Автор Тема: Податки з фізичних осіб  (Прочитано 1473 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline КлючикАвтор темы

 • Організатор СП!
 • Віддана Мамка
 • *****
 • Повідомлень: 5126
 • Поблагодарили: 5019 раз
 • Репутація: +587/-10
 • 1-ий клас закінчено...Ура!!!
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Світлана
Податки з фізичних осіб
« : 01 Лютий 2016, 15:59:04 »
Пишемо тут про податки на нерухомість, авто,  депозити, з продажу майна і т.п.
як вчасно і правильно подати декларацію, куди і коли  платити

Мрії мають  бути божевільні чи нереальні, інакше це всього лиш плани на завтра
 
Сказали спасибо: nananet, ...Я...

Offline КлючикАвтор темы

 • Організатор СП!
 • Віддана Мамка
 • *****
 • Повідомлень: 5126
 • Поблагодарили: 5019 раз
 • Репутація: +587/-10
 • 1-ий клас закінчено...Ура!!!
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Світлана
Re: Податки з фізичних осіб
« Reply #1 : 01 Лютий 2016, 16:17:52 »
податок на нерухомість в Україні введено ще два роки тому, з 1 січня 2014 року, – каже Олександр Атаманюк. – Але фактично почали сплачувати його лише у 2015 році. Чому? Бо такий порядок: сплачують його наступного року після введення в дію. Тож зміни, які прийняли цього року, наберуть законної сили лише у 2017 році.

в 2016р сплачується за 2015рік
   В 2016 році в Івано-Франківську зменшаться ставки податку на нерухомість на окремі нежитлові об’єкти
   13 липня 2015 року Івано-Франківська міська рада прийняла рішення, що окреслюватимуть у наступному році правила гри для окремих платників податку на нерухоме майно, відміннне від земельної ділянки. Рішення опубліковані в газеті «Західний кур’єр» від 16 липня 2015р.:
-рішення від 13.07.2015р. №1789-55/1 «Про внесення змін до рішень міської ради від 16.01.2015р. №1610-51 та від 19.02.2015р. №1642-52» (повний текст рішення - Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
-рішення від 13.07.2015р. №1790-55/1 «Про надання пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території м. Івано-Франківська» (повний текст рішення - Для того щоб побачити посилання: Register or Login]).
   Відповідно до рішення №1789-55/1 з 01 січня 2016 року змінюються ставки податку на нерухоме майно, відміннне від земельної ділянки, для фізичних і юридичних осіб, які мають у власності об’єкти нежитлової нерухомості.
   Зараз ставка податку становить 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 м кв. загальної площі нежитлової нерухомості. З наступного року ставки податку на нежитлову нерухомість визначатиметься в залежності від місця розташування такої нерухомості та його виду.
   Передбачено 3 зони (І зона – вулиці, що наближені до центральної частини міста) та 8 видів об’єктів нежитлової нерухомості. Відповідно розміри ставок – 0%, 0,5%, 0,75% та 1%. Нульова ставка узаконена для гаражів, господарських (присадибних) будівель, а також підвалів в багатоповерхових будинках, власниками яких є фізичні особи і які не використовуються для здійснення підприємницької діяльності.
   Щодо житлової нерухомості, то ставка податку залишається, як і в цьому році, 2% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 м кв. бази оподаткування (загальної площі житлової нерухомості). Користуючись наданими законом повноваженнями, Івано-Франківська міська рада передбачила додаткові пільги для житлової нерухомості, збільшивши «пільгову» (не обкладену податком) загальну площу житлових помешкань:
для квартир – це 120 м кв., з яких податок не справлятиметься, а для будинків – 240 м кв.         
   Якщо житлова нерухомість «змішана», тобто власник володіє як квартирою(ми), так і будинком(ами), то «пільгова» площа становитиме 280 м кв.
Тобто якщо загальна площа квартири 150 м кв., то податок сплачуватиметься за 30 м кв. (150-120=30).
Платниками є як фізичні, так і юридичні особи, у власності яких є житлова нерухомість.
Рішенням №1790-55/1 визначено категорії громадян та юридичних осіб, які не будуть сплачувати податок на нерухомість. Так, з 01 січня 2016 року від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, звільняються:
1) особи, які належать до учасників бойових дій згідно із Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; ветеранів ОУН-УПА, у власності яких перебувають об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості (лише для одного об'єкта житлової та/або нежитлової нерухомості на одну особу вказаних категорій);
2) приватні дошкільні та приватні загальноосвітні навчальні заклади, у власності яких перебувають об’єкти нежитлової нерухомості;
3) вищі навчальні заклади приватної форми власності І-ІV рівня акредитації, у власності яких перебувають об’єкти нежитлової нерухомості, крім об`єктів нерухомості (їх часток), які здаються в оренду, лізинг, позичку та використовуються у підприємницькій діяльності.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

