Автор Тема: Пільги багатодітним родинам  (Прочитано 12612 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline CrimeaАвтор темы

• Своя Мамка
  • Репутація: +11/-0
  • Всё будет хорошо, я узнавала!
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Алла
Пільги багатодітним родинам
« : 10 Липень 2011, 18:42:28 »
Житлово-комунальне господарство

З 1 січня 2010 багатодітним сім'ям надаються такі пільги, як 50-відсоткова знижка на оплату житла (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена родини, що постійно проживає в житловому приміщенні, а також додатково 10,5 кв. метра на сім'ю).

Надається 50-відсоткова знижка на оплату комунальних послуг (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартість скрапленого балонного газу для побутових потреб. Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожного члена родини, що постійно проживає в житловому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю.

Також з 1 січня 2010 року передбачена 50-процентна знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у випадку якщо відповідні будинки не мають центрального опалення.

Пільги на квартплату, на оплату комунальних послуг та придбання палива надаються багатодітним сім'ям незалежно від виду житла і форми власності на нього.

Крім того, поза чергою надаються із житлового фонду соціального призначення жилі приміщення сім'ям, які мають п'ятьох і більше дітей, а також у разі народження в однієї жінки одночасно трьох і більше дітей.

Телефон

З 1 січня 2010 багатодітні сім'ї можуть сподіватися на встановлення телефонів у квартирах поза чергою. Крім того, абонплата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50% від затверджених тарифів.

Транспорт

Дітям з багатодітних сімей (троє і більше дітей) надаються такі пільги, як безкоштовний проїзд у всіх видах міського пасажирського транспорту (крім таксі), в автомобільному транспорті загального користування в сільській місцевості, а також у залізничному і водному транспорті приміського сполучення, автобусах приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрішньорайонних, внутрішньо-та міжобласних, незалежно від відстані.

Медицина

Дітям з багатодітних сімей з 1 січня 2010 надаються такі пільги:

- Безкоштовне отримання ліків за рецептами лікарів;
 - Щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних і комунальних закладах охорони здоров'я із залученням необхідних фахівців, а також компенсація витрат на зубопротезування;
 - Першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних установах, аптеках та першочергова госпіталізація!!! (Стаття 13 закону «Про охорону дитинства»)
 - Безкоштовне отримання послуг з оздоровлення та відпочинку згідно із Законом України "Про оздоровлення та відпочинок дітей".

Освіта

Дітям з багатодітних сімей, в складі яких є п'ятеро і більше дітей, держава забезпечує пільгові умови для вступу у державні і комунальні професійно-технічні, вищі навчальні заклади за умови наявності у них достатнього рівня підготовки.

Так, діти з багатодітних сімей, у складі яких п'ятеро і більше дітей, а також особи у віці від 18 до 23 років з таких сімей звільняються від плати за навчання у вищих навчальних закладах державної і комунальної форми власності всіх рівнів акредитації за умови, що певний освітньо-кваліфікаційний рівень вони здобувають вперше.

Податкові соціальні пільги

Відтепер платник податку, який має і виховує трьох або більше дітей віком до 18 років, має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного на території України від одного працедавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі, що дорівнює 200 % суми пільги у розрахунку на кожну дитину. Тобто збільшується розмір податкової пільги для багатодітних батьків з 150%, встановлених досі одиноким матерям або батькам, до 200%.

Не підлягає включенню до оподатковуваного доходу цільова благодійна допомога, яка надається резидентами - юридичними або фізичними особами з батьків, який виховує трьох і більше дітей.

Відпустка батькам

Жінці, яка працює і має двох або більше дітей, одинокій матері або батьку, який виховує дитину без матері, відтепер надається щорічно додаткова оплачувана відпустка протяжністю не 7, а 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline CrimeaАвтор темы

• Своя Мамка
    • Награды
Re: Пільги багатодітним родинам
« Reply #1 : 10 Липень 2011, 18:57:16 »
Пільги по житлово-комунальному господарству то звичайно добре, але мені ще дуже сподобалась така пільга як:
Першочергове обслуговування дітей з багатодітних родин в лікувально-профілактичних установах, аптеках та першочергова госпіталізація!!! (Стаття 13 закону «Про охорону дитинства»)

Цікаво, чи хтось з багатодітних вже використовував це право (пройти у поліклініці з дитиною поза чергою)? І яка була реакція самої "черги"?

Offline CrimeaАвтор темы

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #2 : 10 Липень 2011, 19:25:31 »
Цитувати
Безкоштовне отримання ліків за рецептами лікарів; МИ ЗВЕРТАЛИСЬ НАМ СКАЗАЛИ ЩО ТАКОГО НЕПЕРЕДБАЧЕНО
- в законі передбачено, а це ж головне  d130. Ви наступного разу спитайте - де саме в них не передбачено  d109, бо скоріш за все вони просто економлять ці безкоштовні рецепти.

