Автор Тема: Догляд за дитиною до 6-ти років  (Прочитано 39047 раз)

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.

Offline ЖасминАвтор темы

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +306/-0
  • ВСЕ ТАК НЕ БУДЕ
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
Догляд за дитиною до 6-ти років
« : 11 Червень 2013, 10:10:29 »
Дівчата, давайте у цій темі обговоримо всі нюанси, які виникають при продовженні декретної відпустки до 6-ти років.

У мене зараз стоїть питання - що робити? Моїй дитині скоро виповнюється 3 роки, у садок ми ще не прилаштовані, а якщо і прилаштуємся, то аж з вересня. А на роботу виходити потрібно вже в серпні. І з дитиною до вересня немає кому сидіти і потім теж не знаю, як буде, коли й піде в садок. От і задумалась про продовження декрету хоч ще на 1 рік.

Скажіть, продовження декрету чим мені допоможе? За мною місце на роботі збережеться? Стаж? Чи рахується стаж?
Мені "мягко" натякнули, що я можу вийти на роботу на один день. От тепер собі думаю чи допоможе мені ця довідка (за яку потрібно заплатити) для продовження декрету. Чи це нічого не змінить, бо так само вийду на один день і наступного року.

Offline _Татьянка_

• Я сама ЩАСЛИВА МАМА
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +339/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: 9 років, 3 місяці
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
Re: Догляд за дитиною до 6-ти років
« Reply #1 : 11 Червень 2013, 10:24:15 »
Стаж після 3 років не рахується. Місце зберігається доти поки ви рахеється по догляду за дитиною. Я продовжувала до 5 років.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Online ЛюдаВ

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +460/-0
  • Life Is Beautiful
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: синочок
  • Ваше справжнє ім’я: Люда
« Reply #2 : 11 Червень 2013, 10:40:35 »
Цитувати
Скажіть, продовження декрету чим мені допоможе? За мною місце на роботі збережеться? Стаж? Чи рахується стаж?
1. Ви більше часу проведете з дитиною, а можливо за цей період на вашій роботі нормалізується ситуація і ви їм станете потрібною.
2. Місце роботи збережеться 100%.
3. В загальний трудовий стаж врахується.

Цитувати
ця довідка (за яку потрібно заплатити) для продовження декрету.
Це має бути висновок ЛКК.
Ось законний шлях отримання висновку ЛКК.
Щоб продовжити відпустку по догляду за дитиною до 4-х,потім до 5-ти, потім до 6-ти років потрібно, щоб були регулярні записи про всі діагнози і перебіг захворювання з аналізами вклеєними в історії розвитку дитини. На підставі них дільничий педіатр пише анамнез і подається на ЛКК. На ЛКК встановлюють, що дитина частохворіюча і потребує індивідуального догляду матері (батька). (втратило актуальність у зв"язку затвердженням форми № 080-1/о.) Видається висновок ЛКК, який потім із заявою про продовження відпустки по догляду за дитиною до 4-х років подається по місцю роботи. Зауважте дитина не може ходити в цей період в садок згідно законодавства. Працедавець матері (батька) має право перевірити, чи дійсно мати здійснює індивідуальний догляд за дитиною (звичайно коли конфліктна ситуація на роботі).
Про висновок ЛКК можна домовитись за гроші. Дасте хабаря у розмірі 100 грн. дільничому педіатру і оформлять на 1 рік. Так можна оформляти до виповнення 6-ти років.

Зауважу під час відпустки по догляду за дитиною до 4-х, 5-ти, 6-ти років вас не мають права звільнити чи скоротити. Висновок ЛКК потрібно зробити заздалегідь до виповнення вашій дитині відповідно 4,5,6 років і подати по місцю роботи.  Якщо є питання щодо вашого скорочення із займаної посади, то за 2-ва місяці до дня закінчення цієї відпустки вам будуть надсилати рекомендаційні листи із проханням з"явитись на роботу або зразу ж в листі буде повідомлення про те, що ваша посада підлягає скороченню. Тому знаючи таку ситуацію, ніяких листів рекомендаційних не беріть і ні в якому разі не підписуйтесь про вручення їх вам. Ваш підпис буде означати, що ви повідомлені про скорочення і відлік 2-х місяців пішов.

Offline _Татьянка_

• Я сама ЩАСЛИВА МАМА
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +339/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: 9 років, 3 місяці
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
« Reply #3 : 11 Червень 2013, 10:46:20 »
Наскільки знаю з 2011 року стаж після 3 уже не рахується. Хіба я помиляюся.

