Автор Тема: Загартовування малюків. За і проти. Як загартувати горло дитини?  (Прочитано 9056 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Vituseek

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +18/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Саша 10, Володя 5, Радомир 3.
  • Ваше справжнє ім’я: Вікторія
Перечитала я все і можу тепер з вами поділитися. Я загартовувала і загартовую своїх дітей. Старшого хлопчика обливала крижаною водою 2 рази на день після кожного купання на протязі першого року його життя. Взагалі є основне правило любі холодні процедури робити тільки на гаряче тіло!!! Потім я ніколи не кутаю дітей, вони завжди одягнені легше ніж я! Діти постійно босі. Але з обливаннями треба бути обережним, якщо дитина постійно дуже сильно плаче не треба її мордувати. Наприклад мій другий синочок зовсім не сприйняв обливання. Зато бути босим і голим завжди радий. Якщо ви раніше не загартовувалися, а дитина вже вміє ходити то є дуже простий спосіб (основне не лінуватися) наливаєте у ванну трішечки води (1-2 см), кладете туди килимок для ванни або пеленку і одну хвилину по цьому стрибаєте разом з дитиною. Потім не витираючи ніжки одягаєте теплі шкарпетки і бігаєте, стрибаєте по кімнаті поки не відчуєте що ноги повністю теплі. Так щоденно займаючись поступово додаєте кількість води у ванні. Цей метод я перевірила на собі. З дитинства я була дуже хвороблива і насморк майже не припинявся. Загартовуючи так себе (вже дорослою) я змогла спокійно ходити по повній ванні холодної води не відчуваючи холоду (систематичні заняття протягом року). Цей метод дуже доступний і не страшний при любих вірусах. Моїм дітям дуже подобається!
Щоб досягти мети, потрібно, насамперед, іти.

Offline Lilysin*ka

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +309/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Андрійчик та Матвійчик
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
Vituseek цікавий спосіб!!!Треба спробувати..
Мій малий теж дуже любить бігати голим..Пригати по ліжку голим.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Ліліана

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +385/-1
  • Життя прекрасне, незважаючи ні на що......
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Богданчик, Вірочка і Надійка......всім по 8 років
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
ой і я хочу спробувати....але от з чого почати?  d130
нам вже 3,5 роки..... d143
Терпи…Усе колись минає… Живи на зло всім тим, хто зневажає. Даруй тепло тому, хто це цінує. І не шукай минулого. Його вже не існує.

Offline Irysya

• Модератор форуму!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +673/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
здається, тут головне не спішити, і починати вам треба з теплої водички, якщо не помиляюся. поступово знижуючи градус. головне, щоб дітям було комфортно.
Якщо щось в моєму пості вас образило чи не сподобалося, зафарбуйте дратівливу фразу маркером на моніторі ;)

Філософія прибирання житла і не тільки) - удосконалюємося разом!

Offline Vituseek

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +18/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Саша 10, Володя 5, Радомир 3.
  • Ваше справжнє ім’я: Вікторія
Ні Ірина Ви помиляєтесь. Починати потрібно одразу з холодної види. Але я писала що кількість води у ванні дуже маленька. Можна для початку постелити на дно у ванну рушник і змочити його холодною водою, щоб він був просто вологий і по ньому потопати ніжками. А потім будете поступово додавати кількість води. Температура постійно однакова - холодна!!! В мене наприклад є масажер для ніг, нагадує стару рахівницю (як в магазинах були) і я його кладу на дно ванни. Довкола вода а на ньому тільки камінці вологі, бо вони крутяться. Спочатку дитина стає на цей острівець, а потім у воду (глибина приблизно 4 см) і назад. Так хвилину, дві а потім одягаю теплі шкарпетки і відправляю бігати. на черзі наступний хлопчик. І я вже лізу остання. Дуже важливо займатись разом, ви розумієте всі відчуття дитини (правда в діток ніжки скоріше зігріваються) ну і загартовуєтесь  :)
Щоб досягти мети, потрібно, насамперед, іти.

