Автор Тема: Кишенькові гроші  (Прочитано 8489 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline anneАвтор темы

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +482/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ольга
Кишенькові гроші
« : 03 Вересень 2011, 20:44:44 »
Я вважаю, що у дитини мають бути кишенькові гроші. Для того, щоб виховати вміння ними розпоряджатися. Але мої спроби давати дитині із собою до школи гроші ні до якого такого вміння не привели... Він їх (скільки б не було) витрачає на всілякі шкідливі речі, які я йому зазвичай не купую (солодкі напої, батончики та ін.) і так само роблять його друзі, я бачила. То виходить якщо я сину їх даю, то роблю шкоду його здоров'ю...
Не знаю, що робити... Коли я була школяркою, всього цього непотребу не продавали, якщо я і купувала собі солодощі, то більш-менш якісні. Тому мій особистий досвід тут також не допомагає.
Що ви порадите?

Offline barambosya

• Життя прекрасне і я цьому підтвердження!!!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +174/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Син Владислав
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
Re: Кишенькові гроші
« Reply #1 : 03 Вересень 2011, 21:03:19 »
Коли я вчилась, мама мені теж давала кишенькові гроші, щоб я могла собі щось в буфеті прикупити.
 Але у нас така класна керівничка була, що заставляла усіх з собою з дому бутерброди таскати d15 Тому в мене залишались гроші і я складала собі їх на якісь дурнички. Але корисні d30. Наприклад якийсь новий пенал чи стругалочку з прибамбасами (тоді це ще було дефіцитом d30). Або збирала гроші мамі на подарунок до ДН.
Може спробувати зацікавити малого заощаджувати на щось. Наприклад, він попросить  якусь недорогу дрібничку чи іграшку, то запропонувати йому назбирати самому.
ой, а солодощі я теж купляла. Але тоді це був арахіс в цукрі чи "зірваний рис". Ніяких чіпсів тодіще не було. От, правда чупа-чупси точно хряцала d112
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline anneАвтор темы

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #2 : 03 Вересень 2011, 21:05:54 »
Напевно, наша помилка в тому, що всякі дрібнички ми йому і самі купуємо. То він конкретно нічого і не хоче... А на щось велике і дороге, звичайно, він не назбирає...

Offline jet

• DON'T PANIC!
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +362/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
« Reply #3 : 03 Вересень 2011, 22:09:58 »
нда, пам"ятаю, мені мама колись давала гривню в тиждень, вистачало на булочку і чай. А що лишалося - копійками збирала і купувала собі касети. Зараз перед дітьми набагато більше всяких спокус і вони не всі корисні.  Ще й коли батьки забороняють, то й більше тягне )))

Offline Oksana_Rus

• Рідна Мамка!
  • Репутація: +487/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
« Reply #4 : 03 Вересень 2011, 22:20:26 »
А мені кишенькових грошей ніколи не давали, хіба що суто на їжу, це мене звичайно пригнічувало, але з іншого боку в мене був стимул самій на себе заробляти. Коли вже вчилася, то стипендію тратила собі на поповнення мобільного телефону і косметику і в 17 років пішла на роботу, працюю до тепер, і звичайно вже можу собі дозволити більше тратити. Але дитині певно все таки буду давати кишенькові гроші, встигне набутися дорослою.

Offline kaktus

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +68/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: дівчатка
  • Ваше справжнє ім’я: Лєна
« Reply #5 : 04 Вересень 2011, 08:38:24 »
я б напевно точно давала, мені ніхто не давав, бо батьки не мали змоги на той час.
Діти самі купують собі що хочуть, у меншому віці вони їх використовують на цукерки і чіпси, а у старшому на цигарки і пиво  :(

Offline snakewife

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +347/-2
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оля
« Reply #6 : 04 Вересень 2011, 09:22:47 »
а мені мама в універ давала по 2 грн в день на обід, то я умудрялась якось і на чайок ходити (коли пари прогулювала) і на круті помади назбирувати  d27
правда їсти в ті часи я зовсім не їла (тільки вдома), зате була худесенька  z4

Offline Валентина

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +589/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Валентина
« Reply #7 : 04 Вересень 2011, 13:34:30 »
Я даю малому гроші. Правда, якщо бачу що купує дурниці - типу якихось наклейок, то на наступний раз даю менше. Хоча може для нього то й не дурниці. За гроші купує собі сік чи булочку в школі (хоча бутерброди даю щодня - часом їх приносить додому), морозиво, часом якісь ручки чи блокнотики. Більші суми, що йому дарують родичі, збирає на щось велике - так купив собі ровер новий. Мені кишенькових не давали зовсім, іноді щось дрібне хотілося купити - заколку, наприклад, то мусила просити в батьків.