ні помиляюся рахується. Але чомусь одні пишуть одне інші друге. d104

Online ЛюдаВ

• Досвідчена Мамка
  • Life Is Beautiful
    • Награды
« Reply #4 : 11 Червень 2013, 10:54:07 »
Відпустка до 3-х р. враховується однозначно, адже соцзабез звітує про отримані нами кошти в пенсійний фонд.  
Для розрахунку лікарняних виключається стаж від початку відпустки по догляду за дит до 3-х років і до 6-ти!!!!!! Це точно.

Згідно зі ст. 181 КЗпП України відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустка без збереження заробітної плати, на підставі медичного висновку – до 6 років, зараховуються як до загального, так і до безперервного стажу роботи і до стажу роботи за спеціальністю. Час відпусток, зазначених у цій статті, до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку, не зараховується.

СТРАХОВИЙ СТАЖ ДЛЯ ОПЛАТИ ЛІКАРНЯНИХ умови розрахунку якого змінилися з 1 січня 2011 року: відтепер період відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку зараховується лише до страхового стажу для призначення пенсії.
Страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням (до соцстраху), у період відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку не сплачуються, отже, зазначений період з 01.01.2011 р. не зараховується до страхового стажу для оплати листка непрацездатності.
Тому, період перебування мам в декретній відпустці до 3 – років не включається до страхового стажу для оплати лікарняного, а включаються лише для стажу для призначення пенсії.

Offline ЖасминАвтор темы

• Досвідчена Мамка
  • ВСЕ ТАК НЕ БУДЕ
    • Награды
« Reply #5 : 11 Червень 2013, 11:22:00 »
Цитувати
Якщо є питання щодо вашого скорочення із займаної посади, то за 2-ва місяці до дня закінчення цієї відпустки вам будуть надсилати рекомендаційні листи із проханням з"явитись на роботу або зразу ж в листі буде повідомлення про те, що ваша посада підлягає скороченню. Тому знаючи таку ситуацію, ніяких листів рекомендаційних не беріть і ні в якому разі не підписуйтесь про вручення їх вам. Ваш підпис буде означати, що ви повідомлені про скорочення і відлік 2-х місяців пішов.
от щось схоже до цього на тому тижні відбувалося. Мене просили вийти на роботу, якраз за 2 місяці до виповнення 3 років дитині, але це все було "на словах", ніяких листів мені не давали і підписувати теж нічого не казали. То що, вони тепер мене можуть скоротити? І оці їхні слова "можеш вийти на один день", що значать?

Online ЛюдаВ

• Досвідчена Мамка
  • Life Is Beautiful
    • Награды
« Reply #6 : 11 Червень 2013, 11:30:00 »
Цитувати
І оці їхні слова "можеш вийти на один день", що значать?
Ні в якому разі навіть не навідуватись туди. Якщо ви прийдете. Начальник відділу кадрів вас має право ознайомити з наказом про скорочення вашої посади. Навіть якщо ви не захочете підписати його, то складуть акт при свідках, що такий наказ ви побачили і все відлік почався.
Знаю такого "сумлінного" начальника відділу кадрів, що заходив додому на чайок, особи котра підлягала скороченню і там показував наказ. Треба бути пильному.

Раджу вам навіть не заносити заяву із висновком ЛКК. Це може зробити ваш чоловік, мотивуючи, що ви зараз з дитиною в селі на оздоровленні і не можете особисто занести її.

Цитувати
ніяких листів рекомендаційних не беріть і ні в якому разі не підписуйтесь про вручення їх вам. Ваш підпис буде означати, що ви повідомлені про скорочення і відлік 2-х місяців пішов.
 попередьте про це чоловіка і родичів, що категорично нічого не брати і не підписувати!!!!!!!   Наші поштарки і без паспорта дають родичам рекомендаційні листи.
 З вашого допису все стало ясно, що таким чином вас хочуть попередити про майбутнє скорочення.

Offline ЖасминАвтор темы

• Досвідчена Мамка
  • ВСЕ ТАК НЕ БУДЕ
    • Награды
« Reply #7 : 11 Червень 2013, 11:37:38 »
Люда, дуже дякую за консультацію. Скажіть ще, будь ласка, тобто в них зараз стоїть питання, що їм потрібний працівник. І якщо вони візьмуть когось другого, то на моє декретне місце, так? І наступного року, я маю право повернутися на свою ж посаду? Чи все ж таки є способи в них мене усунути?

