Автор Тема: Підвищена пітливість дитини після року: норма чи захворювання?  (Прочитано 8833 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline emeliАвтор темы

• ПЕДІАТР ФОРУМУ!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +726/-0
  • Найкраще, що ми можемо дати нашим дітям - це любов
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Віра
Іноді батьки помічають, що їхній малюк почав занадто пітніти. Мається на увазі, діток після року, бо у молодших діток частіше причиною є недосконалість терморегуляції. Що це може означати? Чи не захворів малюк? А може, це всього лише ознака надто високої температури в кімнаті або занадто високої вологості? Постараємося розібратися в причинах, які можуть викликати потіння дитини.
У маленьких діток ще не зовсім сформовані потові залози, що може викликати проблеми з терморегуляцією і сприяти сильній пітливості. Розвиток потових залоз у дітей завершується тільки до 4-5 років, а до цього часу організм дитини зазвичай реагує на температуру вище певного рівня сильним потовиділенням, і це абсолютно нормально.

Але якщо посилене потіння не пов'язано з температурними умовами і якщо у дитини спостерігається підвищене потовиділення ночами, його потрібно терміново показати лікарю і провести повне обстеження організму на предмет різних хвороб, адже в деяких випадках сильна пітливість може дійсно виявитися симптомом серйозного захворювання.

У приміщенні дуже жарко
Дуже часто буває, що дитина потіє уві сні, так як в приміщенні дуже жарко. Зверни увагу, що при температурі повітря в кімнаті більше 20 градусів малюк може потіти. До того ж слід стежити, щоб вологість у кімнаті була не більше 40-70%, інакше малюк теж буде потіти. Слід також стежити, щоб постільна білизна, а також піжама малюка була з натурального матеріалу і володіла хорошою гігроскопічністю. Але все рівно, доводиться часто прати дитячі речі і постіль. Тому краще купить стиральную машину в Киеве і забути про проблему чистої білизни. Машинка сама все зробить.

Збудливість дитини
Слід знати, що потіння дитини уві сні може бути викликане надмірною збудливістю її нервової системи. Перед сном дітям слід уникати гучних ігор і яскравих вражень. Занадто легко збудливих дітей слід купати перед сном у ванні з морською сіллю або з додаванням трав, таких як валеріана або м’ята.

Вірусні захворювання
Необхідно придивитися до стану здоров’я малюка, адже потіння уві сні може вказати на початкову стадію вірусного захворювання. В такому випадку необхідно вживати заходів, викликати лікаря, щоб запобігти подальшому розвитку захворювання. У цьому випадку надмірна пітливість може зберігатися протягом всього періоду хвороби і навіть деякий час після одужання.

Пітливість — ознака рахіту
Іноді потіння дитини уві сні може бути і одною з ознак початку рахіту. Проконсультуйся з педіатром, щоб виключити ймовірність розвитку цього захворювання, і якщо лікар підтвердить побоювання, то випише дитині вітамін D.

Порушення роботи вегетативної нервової системи
При надмірних проявах потіння дитини уві сні, коли це приносить йому незручності і триває вже кілька місяців, слід відвідати невропатолога-вегетолога.

гострі або хронічні захворювання дихальних шляхів
 Однією з найчастіших причин чому дитина потіє, особливо ночами. Навіть якщо дитина не температурить, а тільки іноді покашлює, нічні поти говорять про можливість присутності запального процесу в його бронхах або легенях. У такому випадку, дитині необхідно зробити рентген дихальних шляхів і, виходячи з результату, провести курс лікування хвороби.

Серцева недостатність
теж може супроводжуватися підвищеним потовиділенням. Хворобам серця також супроводжують такі симптоми, як задишка, блідість шкірних покривів, запаморочення, непритомність і набряки кінцівок. Кардіограма допоможе точно підтвердити або, навпаки, спростувати наявність у дитини серцевого захворювання.

Гіперфункція щитовидної залози
 Якщо дитина стала різко втрачати у вазі, якщо він погано спить ночами, вередує без приводу, якщо його шкіра стала блідою і сухою, є всі підстави запідозрити гіпертиреоз. УЗД щитовидної залози і аналіз крові допоможуть прояснити картину.

гормональні зміни
 У підлітковому віці у дітей активізуються потові залози і відбувається сильна гормональна перебудова всього організму, зокрема, гормональної системи. Саме різкі гормональні зміни можуть викликати сильну пітливість у підлітків і в цьому немає нічого страшного.

Гпергідроз
 Сильне потіння може бути симптомом даного захворювання. Гіпергідроз буває загальним, коли піт виділяється з усіх потових залоз, і локальним, коли потіє якась одна область тіла, наприклад долоні, ступні або обличчя. Лікарі вважають, що розвитку гіпергідрозу сприяють вроджені або набуті порушення гормональної та нервової систем дитини. У наш час це захворювання успішно лікується за допомогою консервативних і хірургічних методів.

