддати на кудо чи ще якусь секцію бойових мистецтв щоб зайву енергію зганяла.
Ні, Алла дівчата радили Кірі віддати малого в таку секцію, щоб він навчився захищатися, то не він б"ється, а його.

Цитувати
Забирати свою дитину з площадки - це взагалі не вихід, бо для тієї дитини, яка б"ється, це означає, що вона відвоювала собі територію в тій же пісочниці і вона продовжуватиме так робити далі.
Ну я напевне б забрала свою дитину подалі від таких дітей, яка різниця хто "відвоював територію" головне що моя дитина у безпеці.

Offline Білосніжка

• Активна Мамка
  • Репутація: +80/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Арсенчик ,5р
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
« Reply #58 : 01 Травень 2013, 21:17:16 »
Згадала випадок річної давності.Мій малнюк ніколи не бився та й зараз не бється.Якщо у нього забирають іграшку або штовхають, просто незрозумілим поглядом дивиться на ту дитинку.ВІн думає,що з ним так граються.Якщо це триває довше(просто перестає гратись з тими дітками,при цьому ніколи не плаче.Іноді шукає захисту у мене-сідає на колінка мені)
Так от.Випадок з життя.МИ в гостях-синочку 1.6-1.8.Сусідський хлопчик шустріший-то штовхне,то іграшку забере і т.д.МАлюк не реагує-переключається на інші забавки.І тут саме цікаве.СИдять хлопці один навпроти одного і я розумію,що сусідський хлопчик бере розмах)))Я між ними ставлю свою руку-щоб не вдарив мого малюка.І дитинка вдаряє мене.І мій сляхняний хлопчик,який ніколи не бився-кулаком хлопчика в лице вдарив.Захистив маму.МИ всі були в шоці.Коли його били мовчав,а маму обідити не дав
Так,що повірте ,дитинка сама знає ,в яких випадках дати здачу

Offline Кіра ДАвтор темы

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #59 : 01 Травень 2013, 21:18:12 »
Цитувати
Мені здається,що б"ються саме ті діти,в яких в сім"ї насилля "в порядке вещей"
я б так не сказала, то більше напевно залежить від виховання і реакції батьків на таку поведінку дитини. Як я вже повторюся, мій син, коли йому було1-2 рочки не давав себе в обіду, аж доки я не почала пояснювати, що битися не можна, мабуть забагато пояснювала :*, або дитина це занадто різко сприйняла, напевно я десь дала маху d104.

Offline Nepodarunok

• Віддана Мамка
    • Награды
« Reply #60 : 01 Травень 2013, 21:24:14 »
Цитувати
Ні, Алла дівчата радили Кірі віддати малого в таку секцію, щоб він навчився захищатися, то не він б"ється, а його
Ок., а чим він здачу буде давати? Мєтким словом? Як відомо, прийоми, вивчені в таких секціях, застосовувати за межами спортзалу заборонено. Чи там дитину навчать ніжно і лагідно говорити з суперником? Ну і по суті, якщо він захищатиметься таким способом, це хіба не давати здачу? Тє же яйца, только в профиль.
Не знаю, треба напевно дивитися по кожній конкретній ситуації і вирішувати, бо скільки людей, стільки думок.
Мій сам ніби не б"ється, але й себе в обіду не дає, а для вивільнення зайвої енергії ми ходимо на танці

Он держал меня за талию, а я его за идиота. Мы сидели и болтали, он о любви, а я ногой...

Offline pcholka

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +331/-0
    • Мобільний шиномонтаж
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Марко,Матей
  • Ваше справжнє ім’я: Юля
« Reply #61 : 01 Травень 2013, 21:25:46 »
Не памятаю хто тут писав, але дійсно вулиця навчить дітей битись, коли треба буде, завдання батьків пояснити і навчити, що є і інші методи захисту. В мене малий зовсім не бився і я переживала, що він не зуміє за себе постояти, та було декілька таких итуацфій коли я побачила, що він захищається криком, тобто коли в нього щось відбирали він починав кричати і той хто відбирав лякався чи що і більше його не трогав. Марко в мене зовсім не конфліктний і спочатку він кричить, потім може просто піти геть, але якщо на нього настирно тиснуть, то він може і вдарити, тут я вже не маю нічого проти, але завжди пояснюю, що агресія це не найкращий метод.
А таких мамочок я теж зустрічала яким чи то байдуже, чи то в них таке виховання, що має сам вирішувати конфлікт, але якщо ти бачиш, що дитина реально тим гіллям пхає в очі чи то кулаками по спині, то про яку самостійність може йти мова  d104
Ласкаво запрошую на мої посиденьки Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Я смотрю на мир голубыми глазами сквозь розовые очки и мне фиолетово!