Online ЛюдаВ

• Досвідчена Мамка
  • Life Is Beautiful
    • Награды
« Reply #8 : 11 Червень 2013, 11:47:15 »
Цитувати
І якщо вони візьмуть когось другого, то на моє декретне місце, так? І наступного року, я маю право повернутися на свою ж посаду?
Саме так. Якщо ваше місце роботи основне, то всіх наступників беруть із зазначенням, що на період відп. по догл. за дит. такого то працівника. Якщо ви виявите бажання вийти на роботу, то та людина підлягає звільненню у зв"язку із виходом основного працівника.

Цитувати
Чи все ж таки є способи в них мене усунути?
Під час відпустки нема таких способів. Хіба комісією доведуть, що ви отримали фіктивний висновок ЛКК або порушили режим догляду за дитиною, котра потребує індивудуального догляду, тобто засічуть вашу дитину в садку.
Можуть реорганізувати ваш відділ, перейменувати назву посади, додати обов"язків, але це не вплине на вас під час відпустки. В день коли ви з"явитесь офіційно після відпустки, тоді по факту всіх змін мають вас ознайомити і ви приймете рішення чи вам це все підходить чи варто залишити цю роботу.

Offline ЖасминАвтор темы

• Досвідчена Мамка
  • ВСЕ ТАК НЕ БУДЕ
    • Награды
« Reply #9 : 11 Червень 2013, 11:53:18 »
Так, моє місце роботи є основним.
От я про це теж думала, бо в них вже таке робилося:
Цитувати
Можуть реорганізувати ваш відділ, перейменувати назву посади, додати обов"язків, але це не вплине на вас під час відпустки. В день коли ви з"явитесь офіційно після відпустки, тоді по факту всіх змін мають вас ознайомити і ви приймете рішення чи вам це все підходить чи варто залишити цю роботу.
А не може бути такого, що вони створять інші постійні посади на які візьмуть людей, а коли я вийду, то мою посаду скоротять?

Тобто, мені не потрібно зараз зупиняти процес продовження декрету, правильно? В любому випадку, це краще ніж би мене просто звільнили через мою неможливість зараз вийти на роботу. І можливо щось зміниться на краще. Правильно я зрозуміла?

Offline ЖасминАвтор темы

• Досвідчена Мамка
  • ВСЕ ТАК НЕ БУДЕ
    • Награды
« Reply #10 : 11 Червень 2013, 12:01:59 »
Цитувати
Знаю такого "сумлінного" начальника відділу кадрів, що заходив додому на чайок, особи котра підлягала скороченню і там показував наказ. Треба бути пильному.
Люда, а як той начальник відділу кадрів довів, що дійсно показав наказ? Та ж жінка могла сказати, що такого не було.

Online ЛюдаВ

• Досвідчена Мамка
  • Life Is Beautiful
    • Награды
« Reply #11 : 11 Червень 2013, 12:14:20 »
Цитувати
А не може бути такого, що вони створять інші постійні посади на які візьмуть людей, а коли я вийду, то мою посаду скоротять?
Так зазвичай роблять. Якщо скорочують виключно вашу посаду і все, то ви маєте право оскаржити це звернувшись в територіальну інспекцію по праці або ж в суд, адже скорочення має мати законну підставу та не одноосібний характер.

Цитувати
Тобто, мені не потрібно зараз зупиняти процес продовження декрету, правильно? В любому випадку, це краще ніж би мене просто звільнили через мою неможливість зараз вийти на роботу. І можливо щось зміниться на краще. Правильно я зрозуміла?
Звичайно. Оформите відпуск до 4-х років. За цей рік вже думаю якась можливість влаштувати дитину в садочок випаде. Ще й не забувайте про адаптаційний період в садку для малечі.  Врешті-решт ви можете в будь-який час перервати відпуск по догляду до 4-х з дозволу працедавця і вийти на роботу оскільки це ваше основне місце роботи.  Можливо за цей рік знайдете кращу пропозицію роботи, чого я вам бажаю !!!,  і на попередню вже не захочете повернутись.

Цитувати
Люда, а як той начальник відділу кадрів довів, що дійсно показав наказ? Та ж жінка могла сказати, що такого не було.
О, то така хитра людина. Навішала там лапші, а та жіночка юридично не грамотна в нюанси не вникала і підписала. Кадровичка пообіцяла, що коли та вийде, то знайде їй місце краще ніж попередє і вищеоплачуване. Та підкупилась і попала в просак. 

