Автор Тема: Тиждень за Тижнем  (Прочитано 33589 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Natka_JАвтор темы

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1667
 • Поблагодарили: 2 раз
 • Репутація: +273/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Наталя
Re: Тиждень за Тижнем
« Reply #17 : 17 Січень 2013, 19:04:47 »

З цього тижня плід ворушиться сильніше. Крім того, Ви помітили, що Вам стало незручно спати. Ви дуже боїтеся випадково лягти на живіт. Звичайно, це небажано, тому краще лежите на спині. Але на спині теж спати дуже шкідливо, тому що збільшилася матка буде тиснути на порожню вену в черевній порожнині. Вже з цих тижнів привчайте себе спати на боці. Надалі на боці треба буде спати практично весь період до пологів, тому краще навчитися це робити якомога швидше. Під ногу можна підкладати подушку - так буде набагато зручніше. Крім того, до сімнадцятого тижня Ви додали у вазі 2-3, 5 кг.
 
Спальню перед сном потрібно максимально провітрювати, а перед сном можна погуляти. Бажано все-таки не дивитися телевізор і, вже тим більше, не сидіти за комп'ютером. Сон дуже важливий для Вас і вашого малюка. Намагайтеся лягати в один і той же час. Безсоння у вагітних буває досить часто. Порадьтеся зі своїм лікарем, якщо у Вас неспокійний сон. Це вкрай важливо. Ні в якому разі не приймайте ніяких седативних і снодійних препаратів без рекомендації лікаря.
 
У плоду до цього часу закінчується формування власної імунної системи. Його кінцівки, зв'язковий апарат, мозочок настільки розвинулися, що ви все виразніше починаєте чути його руху і потягування. Особливо активним у цей термін буває плід у повторнородящих. Кінцівки, шкіра і м'язи повністю розвинені. Починається утворення смакових сосочків, і він уже відрізняє солодку рідину від несолодкої. Довжина плоду зараз близько 18 см, а вага - приблизно 185 г.

В цей період є і небезпека викидня. Однією з його причин може бути такий стан шийки матки, яке лікарями визначається, як истмикоцервикальной недостатність. Якщо у Вас були в анамнезі викидні та аборти - побережіть себе в цей період. Дитина рухається активно, а от пошкодження м'язової системи, гормональні порушення, недавнє вискоблювання порожнини матки можуть привести до загрози викидня. А ми повинні е його утримати. В щоб те не стало! Тому контроль з боку лікаря має бути особливо ретельний. Якщо Вам треба лягти на так зване <збереження> - негайно в стаціонар! Навіть здоровим жінкам для профілактики теж не зашкодить полежати в цей період у лікарні.
 

Offline Natka_JАвтор темы

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1667
 • Поблагодарили: 2 раз
 • Репутація: +273/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Наталя
Re: Тиждень за Тижнем
« Reply #18 : 17 Січень 2013, 19:09:42 »

У жіночій консультації ви зважились і виявилося, що у вазі вже додали 5-6 кг. Це нормально, так і має бути. Якщо додали значно більше - проконсультуйтеся з лікарем. Ваш малюк вже чує вас: слухові кісточки, через які звук проходить в середнє вухо, вже зміцніли. Він веде себе як маленький невгамовний спортсмен і стукає то ніжкою, то кулачком. Вам не боляче і дуже приємно. Продовжуйте розмовляти з дитиною, співати йому - він вас уважно слухає! Довжина плоду - приблизно 14 см, вага - близько 235 м.
 
 
У цей період матка вже у самого пупка. Розміром вона з невелику диню і майже така ж за формою. У жіночій консультації Ви зважились і виявилося, що у вазі вже додали 5-6 кг. Це нормально, так і має бути. Якщо додали значно більше - проконсультуйтеся з лікарем. Цілком можливо, що необхідно скоригувати Ваше меню. Якщо Ваша вага буде в нормі, то Вам вдасться уникнути розтяжок після пологів.
 
У цей період зросте потреба у вітаміні С. Гостра нестача його призведе до ще більшого витончення шкіри, сухості її і свербіння. Саме в цей час вагітну жінку може почати долати свербіж шкіри. Іноді він буває дуже болісним, таким, що необхідні спеціальні седативні і антигістамінні (протисвербіжну) кошти. Але якщо цього немає, то не забувайте, що потреба у вітамінах зростає. Пийте соки, їжте овочі та фрукти. Дуже корисним буває грейпфрут (якщо це зима чи весна). А вже влітку треба їсти все, що містить вітамін С. Якщо у Вашої бабусі чи мами є дача, то кущі ароматно пахла чорної смородини повинні бути тільки Вашими. Чорна смородина багата на вітамін С, так само, як і червона. Якщо ця ягода для вас надто кисла - робіть з неї морси і компоти, їжте з цукром.

Ваш малюк вже чує вас: слухові кісточки, через які звук проходить в середнє вухо, вже зміцніли. Ділянка мозку, що відповідає за прийом слухових сигналів, працює. Дитину не хвилює ні шум кров'яного потоку через пуповину, ні стукіт вашого серця. Але ось гучні і різкі звуки його дуже лякають. Поступово у нього стає чутливою сітківка ока.
 