Offline MarjashaG

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +0/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Діанка
  • Ваше справжнє ім’я: Мар'яна
Цитувати
ой і я хочу спробувати....але от з чого почати? 
нам вже 3,5 роки.....
Ми коли виходли з ванни, робили контрасний душ. Спочатку теплий , потім холодний(спочатку починали з літьного) d30 d30, а потім якщо їй холодно могли знову теплим. Зараз закінчуєм холодним, уже привикла і сама просить, якщо я забуду.
 d41

Offline Liuba

• Активна Мамка
  • Репутація: +11/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Любов
Ми старшого сина загартовували, то він в той період не хворів, а до того - дуже часто. Але, нажаль, тепер закинув

Offline MarjashaG

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +0/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Діанка
  • Ваше справжнє ім’я: Мар'яна
Ми раніше  не могли випити холодної водички відразу починало боліти горло, і дуже часто хворіли, потім вирішили почати загартовуватись тепер хворієм рідко.

Offline Таня555

• Активна Мамка
  • Репутація: +10/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Настя 3.03.2005, Евелінка 15.02.2013
  • Ваше справжнє ім’я: Тетяна
Цитувати
наливаєте у ванну трішечки води (1-2 см), кладете туди килимок для ванни або пеленку і одну хвилину по цьому стрибаєте разом з дитиною. Потім не витираючи ніжки одягаєте теплі шкарпетки і бігаєте, стрибаєте по кімнаті поки не відчуєте що ноги повністю теплі. Так щоденно займаючись поступово додаєте кількість води у ванні.
мені цей спосіб сподобався, будемо пробувати!!!

Offline Irysya

• Модератор форуму!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +673/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
Не погоджуся з таким категоричним твердженням Вікторії Vituseek, що я помиляюся.
якщо пошукати рекомендації спеціалістів, то чогось завжди радять починати обережно, а не з холодної води. Ви візьмете на себе відповідальність за тих дітей, які після такої стресової ситуації для свого організму, захворіють? Особливо якщо дитину до цього часу оберігали, кутали і гріли?

От знайшла таке:

Метод загартовування і його інтенсивність залежить від віку. Головне пам’ятати правило: чим менша дитина, тим м’якшою мусить бути процедура. Але поступово треба збільшувати інтенсивінсть загартовування, тому що так воно і працює – організм поступово звикає до загартовування, тоді треба вносити корективи.

Як загартовувати?
Враховуйте самопочуття малюка до і після процедури загартовування.
Головне, проводити цей процес в ігровій формі, щоб малюку подобалось. Тоді він не буде отримувати задоволення, і вам не доведеться примушувати його робити те, чи інше в процесі загартовування.
Комбінуйте різні методи загартовування, тоді це дасть більший результат.
Не варто боятись різних пор року. Дитину можна загартовувати в різний час різними методами.

Основні методи загартовування:

Повітряні ванни
Вік: з народження

Цей метод можна починати одразу після народження і полягає він в поступовій зміні температури в приміщенні. Час отримання повітряних ванн залежить від самопочуття малюка та його віку.

Для новонароджений буде достатньо просто залишити його на кілька хвилин під час зміни підгузка. Для одномісячного і більше малюка час отримання повітряних ванн можна збільшувати, додаючи зарядку та розминку.

Розпочинати цю процедуру варто з 1-2 хвилин. Кожні 5 днів збільшувати час на 2 хвилини. До 6 місяців час прийняття повітряних ванн може доходити до 15 хвилин. Після 6 місяців – 30 хвилин. Максимальний час повітряних ванн для дітей 2-3 років – 30-40 хвилин.

Оптимальна температура для повітряних ванн в залежності від віку:
до місяця - 23 С
від 1 до 3 місяців - 21 С
від 3 місяців до 1 року- 20С
більше 1 року - 18С.
Коли у вашому домі є новонароджена дитина, приготуйтесь провітрювати приміщення до 5 разів в день по 10-15 хвилин взимку, а влітку тримати кватирки майже завжди відкритими. Маленьким дітям треба в 2,5 рази більше кисню, ніж дорослому, крім тог, це зменшуватиме температуру в кімнаті на 1-2 градуси. Зменшувати температуру можна і за допомогою кондиціонеру, але він не заміняє провітрювання. Це важливо пам'ятати.

Прогулянки

Прогулянки на свіжому повітрі є дуже важливими для малюка і є одним з ключових способів загартовування.

