Автор Тема: Як підготувати старшу дитину до народження другої  (Прочитано 10156 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline ІренаАвтор темы

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +15/-0
    • Награды
Залишилось ще трошки часу і у нас з'явиться друга дитинка.
Поділіться, будь ласка, своїм досвідом, як ви готували старшу дитинку до появу меншої, що вдавалось, що ні, чи були ревнощі і т.п.

Offline Free Spirit

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +116/-0
  • Life is good!!!
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Донечка Тетянка - 25.01.2009, синочок Денисик - 04.11.2010
  • Ваше справжнє ім’я: Валентина
О, я б також послухала... Особливо мені хочеться послухати Танюху, тому що різниця в неї між дітками 2 рочки, а в мене буде 1,9. Тож Танюша порадь щось, як поводитись взагалі, мені щось страшно що мала буде ревнувати, їй я ще не можу пояснити того, що з"явиться ще дитинка. Вона мене слухає, животік гладить, дає йому ням і пити (прямо в пупець), але ж я бачу що вона ще не розуміє цього свідомо. В мого дядька родилась недавно дитинка, от моя Таня дивиться на неї, трогає легенько, а потім як потяне за ножку  d100 А як я беру ту лялю на руки, то вона зразу біжить до мене і каже щоб я ставила. Ну короче, Таня, по можливості, напиши, буду вдячна.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]<br /><br />Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline VaniLLa

• Активна Мамка
  • Репутація: +10/-0
    • Награды
Цікаву тему підняли, ми теж думаєм про друге малятко і також цікаво! d41

Offline Сніжана

• Активна Мамка
  • Репутація: +7/-0
    • Награды
Цитувати
як ви готували старшу дитинку до появу меншої

У Вас занадто мало часу щоб готувати. ;)
А як зараз ваш син ставиться до того, що має з'явитись дитинка?
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline ІренаАвтор темы

• Досвідчена Мамка
    • Награды
В тому то справа, що про другу дитинку ми синочку говорили вже давно, ще задовго до того, як почали планувати, і я завагітніла. Але чим ближче до родів, тим більше думаю, чи все робили правильно.

Offline ІренаАвтор темы

• Досвідчена Мамка
    • Награды
А щодо того, як поставився, ніби нормально, чекає, питає, коли ти вже народиш. Але деколи, коли починаємо говорити щось про лялю, бачу, що вже трошки ревнує.

Offline Сніжана

• Активна Мамка
    • Награды
Цитувати
як ви готували старшу дитинку до появу меншої, що вдавалось, що ні, чи були ревнощі і т.п.

Готувати старшу дитину потрібно практично з того моменту, як ви дізнались про вагітність. Правда багато залежить від віку дитини. У Вас різниця 7 років. Думаю проблем особливих не повинно бути.Треба залучати дитину до підготовки до появи малечі. Разом вибирати речі для дитинки, книжечки, іграшки. Просити щось допомогти, бо "мамі важко". Але ні в якому разі не заставляти, бо цим викличете тільки спротив. Потрібно виробити в дитини відчуття "старшого", відчуття відповідальності.

А на рахунок ревнощів, то вони можуть з'явитись практично на рівному місці. І так же раптово зникнути. Може бути періодично то безмежна любов до молодшої дитини, то сташні ревнощі. В будь-якому разі, НЕ присікайте бажання старшої дитини допомагати. Бо тоді в неї з'являється відчуття, що від неї відвернулись. І винна в цьому, на її думку, маленька дитинка. Побільше проводьте часу з обома дітьми. Шукайте будь-які приводи щоб похвалити старшого. Бо відчуття гордості - це позитивне відчуття. ;)

Offline Сніжана

• Активна Мамка
    • Награды
Цитувати
Але деколи, коли починаємо говорити щось про лялю, бачу, що вже трошки ревнує

Як би Вам не хотілось віддати всю любов лялі, не забувайте, що у вас двоє дітей. І завжди це враховуйте в своїх висловлюваннях. Бо діти дуже ранимі. Не давайте сину приводу запідозрити що "тепер ви його не так любите, як раніше".