На цій стадії, поки ще є "вільне місце" в матці, зародок дуже активно рухається і часто міняє положення. Він веде себе як маленький невгамовний спортсмен і стукає то ніжкою, то кулачком. Вам не боляче і дуже приємно. Продовжуйте розмовляти з дитиною, співати йому - він вас уважно слухає! Довжина плоду - приблизно 14 см, вага - близько 235 м.
 
На 18-му тижні вагітності за допомогою УЗД можна чітко визначити наявність або відсутність вроджених вад серця, хвороби Дауна та інших виражених дефектів плоду. Темпи зростання до цього часу починають трохи сповільнюватися.
 

Offline Natka_JАвтор темы

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1667
 • Поблагодарили: 2 раз
 • Репутація: +273/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Наталя
Re: Тиждень за Тижнем
« Reply #19 : 17 Січень 2013, 19:11:01 »

У малюка йде інтенсивний ріст головного мозку. Непропорційно велика головка зародка - ознака тієї важливої ​​ролі, яку відіграє головний мозок у розвитку дитини. Нейрони - нервові клітини, що здійснюють зв'язок між мозком і м'язами, - вже зайняли своє належне місце, і рухи дитини стають більш обумовленими. Його поштовхи Ви відчуваєте все сильніше і сильніше. У первісток ворушіння плода починає відчуватися тільки з цього тижня. На голові плоду стирчать маленькі вушка. Під зачатками молочних зубів з'явилися зачатки постійних зубів. Вага дитини на дев'ятнадцятому тижня складає близько 250 г, зріст - 15-17 см.
 
Вас почали долати страхи і сумніви, чи все йде добре. До того ж з'явилося запаморочення. Запаморочення в цей період - нерідке явище і пов'язане воно з тим, що йде інтенсивне перерозподіл крові в організмі. Оскільки Ви нерідко полежіваете на спині, матка давить на порожнисту вену і артеріальний тиск знижується. При переході з горизонтального положення у вертикальне у вас може закрутитися голова. Крім того, запаморочення може бути пов'язано з ознаками анемії, яка нерідко буває у вагітних. Тому не рідше двох разів на тиждень в жіночій консультації необхідно робити загальний аналіз крові. Потрібно також здати аналіз крові на цукор. Лікар у випадку несприятливих результатів аналізу призначить відповідне лікування або дієту.

Ви ще працюєте - до декретної відпустки ще є час, але працювати стає все важче і важче. Начальство все бачить і розуміє, але роботу вимагає. Але і ви повинні відстоювати свої права і з цього періоду активно вимагати більш легкого для Вас виду діяльності. Є начальниці-мегери, які забули, що були молоді і народжували дітей. Якщо у Вас така начальниця - дипломатично постарайтеся уникнути конфліктів. А якщо дозволяє зарплата чоловіка - підіть у відпустку на два тижні до офіційного декретної відпустки. І плюньте Ви на цю роботу. Ваш організм зараз працює набагато більше, ніж хто б то не було. Бережіть себе і своєї майбутньої дитини.

У малюка йде інтенсивний ріст головного мозку. Непропорційно велика головка зародка - ознака тієї важливої ​​ролі, яку відіграє головний мозок у розвитку дитини. Нейрони - нервові клітини, що здійснюють зв'язок між мозком і м'язами, - вже зайняли своє належне місце, і рухи дитини стають більш обумовленими. Його поштовхи Ви відчуваєте все сильніше і сильніше. У первісток ворушіння плода починає відчуватися тільки з цього тижня. На голові плоду стирчать маленькі вушка. Під зачатками молочних зубів з'явилися зачатки постійних зубів.

Кінцівки мають пропорційні розміри. Хоча ступня у дитини має довжину всього 2,5 см, її пропорції щодо гомілки і стегна вже будуть постійними. У голівці зародка утворюються і налагоджують зв'язки мільйони нейронів, в самому тільце наростають ліпоїдні нервові волокна. Адже кожна мама хоче, щоб її дитина була розумною! Вага дитини на дев'ятнадцятому тижня складає близько 250 г, зріст - 15-17 см. У цей період близнята і двійні в животі у мами здатні знаходити обличчя один одного і триматися за руки.
 


Offline Natka_JАвтор темы

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1667
 • Поблагодарили: 2 раз
 • Репутація: +273/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Наталя
Re: Тиждень за Тижнем
« Reply #20 : 17 Січень 2013, 19:15:44 »А малюкові в цей час стає все комфортніше і комфортніше. Він починає готуватися до головної події у своєму житті - до свого народження. Шкіра стає менш прозорою, все тіло вкрите м'яким пушкових волоссям і сировидним смазкою. Можна побачити деяку кількість волосся на голові. Вага плоду зараз близько 300 г, його довжина -. Приблизно 25,5 см. Частота серцевих скорочень у плода у другій половині вагітності складає 130-150 ударів за хвилину.
 