Offline CrimeaАвтор темы

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #3 : 10 Липень 2011, 19:26:49 »
татка, а щодо черг в поліклініках? Проходили поза ними?

Offline Совушка

• Новенька
  • *
  • Репутація: +2/-0
  • До мене - на ТИ! )))
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
« Reply #4 : 12 Липень 2011, 00:35:38 »
У мене був випадок що треба було швиденько пройти без черги. Я вже тут про нього писала, але повторюсь.Десь місяць-півтора тому я з своїми трьома дітьми прийшла лиш Манту поміряти в поліклініку. Звичайно є черга на прививку, але нікого з новонародженими. І так вийшло, що  йшли ми з школи і старшій Христі треба швиденько , бо спішить на гімнастику, середню - дуже боліло вухо, що аж плакала і треба терміново щось робити і лікувати(були перед тим в ЛОРа і назначила лікування), а Богданчику, як 10 шил в попу запхали. Я прошу жінку (була з хлопчиком років 4 ), яка мала заходити, щоб нас пропустила, а вона каже що малий теж втомився, чи то боїться. Я маю право зазодити без черги (так як багатодітна  сім"я) і це їй пояснила тоді, а вона ще почала возмущатись. Тоді я нагло поперла разом з нею, хоч і задні люди теж возмущались. Це раз таке було в стомат поліклініці, я з одною із дочок мала чекати в довжелезній черзі, але лишила маленького сина (а годую грудьми) вдома з мамою. І теж попросилась і тут було практично без проблем.

За безкоштовні ліки не знають наші лікарі нічого, але і я про це не допитувалась, так як не було такої необхідності. Якби дитина була хвора і потрібні були дорожчі ліки, то я б звичайно випитувала, а так, требувти рецепт на якийсь там сиропчик за 10-20 грн. незручно, хоч і маю право. Ще хочу розказати на рахунок ліків у стомат. поліклініці. Зуб дитині полікували задурно, а робили зимою донечці операцію на вуздечку, то за усі ліки і взагалі усе мені обійшлось 50 грн.

Offline namestuna

• Організатор СП!
  • Активна Мамка
  • Репутація: +70/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Андрій-21р.,Юля-16р., Яна-8р.
  • Ваше справжнє ім’я: Свєта
« Reply #5 : 12 Липень 2011, 01:58:23 »
УЗД минулого року оплачувала 50%,а цього року при наявності посвідчення безкоштовно.

Податкова соціальна пільга у розмірі, що дорівнює 200 % була до 31 грудня 2010р.,
з 1 січня 2011р   100% – 470,50 грн. (загальна 941 х 50%);
941-це розмір прожиткового мінімуму на працездатну особу станом на 1 січня 2011 року
Категорії громадян для яких статтею 169 Розділу IV Кодексу передбачені податкові соціальні пільги:

У розмірі, що дорівнює 100 відсоткам суми загальної пільги

- для платника податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, - у розрахунку на кожну таку дитину.
Отже,права на 200% податкову соціальну пільгу багатодітним сім'ям,як такої не існує.

Розрахунок суми яка не оподатковується
470,50 грн множиться на кількість ваших дітей,моя соціальна пільга становить 470,50 грн *3=1411,50грн
Мої залишки  Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Хвастощі Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Совушка

• Новенька
  • *
  • До мене - на ТИ! )))
    • Награды
« Reply #6 : 11 Жовтень 2011, 20:18:12 »
Допоможіть розтлумачити такий закон

Зарахування непрацюючим матерям до безперервного стажу роботи при обчисленні допомоги з тимчасової непрацездатності періоду по догляду трьох і більше дітей до 16 років (постанова Кабінету Міністрів України від 03.09.1992 № 521 "Про додаткові заходи щодо соціального захисту багатодітних сімей").

Offline Світланка 2011

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +5/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Анастасія 8 р.,Олександра 5 р,Євгенія 1р8м
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
« Reply #7 : 26 Жовтень 2011, 20:45:25 »
Шановні Мамуськи!Я сама з м.Чернівці і хочу розповісти вам як у нас з пільгами все відбувається.Користуємось ми і безкоштовними рецептами,і на дверях у кожного лікаря в дитячій поліклініці висить надрукований список з тими хто має право першочергового обслуговування. Рецети я особисто завжди отримую  при умові ,що ліки є в списку який видав МОЗ України. Коли прихожу на прийом до любого спеціаліста з дитиною зразу при призначенні лікування говорю лікарю що ми багатодітна сім"я і прошу якщо можна щоб вибирали ліки саме з списку безкоштовних ліків. Користуємось і пільгами за оплату комуналки. Також оформляю допомогу до 3-х років по доходам. Є питання пишіть на мою пошту:s-smor 2011Q yandex.ru      :)     Мені дуже подобається  Ваш  сайт ;)