Влітку новонароджених можна виносити на прогулянку майже одразу після народження. Спочатку варто обмежитись 20-40 хвилин, але дуже швидко час можна збільшувати до 6-8 годин в день. Взимку головне не переохолодити дитину. Взимку прогулянки слід розпочати з 5-7 хвилин і поступово дійти до 1,5-2 години два рази в день.

Допустимий температурний режим взимку для прогулянок
до 3 місяців - -10 оС
старше 3 місяців - -12 оС
старше 6 місяців - -15 оС
старше 1,5 року – можна гуляти мінімум 2 рази по 2,5-3 години при - 16 оС
Одягати малюка слід по погоді, але так, щоб йому не було надто гаряче. В більшості випадків треба орієнтуватись на себе, одягаючи малюка трошки тепліше, ніж себе. Влітку одяг має оберігати дитину від перегрівання, а взимку – від переохолодження.

Запам’ятайте – нежить не причина відкладати прогулянку. Достатньо лише дитині прочистити ніс.

Сонячні ванни

Сонячні промені дуже сприятливо впливають на імунну систему дитини в цілому. Тому не зволікайте, якщо на вулиці сонячно, одразу одягайте свого маленького і йдіть з ним на прогулянку. Але варто пам’ятати, що не можна гуляти з дитиною до року під відкритим сонцем. Обов’язково одягніть на дитину головний убір, або прогуляйтесь парком, де багато дерев. Свою дозу корисного ультрафіолету він отримає без додаткового перегрівання організму.

Але це, в основному, стосується літнього періоду. В інші пори року, коли сонце не сильно пече, кількість сонячних ванн і їх тривалість можна збільшувати.

За літо кількість сонячних ванн має досягати близько 30 разів. Але якщо температура на вулиці досягає 30 градусів, сонячні ванни приймати не можна.

Після кожної сонячної ванни треба проводити водну процедуру і обов’язково витирати малюка. Краплі води, що залишаються на тілі сприяють перегріванню організму.

Ходьба босоніж
Вік: як тільки почне ходити

Як тільки малюк навчився ходити самостійно, можна розпочинати загартовування цим методом. Спочатку, нехай дитина походить по підлозі вдома в легеньких шкарпетках. Поступово можна дозволяти йому ходити босоніж. Влітку дайте дитині походити босими ногами по камінчиках та травичці десь на природі.

Починати варто від 30 хвилин в день, поступово збільшуючи час загартовування. Після цього, розітріть ступні дитини до легкого почервоніння. Це покращить кровообіг.

Це не лише загартовує організм, а й застраховує перед плоскостопістю та деформацією ноги.

Водні процедури

Водні процедури значно краще і швидше впливають на загартовування організму дитини. Треба привчати до них дитину поступово, щоб не викликати у неї спротив до води та купання в цілому.

Ванна. Зовсім малюкам варто розпочати із щоденного купання при температурі 36 С протягом 5 хвилин. Після завершення купання облийте дитину водою на 2 градуси менше, ніж була при купанні. Від народження до року.
З двох років можна починати вводити контрастний душ – при купанні в теплій воді 10-15 секунд постояти під холодним душем.

Обтирання. Змочуємо губку в теплій воді (37 градусів) і, трошки відтиснувши воду, обтираємо нею дитину, починаючи з ручок та ніжок. Обтираємо протягом 2 хвилин, після чого ретельно витираємо. Для дітей 2-6 місяців.
Холодна пляма. При завершенні купання, в теплу воду доливається трохи холодної води, куди занурюється малюк, а потім повертається в теплу воду, яка вже встигає перемішатись з влитою холодною. Можна повторити кілька разів. Для дітей від 6 місяців.

Контрастне обливання ніжок. Для цього методу знадобляться дві посудини. Одна з теплою водою 37 °С, інша – на кілька градусів холодніша. Спочатку ставимо ніжку в посудину з теплою водою на хвилину, а потім на 15 секунд в посудину з прохолоднішою водою. Для дітей від 2 місяців до року.

Загальне обливання. Після того, як ви покупали малюка, обливаємо спочатку ніжки, а потім і все тіло дитини водою на кілька градусів холоднішою. Цю процедуру треба робити дуже швидко, щоб малюк не встиг розкапризуватись. Після цього ретельно витріть дитину, щоб шкіра аж почервоніла. Для дітей від 3 місяців до 2-3 років.

