Автор Тема: Жести - мова тіла.  (Прочитано 13352 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Мар*янушкаАвтор темы

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +464/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Мар'яна
Жести - мова тіла.
« : 21 Листопад 2012, 12:33:00 »
Крім всім відомого способу спілкування - мови (це коли слово за слово, хоча, буває, що ти - слово, а він тобі - десять), існує й інший, що говорить про людину та її ставлення до тебе набагато більше. Це мова жестів. Невербальне спілкування становить до 80% наших комунікацій, і вже тільки тому слід хоч трохи знати, що це таке - жести, як їх тлумачити, бо кожен гідний знати, з ким і з чим він стикається при розмові. Сьогодні поговоримо про брехню: як розпізнати брехню, як брехати правдоподібною.

Якщо людина при розмові торкається руками - це перший сигнал про те, що вам вішають локшину на вуха, але необхідно розглядати всю сукупність жестів мовця. Отже, жести.

Захист рота рукою
 Рука прикриває рот, а великий палець притиснутий до щоки (мозок думає щось на кшталт: «Хоч би не спалитися!"). Деякі можуть при цьому покашлювати. Але! Якщо людина використовує цей жест у той час, коли щось говорять йому, то він тим самим показує: «Я знаю, що ви брешете».

Дотик до носа
 Це варіант попереднього жесту: людина підсвідомо хоче при брехня закрити рот, щоб непотрібні слова не вивели його на чисту воду, але в останній момент опомінается та іншого виходу, як торкнутися носа, у нього немає. Якщо у людини свербить ніс, то він його почухає. Але не доторкнеться легко. Цей жест також використовується і при вислуховуванні брехні, якщо людина здогадується, що його обманюють.

Потирання повік
 Чоловіки потирають повіку, а жінки проводять пальцем під оком (поправляючи макіяж). Підсвідомо людина хоче уникнути погляду того, хто вислуховує його брехню (якщо бреше) або навпаки, відгородитися від брехні, поклавши руку на вухо або поруч з ним. У другому випадку людина показує, що вдосталь наслухався і хоче висловитися сам. Цей жест використовується, коли людина бреше «по-крупному».

Розмова крізь зуби
 Знову ж таки: людина не хоче випустити брехливого «не горобця», тобто слово. І закриває свій «шпаківня». Але! Можливо, людина чимось незадоволений, так що не старайтеся, присоромлений його за брехню, інакше у відповідь можете нарватися на скандал (найгірший варіант: на рукоприкладство).

Відведення погляду
 Чоловіки роблю цей жест, якщо брехня серйозна. Представники сильної статі зазвичай відводять погляд у підлогу, жінки - у стелю.

Чухання шиї
 Людина чухає вказівним пальцем правої руки місце під мочкою вуха або ж бічну частину шиї. Цікавий факт: людина при цьому жесті здійснює п'ять чухання (звичайно). Цей жест свідчить про сумніви і невпевненості слухача в правоті сприйманого. Людина підсвідомо використовує цей жест, коли висловлює протиставлення сказаного і того, що має на увазі: «Я розумію вас» (це неправда, якщо він потирає шию).

Відтягування комірця
 Доведено, що брехня викликає свербляче відчуття в ніжних м'язових тканинах обличчя і шиї, і потрібно чухання, щоб заспокоїти ці відчуття. От і добре: якщо людина відтягує комірець - він підозрює, що його обман розкрито. У брехуна можуть виступити крапельки поту на обличчі. Але! Цей же жест людина використовує, коли він розгніваний або засмучений, при цьому він відтягує комірець, щоб охолодитися. Так що поспостерігайте за людиною, перш ніж будете його «колоти».
 Якщо ви хочете «добити» брехуна, то просто перепитаєте його про те, що він говорив: «Не могли б ви це уточнити?». Це змусить ошуканця відмовитися від продовження брехні.

Пальці в роті
 Цей жест свідчить про те, що людині потрібна підтримка в чомусь (наш варіант - у брехні). Це підсвідома спроба повернутися до безпечного, безхмарного стану в грудному віці, коли при годуванні він був у безпеці і вже тим більше йому не доводилося брехати. Людина шукає допомоги і підтримки, так що надайте її йому, якщо це ваш друг, і не докоряйте суворо, якщо просто знайомий.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

хто сказав, що з появою дітей життя закінчується... Моє життя тільки починається - я граю в м"яч, малюю, дивлюся мультики... У мене попереду дитячий садок і перший клас,перше кохання, випускні іспити... І я ЩАСЛИВА!!!!!!!!!