Offline Олька

• Мамка Хуліганка!
  • Досвідчена Мамка
  • *
  • Репутація: +182/-1
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оля
« Reply #62 : 01 Травень 2013, 21:31:49 »
коли є насилля в сім'ї, то однозначно має вплив на дітей, але не такий, що дитина обовязково переймає таку модель поведінки
багато залежить від характеру і темпераменту дитини
в мене, наприклад, 2 дівчинки, але вони настільки різні, що просто не віриться, старша такий спокійний "білий одуваньчик", а молодша, то така забіяка, що просто капець і ростуть разом, виховуються однаково, а поведінка геть різна
мені теж, напевне, прийдеться проводити довгі розмови, коли менша підросте, бо вона точно всіх, і хлопців в тому числі, буде "товкти"
Решила прибраться в шкафу: всё оттуда вывалила, перемерила, накрасилась, натанцевалась. Всё - устала.

Offline ulala

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +281/-0
  • Щасливе дитинство залишається з нами назавжди )))
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: ольга
« Reply #63 : 01 Травень 2013, 21:44:25 »
Цитувати
Цитувати
Мені здається,що б"ються саме ті діти,в яких в сім"ї насилля "в порядке вещей"
я б так не сказала, то більше напевно залежить від виховання і реакції батьків на таку поведінку дитини.
Я вважаю,що якщо батьки не допускають насилля в себе в сім"і,то просто НЕМОЖЛИВО,щоб вони ніяк не реагували на те,що дитина їхня б"ється чи агресивно поводиться.
А насилля в сім"ї може мати різні форми-б"ється старший брат,чи батьки часто по попі дають
Я,наприклад, помітила,що моя мала почала собі позволяти мене вдарити саме тоді,коли сама почала по попі получати в якості покарання.

Offline Nepodarunok

• Віддана Мамка
    • Награды
« Reply #64 : 01 Травень 2013, 21:53:02 »
Цитувати
А насилля в сім"ї може мати різні форми-б"ється старший брат,чи батьки часто по попі дають
Я,наприклад, помітила,що моя мала почала собі позволяти мене вдарити саме тоді,коли сама почала по попі получати в якості покарання.
правильно, дитина просто зрозуміла: "Якщо мамі можна мене бити, то і мені можна маму"
І в пісочниці вона тежможе засвоїти те саме: "хлопчик мене вдарив, а я, значить його" .
От і получається здача. І мамі навіть не треба говорити по телефону чи з подругами, щоб дитина встигла побитися, бо в пісочниці - це секундне діло

Offline Кіра ДАвтор темы

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #65 : 01 Травень 2013, 22:09:30 »
Цитувати
Тоді нехай ваш татко спробує поговорити з хлопцями спочатку разом,може чоловічий авторитет подіє на нього сильніше і він поміняє своє ставлення до вашого хлопчика.
авторитет  можливо і подіє у нашому дворі, але тато не буде ходити з ним в парк, в садок, а потім в школу, щоб поговорити з хлопцями,які його ображакють. тому, я вважаю, що треба його якось навчити давати здачу

Online маріка

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +208/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: хлопчик .дівчинка
  • Ваше справжнє ім’я: Віталіна
« Reply #66 : 01 Травень 2013, 22:14:18 »
Цитувати
авторитет  можливо і подіє у нашому дворі, але тато не буде ходити з ним в парк, в садок, а потім в школу, щоб поговорити з хлопцями,які його ображакють. тому, я вважаю, що треба його якось навчити давати здачу
тато дасть зрозуміти що на фізичну силу є інші відповіді ,ніж здача.Хоча це ваша особиста справа,кожен виховує або приймає участь у вихованні як хоче або як вміє.....
СП iHerb  Вітаміни для всієї родини з Америки!!!
Залишки СП iHerb  Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline MacMurphy

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +420/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Анастасія
« Reply #67 : 01 Травень 2013, 22:17:57 »
Я в початкових класах захистила себе 1 раз - розквасила ніс об парту однокласнику, бо він заглядав під юбку, то до 11 класу у мене проблем з авторитетом не було  d112