Offline ЖасминАвтор темы

• Досвідчена Мамка
  • ВСЕ ТАК НЕ БУДЕ
    • Награды
« Reply #12 : 11 Червень 2013, 13:02:10 »
Люда, дякую за поради. Ви мені прояснили ситуацію, бо я шукала/читала в інтернеті всякого, а питань і далі залишалось море.
І надіюся на таке:
Цитувати
Можливо за цей рік знайдете кращу пропозицію роботи, чого я вам бажаю !!!,
Ще раз, дякую)))

Online ЛюдаВ

• Досвідчена Мамка
  • Life Is Beautiful
    • Награды
« Reply #13 : 13 Червень 2013, 14:00:02 »
Новини про страховий стаж для пенсії.

14.05.2013 Верховною Радою України прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії".
Зокрема, внесено зміни до статті 11 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування": відтепер загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають особи, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами і отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами.

У зв"язку з цим до ЗУ "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” внесено зміни до статей 4, 7 і 8: платниками єдиного податку визнано осіб, які перебувають у відпустці та отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами; єдиний внесок у розмірі 2% нараховується на суму допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.

Цей закон вступит в силу с 01.07.2013. Т.е. работницам, оформившим отпуск по беременности и родам после этой даты, данный вид отпуска будет засчитан в страховой стаж для пенсии, а отпуска по БиР, которые были в период с 01.01.2004 по 30.06.2013 - не будут засчитаны.

Offline fragile

• Активна Мамка
  • Репутація: +20/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Надія
  • Ваше справжнє ім’я: Віра
« Reply #14 : 13 Червень 2013, 16:32:16 »
Новини про страховий стаж для пенсії.

14.05.2013 Верховною Радою України прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії".
Зокрема, внесено зміни до статті 11 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування": відтепер загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають особи, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами і отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами.

У зв"язку з цим до ЗУ "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” внесено зміни до статей 4, 7 і 8: платниками єдиного податку визнано осіб, які перебувають у відпустці та отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами; єдиний внесок у розмірі 2% нараховується на суму допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.

Цей закон вступит в силу с 01.07.2013. Т.е. работницам, оформившим отпуск по беременности и родам после этой даты, данный вид отпуска будет засчитан в страховой стаж для пенсии, а отпуска по БиР, которые были в период с 01.01.2004 по 30.06.2013 - не будут засчитаны.
А можна про це все, але трохи простіше, на "хлопський розум"  d27

Offline Sonatina

• Свідома Мамка
  • Репутація: +115/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Людмила
« Reply #15 : 13 Червень 2013, 16:43:41 »
Цитувати
Згідно зі ст. 181 КЗпП України відпустка ... без збереження заробітної плати, на підставі медичного висновку – до 6 років, зараховуються як до загального, так і до безперервного стажу роботи і до стажу роботи за спеціальністю.
ЛюдаВ у мене питання , як давно приняли цей закон

Online ЛюдаВ

• Досвідчена Мамка
  • Life Is Beautiful
    • Награды
« Reply #16 : 13 Червень 2013, 18:44:55 »
Цитувати
ЛюдаВ у мене питання , як давно приняли цей закон
Це стаття 181 з Кодексу законів про працю України, котрі регулюють всі трудові питання. Ось повний текст    Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Зміни вносяться часто.

Цитувати
Стаття 181. Порядок надання відпустки для догляду за дитиною і зарахування її до стажу роботи
Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустка без збереження заробітної плати (частини третя та шоста статті 179 цього Кодексу) надаються за заявою жінки або осіб, зазначених у частині сьомій статті 179 цього Кодексу, повністю або частково в межах установленого періоду та оформляються наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.
Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустка без збереження заробітної плати (частини третя та шоста статті 179 цього Кодексу) зараховуються як до загального, так і до безперервного стажу роботи і до стажу роботи за спеціальністю. Час відпусток, зазначених у цій статті, до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку, не зараховується.
( Стаття 181 із змінами, внесеними згідно з Указом ПВР № 4617-10 від 24.01.83 ; Законом № 871-12 від 20.03.91 ; в редакції Закону № 117-XIV від 18.09.98 ) ( Відповідно до розділу II Закону Української РСР № 871-12 від 20 березня 1991 р . (Відомості Верховної Ради УРСР, 1991, № 23, ст. 267) частково оплачувані відпустки з 1 січня 1992 р. надаються жінкам до досягнення дитиною віку трьох років. )
Діє на даний час.