Автор Тема: Дитина б'ється головою об підлогу  (Прочитано 13421 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Ljulja

• Активна Мамка
  • Репутація: +23/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Даниїл 23.04.2012р. Давид 10.03.2017р. Ілля 10. 03.2017р.
  • Ваше справжнє ім’я: Любов
Re: Дитина б'ється головою об підлогу
« Reply #85 : 17 Липень 2013, 08:50:48 »
Мій також з 9-10м. почав битися головою, але я старалася не звертати увагу, зараз йому 1р. і 3м. і внього це майже пройшло.

Offline Liloo

• Своя Мамка
  • Репутація: +211/-0
  • happymommy:)
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
« Reply #86 : 08 Серпень 2013, 02:50:28 »
і нас не оминули ці істерики, зараз якесь особливе загостення пішло d111

найшла корисну статтю на дану тему, може  комусь стане у пригоді

Цитувати
Нестерпна малеча або Як долати дитячі істерики.

2 серпня 2011 » Головна

Ваша крихітка, ваш доброзичливий малюк напередодні двох років перетворився на нестерпного тирана? Вимогливого, нетерплячого, який вміє бігати, штовхатися, кидатися, щипатися, кусатися і на будь-яку пропозицію чи прохання відповідати твердим "ні"?

Більше не діють вмовляння, пояснення, погрози чи покарання? Що ж це таке? З вашим малюком щось негаразд чи це ви як батьки допустилися якоїсь помилки?

Спалахи істерики та впертості з киданням на підлогу предметів та іграшок, криком і навітьнападами задухи (коли дитина затримує дихання до тих пір, поки не виконають її бажання) – нормальне явище в житті маленької дитини, яка ще не вміє висловлювати свої потреби та смуток словами. Істерики трапляються зі всіма дітьми. Це не є порушенням поведінки,а нормальна здорова розрядка стресу та розчарування.

Дослідження твердять, що плач та бунт є допоміжними засобами, щоб звільнитися від напруги, вони знижують артеріальний тиск, і разом із сльозами виводять з тіла пов'язанізі стресом хімічні речовини, відновлюючи тим самим хімічний баланс організму.

Інше дослідження виявило, що здорові дорослі плачуть більше, ніж ті, які страждають на виразку шлунку. Тому дітей не можна карати і засуджувати (кажучи наприклад, що дитина скиглій або плакса) за сльози або бунтівний характер.

Істерики зазвичай з'являються у віці 1,5-2 роки, в період, коли у дитини формується самосвідомість (усвідомлення власного «Я»). Однак іноді істерики можуть починатися раніше, у віці 12- 15 місяців. Малюки в цьому віці починають розуміти все більше і більше з тих слів, що вони чують. Проте їх мовні здібності ще досить слабкі для того,щоб озвучити свої переживання, бажання та потреби, які вони починають усвідомлювати. З розвитком самосвідомості у дворічних дітей з'являється потреба робити певні речі самостійно (на свій розсуд) і приймати своївласні рішення. Вперше ви можете це помітити, коли дитина грає в кубики, пірамідки чи будує  башту з піску і в неї щось не виходить. Ви намагаєтеся їй допомогти, на що отримуєте бурхливу відсіч – дитина не хоче приймати вашої допомоги і хоче все робити самостійно. Зазвичай бурхливі істерики проходять до 4 років, хоча іноді можуть затягнуться і до більш пізнього віку (у цьому випадку вам варто звернутися до фахівця, щоб разом допомогти дитині навчиться справлятися і з фрустрацією).

Якщо до цього пікового моменту в житті малюка більшість батьків були схожі в дбайливому і м'якому поводженні зі своїми малечами, то після його настання батьки різко розділяються на два табори. Перші схиляються до традиційних методів виховання і починають використовувати свою владу, віддаючи накази і караючи за непокору, другі – навпаки, замість того, щоб протидіяти впертості малюка, поступаються кожному його бажанню. Є й такі батьки, які вдаються до наказів, а потім не витримують натиску малюка, здаються та виконують усі його вимоги.

Що робити?
 Коли у дитини починається істерика, вона не здатна чути пояснення, причини, домовленості. Через це вона відповідає обуренням на ваші крики та погрози. Чим більше ви кричите, намагаючись зупинити істерику, тим голосніше істерика. Якщо ви намагаєтеся вдарити малюка по сідничкам, можете отримати відповідну реакцію.Для дітей те, що дозволяє собі дорослий, є моделлю для наслідування, тому в логіці дитини те, що робите ви – може й вона. Дитина не просто «мавпує»(наслідує). Для неї ваша реакція є прикладом, як можна долати злість, розчарування, коли щось відбувається не так, як хочеться. Те,що дійсно працює під час істерик малюка (втихомирює бурю емоцій) і одночасно є хорошим прикладом для наслідування, – це просто спокійно знаходиться поруч з дитиною, чекаючи, поки буря вщухне сама по собі.

