Голосування

Ви робите щеплення своїй дитині?

Так
202 (41%)
Ні
129 (26.2%)
Вибірково
95 (19.3%)
Вагаюсь
67 (13.6%)

Всього голосів: 491

Автор Тема: Щеплення. За і проти. Корисна інформація  (Прочитано 79768 раз)

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.

Offline Альонка???Автор темы

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 2322
 • Поблагодарили: 78 раз
 • Репутація: +158/-0
 • Консультант-психолог
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Альона
Наказ Міністерства охорони
здоров’я України


КАЛЕНДАР ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЩЕПЛЕНЬ В УКРАЇНІ

До календаря профілактичних щеплень включено чотири розділи: щеплення за віком, щеплення за станом здоров’я, щеплення, які проводяться на ендемічних та ензоотичних територіях та за епідемічними показами, рекомендовані щеплення.

Розділ 1. Щеплення за віком

Вік Щеплення для профілактики
1 день Гепатиту В2
3-7 день Туберкульозу1
1 міс. Гепатиту В2
3 міс. Дифтерії, кашлюку,
правця3 Поліомієліту4
ІПВ
Гемофільної інфекції5 Дітям з високим ризиком розвитку післявакцинальних ускладнень вакциною АаКДП
4 міс. Дифтерії, кашлюку,
правця3 Поліомієліту4
ІПВ Гемофільної інфекції5 Дітям з високим ризиком розвитку післявакцинальних ускладнень вакциною АаКДП
5міс. Дифтерії, кашлюку,
правця3 Поліомієліту4
ОПВ Гемофільної інфекції5 Дітям з високим ризиком розвитку післявакцинальних ускладнень вакциною АаКДП
6 міс. Гепатиту В2
12 міс. Кору, краснухи, паротиту6
18 міс. Дифтерії, кашлюку,
правця3
вакциною АаКДП Поліомієліту4
ОПВ
6 років Дифтерії,
правця3 Поліомієліту4
ОПВ Кору, краснухи, паротиту6
7 років Туберкульозу1
14 років Туберкульозу1 Дифтерії, правцю3 Поліомієліту4
ОПВ
15 років Краснухи (дівчата), паротиту (хлопці)6
18 років Дифтерії, правця3
Дорослі Дифтерії, правця3

1 Щепленню підлягають усі новонароджені, що не мають до цього протипоказань. Щеплення проводиться вакциною БЦЖ. Для вакцинації недоношених дітей з масою тіла ≥2000 г необхідно застосовувати вакцину БЦЖ-М або половинну дозу БЦЖ.
Щеплення проти туберкульозу не проводять в один день з іншими щепленнями. Неприпустимо поєднання в один день щеплення для профілактики туберкульозу з іншими парентеральними маніпуляціями.
Діти, які не були щеплені в пологовому будинку з будь-яких причин, підлягають обов‘язковій вакцинації в дитячих поліклініках. Для щеплення дітей, не щеплених у пологовому будинку через наявність медичних протипоказань, необхідно застосовувати вакцину БЦЖ-М або половинну дозу вакцини БЦЖ. Якщо дитина не щеплена в пологовому будинку, не через медичні протипокази, щеплення проводиться вакциною БЦЖ. У віці менше 2 місяців, щеплення проти туберкульозу проводиться без попередньої постановки проби Манту. Після виповнення дитині двомісячного віку перед виконанням щеплення БЦЖ слід провести пробу Манту. Щеплення здійснюється при негативному результаті проби.
Ревакцинації проти туберкульозу підлягають діти у віці 7 та 14 років з негативним результатом проби Манту. Ревакцинація проводиться вакциною БЦЖ.
При відсутності поствакцинального (БЦЖ) рубчика дітям з негативною реакцією на пробу Манту слід здійснювати додаткове щеплення через 2 роки після вакцинації БЦЖ.
Проба Манту проводиться щороку з 2 ТО. У зв’язку з тим, що профілактичні щеплення можуть вплинути на чутливість до туберкуліну, туберкулінодіагностику необхідно планувати до проведення профілактичних щеплень. У разі, якщо з тих або інших причин пробу Манту проводять після проведення профілактичних щеплень, туберкулінодіагностика повинна здійснюватись не раніше ніж через 1 місяць після щеплення.