Купання на відкритому просторі. Купання в річках, озерах і так далі варто розпочинати, коли дитині виповниться 1,5-2 роки. Спочатку 1-2 рази окуніться з дитиною, після чого ретельно витріть рушником. Коли дитина звикне до цієї процедури, кількість часу, проведеного у воді, можна збільшувати. Але важливо слідкувати за тим, щоб дитина не перегрівалась. Для дітей від 1,5-2 роки.
Якщо щось в моєму пості вас образило чи не сподобалося, зафарбуйте дратівливу фразу маркером на моніторі ;)

Філософія прибирання житла і не тільки) - удосконалюємося разом!

Offline emeli

• ПЕДІАТР ФОРУМУ!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +726/-0
  • Найкраще, що ми можемо дати нашим дітям - це любов
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Віра
Однозначно, що загартовувати малюків потрібно поступово, бо інакше можливі різні ускладнення. Я раніше теж загартовувалась, але потім закинула цю справу  d100, а з дітьми, ніяк не почну, але вважаю, що це дуже корисно!
Семінари для батьків «ВСЕ про здоров’я дитини»  Для того щоб побачити посилання: Register or Login] Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Якщо людина сама стежить за своїм здоров’ям, то важко знайти лікаря, який знав би краще корисне для її здоров’я, ніж вона сама.

Offline Неждана

• Своя Мамка
  • Репутація: +153/-1
  • Вона з тих рідкісних жінок, які не вміють звикати.
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Олежик і Яночка
  • Ваше справжнє ім’я: неждана
ось і ми загартовували поступово, щодня  після купання обливали спочатку тепленькою, потім кімнатної температури водою, а потоім прохолодною  z4 а  коли сину було 1 рік і 9 місяців, він уже був скупаний на Водохреще в ополонці, з того дня мій малий обожнює моржувати разом із нами, зараз донечку почали обливати, сподіваємось і їй це буде довподоби. z4
це гірська вода +6 z4

Offline emeli

• ПЕДІАТР ФОРУМУ!
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
Неждана ви просто молодці, що так загартовуєте сина  z4, треба і мені спробувати  :xmm
Семінари для батьків «ВСЕ про здоров’я дитини»  Для того щоб побачити посилання: Register or Login] Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Якщо людина сама стежить за своїм здоров’ям, то важко знайти лікаря, який знав би краще корисне для її здоров’я, ніж вона сама.

Offline Неждана

• Своя Мамка
  • Репутація: +153/-1
  • Вона з тих рідкісних жінок, які не вміють звикати.
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Олежик і Яночка
  • Ваше справжнє ім’я: неждана
Віра ми з чоловіком обоє прихильники холодної води , не можу цілком ствердити , що моржі, але купаємось зимою, літом любимо холодну гірську воду і дітей постійно обливаємо у ванній холодною водою z4 не скажу, що малий не хворіє, але за 6 років жодного запалення легень та бронхіту, все обходиться нежиттю.

Offline emeli

• ПЕДІАТР ФОРУМУ!
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
Цитувати
Віра ми з чоловіком обоє прихильники холодної води , не можу цілком ствердити , що моржі, але купаємось зимою, літом любимо холодну гірську воду і дітей постійно обливаємо у ванній холодною водою  не скажу, що малий не хворіє, але за 6 років жодного запалення легень та бронхіту, все обходиться нежиттю.
Я писала, що теж займалась загартовуванням: навіть моржувала  d100, але тепер розлінилась. Знаю, з власного досвіду, що це дуже добре і всім рекомендую. Неждана +  z4

Offline Євдокія

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +80/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Уляна
Дівчата може хтось має рецепт як поступово загартувати дитяче горло бо ми весною мали лоренгіт і тепер горло дає про себе знати частенько незнаю як правельно загартувати його???????

Offline Oksana_Rus

• Рідна Мамка!
  • Репутація: +487/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
Я від народження не підігрівала дитині пити, не залежно від пори року, коли почали їсти якісь десерти, йогурти, то так само давала їх прямо з холодильника, а пізніше і з морозилки чи на вулиці в мороз, зараз Настя може їсти будь-якої температури, дуже любить заморожені ягоди (малину, чорницю) прямо з морозилки чи різні заморожені десерти, які я роблю. З горлом проблем ніколи не було, навіть при ГРЗ воно не червоне.