Як бачимо, причин потіння дитини може бути багато, тому звертайся до лікаря при найменшій підозрі на виникнення проблем зі здоров’ям. Краще, щоб твої хвилювання були марними, ніж пропустити початкову стадію розвитку якого-небудь захворювання.

Семінари для батьків «ВСЕ про здоров’я дитини»  Для того щоб побачити посилання: Register or Login] Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Якщо людина сама стежить за своїм здоров’ям, то важко знайти лікаря, який знав би краще корисне для її здоров’я, ніж вона сама.

Offline Znaczka

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +12/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Злата
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
Привіт, дівчатка, от не спиться мені о такій порі, бо наміряла у своєї малечі 35,2 нам без 5 днів рочок))... Декілька днів тому у неї почалась температура і підскочила до 39,9!!! Пізні версії нам казали лікарі -педіатри, що це  скоріш за все від зубів, а одна сказала, що це кась інфекція і в донечки трішки червоне горло. Почали ми лікуватись Нурофеном, парацетамоловими свічками і ларефобіон (свічки проти інфекції), буквально за 3 дні температура зникла, але я послухавши педіатра ще два дні !для профілактики продовжувала по 1 разу в день давати нурофен і на ніч ларофабіонову свічку, і от два дні дитина не перестає потіти, я лише її переодягаю і думаю, що так має бути, бо мабуть після хвороби так (доречі легені чисті, ні кашлю, ні нежитю). І тут сьогодні в мене болить горло і тем-ра сягає 39,2, я також себе лікую нурофеном дорослим, п`ю чаї, лимони і т.д, але продовжую годувати грудьми (зновуж таки зі слів педіатра, що то нічого страшного), порадбте, будь ласка через що така температурка, чи передається через грудне молоко, чи все ж таки через той нурофен, бо викликали швидку, вони розвели руками і сказали, що не знають що це і мол, поїхали на обстеження, бо вони не педіатри, ось так (а ще до речі порадили просто розтерти ручки ножки горілкою d107, я на скільки знаю, то вона понижає тем-ру, тому це і не робила. Наперед вдячна.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline emeliАвтор темы

• ПЕДІАТР ФОРУМУ!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +726/-0
  • Найкраще, що ми можемо дати нашим дітям - це любов
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Віра
Цитувати
Привіт, дівчатка, от не спиться мені о такій порі, бо наміряла у своєї малечі 35,2 нам без 5 днів рочок))... Декілька днів тому у неї почалась температура і підскочила до 39,9!!! Пізні версії нам казали лікарі -педіатри, що це  скоріш за все від зубів, а одна сказала, що це кась інфекція і в донечки трішки червоне горло. Почали ми лікуватись Нурофеном, парацетамоловими свічками і ларефобіон (свічки проти інфекції), буквально за 3 дні температура зникла, але я послухавши педіатра ще два дні !для профілактики продовжувала по 1 разу в день давати нурофен і на ніч ларофабіонову свічку, і от два дні дитина не перестає потіти, я лише її переодягаю і думаю, що так має бути, бо мабуть після хвороби так (доречі легені чисті, ні кашлю, ні нежитю). І тут сьогодні в мене болить горло і тем-ра сягає 39,2, я також себе лікую нурофеном дорослим, п`ю чаї, лимони і т.д, але продовжую годувати грудьми (зновуж таки зі слів педіатра, що то нічого страшного), порадбте, будь ласка через що така температурка, чи передається через грудне молоко, чи все ж таки через той нурофен, бо викликали швидку, вони розвели руками і сказали, що не знають що це і мол, поїхали на обстеження, бо вони не педіатри, ось так (а ще до речі порадили просто розтерти ручки ножки горілкою , я на скільки знаю, то вона понижає тем-ру, тому це і не робила. Наперед вдячна.
Нурофен профілактично давати неможна, його призначається тільки при високій температурі (і тільки іноді, як знеболююче чи протизапальне). При ГВ краще приймати парацетамол. Думаю, що ви просто ним так збили температуру, а коли вона знижується, то дитина може потіти, але краще здайте заг. аналіз крові, щоб не пропустити ускладнення ГРЗ
Семінари для батьків «ВСЕ про здоров’я дитини»  Для того щоб побачити посилання: Register or Login] Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Якщо людина сама стежить за своїм здоров’ям, то важко знайти лікаря, який знав би краще корисне для її здоров’я, ніж вона сама.

Offline Юлька-мамулька

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +311/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Юля
Віра дуже цікава темка, дякую за таку інформативну статтю !
Народити дитину - значить раз і назавжди наважитись на те, щоб ваше серце розгулювало десь поза межами вашого тіла...)

Offline Танюша9577

• Своя Мамка
  • Репутація: +2/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Діана 1рік і 4міс
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
Темка супер :bo
Я навіть не знала, що підвищена пітливість може вказувати на такі хвороби.