Ви підійшли до середини вашої вагітності. Нерідко навалюється втома, все частіше і частіше потрібен відпочинок і спокій, особливо після  денних турбот. Поштовхи Вашої дитини стають все сильнішими і виразніше. Це вже не ніжна вібрація, а справжні інтенсивні поштовхи Вашої дитини. Увечері, звично лягаючи в ліжко, Ви помічаєте, як ноги може схопити судома. Судоми литкових м'язів і м'язів стопи нерідко відбуваються уві сні і приносять болісні і неприємні відчуття. В організмі вагітної порушується електролітний баланс кальцію, магнію і калію. Крім того, тиск матки може викликати спазм. Щоб уникнути цих неприємних відчуттів, можна носити спеціальні еластичні панчохи і робити масаж литкових м'язів. А ще краще трохи походити. Нерідко виникає поколювання і печіння в руках і пальцях кистей. Тут теж буде корисний масаж.

Ворушіння плода на двадцятому тижні відчувається зазвичай 4-8 разів на годину. Ми говорили, що вагітність - важка фізична і душевна робота. Але Ви просто зобов'язані з нею впоратися. А малюкові в цей час стає все комфортніше і комфортніше. Він починає готуватися до головної події у своєму житті - до свого народження. Шкіра стає менш прозорою, все тіло вкрите м'яким пушкових волоссям і сировидним мастилом. Можна побачити деяку кількість волосся на голові. У кишечнику починає утворюватися первородний кал - меконій. А сировидне мастило йому дуже стане в нагоді в процесі пологів. Завдяки їй дитині буде простіше пересуватися по родових шляхах. Первородне мастило - біле жирне речовина, що покриває шкіру плода і захищає її від дії амніотичної рідини. Сліди її будуть видні у новонароджених. Вага плоду зараз близько 300 г, його довжина -. Приблизно 25,5 см. Частота серцевих скорочень у плода у другій половині вагітності складає 130-150 ударів за хвилину.
 

Offline Natka_JАвтор темы

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1667
 • Поблагодарили: 2 раз
 • Репутація: +273/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Наталя
Re: Тиждень за Тижнем
« Reply #21 : 17 Січень 2013, 19:20:19 »

 

Обов'язково продовжуйте розмовляти з дитиною і співати йому. Спів піднімає настрій і Вам, і Вашому маляті. Зараз довжина плоду - близько 28 см, його вага - приблизно 390 г.

На двадцять першому тижні нерідко виявляється тромбофлебіт глибоких вен, а також їх варикозне розширення. Швидше за все, якщо у Вас вже було це захворювання в зародковому стані, то воно виявиться під час вагітності. Ноги набрякають, вени на них розширюються і стають чітко видно. Але сьогодні з цією проблемою справитись нескладно. Існують різноманітні гелі, креми, мазі, які сприяють розрідженню крові та запобігають тромбування вен. Крім того, після навантаження дуже корисно тримати ноги на підвищенні. Для цього під ноги зазвичай кладуть спеціальну подушечку. Ще непогано використовувати еластичні панчохи про які ми говорили або спеціальний бинт. Нерідко виникають болі в спині, тому що голівка дитини збільшується і матка передавлює нервові закінчення. Зняти цю біль допоможе тепла ванна і масаж.

Справді радощів не так і багато. А тут і дитина стукає все сильніше і сильніше. Ви вже можете бачити ворушіння свого живота. Ви будете різко набирати вагу, так як ваша дитина почне набирати вагу. У цей період надбавка у вазі складе приблизно половину від загальної кількості. Ви відчуєте зростання апетиту: посилений обмін речовин вимагає від вас додатково 500 калорій в день.


Травний тракт дитини здатний відокремлювати від проковтує дитиною рідини воду і цукор і пропускати її волокнистий вміст аж до прямої кишки. До того ж у малюка вже є очі і брови. Саме ця область обличчя особливо рясно вкрита первородним змазкою, яку дитина почала виробляти минулого тижня. Очі ще заховані за повіками. Малюк заковтує навколоплідні води, а з неї надходить велика кількість поживних речовин. Крім того, заковтування навколоплідних вод сприяє розвитку травної системи. Обов'язково продовжуйте розмовляти з дитиною і співати йому. Спів піднімає настрій і Вам, і Вашому маляті. Зараз довжина плоду - близько 28 см, його вага - приблизно 390 г.
 

Offline Natka_JАвтор темы

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1667
 • Поблагодарили: 2 раз
 • Репутація: +273/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Наталя
Re: Тиждень за Тижнем
« Reply #22 : 17 Січень 2013, 19:25:00 »
Тиждень 22.
Сучасні дослідження підтверджують, що дитина в утробі матері чує все, що відбувається зовні. Кажуть, що дитина вловлює в цей час не тільки звуки, але й Ваші думки, і йому передається Ваш емоційний стан. Плід розділяє емоції матері, цьому сприяють асоційовані з цими емоціями гормони. У матерів, які перебували в депресії, народжуються діти зі зміненим емоційним статусом. Матері, які були в стані душевної рівноваги, народжували, як правило, здорових дітей. Звичайно, важко утримати себе в стані повного душевного комфорту, коли все незручно, нерідко щось болить і взагалі не спиться. Але утримувати себе в стані психологічної рівноваги просто необхідно. Для це існує і аутотренінг, і заняття в школі молодих мам при жіночих консультаціях. Ви напевно помічали, що варто Вам понервувати, як ворушіння дитини стає дуже інтенсивним. Це малюк реагує на Ваше збудження і лякається. Не лякайте його криками, дратівливими інтонаціями.