про податок за 2014 рік
18.02 '13  Про податок на нерухоме майно – під час телефонної «гарячої лінії»

      У ДПІ м.Івано-Франківська відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» за участі заступника начальника інспекції Олени Мухіної. Пропонуємо ознайомитися з деякими питаннями, що найбільше цікавили платників податків під час «гарячої лінії»:
      Питання: Хто є платниками податку на нерухоме майно?
      До платників податку на нерухоме майно належать власники об'єктів житлової нерухомості – фізичні та юридичні особи, а також нерезиденти, тобто громадяни, які мають постійне місце проживання за межами нашої держави, у тому числі ті, що тимчасово перебувають на території України.
      Якщо об'єкт житлової нерухомості перебуває у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб, то визначення платників податку на нерухоме майно здійснюється таким чином:
       - якщо об'єкт житлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником є кожна з цих осіб за належну їй частку;
       - якщо об'єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений у натурі, платником є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;
       - якщо об'єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником є кожна з цих осіб за належну їй частку.
       Питання: Що є об ¢ єктом оподаткування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?
       Об'єктом оподаткування є об'єкт житлової нерухомості, а саме: будівлі, віднесені згідно з нормативно-правовим полем до житлового фонду, дачні та садові будинки.
       Відповідно до ст. 14 Податкового кодексу об'єкти житлової нерухомості поділяються на такі типи: житловий будинок; житловий будинок садибного типу; прибудова до житлового будинку; квартира; котедж; кімната у багатосімейній (комунальній) квартирі.
       Питання: Які об‘єкти нерухомості не будуть оподатковуватись?
       Статтею 265 Податкового кодексу визначено об'єкти, що не підлягають оподатковуванню, а саме:
       - об'єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності держави або територіальних громад (їх спільній власності);
       - об'єкти житлової нерухомості, розташовані в зонах відчуження або обов'язкового відселення. Визначено, що зона відчуження – це територія, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, з якої проведено евакуацію населення у 1986 р.;
       - будівлі дитячих будинків сімейного типу. Зокрема, відповідно Сімейного кодексу під таким будинком розуміють окрему сім'ю, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, для забезпечення сімейним вихованням і спільного проживання не менш як п'яти дітей-сиріт, а також дітей, позбавлених батьківського піклування;
       - садові та дачні будинки, але не більше одного такого об'єкта на одного платника податку на нерухоме майно.
       - об'єкти житлової нерухомості, що належать родинам, які належать багатодітним сім¢ям та прийомним сім¢ям,у яких виховується троє та більше дітей (включаючи усиновлених), але не більше одного такого об'єкта на сім'ю;
      - гуртожитки. Ними вважаються житлові помешкання, призначені для проживання робітників, службовців, студентів, учнів та інших громадян у період роботи або навчання.
       Оподатковуватися будуть лише ті об‘єкти житлової нерухомості, які не ввійшли до цього переліку.
      Питання: Чи є пільги зі сплати податку на нерухомість?
       Пільги щодо сплати податку на нерухоме майно у Податковому кодексі передбачено лише для фізичних осіб. Юридичні особи, які мають на балансі житлову нерухомість, пільгами не користуються.
       Для громадян пільги передбачено у вигляді зменшення бази оподаткування об'єктів житлової нерухомості та повного або часткового їх звільнення від сплати податку. Зокрема, база оподаткування об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичної особи зменшується: для квартири – на 120 м2; для житлового будинку – на 250 м2.