2 Вакцинації проти гепатиту В підлягають усі новонароджені, вакцинація проводиться моновалентною вакциною.
Якщо мати новонародженого HBsAg“-” (негативна), що документально підтверджено, можливо розпочати вакцинацію протягом перших місяців життя або ж поєднати з щепленням проти кашлюку, дифтерії, правця, поліомієліту. Остання доза вакцини проти гепатиту В (третя або четверта) уводиться не раніше 6 міс. життя.
• Новонародженим з масою тіла <2000 г, що народилися від HBsAg негативних матерів, вакцинація проводиться при досягненні дитиною 2000 г або при досягненні віку 1 місяць.
• Якщо новонароджена дитина в тяжкому стані, імунізацію дитини слід проводити після його покращення перед випискою з лікарні.
Якщо мати новонародженого HBsAg “+”, дитину щеплять за схемою (перша доба життя)-1-6 місяців. Перша доза вводиться у перші 12 годин життя дитини незалежно від маси тіла. Разом з вакцинацією, але не пізніше 1 - го тижня життя, в іншу ділянку тіла необхідно вводити специфічний імуноглобулін проти гепатиту В з розрахунку 40 МО/кг маси тіла та не менше 100 МО. Якщо маса новонародженої дитини <2000 грам, вакцинація проводиться обов’язково, але введена доза вакцини не зараховується як доза первинної імунізації; при досягненні дитиною віку 1 місяця вакцинація має бути проведена серією із трьох доз вакцин 0-1-6 (0-дата першого введення вакцини, мінімальний інтервал між першим та другим щепленнями - 1місяць другим та третім щепленнями - 5 місяців).
Якщо мати новонародженого HBsAg з невизначеним HBsAg статусом, щеплення проводиться обов’язково в перші 12 годин життя дитини з одночасним дослідженням статусу матері за HBsAg. У разі позитивного результату, профілактика гепатиту В проводиться як у разі новонародженої дитини від HBsAg “+” матері.
Для вакцинації дітей та дорослих поза календарем щеплень проти гепатиту В рекомендовано використовувати схему 0, 1, 6 місяців.
Не слід розпочинати серію вакцинації, якщо була пропущена доза, незалежно від того, скільки часу минуло. Необхідно ввести дози, яких не вистачає за графіком з дотриманням мінімальних інтервалів (див. "Щеплення дітей з порушенням календаря").

3 Щеплення проти дифтерії правця та кашлюку за віком у 3,4 та 5 місяців проводиться вакциною АКДП. Інтервал між першим і другим, другим і третім щепленнями АКДП вакциною дорівнює 30 днів. Інтервал між третім і четвертим щепленням повинен становити не менше 12 місяців.
Перша ревакцинація у 18 місяців проводиться вакциною АаКДП (з ацелюлярним кашлюковим компонентом).
АаКДП вакцина використовується для подальшого щеплення дітям, які мали післявакцинальні ускладнення на попередні щеплення АКДП вакциною, а також для проведення усіх щеплень дітям з високим ризиком розвитку післявакцинальних ускладнень за висновком вакцинальної комісії або дитячого імунолога. Можна використовувати комбіновані вакцини АаКДП-Геп В, АаКДП-Геп В + ІПВ або АаКДП-Геп В + ІПВ + Hib, АаКДП+ ІПВ + Hib, АаКДП-+ ІПВ та інші зареєстровані в Україні комбіновані вакцини.
Щеплення дітей до 4 років поза строками календаря призначаються лікарем з такого розрахунку, щоб дитина встигла одержати чотириразову імунізацію АКДП до 3 років 11 місяців і 29 днів.
Першу ревакцинацію (у 6 років) проводять АДП – анатоксином, другу (у 14 років) та третю (у 18 років) – АДП-М анатоксином. Дітям, щепленим проти правця з приводу травми протягом останніх двох років, чергову ревакцинацію проводять АД-М анатоксином.
Дітей у віці до 5 років 11 місяців 29 днів, які перехворіли на кашлюк, щеплять АДП-анатоксином. Вакцинація проводиться триразово з інтервалом між першим і другим щепленням 30 днів, між другим і третім – 9-12 місяців.
Першу планову ревакцинацію дорослих за віком та епідпоказами, які раніше були щеплені, треба здійснювати АД-М-анатоксином з інтервалом 5 років після останнього щеплення. Подальші планові ревакцинації дорослих проводяться з мінімальним інтервалом 10 років АДП-М-анатоксином від попереднього щеплення АДП-М.
Підліткам та дорослим, які раніше не були щеплені або не мають даних щодо імунізації, проводять щеплення АДП-М-анатоксином триразово (інтервал між першим і другим щепленнями має становити 30-45 днів, між другим і третім – 6-12 місяців). Ревакцинація підлітків (які щеплюються поза схемою) здійснюється з мінімальним інтервалом 3 роки після останнього щеплення для профілактики дифтерії та правця.
Для активної імунізації проти правця осіб старше 60 років, не щеплених останні 10 років, слід використовувати скорочену схему вакцинації (одноразове щеплення АП-анатоксином у подвійній дозі - 20 оз/мл, з обов’язковою ревакцинацією через 12 місяців дозою 10 оз/мл) та надалі кожні 10 років без обмеження віку.
Не слід розпочинати серію вакцинації, якщо була пропущена доза, незалежно від того, скільки часу минуло. Необхідно ввести дози, яких не вистачає за графіком, з дотриманням мінімальних інтервалів.
Зважаючи на ймовірність розвитку післявакцинальних реакцій на введення АКДП, таких як підвищення температури тіла, що може зумовити фебрильні судоми, необхідно щоразу надавати рекомендації батькам щодо приймання парацетамолу, у віковій дозі протягом доби після отримання щеплення.