Його сприйняття удосконалюється з кожним днем. У мозку вже міститься повний набір клітин-нейронів. Дотики - це спосіб пізнання дитиною навколишнього світу. Дотик - одне з перших умінь дитини: він вчиться розуміти, як згинати ручки і ніжки, як рухати ними, де розташовані різні частини його тіла, як вони співвідносяться одна з одною. Дитина вчиться торкатися до себе, гладити свої ручки і ніжки. Якщо йому хочеться посмоктати палець, він здатний або піднести палець до рота, або нахилитися до нього головкою. Ці навички закріплюються і після народження - так дитина починає вивчати світ.
 

Offline Natka_JАвтор темы

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1667
 • Поблагодарили: 2 раз
 • Репутація: +273/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Наталя
Re: Тиждень за Тижнем
« Reply #23 : 17 Січень 2013, 19:30:43 »
Тиждень 23.


Фізіологічна анемія - явище нормальне, і все ж таки проконсультуйтеся з лікарем, чи отримуєте ви достатньо заліза - інакше є загроза цієї анемії. Якщо гемоглобін впав - потрібна медикаментозна корекція анемії. Анемія серйозно впливає на плід. У матерів, які перенесли анемію під час вагітності, діти відстають у розвитку і дуже часто хворіють. Плід виглядає вже майже так само, як при народженні. У порівнянні з розмірами тіла голова здається дуже великою. У хлопчиків добре розвинена мошонка, у дівчаток - яєчники, що містять кілька мільйонів яйцеклітин статевого дозрівання. Довжина плоду близько 31 см, його вага - приблизно 440 г.
 
 
Всі запахи і відчуття загострилися. Ваше нюх з першого дня вагітності особливе. Незважаючи на те, що токсикоз пройшов, Ви дуже гостро відчуваєте усі запахи. Намагайтеся уникати місць масового скупчення людей, відходьте в бік від кращих поруч з Вами. Крім того, Вам давно пора обмежувати вживання солі. Сіль сприяє затримці натрію в організмі, а, отже, появі набряків. Необхідно обмежити вживання копчених продуктів, картоплі фрі, чіпсів, солоних горішків - тобто всього того, чого дуже хотілося, особливо в перші тижні вагітності. Як і в попередні тижні, об'єм вашої крові збільшується, здебільшого - за рахунок плазми. Плазма - це рідинна складова крові, вона здатна розчиняти кров'яні тільця і ​​знижувати гемоглобін.

Багаті залізом продукти - яловича печінка, яблука, гранти. Всі ці продукти необхідно терміново ввести в раціон. Якщо гемоглобін впав - потрібна медикаментозна корекція анемії. Анемія серйозно впливає на плід. У матерів, які перенесли анемію під час вагітності, діти відстають у розвитку і дуже часто хворіють.

Плід виглядає вже майже так само, як при народженні. У порівнянні з розмірами тіла голова здається дуже великою. У хлопчиків добре розвинена мошонка, у дівчаток - яєчники, що містять кілька мільйонів яйцеклітин статевого дозрівання. Довжина плоду близько 31 см, його вага - приблизно 440 г. Запам'ятайте, що в вагітності не буває дрібниць. Всі деталі важливі, оскільки кожна вагітність індивідуальна, як і людина в цілому. Буває, що вже на двадцять третього тижня можуть виникнути пологи. Виходити передчасно народженої дитини дуже складно. Будемо сподіватися, що нам це не загрожує. У нас ще попереду цілих сімнадцять тижнів!
 

Offline Natka_JАвтор темы

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1667
 • Поблагодарили: 2 раз
 • Репутація: +273/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Наталя
Re: Тиждень за Тижнем
« Reply #24 : 17 Січень 2013, 19:31:52 »
Тиждень 24.
У цей час у плода з'являється власний ритм сну і неспання. Його сильні поштовхи будуть чергуватися зі спокійними періодами. Такий же ритм може зберегтися у нього після народження. Зараз можна поспостерігати, а потім порівняти, в який час доби буде спати новонароджений. Дитина чує вашу мову, а биття його серця вже добре прослуховується звичайним стетоскопом. Його довжина близько 33 см, вага майже 0,5 кг.
 
Якщо Ви були любителькою взуття на підборах - доведеться щось міняти. Ходити на них вже просто неможливо. Позначається надбавка у вазі. Звідси - головні болі, проблеми з сечовим міхуром, важкість у ногах і загальне стомлення. Все це буде переслідувати Вас і далі, так що саме час підібрати зручне взуття. Використовуйте кожну можливість, щоб дати ногам відпочинок: ноги повинні лежати вище рівня серця.
 
 
Взуття бажано носити з натуральних матеріалів. Взимку і восени - з гарної шкіри, влітку - легкі і модні мокасини. Взуття під час вагітності не менш важлива, ніж одяг. Очевидно, що Ваша стопа збільшиться в розмірі. Збільшиться також і повнота ноги, але це не повинно Вас засмучувати. Щоб нога не втомлювалася, у взуття можна замовити ортопедичні устілки - супінатори. Вони не дадуть прогресувати поперечно-поздовжнього плоскостопості. Треба зауважити, що хода під час вагітності також змінюється. Якщо Ви не звикли стежити за своєю поставою, то <качина хода> Вам забезпечена. Тому гімнастика і вправи для зміцнення м'язів спини просто необхідні. Потягніться, зробіть вправи для плечового корпусу, спробуйте трохи постояти на носочках - і Ви не будете відчувати свого живота. А якщо не хочете ходити з напівзігнутими плечима - стаєте спиною до стіни, щільно притиснувши до неї спину і плечі і постійте так небагато. Плечі відразу вирівняються і постава стане <гордої>. Пишаєтеся своїм станом і не соромтеся його ні за яких обставин.
 