       Таке зменшення надається один раз за базовий податковий (звітний) період. Воно застосовується до об'єкта житлової нерухомості, у якій фізична особа – платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, або за вибором такого платника до будь-якого іншого об'єкта житлової нерухомості, що перебуває в його власності.
       Питання: Які ставки податку на нерухомість та хто їх встановлює?
       Ставки податку на нерухоме майно встановлюються сільською, селищною або міською радою в таких розмірах: за 1 м2 житлової площі об'єкта житлової нерухомості.
       Івано-Франківською міською радою ставки встановлено:
       - для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 м2, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 м2, ставка податку становить: для міста – 0,8% та для сіл, які входять до Івано-Франківської міської ради - 1 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, тобто, відповідно 9,18 грн. та 11,47 грн. за 1 м.кв.
       - для квартир, житлова площа яких перевищує 240 м2, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 м2, ставка податку становить 2,7 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, тобто 30,37 грн. за м.кв.
       Таким чином, громадяни, у який житлова площа квартири перевищує 120 м.кв., але менша 240 м.кв. за 1 м.кв., платитимуть у місті 9,18 грн., у селі Івано-Франківської міської ради – 11,47 грн. за 1 м.кв. Якщо у їх власності є будинок, площа якого перевищує 250 м.кв., але менше 500 м.кв., то вони платитимуть також або 9,18 грн., або 11,47 грн. за м. кв. в залежності від розташування. Якщо житлова площа квартири перевищує 240 м.кв., а будинку – 500 м.кв. – громадяни платитимуть 30,37 грн. за 1 м.кв. податку.
      Питання: Хто буде обчислювати цей податок та який порядок його сплати?
      До 15 квітня цього року органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, зобов‘язані подати органам державної податкової служби відомості, необхідні для розрахунку податку.
      На основі цих відомостей податкові органи звітного року обчислюють розмір податку на нерухоме майно для фізичних осіб і до 1 липня надсилають за місцезнаходженням об'єкта житлової нерухомості податкове повідомлення-рішення про суму податку, що підлягає сплаті, а також платіжні реквізити. При цьому платники можуть звернутися до органів державної податкової служби для звірки даних щодо площі житлової нерухомості, податкових пільг, ставок та нарахованої суми податку на нерухоме майно. На відміну від фізичних осіб юридичні особи самостійно на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об'єкт, обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 1 лютого цього самого року подаюсь до податкових органів за місцезнаходженням об'єкта оподаткування декларацію.
       Сплачується податок на нерухоме майно за місцем розташування об'єкта оподаткування і зараховується до відповідного бюджету. Наприклад, якщо власник кількох квартир проживає в Івано-Франківську, а має бажання сплатити за квартиру, яка знаходиться у Львові, то громадянин письмово звертається до двох податкових інспекцій і повідомляє на яку квартиру йому надати пільгу. Крім того, хочу підкреслити, якщо об¢єкти оподаткування знаходяться на території різних податкових інспекцій, то особі буде надіслано 3 податкових повідомлення з різними рахунками.
       Фізичні особи сплачують цей податок протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого місцезнаходження цієї фізичної особи з повідомленням про вручення.
       У разі, якщо пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення через відсутність осіб за місцезнаходженням, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення.
       Підготовлено відділом взаємодії із ЗМІ
       та громадськістю ДПІ в м. Івано-Франківську