4 Інактивована вакцина (ІПВ) застосовується для перших двох щеплень, а при протипоказах до введення оральної поліомієлітної вакцини (ОПВ) – для усіх наступних щеплень за календарем.
Вакцина ОПВ застосовується для 3 - 6-го щеплень (третьої вакцинації та вікової ревакцинації) при відсутності протипоказань до ОПВ.
Після щеплення ОПВ пропонується обмежити ін‘єкції, парентеральні втручання, планові операції протягом 40 днів, виключити контакт з хворими та ВІЛ-інфікованими.
Не слід розпочинати серію вакцинації, якщо була пропущена доза, незалежно від того, скільки часу минуло. Увести дози, яких не вистачає за графіком, з дотриманням мінімальних інтервалів.

5 Вакцинація для профілактики інфекцій, які викликаються бактеріями Haemophilus influenze типу b (Hib) може проводитись моновакцинами та комбінованими вакцинами, що містять Hib-компонент. У разі використання Hib-вакцини та АКДП різних виробників вакцини вводяться в різні ділянки тіла. Бажано використовувати комбіновані вакцини з Hib-компонентом для первинної вакцинації.
Особливості вакцинації проти Hib- інфекції дітей поза календарем – див. “Щеплення дітей з порушенням календаря”.

6 Вакцинація для профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи проводиться комбінованою вакциною у віці 12 місяців. Друге щеплення проти кору, паротиту та краснухи проводять дітям у віці 6 років.
Дітям, що не були вакциновані проти кору, паротиту чи краснухи за віком у 12 місяців та в 6 років, щеплення можна починати у будь-якому віці до18 років. У даному разі дитина має отримати 2 дози з дотриманням між ними мінімального інтервалу.
Дітям у віці 15 років, які отримали 1 або 2 щеплення проти кору, але не вакциновані проти епідпаротиту й краснухи і не хворіли на зазначені інфекції, проводиться планове щеплення проти епідпаротиту (хлопці) або проти краснухи (дівчата).
Особи старші 18 років, які не були раніше вакциновані проти зазначених інфекцій, можуть бути щеплені однією дозою за епідемічними показами в будь якому віці до 30 років.
Перенесене захворювання на кір, епідемічний паротит чи краснуху не є протипоказами до щеплення тривакциною. Якщо в анамнезі перенесені дві з названих хвороб, щеплення треба проводити моновакциною проти тієї інфекції, на яку дитина не хворіла. Робити достовірні висновки про імунність дитини можна тільки за результатами серологічних досліджень: при наявності антитіл класу IgG до відповідного вірусу особа вважається імунною.
Жінки дітородного віку, що не хворіли на краснуху і не були проти неї щеплені, можуть отримувати індивідуальні щеплення за власним бажанням згідно з інструкцією до вакцин.
Щеплення дітей з порушенням календаря

1. При вирішенні питання про щеплення дітей з порушенням календаря щеплення дітей, які прибули з-за кордону, необхідно планувати з дотримання таких мінімальних інтервалів.

