Автор Тема: Криза третього року....  (Прочитано 18519 раз)

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.

Offline AntoshaG08

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +42/-0
  • everything's happen for reason !!!
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Антоніна
Re: Криза третього року....
« Reply #51 : 17 Березень 2011, 09:01:33 »
Цитувати
Ну як пояснити дитині що гарячий утюг неможна брати?!
у такому віці все доводиться на практиці, нехай як ви пишете  по садистськи, але...моєму вистачило 2 разів попеченого пальчика, що він зрозумів.Одного разу лежали у лікарні (1р.10м) і пішли на кухню гріти кашу, ввімкнула плиту(вона там , як і вдома електрична)  і малявці стало цікаво, що ж то таке червоненьке, секунда і потрогав, поплакав і запам"ятав назавжди (але я взагалі то з самого малечку привчала - гаряче, пече, не можна, тому особливих проблем якось не виникало).

Offline ira 11.06

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +269/-1
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
« Reply #52 : 17 Березень 2011, 17:32:54 »
в нас якось теж з гарячими предиетами проблем не маэ, знає що пече і ніколи не ліз

Offline jet

• DON'T PANIC!
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +362/-0
    • Награды
« Reply #53 : 31 Травень 2011, 11:42:02 »
дівчата, я вже майже в розпачі, не можу знайти підхід до дитини  d107 Біда в нас (з Андрієм) переважно з двома речами: поведінка з молодшим братиком і бажання всюди бути першим.
Діток своїх стараюся не пестити занадто, цьомаю, люблю страшенно,а ле стараємся доносити здоровий глузд, логіку в діях, пояснюєм все і т.д. Відколи Назар народився, я не роблю різниці між дітьми, єдине, підкреслюю, що от Назарчик маленький, тому він не може сам поїсти, от тут йому треба помогти і отам. Хоча він в мене розвивається явно швидше ніж Андрій, ну це логічно, це у всіх так, вжк і з вилки їсть сам. Але Андрій просто не може бути поряд з Назарком і вести себе спокійно! Постійно норовить його вкусити, вщипнути. Лиш Назар візьме іграшку - Андрій видирає з рук. Лиш Назар хоче десь піти - Андрій ставить блоки і не пускає. Гуляти з ними обома взагалі неможливо, бо Назарчик бігає по всьому дворі, а Андрій з тим його "Я перший! не встигає, то перманентна істерика  d107
Ми пробували і пояснювати, мовляв, ну ти ж знаєш, що битися не можна, штовхатися і т.т.д. Так щоб сказати, що Андрій ревнує до Назарка - ну ніби теж не можна, бо ми реально показуєм дитині в  розумних межах, що його люблять. Можу іноді й Назара посварити, коли він Андрія книжкою наб"є чи мене вкусить, до прикладу. Тобто, підтримуємо рівноправ"я. Кажу дитині "ну ти ж бачиш, що тебе ніхто не сварить просто так. От ти штовхнув Назарчика і він впав, тому я насварила". І Андрій розуміє, але руки тут же тягнуться аби знов Назарчика штовхнути у плечі чи вдарти по лиці  d107 А вже ті цьоми... хапає Назарка серед кімнати, стискає в обіймах і ніби аж душить  d107 І так мало не кожних 3 секунди, проходу малому не дає. Але всім розказує, що найбільше він любить маму, тата і Назарчика, реально радіє, коли малого зранку бачить або коли ми в садок приходимо забирати.
Ми пробували спочатку сварти, потім побачили, що толку нема і я вже подумала, що от як замкнене коло. Ми сварим Андрія, а він свою образу та злість виливає на Назарові. Але ж і це не помагає. А я ж не буду стояти мовчки, коли Назар перелазить балкон і Андрій на півдорозі його стискає чи штовхне і той паде  d104
А з тим його "я перший" то теж башка болить. По хаті реально неможливо кроку ступити, всюди Андрій має зайти першим, інакше істерика. Зайти/вийти з кімнати, відкрити/закрити кран, включити/виключити пилосос... Ми вже якось домовилися, що я перша виходжу а він заходить, то іноді легше. А нині от він ледь проснувся, а мені треба було вийти з залу. То сонна дитина з криками бігла черз ліжко і через хол до мене аби встигнути на кухню  d107
А вчора мені Андрій почав заявляти, що хоче аби його бабуся Мирося з садка забрала. Якщо раніше це було як жарт, я казала, що ок, я дзвоню бабусі, він казав, що ні, хоче додому і ми сміялися, то тепер він реально серйозно просився до бабусі. І ще татові зранку те саме казав. Ну звісно, він там сам один, бабуся має до ньго підхід, та, я сама маю, коли Назар, приміром, спить d130 ЩО РОБИТИ? не хочеться порпустити щось у формуванні дитячої психіки, пріоритетів, хочу поводитись правильно, але не знаю ЯК. Поможіть, поділіться досвідом. Розумні книжки читати часу не маю.