У цей час у плода з'являється власний ритм сну і неспання. Його сильні поштовхи будуть чергуватися зі спокійними періодами. Такий же ритм може зберегтися у нього після народження. Зараз можна поспостерігати, а потім порівняти, в який час доби буде спати новонароджений. Дитина чує вашу мову, а биття його серця вже добре прослуховується звичайним стетоскопом. Його довжина близько 33 см, вага майже 0,5 кг. Малюк продовжує плавати в навколоплідних водах, погойдуючись і повертаючись в цій воді, яка складає основу його життя.
 

Offline Natka_JАвтор темы

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1667
 • Поблагодарили: 2 раз
 • Репутація: +273/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Наталя
Re: Тиждень за Тижнем
« Reply #25 : 17 Січень 2013, 19:32:51 »
Тиждень 25

Довжина плоду - близько 34 см, його вага - приблизно 0,6-0,7 кг. Його серце, як і раніше б'ється дуже швидко, з частотою 120-150 ударів за хвилину. Причому у дівчаток серце б'ється частіше, ніж у хлопчиків. Досвідчені акушери-гінекологи могли визначити стать по серцебиттю плоду. Хоча діагностика статі по серцебиттю - всього лише непрямий, суб'єктивний показник і орієнтуватися на нього не потрібно. Всьому свій час, скоро ви всі дізнаєтеся. Ну, а якщо Вам уже повідомили стать Вашої майбутньої дитини, то тоді Вам в якоюсь мірою легше від того, що хоч щось вже остаточно відомо.
 
У вас з кожним тижнем змінюється вже стало певною мірою звичним стан. Ви додали у вазі, дуже покращали. Розцвіли, як кажуть, особливою, жіночою красою. Ваші груди дуже збільшилася в розмірах. На шкірі грудей з'явилися блідо-блакитні нитки вен. Соски стали більш темними. Крім того, із сосків при натисканні початок відділятися молозиво. Це ще не грудне молоко, але, можна сказати, продукт - попередник грудного молока. Молочна залоза готується до годівлі. З цього тижня Вам потрібно готується до годівлі майбутньої дитини. У порядку спеціалізованої гімнастики необхідно щодня відтягувати сосок трохи вперед і злегка масажувати його, готуючи груди до годування. Крім того, дуже корисні повітряні ванни, а також протирання сосків спеціальної грубої махрової тканиною. При цьому треба бути дуже обережною, оскільки такі процедури можуть вплинути на матку і вона може почати передчасно скорочуватися. Жінкам, схильним до викиднів, цю процедуру можна буде робити значно пізніше - на 34 тижні вагітності.

Дитина також розвивається. Його вага наближається до кілограма. Коли він заковтує занадто багато рідини, ви можете відчути, як він гикає. Довжина плоду - близько 34 см, його вага - приблизно 0,6-0,7 кг. Його серце, як і раніше б'ється дуже швидко, з частотою 120-150 ударів за хвилину. Причому у дівчаток серце б'ється частіше, ніж у хлопчиків. Досвідчені акушери-гінекологи могли визначити стать по серцебиттю плоду. Хоча діагностика статі по серцебиттю - всього лише непрямий, суб'єктивний показник і орієнтуватися на нього не потрібно. Всьому свій час, скоро ви всі дізнаєтеся. Ну, а якщо Вам уже повідомили стать Вашої майбутньої дитини, то тоді Вам в якоюсь мірою легше від того, що хоч щось вже остаточно відомо.
 

Offline Natka_JАвтор темы

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1667
 • Поблагодарили: 2 раз
 • Репутація: +273/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Наталя
Re: Тиждень за Тижнем
« Reply #26 : 17 Січень 2013, 19:34:40 »
Тиждень 26.


Наближається кінець другого триместру вагітності. Ви успішно справляєтеся з ним. Саме час більш активно відвідувати школу майбутніх мам. Повноцінні курси для вагітних допоможуть Вам впоратися з почуттям тривоги, неспокою, виробити свою філософію майбутніх пологів, підготуватися до них морально. Дитина поки дуже худенька, але під шкірою продовжує утворюватися жирок. Цей жир зараз і після пологів призначений для регулювання температури тіла. Достатньої зрілості досягають структури плоду, відповідальні за центральну регуляцію дихання. Довжина плоду - близько 35 см, а його вага приблизно 0,7 кг.
 
 

Вже зовсім не за горами офіційна декретна відпустка. Залишилося зовсім трохи потерпіти - і Ви будете відпочивати і готується до найголовнішого події у своєму житті - пологам. Наближається кінець другого триместру вагітності. Ви успішно справляєтеся з ним. Саме час більш активно відвідувати школу майбутніх мам. Повноцінні курси для вагітних жінок допоможуть Вам впоратися з почуттям тривоги, неспокою, виробити свою філософію майбутніх пологів, підготуватися до них морально. Багато подружніх пар всерйоз замислюються про здоровий спосіб життя, починають всерйоз думати про майбутнє. У сучасній медицині є таке поняття, як «санація мислення". Позитивний настрій дає можливість для формування правильної установки, допомагає зафіксувати на рівні підсвідомості благополучний результат пологів.