Для дітей віком від 4 місяців до 6 років 11 міс. 29 днів
Вакцини Мінімальний інтервал між дозами
1-2-га дози 2-3-тя дози 3-4-та дози
АКДП, АаКДП 1 місяць 1 місяць 12 місяців
АДП 1 місяць 9 місяців
Вакцина проти поліомієліту 1 місяць 1 місяць 12 місяців
Вакцина проти гепатиту В 1 місяць 1 місяць
КПК 1 рік
Hib - вакцина 4 тижні: якщо першу дозу введено до 12 міс.
8 тижнів (як остання доза): якщо першу дозу введено у віці 12-14 міс.
Не вводиться: якщо першу дозу введено у 15 міс. або більш старшому віці 4 тижні: якщо другу дозу введено до 12 міс.
8 тижнів (як остання доза): якщо вік дитини 12 міс. або більше та другу дозу введено у віці до 15 міс.
Не вводиться: якщо першу дозу введено у 15 міс. або більш старшому віці

Для дітей віком від 7 до 18 років
Мінімальний інтервал між дозами
1-2-га доза 2-3-тя доза 3-4-та доза
АДП-м 1 місяць 6-9 місяців
КПК 1 рік
Вакцина проти гепатиту В 1 місяць 1 місяць
Вакцина проти поліомієліту 1 місяць 1 місяць 12 місяців

2. При плануванні щеплень із застосуванням окремих вакцин або анатоксинів для профілактики різних інфекційних хвороб необхідно дотримуватися таких особливостей:

Поєднання препаратів для щеплення Рекомендовані інтервали
≥2 інактивованих вакцин та/або анатоксинів Вакцини можуть бути введені одночасно в різні ділянки тіла або з будь-яким часовим інтервалом
Живі вакцини + інактивовані вакцини або анатоксини
≥2 живих вакцин для парентерального введення (крім БЦЖ)* Вакцини можуть бути введені одночасно в різні ділянки тіла або з інтервалом не менше 1 місяця
Комбінація вакцини БЦЖ з іншими вакцинами Щеплення вакциною БЦЖ не проводять в один день з іншими щепленнями
Інші профілактичні щеплення можуть буди здійснені з інтервалом не менше 2-ох місяців до або після щеплення вакциною БЦЖ (крім вакцинації проти гепатиту В)
* ОПВ може бути введено з будь-яким інтервалом.

3. При необхідності, лікар має право ввести всі вакцини, анатоксини, що показані за планом (крім БЦЖ) за одне відвідування медичного закладу, проводячи ін’єкції у різні ділянки тіла. В іншому випадку лікар планує наступні щеплення з урахування мінімальних інтервалів між вакцинами, анатоксинами та з урахуванням поєднання вакцин проти різних інфекційних хвороб.
Схема вакцинації дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями.
Схема вакцинації ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД дітей

Визначення ситуації Вакцини Проведення щеплень
Дитина народжена ВІЛ-інфікованою матір’ю (Z20.6; R75) – ВІЛ-статус дитини не визначено ОПВ*, БЦЖ, кір, епідпаротит, краснуха Не щеплювати до уточнення ВІЛ-статусу
Інактивовані вакцини, анатоксини За календарем
Безсимптомне носійство ВІЛ (Z21) або зі слабо вираженою клінікою (клінічна стадія І та ІІ (ВООЗ) при відсутності імуносупресії (CD4+ >25%) або з помірною імуносупресією (CD4+ >15%) ОПВ*, БЦЖ
Не проводиться
Інші вакцини, анатоксини За календарем
Дитина зі СНІДом (клінічна стадія ІІІ, стадія ІІ за ВООЗ з тяжкою імуносупресією (CD4+ <15%) Вакцинація не проводиться
* Вакцинація ОПВ замінюється на ІПВ протягом усього календаря. ОПВ не призначається членам сім’ї ВІЛ-інфікованого, особам, що доглядають за ним.

