Автор Тема: Консультація нотаріуса  (Прочитано 8603 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline UlianaS

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +15/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Вероніка
  • Ваше справжнє ім’я: Уляна
Re: Консультація нотаріуса
« Reply #102 : 30 Жовтень 2014, 14:24:18 »
Підкажіть, будь ласка, якщо батько хоче подарувати будинок сину (оформити драчу), проте в будинку прописана неповнолітня онука, чи важко отримати дозвіл від опікунської ради? Чомусь усі нотаріуси почувши про те, що там прописана дитина, одразу ж кажуть, що дуже проблематично, краще її виписати. Вона там не проживає і цілком забезпечена житлом, просто її батькам "впадло" розібратися із своїм житлом та прописати її в ньому.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline козька

• Активна Мамка
  • Репутація: +5/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Олександр,Євгеній
  • Ваше справжнє ім’я: Надія
« Reply #103 : 25 Лютий 2015, 14:15:07 »
Доброго дня, потрібна консультація: купили квартиру, і треба завірити документи на право власності і т.д.Що для цього потрібно, і скільки це коштує, до якого нотаріуса найкраще звернутися? Можна відповідь у ПП.

Offline Гринька

• Своя Мамка
  • Репутація: +74/-1
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Вікторія
« Reply #104 : 25 Лютий 2015, 19:45:02 »
Цитувати
Доброго дня, потрібна консультація: купили квартиру, і треба завірити документи на право власності і т.д.Що для цього потрібно, і скільки це коштує, до якого нотаріуса найкраще звернутися? Можна відповідь у ПП.

А яким чином Ви купили квартиру?

Offline козька

• Активна Мамка
  • Репутація: +5/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Олександр,Євгеній
  • Ваше справжнє ім’я: Надія
« Reply #105 : 25 Лютий 2015, 20:48:33 »
Купили у забудовника  за готівку.

Offline Гринька

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #106 : 27 Лютий 2015, 09:43:33 »
Цитувати
Купили у забудовника  за готівку.

Для початку треба аби забудівник ввів будинок у експлуатацію :) А уже після того будете оформляти документи права власності. Зазвичай забудівники за певну плату самі пропонують такі послуги.

Online Ключик

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +566/-10
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
« Reply #107 : 11 Березень 2015, 12:19:53 »
Підкажіть на який максимальний термін надається довіреність на продаж майна?
 Чи можна вмписати дитину без батька, для цього можна якусь довіреність оформити, що він дає дозвіл на виписку?
А потім, щоб прописати дитину в інше помешкання, де батько має частку, то теж треба його дозвіл?
[/url]
;) залишки після спДля того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Натуся1112

• Новенька
  • *
  • Репутація: +0/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: 5
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
« Reply #108 : 18 Березень 2015, 17:13:44 »
Підкажіть -моїй дитині потрібно оформити пенсію по втраті годувальника-чоловік на момент смерті немав 3 х років стажу необхідних для оформлення пенсії по зкону.Можливо є якісь шляхи вирішення цієї проблеми-звернутися в суд чи ще щось і хто б за це міг взятись.

Offline Гринька

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #109 : 18 Березень 2015, 20:54:14 »
Цитувати
Підкажіть -моїй дитині потрібно оформити пенсію по втраті годувальника-чоловік на момент смерті немав 3 х років стажу необхідних для оформлення пенсії по зкону.Можливо є якісь шляхи вирішення цієї проблеми-звернутися в суд чи ще щось і хто б за це міг взятись.

Ви звертались у Пенсійний і Вам відмовили?

Offline Гринька

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #110 : 18 Березень 2015, 21:05:15 »
Цитувати
Підкажіть на який максимальний термін надається довіреність на продаж майна?

На скільки я знаю, немає жодних обмежень з цього приводу. Від терміну залежатиме вартість оформлення довіреності. А можна просто вказати що діє до відміни її довірителем.

Цитувати
Чи можна вмписати дитину без батька, для цього можна якусь довіреність оформити, що він дає дозвіл на виписку?
Для виписки потрібні заяви від обох батьків.

Цитувати
А потім, щоб прописати дитину в інше помешкання, де батько має частку, то теж треба його дозвіл?
Однозначно потрібно.

Online Ключик

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #111 : 18 Березень 2015, 21:41:37 »
а якщо батько знаходиться за межами країни і не має нічого проти?
[/url]

Offline Гринька

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #112 : 18 Березень 2015, 21:51:06 »
Цитувати
а якщо батько знаходиться за межами країни і не має нічого проти?

Нехай підійде у наше Консульство, у тій країні, де він знаходиться, і зробить там необхідні заяви.

Online Ключик

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #113 : 19 Березень 2015, 00:01:46 »
дякую за інформацію
[/url]

Offline Іриска3

• Своя Мамка
  • Репутація: +134/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Іра
« Reply #114 : 19 Березень 2015, 06:44:58 »
Доброго дяня. Я маю заведені дві спадкові справи по спадкуванню однієї квартири ( більше спадкоємців немає): 1,5 роки тому померла бабуся, а 8 міс. тому - рідна тітка по татові (тато давно помер). Спадкоємцем якої черги я є: другої (по бабусі) чи третьої (по тітці)? Тітка, до речі, була не основним власником квартири і квартиру на себе після смерті бабусі не переоформляля. І чи можна вважати, що оскільки мій тато покійний, то я по тітці теж є спадкоємцем другої черги?  А суть питання в тому, чи потрібно мені сплачувати 6,5% за спадщину (1,5% на АТО одразу і 5% до закінчення податкового року)? Бо вичитала в інтернеті, що нещодавно було прийнято т.зв. "закон Міщенка", котрий позбавляє і спадкоємців другої черги від оподаткування спадку (квартири в даному випадку). Потім уряд ніби-то відмінив дію цього закону, наскільки я розумію, незаконно. Тож чи можу я сподіватись що мені не доведеться слачувати той податок на спадщину, чи хоча б, якщо сплачувати, то лише за тітчину частину квартири?
Вибачте, що так багато, але дуже цікавить, бо вчора ходила до нотаріуса, від якого нічого конкретного не дізналась. Або порадьте, куди чи до кого звернутись, щоб отримати якусь змістовну (нехай вже і не безкоштовну) консультацію з цього приводу.
Наперед вдячна.