Жінкам зі слабкою нервовою системою необхідні елементи психопрофілактики і аутотренінгу, які Ви можете отримати в жіночій консультації. Ви зможете розірвати замкнене коло страху і непотрібних побоювань, сумнівів і відчаю перед природною болем в пологах. Ви можете навчитися мистецтву релаксації і воно вам допоможе не тільки в пологах, але і в майбутньому житті.

Плід на 26-му тижні здатний реагувати почастішанням серцебиття на освітлення передньої черевної стінки матері. Дитина поки дуже худенька, але під шкірою продовжує утворюватися жирок. Цей жир зараз і після пологів призначений для регулювання температури тіла. Достатньої зрілості досягають структури плоду, відповідальні за центральну регуляцію дихання. Довжина плоду - близько 35 см, а його вага приблизно 0,7 кг.
 

Offline Natka_JАвтор темы

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1667
 • Поблагодарили: 2 раз
 • Репутація: +273/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Наталя
Re: Тиждень за Тижнем
« Reply #27 : 17 Січень 2013, 19:36:30 »
Тиждень.

Ви дуже округлилися, животик виступає кулькою, красивий і ще не дуже великий. Стан Ваш стабілізувався, настрій має бути дуже непоганим. Мотивація займатися собою у вас дуже сильна. Ви повинні видужати до цього тижня в цілому на 7,5-9 кг. Продовжуйте робити зарядку, стежте за харчуванням, не забувайте гуляти. Потреба в кисні тільки наростає. А гіпоксія, тобто недолік кисню у вагітної дуже шкідливі для Вашого малюка. Гіпоксія плоду загрожує різноманітними патологіями розвитку у дітей в майбутньому. Та ви й самі повинні помітити, що прогулянки покращують у Вас самопочуття і настрій. Не падайте духом, коли втома, здавалося б, зовсім змучила Ваше тіло. Скоро офіційна декретна відпустка і Вам удасться набратися сил.

Ви не повинні замикатися в собі. Бажано присвячувати чоловіка в свої проблеми, але надмірно докучати скаргами теж не варто. Під час вагітності нерідко поведінка чоловіка здається несправедливим, але це не зовсім вірно. Ви повинні бути впевненою і самодостатньою жінкою. Тоді чоловікові буде цікаво і радісно з Вами. Але це не означає, що ви не повинні ділитися з ним своїми проблемами та побоюваннями. Чоловік зобов'язаний розділити з Вами тяготи Вашого непростого стану і стати Вашим головним помічником.

Дихання плоду здійснюється за допомогою плаценти, до якої по пупковим артеріях надходить змішана кров з черевної аорти. У плаценті здійснюється газообмін між кров'ю плоду і кров'ю матері. Дихальні рухи плоду не забезпечують газообмін, але вони сприяють розвитку легенів, дихальної мускулатури і кровообігу плоду. Приплив крові до серця збільшується через те, що в грудній порожнині періодично виникає негативний тиск. Внутрішня поверхня альвеол в цей період починає покриватися сурфактантом (легеневим епітелієм). У Вашої дитини формуються і готуються правильно дихати-легкі. Очі дитини відкриті, і він ще сильніше реагує на світло через стінку живота. У нього дуже сильно розвинений смоктальний рефлекс. Довжина плоду зараз - близько 36 см, вага - приблизно 0,8 кг.
 

Offline Natka_JАвтор темы

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1667
 • Поблагодарили: 2 раз
 • Репутація: +273/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Наталя
Re: Тиждень за Тижнем
« Reply #28 : 17 Січень 2013, 19:37:55 »
Тиждень 28.
У Вашій грудях посилюється утворення молозива - попередника молока. При появі виділень з грудей скористайтеся спеціальними прокладками для бюстгальтера або чистою тканиною. Ці прокладки будуть вбирати молозиво.

До цього терміну мами починають турбується - чи правильно лежить дитина в матці. Це насправді дуже важливо для майбутніх пологів - як буде лежати плід. Нормальне положення - головою вниз, тобто головне передлежання. Є ще сідничне передлежання, тобто попкою вниз, а є - бічне або поздовжнє. Але насправді поки ще рано говорити про передлежанні плоду. Дитина може перевернутися, і не один раз, а акушер-гінеколог точно вам скаже про його положення безпосередньо перед пологами.