1. При проведені щеплень необхідно призначити вітаміни, що містять вітамін А.
2. Щеплення проводяться в амбулаторно-поліклінічних або стаціонарних умовах.
3. У післявакцинальному періоді здійснюється патронаж дитини медичним працівником на 3-4-ту та 10-11-ту добу.
4. Пасивна імунопрофілактика препаратами імуноглобулінів осіб з ВІЛ/СНІДом проводиться за епідемічними показами обов’язково незалежно від попередньо проведеної активної імунопрофілактики.
5. Особи з ВІЛ/СНІД підлягають обов’язковому додатковому щепленню, що передбачено в розділі „Щеплення за станом здоров’я”


Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline Альонка???Автор темы

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 2322
 • Поблагодарили: 78 раз
 • Репутація: +158/-0
 • Консультант-психолог
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Альона
Re: Щеплення. За і проти. Корисна інформація
« Reply #1 : 23 Грудень 2009, 20:05:22 »
Розділ 2. Щеплення за станом здоров’я

Щеплення за станом здоров’я є обов’язковими в медичному супроводі пацієнтів з високим ризиком виникнення та тяжкого перебігу інфекції, щеплення проти яких не передбачені в плані щеплень за віком.

Щеплення проти Схема щеплення Покази Примітка
Грипу Щорічно. Дозволена до щеплення дітям з 6 - місячного віку. Оптимальним часом для проведення щеплень є жовтень-листопад місяць.

Дітям віком до 9-ти років, що раніше не отримували щеплення проти грипу, вакцинація проводиться 2 дозами з мінімальним інтервалом в 1 місяць.
ВІЛ-інфекція див.розділ „Щеплення при ВІЛ”
Первинні імунодефіцит (сективний дефіцит IgA, дефіцит субкласів IgG, транзиторна гіпогамаглобулінемія, дефіцити системи фагоцитозу, дефіцити системи комплементу)
Хронічні захворювання печінки (у тому числі фіброз та цироз печінки)
Бронхіальна астма
Ураження нирок (хронічна ниркова недостатність або нефротичний синдром)
Хронічні захворювання легень (уроджені аномалії, набуті хвороби, муковісцидоз)
Хронічні ураження серцево-судинної системи (уроджені та набуті вади серця, кардіоміопатії)
Функціональна чи анатомічна аспленія (у тому числі, серпоподібно-клітинна анемія)
Трансплантація кісткового мозку Щеплення проводиться не раніше ніж через 6 місяців після трансплантації

Пацієнти, що тривало утримують ацетилсаліцилову кислоту
Лімфома
Множинна мієлома
Лейкемія Щеплення проводиться не раніше ніж через 3-4 тижні після припинення
імуносупресивної терапії (хіміотерапії) та при збільшенні гранулоцитів та лімфоцитів у периферійній крові >1000 клітин/мкл (>1,0 х109/л)

Пневмококової інфекції Щеплення некон’югованою полісахаридною вакциною проводяться особам старше 2 років; одноразово (за винятком щеплення реципієнтів кісткового мозку) з необхідністю ревакцинації не раніше ніж через 5 років ВІЛ-інфекція див.розділ „Щеплення при ВІЛ”
Ураження нирок (хронічна ниркова недостатність або нефротичний синдром)
Первинні імунодефіцит - дефіцит системи комплементу (ранніх білків – С1, С4, С2, С3), селективний дефіцит IgA