Offline Мар*янушкаАвтор темы

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +464/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Мар'яна
Re: Жести - мова тіла.
« Reply #1 : 21 Листопад 2012, 12:50:27 »
1. Чесність і відкритість.
 Із Віку століть відкрита долоню асоціюється з щирістю, чесністю, відданістю і довірливістю. Клятви зазвичай даються з долонею на серце; в суді, коли даються показання, піднімається рука із відкритою долонею: Біблію тримають у відкритої руці, а правиця піднята вгору те щоб її бачили члени суда.
 У повсякденному житті люди використовують два становища долоні. Перше – це коли долоню протягується човником і означає жест жебрака, прохача милостиню. Друге становище – долоню розгорнуто вниз, і це стримуючий чи заспокійливий жест.
  Найкращий спосіб дізнатися про, відвертий чесний з тобою у цей момент співрозмовник, - це поспостерігати за становищем його долонь. Якщо собака виявляє покірність і підпорядкування переможцю, підставляючи свою шию, то людина робить це з допомогою своїх долонь. Наприклад, коли повністю відверті із Вами, вони протягають вам одну чи обидві долоні і впевнено каже що- то типу: " Із вами повністю відвертий " . Коли людина починає бути відвертими, він розкриває перед співрозмовником долоні повністю чи частково. Як і інші жести мови рухів, це цілком несвідомий жест, він підказує вам, що співрозмовник промовляють на даний момент правду. Коли дитина обманює або щось приховує, ховає долоні позаду. Аналогічно, якщо дружина хоче приховати чоловіка те, що всю ніч прогуляла з подругами, під час пояснень буде ховати руки в кишені чи тримати їх схрещеними. Отже, заховані долоні можуть підказати чоловіку у тому, що вона приховує правду.
 Агентів з продажу навчають оцінювати руки клієнтів, коли вони пояснюють причину відмови зробити купівлю, оскільки про справжніх причинах можна судити з відкритості долонь.

2. Відкриті долоні і обман
Читач може запитати: " Ви маєте на увазі, що якщо я скажу неправду з відкритими долонями, то люди повірять мені? ". Якщо ви і скажете нахабну брехню і ваші долоні будуть відкриті, ви усе ж таки можете видатися нещирим співрозмовникові, тому що в вас не буде інших жестів, що характеризують людини, яка говорить правду. Вже говорилося у тому, що шахраї та професійні обманщики мають особливим талантом – забезпечувати відповідність свої невербальні сигнали словесним брехливим висловлювань. Чим краще вони використовують під час брехні невербальні жести, характерні в людини, говорить правду, тим професійніші вони у своїй області.
 Проте сьогодні можна підвищити кредит довіри, генерувавши звичку у процесі спілкування з людьми тримати долоні відкритими. І навпаки, коли жест відкритих долонь стає звичкою, знижується кількість брехні у вашій розмові. Цікаво відзначити, більшість людей що неспроможні говорити неправду, якщо їх долоні відкриті. З допомогою відкритих долонь можна змусити інших менше брехати.
 Ваші відкриті долоні також заохочують співрозмовників бути із Вами довірливими і чесними.

3. Сила долоні.

Існує три основних командних жесту долоні: становище вгору, становище долоні донизу й становище яке зазначає перста.
 Різниця між цими трьома положеннями видно із наступного прикладу: скажімо, ви повинні попросити когось підняти коробку і переставити її в іншому місці у кімнаті. Зробимо також припущення, що використовувати цьому ми будемо одні й самі слова, говорити їх лише тоном голосу і з однією вираженням особи. Змінюватися буде лише положення долоні.
 Положення відкритої долоні вгору є довірчий, не загрозливий жест, нагадує прохальний жест жебрака надворі. Людина, яку ми попросимо пересунути коробку, не відчує ніякого тиску, й за умов субординації він сприйме це як прохання з вашої сторони.
 Коли долоня повернена вниз, у вашому жесті негайно з'явитися відтінок командування. У людини, якій ви адресували своє прохання, з'явитися відчуття, що він отримав наказ пересунути коробку, і навіть виникнути враження ворожості після того, залежно від ваших взаємовідносин. Наприклад, якщо це ваш колега однаково із Вами становища, він може виконати ваше прохання, але якби ви його попросили з іншим жестом, коли долоню дивиться вгору, він би зробив. Якщо людина, якому ви адресуєте своє прохання, ваш підлеглий, він виконає її без заперечень, оскільки у такому разі маєте право використовувати цей жест.

4. Рукостискання.
 Обмін рукостисканнями є реліктом первіснообщинної ери. Коли зустрічалися первісні люди, вони простягали одне одному правиці розкритими долонями вперед, щоб показати свою неозброєність. Цей жест зі часом зазнав змін, і з'явилися його модифікації, такі як помахування рукою у повітрі, додаток долоні на грудях та багатьох інших. Сучасна форма цього древнього привітального ритуалу виявляється у тому, що протягають одне одному правиці і трохи струшують їх, що у більшості англомовних країн робиться у моменти вітання і прощання. Зазвичай при рукостисканні зчеплені руки погойдують від 3 до 7 раз.

5. Домінуюче і покірне рукостискання.
 Ми вже наголошували у тому, як за допомогою різного розвороту долоні можна надати жесту пануюче, домінуюче значення. Розглянемо тепер значення двох положень долоні для рукостискання.
 Припустимо, що ви вперше маємо справу з людиною і вітаєте один одного звичайним рукостисканням. Через рукостискання передається одне із трьох типів можливих взаємовідносин. Перше – перевага: " Цей чоловік намагається на мене тиснути. Краще бути з ним обережнішим " . Друге – покірність, поступливість: " Можу тиснути долоню цієї людини. Він робитиме що забажаю " . Третє – рівність: " Мені подобатися ця людина. Ми з нею будемо добре ладнати " .
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

хто сказав, що з появою дітей життя закінчується... Моє життя тільки починається - я граю в м"яч, малюю, дивлюся мультики... У мене попереду дитячий садок і перший клас,перше кохання, випускні іспити... І я ЩАСЛИВА!!!!!!!!!