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Мрії мають  бути божевільні чи нереальні, інакше це всього лиш плани на завтра
 

Offline КлючикАвтор темы

 • Організатор СП!
 • Віддана Мамка
 • *****
 • Повідомлень: 5126
 • Поблагодарили: 5019 раз
 • Репутація: +587/-10
 • 1-ий клас закінчено...Ура!!!
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Світлана
Re: Податки з фізичних осіб
« Reply #2 : 01 Лютий 2016, 16:22:58 »
в 2017р сплачується за 2016 рік

У зв’язку з внесеними змінами щодо оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки, до Міністерства фінансів України надходять запитання щодо ставок оподаткування нерухомості, що діють з 1 січня 2016 року.

Для забезпечення ефективного діалогу зі всіма зацікавленими сторонами, Міністерство фінансів надало вичерпний перелік відповідей щодо нововведень в оподаткуванні нерухомості, пише портал «Українське право».

Так, Мінфін нагадав, що Верховна Рада 24 грудня 2015 року прийняла Закон №909, яким внесено зміни в частині податку на нерухоме майно. У зв’язку з його прийняттям із 2016 року вноситься низка змін та доповнень, на які необхідно звернути увагу:

   Оподатковується як житлова нерухомість (квартира, будинок) так і нежитлова нерухомість, в тому числі й господарські будівлі (сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, тощо).
Наприклад, якщо у фізичної особи у власності є будинок та гараж із сараєм, податок сплачується з усіх об’єктів: з будинку – за ставкою, встановленою місцевою радою для житлової нерухомості; з гаражу та сараю – за ставкою для нежитлової нерухомості.

    База оподаткування податком не змінилась – це загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.
    Пільги для невеликих за площею квартир і будинків залишаються – власники квартир до 60 кв. м і будинків до 120 кв. м (або будинки і квартири загальною площею в 180 кв. м) не платитимуть податок. Податок платитиметься тільки з площі понад встановлений ліміт.
    Наприклад, якщо людина є власником квартири загальною площею 75 кв. м, то вона буде сплачувати податок лише за 15 кв. м (75 кв. м – 60 кв. м). Проте у разі, коли квартира поділена між двома власниками, то пільга в розмірі 60 кв. м застосовується для кожного з них, отже, платити податок не потрібно.

    Сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад на відповідній території мають право встановлювати пільги з цього податку. Водночас при наданні пільги для фізичних осіб повинен враховуватись їх майновий стан та рівень доходів.

     Гранична ставка податку збільшується з 2% до 3% мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості (у 2016 році – 41,34 грн за 1 кв. м). Розмір податку (від 0% до 3%) буде встановлюватися місцевою радою.
Встановлено додаткову ставку податку в розмірі 25 тис. грн на рік для квартир площею понад 300 кв. м і будинків площею понад 500 кв. м. Тобто, фактично, такі об’єкти оподатковуватимуться відсотковою (до 3%) та фіксованою (25 тис. грн) ставками.
     Наприклад, якщо власник має квартиру, площею 320 кв. м, в рік він повинен заплатити податок, розрахований таким чином: (320 кв. м – 60 кв. м (пільга)) х ставка податку, затверджена місцевою радою за 1 кв. м (% від мінімальної зарплати) + 25 тис. грн.

 Порядок нарахування та строки сплати податку не змінились:
     фізичні особи у 2016 році сплачуватимуть податок за 2015 рік (за ставками та з пільгами, які діяли у 2015 році) на підставі податкових повідомлень-рішень, які надсилатимуться контролюючими органами до 1 липня 2016 року. За новими ставками, які почали діяти з 2016 року, податок сплачуватимуться фізичними особами, починаючи з 2017 року;
     юридичні особи у 2016 році сплачують податок за новими ставками, які діють з 2016 року. Розрахунок податку проводиться в декларації, яку необхідно подати до контролюючих органів до 20 лютого 2016 року.