Бронхіальна астма Щеплення проводять при ОФВ1 або ПСВ 80% від необхідних показників, при варіабельності показників ПСВ або ОФВ1<20-30% при стабільному тяжкому перебігу захворювання
Функціональна чи анатомічна аспленія (у тому числі, серпоподібно-клітинна анемія) Щеплення проводиться за 2 тижні при плановій спленектомії. Інакше якомога раніше після спленектомії
Хронічні захворювання печінки (у тому числі, фіброз та цироз печінки)
Назальна лікворея (хронічна, ремітуюча)
Цукровий діабет типу 1
Хронічні захворювання легень (уроджені аномалії, набуті хвороби, муковісцидоз)
Туберкульоз (інфіковані МБТ)?
Хронічні ураження серцево-судинної системи (уроджені та набуті вади серця, кардіоміопатії)
Лімфома
Множинна мієлома
Лейкемія
Хвороба Ходжкіна Щеплення проводиться за 2 тижні до початку імуносупресивної терапії. Інакше, через 3 місяці після припинення імуносупресивної терапії
Імуносупресивна гормональна терапія (визначення див. „Протипокази до проведення щеплень”) Щеплення проводиться за 2 тижні до початку імуносупресивної терапії або після її припинення
Трансплантація кісткового мозку Оптимальним є проведення щеплення через 12 та 24 місяці після проведення транплантації
Трансплантація органів Оптимально провести через 6 місяців після трансплантації
Менінгококової інфекції Щеплення проводяться особам старше 18 місяців життя одноразово Функціональна чи анатомічна аспленія (у тому числі, серпоподібно-клітинна анемія)
Комплемент С1, С4, С2, С3, С5-С9, пропердин, фактор В
Вітряної віспи Щеплення проводиться особам старше 12 місяців життя одноразово. При щепленні осіб старше 13 років – дворазово з 4- тижневим інтервалом Хронічна ниркова недостатність
ВІЛ-інфекція/СНІД
Щеплення проводиться при рівні CD4+ ³25% від вікової норми, CDC клас N1 або A1, двома дозами з 3 місячним інтервалом
Трансплантація кісткового мозку Щеплення проводиться не раніше ніж через 24 місяці та відсутності імуносупресії (збільшенні гранулоцитів та лімфоцитів у периферійній крові >1000 клітин/мкл (>1,0 х109/л)
Первинні імунодефіцити без ураження Т клітин
Гепатиту В Щеплення проводиться не вакцинованим раніше Хронічні ураження печінки (інфекційного та неінфекційного ґенезу)
Трансплантація органів
Діти, що перебувають на гемодіалізі див. схему вакцинації
Діти, що отримують багаторазові довготривалі переливання донорської крові або її препаратів
Діти, що потребують етапних оперативних втручань
Гепатиту А Щеплення проводиться особам старше 12 місяців життя дворазово з інтервалом у 6 місяців Хронічні ураження печінки (інфекційного та неінфекційного ґенезу)
Трансплантація печінки Оптимально провести щеплення до трансплантації. Інакше оптимально провести через 6 місяців після трансплантації
Схема вакцинації проти вірусного гепатиту В дітей із злоякісними новоутвореннями, дітей що перебувають на гемодіалізі та отримують багаторазові довготривалі переливання донорської крові або її препаратів

Вакцинація Термін вакцинації Примітки
Перша Розпочинається у будь-якому віці Щеплення проводиться подвійною дозою вакцини в амбулаторних умовах або в спеціалізованому відділенні, де дитина отримує перший курс лікування, - якщо вона не щеплена раніше.
Особи HBsAg "+" (позитивні) також підлягають вакцинації
Друга Через 1 місяць після першої вакцинації
Третя Через 1 місяць після другої вакцинації
Четверта Через 6 місяців після третьої вакцинації

Директор Департаменту організації та розвитку медичної допомоги населенню


Моісеєнко Р.О. Директор Департаменту державного санітарно-епідеміологічного нагляду


Пономаренко А.М.Факт відмови від щеплень з позначкою про те, що медичним працівником надані роз'яснення про наслідки такої відмови, оформляється у карті профілактичних щеплень (ф.063/о), у карті імунізації (ф.063-1/0), історії розвитку дитини (ф.112/о) і підписується як громадянином, так і медичним працівником та повідомляється до територіальної СЕС.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]


Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline Альонка???Автор темы

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 2322
 • Поблагодарили: 78 раз
 • Репутація: +158/-0
 • Консультант-психолог
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Альона
Re: Щеплення. За і проти. Корисна інформація
« Reply #2 : 23 Грудень 2009, 20:09:44 »
Особисто мені було дуже важко розібратись у питанні щеплень. Дуже багато сумнівів виникало, і врешті решт ми написали відмову. А ви робили щеплення вашим діткам,і чи всі?
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 