Offline juli

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +126/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: донечки школярочки, синочок бешкетник
  • Ваше справжнє ім’я: Юлія
« Reply #54 : 31 Травень 2011, 15:10:44 »
Цитувати
А з тим його "я перший" то теж башка болить. По хаті реально неможливо кроку ступити, всюди Андрій має зайти першим, інакше істерика. Зайти/вийти з кімнати, відкрити/закрити кран, включити/виключити пилосос... Ми вже якось домовилися, що я перша виходжу а він заходить, то іноді легше. А нині от він ледь проснувся, а мені треба було вийти з залу. То сонна дитина з криками бігла черз ліжко і через хол до мене аби встигнути на кухню 

Іра, не переживай, таке і у нас було. В тебе діти з різниею у віці, а мої однакові, то спостерігаю, що трапляються такі періоди, коли вимагають робити саме так, як їм хочеться і не інакше........спочатку дуже злилась, стояла на своєму, але це призводило тільки до крику, а потім почала поступатись, хочеш бути першим, то будь першим, від малесеньких вчили будь-що спільне робити по черзі, так навчились поступатьсь одна одній..........а саме головне, що такий період мине, просто потерпи трошки......
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Счастье это когда ты просыпаешься от того, что тебя дергают за волосы,кричат в ухо маааам, обнимают, ложась всем тепленьким тельцем на лицо,перекрывая кислород, а потом целуют много много много раз!!!

Offline Олюсик

• При желании , и до неба можно дотронуться.
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +714/-0
  • Стоит только захотеть )
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Анастасійка 6 років, Арсенчик 3 роки
  • Ваше справжнє ім’я: Ольга
« Reply #55 : 31 Травень 2011, 15:35:30 »
Іруся, співчуваю d143
Маю схожу проблему вдома. Донечка малого постійно штурхає, то роздіне його, то переверне, то розбудить,то вдарить d111.Жах!!! Я в постійній напрузі. Гуляти з ними двома також неможливо, бо вона нехоче бути поруч а тікає вд тебе за кілометр...І також незнаю як себе правильно з нею вести, бо чуть починаєш сварити, як вона заходиться істерикою а я докорами сумління- -що погана мама. А вже як вона його любить, то так обіймає, що мушу її від нього відривати, щоб не задусяла d107
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline ІРИНОНЬКА

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +216/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Віктор 8 рочки і Юрчик 6 рочки
« Reply #56 : 01 Червень 2011, 00:11:04 »
А от моєму 4 роки, та він себе гірше поводить ніж у 3роки. Можливо він запізнився із кризою. Все робить на збитки

Offline ira 11.06

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #57 : 01 Червень 2011, 00:34:02 »
Цитувати
Постійно норовить його вкусити, вщипнути. Лиш Назар візьме іграшку - Андрій видирає з рук.
В нас теж така ситуація. На мого Тараса діє те , що  я сказала, що буду давати здачу замість Міші, оскільки він ще не може сам дати. І діє  z4. Він його тірсне, а я його  d100 (може це і дико звучить, але всі інші методи були недієві). А на рахунок того, що  забирає іграшки, то я беру малого і йду з кімнати і кажу, що поки він не дасть Міші іграшку ми до нього гратись не прийдем, тоді він дає іграшку і ми йдем всі гратись.

Offline jet

• DON'T PANIC!
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +362/-0
    • Награды
« Reply #58 : 01 Червень 2011, 09:49:35 »
Цитувати
буду давати здачу замість Міші, оскільки він ще не може сам дати. І діє
а нам таке не помагає. Плач, обіцянки, що бульше так не буду - і все спочатку.

Цитувати
я беру малого і йду з кімнати і кажу, що поки він не дасть Міші іграшку ми до нього гратись не прийдем, тоді він дає іграшку і ми йдем всі гратись.
аналогічно, не наш варіант. Але Андрій іноді, коли добрий, то дає якусь іншу іграшку Назарові типу "ні, Фольксвагеном буду я бавитись, а тобі дам Опеля".
Вчора хоч погуляли нормально, Андрій за нами ходив, але коли розбігаються обидва в різні боки - то тут уже я не знаю що робити, хоч бер і собі додаткові дзеркала чіпай, як в машинах  z5
в садочку в них хто кричить "я перший" - то стає останнім, а вдома таке не діє  d104 максимум, Андріц каже, коли вже Назар побіг вперед, то "я хочу перший перед тобою" (переді мною)

Offline ІРИНОНЬКА

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +216/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Віктор 8 рочки і Юрчик 6 рочки
« Reply #59 : 01 Червень 2011, 10:08:38 »
А можливо то лиш хлопці такі?? Ну самі подивіться в ira.11.06, jet та в мене одинакові проблеми??