Зараз дитина повністю сформована і життєздатна, навіть якщо пологи відбудуться на 28 тижні. Однак системи його організму ще не повністю дозріли. Серце б'ється з частотою 150 ударів на хвилину. Вага малюка близько 900г, а зростання 37 см. Збільшилася маса мозку, до цього періоду він був гладким, а тепер у ньому формуються борозни і звивини. Всього за десять тижнів маса тіла дитини збільшилася у десять разів! Хрящі носа і вух у плода поки м'які. Нігті не доходять до кінця пальців ніг і рук. Ви звикли розмовляти з малюком. Він чекає Вашого голосу, чітко розрізняє його модуляції. Поєднуючи погладжування живота і мелодійну бесіду з малюком, Ви зміцнюєте його нервову систему, готуєте до важкого процесу пологів
 

Offline Natka_JАвтор темы

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1667
 • Поблагодарили: 2 раз
 • Репутація: +273/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Наталя
Re: Тиждень за Тижнем
« Reply #29 : 17 Січень 2013, 19:39:29 »
Тиждень 29.
На двадцять дев'ятому тижні Ви повинні піти в покладений Вам офіційний декретну відпустку. Деякі мами починають купувати придане малюкові, а багато хто цього уникають, щоб "не наврочити". Робіть на свій розсуд. Якщо Ви морально не готові до пологів щось купувати, то просто походити по дитячим магазинам і придивіться коляску, ліжечко або одяг для малюка, а отримати від цього задоволення Вам ніхто не завадить.
 
Малюк займає майже весь простір в матці, розмір його голови вже більш менш пропорційний розміру його тіла. Виросли брови і вії, підростає волосся, очі відкриваються і закриваються і вже здатні до фокусування. Вага дитини - близько 1 кг, а зріст - 38 см.
 
Йде останній, третій триместр вагітності. Вночі Вас будять поштовхи під ребра, а тіло дитини пружно, немов баскетбольний м'яч. Іноді удари плоду бувають дуже сильними, так що ви можете скрикнути від несподіванки. Перепади настрою і раніше бувають, але в цілому Ви стали набагато спокійніше. На тридцятому тижні Ви повинні піти в покладений Вам офіційний декретну відпустку. Деякі мами починають купувати придане малюкові, а багато хто цього уникають, щоб <не наврочити>. Робіть на свій розсуд. Якщо Ви морально не готові до пологів щось купувати, то просто походити по дитячим магазинам і придивіться коляску, ліжечко або одяг для малюка, а отримати від цього задоволення Вам ніхто не завадить.
 
Малюк займає майже весь простір в матці, розмір його голови вже більш менш пропорційний розміру його тіла. Виросли брови і вії, підростає волосся, очі відкриваються і закриваються і вже здатні до фокусування. Вага дитини - близько 1 кг, а зріст - 38 см. Дитина може почати тиснути на шлунок і діафрагму. Ручки і ніжки дитини стали ще сильніше, поштовхи бувають дуже болісними для Вас. Нерідко крім поштовхів виникають спазматичні рухи плоду. Це немовля гикає. Його гикавка буває дуже кумедна. У третьому триместрі багато відчуття, забуті Вами, виникнуть знову і повернуться з першого триместру. Терпіть, терпіть і терпіть. Залишилося зовсім небагато. Малюкові стає в матці все тісніше. Жирові відкладення розгладили його зморшкувате личко. Легкі все більше і більше стають підготовленими до самостійного дихання.
 

Offline Natka_JАвтор темы

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1667
 • Поблагодарили: 2 раз
 • Репутація: +273/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Наталя
Re: Тиждень за Тижнем
« Reply #30 : 17 Січень 2013, 19:42:23 »
Тиждень 30.
Багато хто побоюється, що не доносять дитини до 40 тижнів. Уникайте стресів під час вагітності, дотримуйтеся правильного харчування, посміхайтеся частіше і дивіться в майбутнє з оптимізмом. І ризик передчасних пологів мине вас. Рухи малюка вже не такі енергійні, так як йому стало досить тісно в матці. Щоб пристосуватися до життя в такому маленькому просторі, він приймає згорнуте положення, а його ручки і ніжки перехрещуються. Вага малюка - близько 1,1 кг, а довжина - приблизно 39 см.
 
 
Близько 90 відсотків жінок доношує свою дитину до покладеного терміну. Але багато хто побоюється, що не доносять дитини до 40 тижнів. Дотримуючись режим протягом усієї вагітності і дотримуючись рекомендацій лікарів, такий ризик істотно знижується. Уникайте стресів під час вагітності, дотримуйтеся правильного харчування, посміхайтеся частіше і дивіться в майбутнє з оптимізмом. І ризик передчасних пологів мине вас. У животі вже періодично почнуть виникати переймоподібні болі, тому Вам треба навчитися правильно дихати і розслаблятися. Дуже корисні глибокі вдихи.
 
У плоду, структура кори великого мозку досягає високої диференціації вже до кінця антенатального періоду розвитку, що пов'язане з її інтенсивним функціонуванням. Рухи малюка вже не такі енергійні, так як йому стало досить тісно в матці. Щоб пристосуватися до життя в такому маленькому просторі, він приймає згорнуте положення, а його ручки і ніжки перехрещуються. Вага малюка - близько 1,1 кг, а довжина - приблизно 39 см
 

Offline Natka_JАвтор темы

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1667
 • Поблагодарили: 2 раз
 • Репутація: +273/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Наталя
Re: Тиждень за Тижнем
« Reply #31 : 17 Січень 2013, 19:44:14 »
Тиждень 31.
Всі органи малюка майже повністю розвинені, за винятком легенів, дозрівання яких триває. Збільшуються розміри мозку, починають активно функціонувати нервові клітини, йде утворення нервових зв'язків. Навколо нервових волокон з'являється захисна меіліновая оболонка. Нервові імпульси передаються швидше, а це означає, що малюк здатний до навчання. Довжина плоду - близько 40 см, вага - приблизно 1,4 кг.
 