Offline Vika

 • Зацікавлена Мамка
 • ***
 • Повідомлень: 85
 • Поблагодарили: 3 раз
 • Репутація: +2/-0
 • Двічі матуся!
  • Награды
Re: Щеплення. За і проти. Корисна інформація
« Reply #3 : 23 Грудень 2009, 22:22:34 »
Ми робили, і я ЗА щеплення, всім нам робили щеплення і нічого, а зараз просто піар зробили, але те не факт що ваша дитина заразится чимось, а потім будете лікті кусати. І аніше вмирали від щеплення, просто про це не говорилоьс і не роздувалось. Короче, я за! :/

Пи.Си. А можна тут зробити опитування, треба Марту (адміна) попрости?
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline Floks

 • Новенька Мамка
 • **
 • Повідомлень: 13
 • Поблагодарили: 1 раз
 • Репутація: +0/-0
  • Награды
Re: Щеплення. За і проти. Корисна інформація
« Reply #4 : 24 Грудень 2009, 00:11:54 »
Ми не робили і я теж проти, моя відповідь  НІ! z2
Віка, ти дуже категорична, а ти читала який склад в цих вакцинах, брала інструкцію в руки хоч раз? Наскільки мені відомо, моя знайома працює в поліклініці і робить ті вакцини, то вона каже що ні один лікар не вводить своїм дітям цю гидоту, НІ ОДИН! d12 ІМХО, варто задуматись!

Читаю це все і мурашки по шкірі :/
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline МамаЛєни

 • Активна Мамка
 • ****
 • Повідомлень: 169
 • Поблагодарили: 2 раз
 • Репутація: +10/-0
  • Награды
Re: Щеплення. За і проти. Корисна інформація
« Reply #5 : 24 Грудень 2009, 12:41:17 »
я тільки робила БЦЖ і АКДП, від гепатиту не робила і всі решта теж не хочу. Скажем так, боюсь не робити, а ще більше боюсь робити  d104 Я вагаюсь, чесно, тут питання досить подвійне, свої сторони має кожне питання. 
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline Непийпиво

 • Своя Мамка
 • ******
 • Повідомлень: 882
 • Поблагодарили: 2 раз
 • Репутація: +207/-0
 • stop narcotics
  • Награды
Re: Щеплення. За і проти. Корисна інформація
« Reply #6 : 24 Грудень 2009, 16:44:33 »
Я не проти вацинації в цілому, але проти тієї каки яку останнім часом намагаються колоти нашим дітям.  z2
краще маленька допомога ніж велике співчуття...
 

Offline Альонка???Автор темы

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 2322
 • Поблагодарили: 78 раз
 • Репутація: +158/-0
 • Консультант-психолог
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Альона
Re: Щеплення. За і проти. Корисна інформація
« Reply #7 : 24 Грудень 2009, 19:51:54 »
Закон України Про освіту
Стаття 3.
Право громадян України на освіту
1. Громадяни України мають право на безкоштовну освіту в усіх державних навчальних закладах незалежно від статі, раси, національності, соціального і майнового стану, роду та характеру занять, світоглядних переконань, належності до партій, ставлення до релігії, віросповідання, стану здоров'я, місця проживання та інших обставин. Це право забезпечується: розгалуженою мережею навчальних закладів, заснованих на державній та інших формах власності, наукових установ, закладів післядипломної освіти; відкритим характером навчальних закладів, створенням умов для вибору профілю навчання і виховання відповідно до здібностей, інтересів громадянина; різними формами навчання - очною, вечірньою, заочною, екстернатом, а також педагогічним патронажем.