Offline AntoshaG08

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +42/-0
  • everything's happen for reason !!!
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Антоніна
« Reply #60 : 01 Червень 2011, 11:29:17 »
о, і у нас "я перший" d111
Хто це придумав? d110

Offline Олюсик

• При желании , и до неба можно дотронуться.
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +714/-0
  • Стоит только захотеть )
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Анастасійка 6 років, Арсенчик 3 роки
  • Ваше справжнє ім’я: Ольга
« Reply #61 : 01 Червень 2011, 12:19:29 »
Цитувати
А можливо то лиш хлопці такі?? Ну самі подивіться в ira.11.06, jet та в мене одинакові проблеми??
d128 У мене дівчинка d142 І тоже постійно - я перша! d111

Offline natali_z

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +652/-0
  • історію творимо МИ!!!!
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Дмитрик 5 років, Тамарочка 11 років
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
« Reply #62 : 02 Вересень 2011, 08:29:21 »
У мого молодшого криза трьох років зараз у повному розпалі - і постійне не хочу, і я сам, і я вже великий, і т.д.  Один із небезпечних проявів у нас було перебігання через дорогу. Але ми це побороли так: "Ти великий і хочеш переходити дорогу сам? Добре. Але я боюся переходити сама, переведи мене, будь ласка." Малому ця ідея так сподобалася, що він тепер навіть якщо я і забуду, сам каже: "Мама, дай руку, я тебе через дорогу переведу". Так що у будь-якій ситуації можна знайти позитивні сторони. Навіть у кризі трьох років - вона виховує самостійність, і як виявилося, відповідальність не тільки за себе але й за інших людей.
"Миловарня Димко" - відкриваючи природнє в собі...

Offline ira 11.06

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #63 : 02 Вересень 2011, 08:56:43 »
Цитувати
"Ти великий і хочеш переходити дорогу сам? Добре. Але я боюся переходити сама, переведи мене, будь ласка." Малому ця ідея так сподобалася, що він тепер навіть якщо я і забуду, сам каже: "Мама, дай руку, я тебе через дорогу переведу".
молодець  z4 класно придумала.

Offline Совушка

• Новенька
  • *
  • Репутація: +2/-0
  • До мене - на ТИ! )))
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
« Reply #64 : 02 Вересень 2011, 09:00:42 »
Цитувати
Один із небезпечних проявів у нас було перебігання через дорогу. Але ми це побороли так: "Ти великий і хочеш переходити дорогу сам? Добре. Але я боюся переходити сама, переведи мене, будь ласка." Малому ця ідея так сподобалася, що він тепер навіть якщо я і забуду, сам каже: "Мама, дай руку, я тебе через дорогу переведу". Так що у будь-якій ситуації можна знайти позитивні сторони.

І в нас ця проблема існує. Треба буде попробувати скористатись твоєю порадою. Я малому розказувала вдома казку про зайчика, який сам переходив дорогу і його машина збила. Пояснювала чому так не можна "самому". А як приходилось іти через дорогу, то згадка про зайчика, була вже не актуальна для нього, бо він "САМ"

Offline ira 11.06

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #65 : 02 Вересень 2011, 09:01:36 »
ой в нас з дорогою, як малому було 2 роки, була проблема, перший і останній раз, малий взяв і собі вибіг на дорогу ( мене тоді не було) чоловік так з переляку його по попі тріснув, шо він більше такого не робив. Дорога це дуже страшно, машини ганяють, а він бере і вибігає  d16

Offline Катріна

• Своя Мамка
  • Репутація: +34/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Вероніка 4 роки
  • Ваше справжнє ім’я: Катя
« Reply #66 : 02 Вересень 2011, 09:11:22 »
А в нас криза третього року в ДВА! Капець... кусається, жаднюща, вперта, "Ніка сям", то не хоче, то не буде.... ппц. В мене вже в самої кришу зносить!!! А шо буде до трьох років?

Offline Людмілка

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +120/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Макс 12,09,2008 і Алісочка 27,05,2014
« Reply #67 : 02 Вересень 2011, 09:31:10 »
Цитувати
А в нас криза третього року в ДВА
От і в нас вона певно десь з двох почалась (якщо не з півтора ), а зараз стає вже легше (тьфу-тьфу), поступово помічаю що вже не так часто на малого кричу, припинилися істерики. А відколи в садок пішов - на вулиці перестав від мене далеко тікати, сам каже " Мама, дай руку".  Сподіваюсь, що криза до нас більше не повернеться d30