Істерику легше запобігти, ніж зупинити!
 Бажання у дитини найчастіше виникають спонтанно, в залежності від того, що вона зустрічає на шляху. Тому, щоб не стати заручником бажань, які знову і знову змінюються, перед тим, як вийти на прогулянку (або інше місце), підготуйте дитину, склавши разом з нею маршрут і план дій. Наприклад, куди ми підемо гуляти сьогодні: на майданчик, який біля нашого будинку чи в парк? При цьому емоційно привабливіше для дитини ви виділяєте той варіант, який є бажаний для вас. Наприклад, там буде багато діточок, ми зможемо погодувати голубів і там буде пісочниця, ти ж любиш грати в пісочок (підкресліть те, що любить дитина). Ми підемо з тобою пішки чи поїдемо на трамваї? І так далі … Коли ви виходите з дому, намагайтеся  утримуйте увагу дитини розповідями про те, куди ви йдете і як саме, щоб ваша домовленість залишалася для нього актуальною і бажаною. Весь час підкреслюйте емоційно те, що буде цікаво самій дитині. Якщо ви поспостерігаєте за матусями та їх малюками, то зауважите, що у самих балакучих мам найспокійніші діти і вони швидше за все перестають плакати. Переважно діти плачуть у мовчазних татусів, які не пояснюють або мало пояснюють дітям що, як і чому. Найчастіше вони коротко звертаються до дитини, кажучи: «не плач», «не лізь», «не бийся», «неможна»! Від цього світ малюка стає не дуже зрозумілим і повним заборон.

Другий секрет запобігання істерики в тому, що малюки дуже сильно схильні до ритуалів. Зазвичай вони люблять ходити однією й тією ж дорогою, одягати один і той самий одяг, робити якісь схожі дії. Не лякайтеся. Це не ознаки аутизму, це нормально для маленьких дітей, вони роблять те, що їм знайоме, те, до чого вони звикли, і лише поступово розширюють перелік звичних для них дій. Враховуючи цю схильність маленьких дітей, більшість їх бажань можна передбачити. Якщо ви не хочете, щоб перед кожною прогулянкою ваша дитина вимагала від вас печиво або сік на прогулянці, не повторюйте цю пропозицію більш ніж дві прогулянки поспіль, краще пропонуйте щоразу щось новеньке, але не менш цікаве для малюка. Якщо все-таки ця традиція вже закріпилася, не зліться на дитину за те, що черговий раз вона влаштовує вам істерику: «хочу печиво», або пішли в магазин. Будьте готові до цього, і, так як ви вже один раз погодилися з цим, не заперечуйте це зараз. Навпаки, можете використовувати це на свою користь, наприклад, ми сходимо погуляємо, і на зворотному шляху купимо печиво, бо зараз нам нікуди його покласти тощо. Таким чином, ви навчите малюка ще виробляти силу волі, терплячість та довгострокову перспективу. Тільки не забудьте виконати свою обіцянку на зворотному шляху! J

Зверніть увагу на те, коли частіше за все у малюка трапляються істерики. Так вони не стануть для вас несподіванкою. Діти часто вередують, коли хочуть їсти, пити, втомлені, хочуть спати, занадто збуджені.

Ще одним імовірним провокатором істерик може бути телебачення чи відео, навіть якщо це дитячі мультики. Вони можуть стати джерелом стресу, збудження, страхів, особливо для маленьких дітей. Тому враховуйте це та регулюйте час, проведений за телевізором.

Дослідження також зазначають, що посилення вередливості та плаксивості часто передує оволодінню новими навичками. В такому випадку вони стають наче передвісниками нового етапу розвитку малюка.

Погоджуватися з малюком (з його бажаннями) для  запобігання істерик можна майже завжди, коли виконання бажань дитини не містить потенційної небезпекиі не може завдати шкоди їїздоров'ю або здоров'ю оточуючих. У зв'язку з цим батькам варто замислитися, чи завжди варто вимагати слухняності заради самої слухняності?

Пам’ятайте, хто з вас дорослий!

Неважливо, як довго триває істерика. Не вдавайтеся до безглуздих вимог чи переговорів з дитиною, яка заходиться криком! Особливо виникає бажання піти на поступки вимогам дитини, коли ви знаходитесь в публічному місці. Намагайтесь не звертати увагу на те, що думають чи кажуть інші. Кожен, хто пам’ятає себе в батьківській ролі, може пригадати себе на вашому місці.  Не вдавайтеся також до боротьби за владу з вашою дитиною, демонструючи їй свою перевагу. Прояви сили по відношенню до дитини – фізичної чи моральної  (загрози, пригнічення)- покажуть їй, яким чином потрібно вирішувати конфліктні ситуації, або навпаки придушать в ній будь-яку ініціативу та здатність обороняти себе. Спокійна реакція на істерику покаже дитині, що ви контролюєте ситуацію.