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline Альонка???Автор темы

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 2322
 • Поблагодарили: 78 раз
 • Репутація: +158/-0
 • Консультант-психолог
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Альона
Re: Щеплення. За і проти. Корисна інформація
« Reply #8 : 24 Грудень 2009, 20:20:56 »
Для тих хто сумнівається тутhttp://play.ukr.net/videos/show/key/6023bf723f1e70243422554087b618d7
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

А ще знайдіть в Інтернеті фільм 5 каналу "Це не боляче" від Закритої зони
Ось ще кілька ссилок з моєї бібліотеки:
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline Альонка???Автор темы

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 2322
 • Поблагодарили: 78 раз
 • Репутація: +158/-0
 • Консультант-психолог
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Альона
Re: Щеплення. За і проти. Корисна інформація
« Reply #9 : 24 Грудень 2009, 21:00:55 »
У ссилці " Подробності" виберіть дату "21 мая 2009", а нижче в розділах побачите відео про прививку.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline Luanita

 • Зацікавлена Мамка
 • ***
 • Повідомлень: 55
 • Репутація: +3/-0
 • Щаслива вагітна
  • Награды
А в роддомі теж можна відмовитись від щеплення? А якщо будуть наполягати? Або зроблять без мене, може таке бути?
 

Offline Сніжана

 • Активна Мамка
 • ****
 • Повідомлень: 145
 • Поблагодарили: 3 раз
 • Репутація: +7/-0
  • Награды
Цитувати
А в роддомі теж можна відмовитись від щеплення? А якщо будуть наполягати?

Наполягати не будуть. Будуть психологічно тиснути. Якщо не хочеш щоб дитину вакцинували, потрібно про це заявити ПЕРЕД пологами. Потім легше буде відбиватись. ;)
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline Vika

 • Зацікавлена Мамка
 • ***
 • Повідомлень: 85
 • Поблагодарили: 3 раз
 • Репутація: +2/-0
 • Двічі матуся!
  • Награды
Зі мною в палаті, дівчина теж відмовилась від щеплення. Родила, її ривезли, прийшла медсестра сказала що будуть колоти, вона відмовилась, написала заяву про відмову. Казала що потім піде до своєї лікарки в поліклініку і там зробить. Але все-одно, я вважаю що щеплення потрібно. Що краще мати імунітет чим потім себе картати що дитина хвора. Якщо, не дай Бог, ваша дитина чимось захворіє, то хто в цьому буде винен? От я за  БЦЖ з руками і ногами, бомжі м’яко кажучи навколо нас ходять... фу.. А краснуха? Ви знаєте що це небезпечно для хлопчиків? Або ж для  тих самих вагітних, якщо дівчинкою не перехворіла? Тут досить спорне питання
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline Natali24

 • Зацікавлена Мамка
 • ***
 • Повідомлень: 79
 • Поблагодарили: 2 раз
 • Репутація: +1/-0
 • Мама принцеси!
  • Награды
"...Не хотіла б я мати природного імунітету від сибірської язви, наприклад". (слова з інету, дуже сподобались, влучно!) :8
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline Ромашка

 • Новенька Мамка
 • **
 • Повідомлень: 19
 • Репутація: +0/-0
  • Награды
Цитувати
От я за  БЦЖ з руками і ногами, бомжі м’яко кажучи навколо нас ходять...

Всі ці бомжі і зеки родом з СССР-у де БЦЖ робили всім поголовно. Але це не заважає їм досить успішно хворіти на туберкульоз. Міжнародні організації кажуть що у нас туберкульозна епідемія. Так що це ще не відомо чи отримуєм ми імунітет, чи навпаки послаблюєм імунну систему.
 

Offline Natali24

 • Зацікавлена Мамка
 • ***
 • Повідомлень: 79
 • Поблагодарили: 2 раз
 • Репутація: +1/-0
 • Мама принцеси!
  • Награды
Vika, я от читаю тебе і диву даюсь, ти чого така вперта, ти хоча б цікавилась статистикою? Ти знаєш які гроші на цьому робляться?
А щоб ввести в календарний план щеплення, робиться відповідний відкат цілком конкретним людям в уряді.
Можна подумати, що десь там нагорі в МОЗ або в уряді сидить хтось і піклується про ваше здоров'я і про здоров’я твоїх дітей?
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline VaniLLa

 • Активна Мамка
 • ****
 • Повідомлень: 216
 • Поблагодарили: 7 раз
 • Репутація: +10/-0
  • Награды
Дівчата не сваріться, у кожного своя думка, кожен сам обирає що для нього краще. Зараз інформація надається у відкриту, тому кожен робить для себе вибір, і не треба осуджувати дії інших. А то ваша дискусія переходить у сварку. Звичайно, що кожен правий по-своєму, але є +/- цього всього.