 
Ви - в декретній відпустці. У Вас з'явилося багато вільного часу і багато часу для роздумів. Це вільний час може зіграти з Вами злий жарт. Поволі може підкрастися депресія, якій так чи інакше схильні вагітні жінки. Знайдіть собі посильне заняття вдома. Читайте, спілкуйтесь з подругами, відвідуйте жіночу консультацію, сходіть в кіно або на концерт класичної музики. Ви стали неповороткі, насилу надягаєте на себе колготки. Всі незручно - і спати, і дихати. Може з'явитися печія, підвищитися артеріальний тиск, підсилитися сечовипускання. Зберігайте оптимізм! Якщо Ви зосередитеся на те, що все це робите не для себе - тоді Вам буде набагато легше.

Всі органи малюка майже повністю розвинені, за винятком легенів, дозрівання яких триває. Збільшуються розміри мозку, починають активно функціонувати нервові клітини, йде утворення нервових зв'язків. Навколо нервових волокон з'являється захисна меіліновая оболонка. Нервові імпульси передаються швидше, а це означає, що малюк здатний до навчання. Якщо сильно надавити на живіт, дитині буде боляче. Лікар на цей термін може визначити, яке передлежання плоду, про яке ми говорили раніше. Довжина плоду - близько 40 см, вага - приблизно 1,4 кг.

 

Offline Natka_JАвтор темы

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1667
 • Поблагодарили: 2 раз
 • Репутація: +273/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Наталя
Re: Тиждень за Тижнем
« Reply #32 : 17 Січень 2013, 19:45:49 »
Тиждень 32.


На цьому терміні знову виникає небезпека гіповітамінозу і, що ще неприємніше - анемії. На тридцять другому тижні знову може виникнути токсикоз. Лікарське спостереження тут необхідно, як ніколи. Зростання дитини, хоча і не таке стрімке, триває. Простору для рухів стає все менше і менше. Тому скоро він заспокоїться і, ймовірно, займе правильне положення для пологів, тобто головою вниз. Головне передлежання - оптимальне для майбутніх пологів. Довжина малюка - близько 40,5 см, а його вага - 1,6 кг.
На цьому терміні знову виникає небезпека гіповітамінозу і, що ще неприємніше - анемії. В цей період падає гемоглобін і нерідко потреба в залізі неможливо компенсувати тільки продуктами харчування, що містять залізо. Швидше за все, необхідно почати приймати препарати заліза відповідно до рекомендацій лікаря. Ну, а якщо все в порядку, то займайтеся профілактикою гіповітамінозу прийомом збалансованих, комплексних вітамінних препаратів.

На тридцять другому тижні знову може виникнути токсикоз. Це так званий пізній токсикоз вагітних. Він виникає, як правило, у жінок, у яких є та чи інша патологія і їм більше тридцяти п'яти років. Цей стан, іноді іменована прееклампсією вагітних, - тривожне і небезпечне. Лікарське спостереження тут необхідно, як ніколи. У здорових жінок пізніх токсикозів зазвичай не буває. Але сам період третього триместру знову буде непростим. Нерідко посилюється нервозність, з'являється безсоння. Ви самі за допомогою акушера-гінеколога повинні впоратися і з цим.

Зростання дитини, хоча і не таке стрімке, триває. Простору для рухів стає все менше і менше. Тому скоро він заспокоїться і, ймовірно, займе правильне положення для пологів, тобто головою вниз. Головне передлежання - оптимальне для майбутніх пологів. Довжина малюка - близько 40,5 см, а його вага - 1,6 кг.
 

Offline Natka_JАвтор темы

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1667
 • Поблагодарили: 2 раз
 • Репутація: +273/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Наталя
Re: Тиждень за Тижнем
« Reply #33 : 17 Січень 2013, 19:48:43 »
Тиждень 33.

Ваша дитина повністю розвинений, його шанси вижити у випадку передчасних пологів значно підвищилися. Однак підшкірної жирової клітковини ще надзвичайно мало, тому його шкіра тоненька і має червоний колір. Дитина продовжує вчитися дихати перед народженням. Його довжина - близько 41,5 см, вага - 1,8 кг. Особливо бережіть себе в цей тиждень.
 
Верхня точка вашої матки підноситься над пупком на 14 см. Від лобкового зчленування вона зросла вже на 34 см! Маса плаценти наростає, наростає і маса тіла дитини. Кількість навколоплідних вод теж збільшилася. Дихати Вам буває дуже важко. Вас може дуже потішити УЗД. Сходіть наостанок перед пологами на УЗД. Там лікар-діагност розвіє Ваші сумніви і навіть скаже приблизну дату пологів. Дуже часто жінки в цей період кажуть, що плід <ось-ось вивалиться з матки>. І дуже переживають з цього приводу. Насправді ніхто нікуди не <вивалиться>. Все йде своєю чергою. Скоро він почне опускатися нижче і нижче. Ваш живіт не буде заповнювати собою Вас всю.

Відчуття поколювання, парастезій (зміни чутливості) пов'язані з тиском матки на нервові закінчення. Ці відчуття неприємні, але цілком терпимі.