Offline Гринька

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #115 : 19 Березень 2015, 08:33:32 »
Цитувати
Доброго дяня. Я маю заведені дві спадкові справи по спадкуванню однієї квартири ( більше спадкоємців немає): 1,5 роки тому померла бабуся, а 8 міс. тому - рідна тітка по татові (тато давно помер). Спадкоємцем якої черги я є: другої (по бабусі) чи третьої (по тітці)? Тітка, до речі, була не основним власником квартири і квартиру на себе після смерті бабусі не переоформляля.

Іра, чи правильно я зрозуміла: власником квартири була бабуся, а після її смерті спадкоємцем була тітка, однак вона спадщину не оформила?

На рахунок черги: "Племінники спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові (сестрі, братові спадкодавця), якби вони були живими на час відкриття спадщини." "У другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері." - це стосовно спадкування після тітки.

Стосовно бабусі: "Внуки, правнуки спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові, бабі, дідові, якби вони були живими на час відкриття спадщини." "У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки."

І поясніть, Ви уже маєте заведені спадкові справи? Чому дві? Часом не тому, що власником квартири були і бабуся і тітка?
Якщо вони заведені, то в чому полягає проблема оформлення?

Offline Іриска3

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #116 : 19 Березень 2015, 11:55:51 »
Цитувати
І поясніть, Ви уже маєте заведені спадкові справи? Чому дві? Часом не тому, що власником квартири були і бабуся і тітка?
Якщо вони заведені, то в чому полягає проблема оформлення?
квартира була приватизована на трьох (дід, баба, тітка) і прописані в ній були теж троє. тітка- співвласник, а не основний власник.
2010-го року помер дід. ніхто нічого не переоформляв, ніхто нічого не успадковував.
2013-го року померла баба. тітка-алкоголічка нічого не переоформляла. я завела спадкову справу, претендуючи на бабину частину.
липень 2014-го року померла тітка. я завела спадкову справу, претендуючи тепер уже і на її частину.
більше спадкоємців нема.
тепер мені потрібно провести оцінку квартири і відповідно до вартості квартири сплати 1,5% державі на ато і 5% протягом року.
я вичитала, що
Цитувати
нещодавно було прийнято т.зв. "закон Міщенка", котрий позбавляє і спадкоємців другої черги від оподаткування спадку (квартири в даному випадку). Потім уряд ніби-то відмінив дію цього закону, наскільки я розумію, незаконно.
. тому хочу вияснити, спадкоємцем якої черги я є (чи по цілій квартирі, чи по бабиній і тітчиній частинах окремо). і чи можу я сподіватись, що мене омине сплата оцього податку за спадщину хоча б по частині бабиної квартири, якщо я хоча б по бабі є спадкоємцем другої черги. чи цей закон діє? чи він недіючий?
і чи взагалі я можу оформити спадщину на всю квартиру по спадковій справі, заведеній лише після бабиної смерті, бо тітка не переоформляла тоді квартиру на себе?

Offline Іриска3

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #117 : 19 Березень 2015, 12:16:59 »
вичитала таке
Цитувати
Особливим є спадкування за правом представлення. Це теж спадкування за законом. Онуки (правнуки) спадкодавця спадкують ту частину спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові (бабі, дідові), якби вони були живими на момент відкриття спадщини; племінники спадкодавця спадкують ту частину спадщини, яка належала б за законом їхнім батькові, матері (братові або сестрі спадкодавця), якби вони були живими на момент відкриття спадщини.
тобто, якби був живий мій тато, то після бабусиної смерті він би був спадкоємцем першої черги, а після тітчиної смерті (тітка була татовою рідною сестрою) - спадкоємцем другої черги. а я - якої черги? бо вже геть заплуталась.... d111 теж першої і другої?

Offline Гринька

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #118 : 19 Березень 2015, 14:35:37 »
Цитувати
а я - якої черги? бо вже геть заплуталась....  теж першої і другої?
Цитувати
. тому хочу вияснити, спадкоємцем якої черги я є (чи по цілій квартирі, чи по бабиній і тітчиній частинах окремо).
Іро, у своєму попередньому повідомленні я Вам кинула цитати із Цивільного кодексу, з яких виходить, що Ви є спадкоємцем першої (стосовно бабусі) та другої (стосовно тітки) черги.

Цитувати
чи цей закон діє? чи він недіючий?
Частину цього закону скасовано, якраз, стосовно Вашого запитання. Однак, Міщенко повторно вніс його на розгляд.

Цитувати
квартира була приватизована на трьох (дід, баба, тітка) і прописані в ній були теж троє. тітка- співвласник, а не основний власник.

В даному випадку є троє повноцінних власників, такого поняття як основний чи не основний власник немає. Якщо померли всі троє, то після смерті кожного з них повинна бути прийнята спадщина.

Іра, а після діда спадщину хтось приймав? І після Вашого тата Ви приймали спадщину?