Offline Luda75

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +86/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Софійка-14р,Тоня та Іра-по 6р
  • Ваше справжнє ім’я: Люда
« Reply #8 : 26 Жовтень 2011, 21:36:42 »
Свєта,а де можна знайти перелік ліків,які можуть виписати безкоштовно по рецепту,а також,якщо ми живемо у місті,то чи можна зробити УЗД в дит обл поліклініці безкоштовно,і чи в будь якій аптеці видають ліки по цих рецептах? Дякую за відповідь.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Світланка 2011

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +5/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Анастасія 8 р.,Олександра 5 р,Євгенія 1р8м
« Reply #9 : 26 Жовтень 2011, 22:27:53 »
Luda75!Список ліків є на сайті міністерства охорони здоров"я  так мені сказала моя дільнична лікар.Ще одне у тебе у дітей у  медичній карті повинна  бути вклеєна копія посвідчення у твоєї старшої її,а у малих те що видали тобі. Всі обстеження у нас ( м. Чернівці) в  поліклініці  роблять безкоштовно. Моя порада тобі і всім мамусям треба  за себе і своїх дітей вміти постояти. Якщо мені в поліклініці починають говорити що у них не має фінансувань у мене для них відповідь одна звернусь в міське управління охорони здоров"я і виясню цю ситуацію тоді находять і фінансування і  все інше можна вирішити. Ліки по безкоштовним рецептам можна отримати тільки в тих аптеках де обслуговують твою поліклініку. Більш детально ти можеш спитати у дільничного лікаря.

Offline namestuna

• Організатор СП!
  • Активна Мамка
  • Репутація: +70/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Андрій-21р.,Юля-16р., Яна-8р.
  • Ваше справжнє ім’я: Свєта
« Reply #10 : 28 Жовтень 2011, 11:04:06 »
Luda75  своїм дітям робила безкоштовно УЗД в дит обл поліклініці на Коновальця але на 2 поверсі,бо на 1 п. мені  відмовили.
Мої залишки  Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Хвастощі Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Совушка

• Новенька
  • *
  • До мене - на ТИ! )))
    • Награды
« Reply #11 : 28 Жовтень 2011, 14:08:02 »
Цитувати
о чи можна зробити УЗД в дит обл поліклініці безкоштовно

Можна і ренген також безкоштовно. Сьогодні якраз робила Русланці. Тільки показала посвідчення її і все.

Offline Romka

• Новенька
  • *
  • Репутація: +0/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: 19,17 і 2 р
  • Ваше справжнє ім’я: Ромка
« Reply #12 : 31 Грудень 2011, 10:59:54 »
Допоможіть мені будьласка з таким питанням-у нас в сімі трое дітей,17р,15р і 2місяці найменшому,Міська рада видала нам відповідні посвідчення багатодітноі сімі,але пільги по комунальним послугам соцзабез відмовляеться нам надавати,Діло в тім,що старший син цього року поступив у виш в іншому місті,відповідно там і прописаний у гуртожитку, тому соцзпрацівник каже що у мене двое дітей а не трое,То що,як дитина в іншому місті ,то вже не моя???Як нам бути?

Offline SweetHoney

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +3/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ксенія
« Reply #13 : 09 Березень 2012, 09:27:21 »
У нас посвідчення багатодітних зі Львова(приписані там), а реально живемо тут. І нам в стомат.поліклініці відмовили в пільгах, мотивуючи, що інше місто і якщо безкоштовно ми обслуговуватись повинні тільки там. :(

Offline Лесенько

• Свідома Мамка
  • Репутація: +149/-0
  • На все воля Божа!
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Леся
« Reply #14 : 03 Листопад 2012, 16:06:21 »
Дівчата, доброго дня! Бачу,що темка не дуже активна,але в мене виникло питання, можливо хтось відгукнеться-- які треба документи в газконтору для отримання пільги багатодітним дякую наперед

Offline Світланка2011

• Активна Мамка
  • Репутація: +17/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Анастасія 12 р, Олександра8,Євгенія 5р.
« Reply #15 : 03 Листопад 2012, 17:09:13 »
Потрібна довідка з жеку про склад сімї,а взагалі в собезі є пільговий відділ який сам займається пільгами по комунальним організаціям. Якщо ти туди здала всі відповідні документи то пільги в горгазі тобі повинні рахувати в звязку з тим ,що 50 % за тебе повертає держава (собез).

Offline Luda75

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +86/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Софійка-14р,Тоня та Іра-по 6р
  • Ваше справжнє ім’я: Люда
« Reply #16 : 03 Листопад 2012, 17:28:32 »
Може і так,але я сама в кожну організацію комунальну відносила давідку про склад сім,ї і копії Св про нар. усіх дітей.Також зробила діткам УЗД в ОДП на 2 поверсі,попередньо передзвонила,і записалась на час.Вже точно вияснила в завідуючої,що безкоштовні рецепти виписують,але тільки в поліклініці,а не на дому,бо список ліків весь час змінюють. d143Без черги-то по ситуації,бо ми усі люди.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]