Offline ІренаАвтор темы

• Досвідчена Мамка
    • Награды
Стосовно різниці у віці. На життєвих прикладах переконалася, що буває по-різному. І якщо різниця між дітьми більше 5 років, це ще не гарантія того, що не буде ревнощів, бо старша дитина все зрозуміє. Наприклад, в однієї моєї знайомої різниця між дівчатками майже 9 років, то вона розповідала, що перші півроку дома був справжній армагедон.  d111

Offline Світлана

• Своя Мамка
  • Репутація: +38/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
     У мене різниця між дітками 8,5 років. Мабуть, найбільше на другу дитинку нас наштовхнула старша. І, повірте, якщо я раніше вагалась, чи варто народжувати другу, то тепер я всім говорю: Друга дитинка в сім"ї обов"язкова!!!
    Звичайно, коли я завагітніла, то дуже хотіла, щоб старша дочка не була обділена нашою любов"ю, щоб не ревнувала до меншої. З перших днів ми розповідали донечці, як ми будемо любити обох діток, що коли народиться сестричка, то, звичайно, більше уваги   будемо приділяти меншій, але це не буде означати, що її перестали любити, що старшенька буде маминою помічницею. На 2 останніх УЗД ми з чоловіком брали її з собою. Вона бачила дитинку (Марта Романівна дуже гарно їй все показала і розказала). Тому народження другої донечки ми всі троє чекали з нетерпінням.
    І ось наша манюня - народилась. В перші дні ми відчували ревність з боку старшої донечки. Але ми старались її обнімати, цілувати. Я її залучала до допомоги мені: вона колисала дитинку, вибирала їй одяг, подавала, те що мені було потрібно і при цьому я їй дякувала, хвалила, говорила яка важлива її допомога. І зараз - вона абсолютно не ревнує, дуже любить маленьку і завжди, коли я прошу, мені допомагає.
    Моя порада батькам, які чекають поповнення - ні в якому разі не показати старшій дитинці, що ви її стали менше любити (хоча спочатку це важко, бо маленьке потребує більшої вашої уваги, а старша постійно на сторожі, тому обов"язково звертайтеся з лагідними, пестливими словами і до неї, говоріть про однакові почуття до обох) і ні в якому разі не порівнюйте їх, типу - ой ця така чемна, а та була така прикра! Бажаю вам знайти спільну мову!

Offline ІренаАвтор темы

• Досвідчена Мамка
    • Награды
Світлана, дякую за відповідь!!!
Наш синочок також, коли заходимо в магазини з дитячим одягом чи іграшками, вибирає щось і для сестрички, каже купимо, коли вона народиться. Дуже сподіваюсь, що  наші дітки будуть дружити і любити один одного.

Offline tanuxa

• Віддана Мамка
  • Репутація: +274/-3
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
Цитувати
Разом вибирати речі для дитинки, книжечки, іграшки. Просити щось допомогти, бо "мамі важко". Але ні в якому разі не заставляти, бо цим викличете тільки спротив. Потрібно виробити в дитини відчуття "старшого", відчуття відповідальності.
Згідна з Сніжаною,треба зразу як вільна хвилинка чимось разом займатися з старшою дитиною(малювати,читати),щоб він бачив,що вам цікаво з ним.

А ревність то така штука,це не дуже залежить від віку дитини,а просто від її характеру,є дітки,що в 7р.не рівнують,а є,що від 1,5р.до мами нікого не підпускають,це вже як в кого.

Цитувати
Особливо мені хочеться послухати Танюху, тому що різниця в неї між дітками 2 рочки, а в мене буде 1,9
Валентина,по тих словах,що ви написали за свою малу,то щось мені здається,що буде в неї ревність,
оскільки вона не дозволяє брати чужу дитину вам на руки

Арсенко ще був дуже малий ми йому нічого не казали,аж вже певно десь з 8міс.я почала йому говорити,пояснювати.
Коли він перший раз побачив мало,то так сів тихенько біля неї і погладив по личку,а я чомусь зразу в сльозу,от зараз пишу і сльозу знов на очах,не розумію чому.
Цікаво які вас,Валентина будуть відчуття,коли мала побачить лялю.

На рахунок ревності,то немає,він її любить,постійно цьомає,категорично нікому не позволяє брати її на руки,кричить "То моя Аїнка".
А коли ми малій здаєм кров з пальчика,то він плачить разом з нею і рветься бити медсестру.
ми постійно здаєм в Діамебі,то вони вже там його знають і його витівки z5
Але це поки вони ще малі і він нерозуміє,а потім як підростуть я думаю,що трохи можуть бути проблеми з ревністю,як і в всіх

Але я постійно його обнімаю,кажу що люблю сильно-сильно,бавлюсь з ним.