Термін сплати податку:
фізичним особам – раз на рік (до 28 серпня 2016 року);
юридичним особам – щокварталу (до 30 квітня 2016 року, 30 липня 2016 року, 30 жовтня 2016 року, 30 січня 2017 року).

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Мрії мають  бути божевільні чи нереальні, інакше це всього лиш плани на завтра
 


Offline КлючикАвтор темы

 • Організатор СП!
 • Віддана Мамка
 • *****
 • Повідомлень: 5126
 • Поблагодарили: 5019 раз
 • Репутація: +587/-10
 • 1-ий клас закінчено...Ура!!!
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Світлана
Re: Податки з фізичних осіб
« Reply #3 : 01 Лютий 2016, 16:34:11 »
в 2017 р сплачується за 2016 рік
у Івано-Франківську за ставкою податку 0,5% від мінімальної зарплати за надлишкові квадратні метри
Тепер вона складає 6.89 грн. за 1 кв.м.
пільгова площа 60 кв.м. для квартири і 120 кв.м. для будинку
Власники квартир понад 300 кв.м та будинків понад 500 кв.м. крім плати за надлишкову площу платять ще фіксовано 25 тис грн
Мрії мають  бути божевільні чи нереальні, інакше це всього лиш плани на завтра
 

Offline КлючикАвтор темы

 • Організатор СП!
 • Віддана Мамка
 • *****
 • Повідомлень: 5126
 • Поблагодарили: 5019 раз
 • Репутація: +587/-10
 • 1-ий клас закінчено...Ура!!!
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Світлана
Re: Податки з фізичних осіб
« Reply #4 : 01 Лютий 2016, 16:39:17 »

А як нараховуватиметься податок, якщо людина володіє кількома помешканнями або має у приватній власності будинок і квартиру? Тут є цікаві нюанси. Як пояснив IA ZIK керівник Львівського центру прав людини Олександр Атаманюк, якщо у власності громадянина є декілька квартир, то їхню площу сумують і за квадратні метри, які перевищують 60 м2, доведеться платити податок, бо його нараховуватимуть не за кожну квартиру окремо, а за всю власність разом. Скажімо, у власності львів’янина є дві квартири: одна площею 38 м2, друга – 50 м2. За 28 м2 йому доведеться платити податок (38+50-60). Але у виграші будуть ті, хто є власником квартири і будинку. Для прикладу, громадянин має у приватній власності будинок площею 120 м2 і квартиру площею 50 м2. Він не платитиме податку, бо будинок до 120 м2 і квартира до 60 м2 – це податкова пільга, така площа не оподатковується.

Щоправда, право на цю пільгу мають тільки фізичні особи, – каже Олександр Атаманюк. – Юридичні особи будуть платити за всю площу нерухомості і за значно вищою ставкою.Якщо об’єкт житлової нерухомості (квартира, будинок) перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, де кожен має свою частку, то платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку. Наприклад, брат і сестра після смерті матері за заповітом успадкували будинок площею 300 м2, при цьому конкретно визначено розмір частки кожного з них – половина будинку, тобто 150 м2. Тоді кожен з них платитиме податок за «зайві» 30 м2 (150-120).

Та коли об’єкт нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, то платником податку є одна з осіб-власників, визначена іншими співвласниками. Наприклад, майно набуте подружжям у шлюбі є їхньою спільною сумісною власністю.
Кого звільнили від сплати податку?