Offline anneАвтор темы

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #8 : 04 Вересень 2011, 13:36:20 »
Цитувати
Я даю малому гроші
Валентина, яку суму даєте?

Offline Валентина

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +589/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Валентина
« Reply #9 : 04 Вересень 2011, 13:51:40 »
Добре було б давати раз в тиждень певну суму, але в мене це не пройде, бо він все витратить за день-два і знову прситиме. Даю від 5 до 10 гривень раз на 2-3 дні.

Offline barambosya

• Життя прекрасне і я цьому підтвердження!!!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +174/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Син Владислав
« Reply #10 : 04 Вересень 2011, 14:15:28 »
мені мама давала кожен день, але так, щоб на їжу вистачало :). А я вже собі на свій розсуд тратила. Якщо уроків було мало, то все проїсти z5 не встигала, то могла і зекономити.
Ще згадала, що коли ходила в перший клас, то завжди мамі здачу приносила. А потім підросла і порозумнішала z5, почала збирати.

Offline kalina

• Свідома Мамка
  • Репутація: +231/-1
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Сніжана
« Reply #11 : 04 Вересень 2011, 15:15:48 »
Я малому даю кишенькові гроші, але він знає що купляти чіпси  сухарики і т.п. не можна.

Offline Tasiya

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +281/-1
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Андрій
  • Ваше справжнє ім’я: НАТАЛЯ
« Reply #12 : 04 Вересень 2011, 22:57:05 »
У нас з цим теж проблема. Мій малий успішно збирав для чогось гроші...спочатку на поїздку на море (щоб купити собі все, що забагнеться, та, коли прийшло до поїздки, він вирішив свої заощадження не брати, бо на той момент вже збирав гроші на скейт.). На морі всі дрібнички та забаганки купувала я :( хоча час від часу могла в дечому (на мій погляд не потрібному) відмовити.  Приїхали дідусь і бабуся і подарували малому скейт ..... і постала ВЕЛИЧЕЗНА проблема - Куди діти зекономені гроші?!!!! Це було жахіття - справжня мука для мене, бо я засинала і просиналася під роздуми своєї дитини, що він може купити на ті гроші, що в нього є.  В результаті: відсотків 20 з тих грошей пішло на шкільне приладдя, а решту на всякі непотрібні (на мою думку) дурнички. А ще зауважила, що в мого малого є так званий синдром покупця - байдуже Що купувати, тільки б купити.
До школи йому гроші наразі не даю, вважаю, що краще зробити бутерброд, чи купити булку і дати з собою. Бо, зазвичай, гроші тратяться на шарікові ручки з прибамбасами, наклейки, жуйки....

Offline nata*

• Своя Мамка
  • Репутація: +296/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Таня, Сергійко
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
« Reply #13 : 21 Вересень 2011, 22:16:54 »
малій теж даємо гроші, десь 5-6грн, але вона знає що має залишити  2 грн на проїзд, а решту потратити у столовій. Зараз вона у 3 класі, а минулого року майже щодня  купляла наклейки, різні ручки, олівці, коротше різний непотріт, як на мене. Якщо щось хоче купити питає дозволу.

Offline хрустик

• Активна Мамка
  • Репутація: +6/-1
  • Мій молодший гарбузик
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: христина
« Reply #14 : 21 Вересень 2011, 23:35:18 »
На скільки мені відомо, то у шкільних буфетах давно заборонила продавати чіпси, сухарики і солодку воду. d143

Offline anneАвтор темы

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #15 : 21 Вересень 2011, 23:52:48 »
На скільки мені відомо, то у шкільних буфетах давно заборонила продавати чіпси, сухарики і солодку воду. d143
Школярі бігають в найближчі магазинчики  :)

Offline Світлана

• Своя Мамка
  • Репутація: +38/-0
    • Награды
« Reply #16 : 21 Вересень 2011, 23:58:39 »
Дочці даємо щодня по 5 грн. на сніданок. Якщо їй смакує те, що зварили у їдальні - вона купує, якщо ні, то їсть булочку і п"є сочок. На зекономлені гроші купує блокнотики, чи наклейки (я не проти, нехай і у неї будуть свої радості, тим більше, що переважно вона радиться, чи варто їй це купити). А от подаровані гроші на день народження, чи інші дати, дочка збирає, а потім купує якусь омріяну нею річ (минулого року - магнітолу, позаминулого - моб. телефон).