А от в Лілі на нашому форумі теж різниця мала 2,8р,то мала рівнує.
Розпитай ще її,як мала поводиться біля братіка

Offline Free Spirit

• Досвідчена Мамка
  • Life is good!!!
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Донечка Тетянка - 25.01.2009, синочок Денисик - 04.11.2010
Дякую Таня...Будем старатись щоб вона не відчувала брак уваги. Надіюсь що сильних ревнощів не буде, вона ніби не плаче як як беру на руки іншу дитинку, просто спостерігає і каже щоб я ставила на ліжко, бо вона хоче її трогати. В мене мама живе поверхом вище, так що в мене допомога поруч. Буде легше. А так мала ніколи не плаче за мною як я кудись йду, баче що вдягаюся, взуваюся - і зразу папа дає. Вона в нас більше татова доця, за ним інколи плаче і набагато більше вереду коли він вдома. Танюш, я думаю також буду сльозу пускати як принесу додому ще дитятко, тому що в мене вже сльози навертаються як доня мені пузо гладить. Дякую за інформацію, вона мені пригодиться. І ще хотіла спитати як Арсенчик реагував коли Алінка плакала вночі? В нас одна кімната і мені страшно, що одне буде плакати - інше від цього буде просинатись і також плакати.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]<br /><br />Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline tanuxa

• Віддана Мамка
  • Репутація: +274/-3
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
Цитувати
І ще хотіла спитати як Арсенчик реагував коли Алінка плакала вночі? В нас одна кімната і мені страшно, що одне буде плакати - інше від цього буде просинатись і також плакати.

Валентина,вони сплять в різних кімнатах,тай мала ніби не плаче,вона встає я зразу ціцю і вона далі спить,бувало пару разЮщо будив його,то він питав"Чого плаче Аїнка?"

А бувало таке,що вона щось пустує і я можу її посварити,то вона така з характером,що зразу в плач,от тоді Арсенко може обідитись,що я її сварю або дпаже мене штовхнути,він в нас теж більше татковий синок.

А те що мама рядом,це супер,бо нам важкувато,наші всі в селі,ніякої допомоги,добре,що в чоловіка така робота,що він сидить з малою поки я щось роблю

Offline naddy.b

• Своя Мамка
  • Репутація: +28/-0
  • Користувач забанений!
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Надія
Цитувати
А ревність то така штука,це не дуже залежить від віку дитини,а просто від її характеру
о, то точно! Малому був один місяць, коли до нас зайшла Іра з Богданцьом. Я тоді зі слінгом знайомилась, тренувалась на Боді, тому не звертала увагу, але чоловік казав, що малий на Богданчика ТАК подивився... ніби спопелити хотів. А зараз сусідчина мала (10 міс.) мене часто зачіпає, на руки йде, печеньком мене гостить, то малий принципово відвертається  d104 в його розумінні мама тільки його.

Offline Free Spirit

• Досвідчена Мамка
  • Life is good!!!
    • Награды
Ой, в мене мала просто дуже плакала, з животиком мучилась довго (лікарі казали що через те що молоко в мене дуже жирне), і я побоююсь що друге так буде плакати. Мама каже щоб я малу до неї давала спати, але я категорично проти, це ж для неї буде стрес і повід щоб ревнувати. Чоловік каже справимось. Вже як рожу, то тоді побачу, тоді розкажу як в мене. Думаю що ще й самій треба добре нормально налаштуватися :)

Offline Туся

• Своя Мамка
  • Репутація: +152/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Діанка, Арсен, Влада
  • Ваше справжнє ім’я: Марта
В мене різниця 1,8 місяців!
Ми купили донечці ляльку, і вчили її гратись ( типу лялю не можна кидати, бити і т.д., а треба цьомати, колисати) Ми ту ляльку спати ложили, одягали, годували ...
Коли народився Арсенчик. спочатку мала трошки ревнувала ( перший тиждень), а потім почала його цьомати, колисати. Тепер коли він плаче то вона зразу мене кличе, і перша біжить його в колисці колисати!
правда я завжди говорю : " Арсенчик такий гарненький, а Діанка яка в мене гарна, розумна, мамина помічниця! Якщо цілуєте одного, то зразу треба і другого і т.д.
в нас був випадок, що Діанка хотіла Арсенові огірок дати, а ми їй поясннили, що Арсенчик ще маленький і він тільки мамину ціцю їсть. Так одного разу хотіла малому водички дати з бутилочки, то вона в мене бутилку відібрала і сказала ціцю давай!
Правда з чужих до Арсена нікого не підпускає!
Нікого не ревнує до Арсена, тільки одного дідуся. Скільки ми вже їй пояснювали, що дідусь тоже Арсенчика, а вона каже нє, тільки Діанки! правда діда вона навіть до баби ревнує,забороняє бабі його обнімати і трогати! Дуже вже його любить!

А щодо спання не переживайте, в мене мала спочатку трошки будилась, а тепер привикла і навіть не реагує!