Визначено перелік об’єктів, на які цей податок не поширюється: це – будівлі дитячих будинків сімейного типу, гуртожитки, нерухомість, яка належить дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об’єкта на дитину, особам-учасникам АТО та їх чоловікам (дружинам), непридатна для проживання житлова нерухомість, у тому числі у зв’язку з аварійним станом (але має бути відповідне рішення органу місцевого самоврядування) тощо.
Мрії мають  бути божевільні чи нереальні, інакше це всього лиш плани на завтра
 

Offline NataF

 • Організатор СП!
 • Досвідчена Мамка
 • *****
 • Повідомлень: 1096
 • Поблагодарили: 216 раз
 • Репутація: +196/-0
 • життя прекрасне
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Наталка
Re: Податки з фізичних осіб
« Reply #5 : 01 Лютий 2016, 17:26:06 »
Світлана, Вам + , бачу Ви так конкретно зайнялись цим питанням, стільки інфо знайшли, а я ще і не приступала...
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Сезон меду 2017 відкрито!
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 
Сказали спасибо: Ключик

Offline КлючикАвтор темы

 • Організатор СП!
 • Віддана Мамка
 • *****
 • Повідомлень: 5126
 • Поблагодарили: 5019 раз
 • Репутація: +587/-10
 • 1-ий клас закінчено...Ура!!!
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Світлана
Re: Податки з фізичних осіб
« Reply #6 : 01 Лютий 2016, 19:24:56 »
Виходить.щоб не платити нічого треба чоловіку зжінкою мати по квартирі до 60м і по будинку до 120 м
Або мати квартиру до 120м і будинок до 240м,але частки50 на50 виражені в натурі,а не просто спільна власність
Мрії мають  бути божевільні чи нереальні, інакше це всього лиш плани на завтра
 

Offline div4unk@

 • байдужі "все знають", а активні - вчаться !
 • Віддана Мамка
 • ********
 • Повідомлень: 6260
 • Поблагодарили: 1801 раз
 • Репутація: +206/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Христина
Re: Податки з фізичних осіб
« Reply #7 : 02 Лютий 2016, 09:29:35 »
На машину теж є податок ?
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline sjana

 • Активна Мамка
 • ****
 • Повідомлень: 126
 • Поблагодарили: 338 раз
 • Репутація: +59/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Оксана
Re: Податки з фізичних осіб
« Reply #8 : 02 Липень 2016, 02:06:01 »
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Якщо об’єкт житлової нерухомості (квартира, будинок) перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, де кожен має свою частку, то платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

Тобто, якщо квартира приватизована на двох осіб, то  частка кожного вважається чітко виділеною? Наприклад, квартира 160 квадратів. Приватизована на подружню пару. Отже, кожен володіє 80 квадратами, і жодних податків не платить.
Я добре зрозуміла?
 

Offline КлючикАвтор темы

 • Організатор СП!
 • Віддана Мамка
 • *****
 • Повідомлень: 5126
 • Поблагодарили: 5019 раз
 • Репутація: +587/-10
 • 1-ий клас закінчено...Ура!!!
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Світлана
Re: Податки з фізичних осіб
« Reply #9 : 02 Липень 2016, 09:14:52 »
Ні. Якщо в документі на право власності вказано чітко скільки відсотків кожного з власників, то так. Ми в договорі купівлі зазначали відсоткову власність кожного, тобто власність спільна, але відсотки чітко визгачені. Або наприклад, мого чоловіка батько помер, будинок був у спільній власності з дружиною, але відсотки не вказані в документах, то чоловіку дісталася лиш четверта частина будинку, отже виходячи з іі площі буде сплачувати податок. А якщо спільна власність, бо чол і дружина, то рахується вся площа. Ви спільно володієте всією площею квартири.
Мрії мають  бути божевільні чи нереальні, інакше це всього лиш плани на завтра
 
Сказали спасибо: sjana

Offline sjana

 • Активна Мамка
 • ****
 • Повідомлень: 126
 • Поблагодарили: 338 раз
 • Репутація: +59/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Оксана
Re: Податки з фізичних осіб
« Reply #10 : 27 Липень 2016, 22:13:09 »
Наша податкова все ж таки класна  d127
Власник квартири площею 56 кв.м отримав повідомлення щодо сплати податку на майно в сумі 1000 грн (звичайно, жодні розрахунки не додавались)  d140