Якщо дитина ще маленька, і істерика вже сильна, кращий спосіб заспокоїти – це взяти малечу на руки, обійняти її, показати їй ніжність і підтримку, винести з місця події, потроху відволікаючи її увагу.
 Якщо спалахи істерики доходять до піку, коли дитина починає бити людей або звірів, кидатися речами або верещати, також треба взяти її на руки та віднести в безпечне місце, де вона може заспокоїться. Скажіть їй чому саме вона тут («тому що ти вдарила бабусю»), а також, що вона залишиться тут, поки не заспокоїться.
 Старші діти іноді самі тікають в іншу кімнату. Дайте дитині побути наодинці з собою та заспокоїтися. Через певний час обговоріть з нею ситуацію, приймаючи її почуття («ти розлютився» або «засмутився»), м'яко вкажіть їй на те, в чому вона була не права («але кидати речі або битися не можна»), дайте їй можливий варіант вирішення ситуації (потрібно попросити …), якщо це можливо випробуйте адекватний варіант вирішення ситуації зараз (пішли попросимо разом).

Слідкуйте за ознаками стресу в житті дитини
 Незважаючи на те, що істерики та вередливість є нормальним явищем для дітей дворічного віку, будьте уважними до можливих проблем, які можуть провокувати їх:
 - Чи був у сім'ї напередодні скандал або сварка (або вони трапляються час від часу)?
 - Наскільки у вас зараз складний або завантажений справами період?
 - Чи є напруженість у стосунках між вами та вашим партнером?
 - З'явилася якась нова стресова ситуація в житті дитини? (Дитина вступила до садочку або народилася друга дитина)
 - Можливо щось в звичайному дні малюка змінилося? (Помінялася вихователька) абощо.

Якщо у віці після 3-4 років ваша дитина все ще заходиться в серйозних істериках кожен день і відмовляється співпрацювати з будь-якого приводу, навіть для виконання звичних щоденних процедур (одягання або збирання іграшок), вам варто звернутисяпо допомогу до фахівця. Педіатр, невропатолог, психолог допоможуть вам переконатися, що фізичний або психологічний стан малюка не є причиною проблем малюка, а також допоможуть знайти шляхи вирішення щодо погашення спалахів істерик.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Сказали спасибо: Женя С.

Offline MacMurphy

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +420/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Анастасія
« Reply #87 : 08 Серпень 2013, 13:45:44 »
Лілу, статейка просто суперова, тобі плюсище  z4 z4 z4

Offline Liloo

• Своя Мамка
  • Репутація: +211/-0
  • happymommy:)
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
« Reply #88 : 08 Серпень 2013, 16:02:34 »
і мені помогло, бо думала шо то тільки в мене така неадекватна дитина стала, ато в них період такий d104

Offline Олесічка

• Активна Мамка
  • Репутація: +5/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Микита
  • Ваше справжнє ім’я: Олеся
« Reply #89 : 26 Жовтень 2013, 17:46:21 »
Гарна стаття! Допомагає багато що зрозуміти.

Offline Олесічка

• Активна Мамка
  • Репутація: +5/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Микита
  • Ваше справжнє ім’я: Олеся
« Reply #90 : 26 Жовтень 2013, 17:48:42 »
Малий у віці 1,5 року теж бився головою об підлогу. Але намагалася не звертати увагу. Це допомагало. Тепер буквально на днях знову це повторилося. Розумію, що це є його засобом привернути до себе увагу. А ще пояснюю це його особливим станом, повязаним із початком адаптації до садочка.

Online Ілона89

• Організатор СП!
  • Своя Мамка
  • Репутація: +250/-3
    • СП Стильний жіночий одяг GEPURhttp://mamka.info/index.php?topic=104566.0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: 09.11.2012 Артем
  • Ваше справжнє ім’я: Оля
« Reply #91 : 28 Листопад 2013, 15:50:22 »
малий частенько бється головою,то об підлогу то об диван  і ніби на рівномі місці і я є d16 а якозь в 5 місяців  впав з дивану я думала що розрив серця дістану d107

Offline NourElShams

• Своя Мамка
  • Репутація: +23/-1
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Дмитрик
  • Ваше справжнє ім’я: Маряна
« Reply #92 : 29 Листопад 2013, 17:02:57 »
А  мій малийл юбить битись головою до спинки годувального крісла коли я його годую. Його це дуже веселить і смішить, а мені аж боляче дивитись на такі його розваги.

Offline 1985kris

• Своя Мамка
  • Репутація: +80/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Христина
« Reply #93 : 07 Грудень 2013, 16:09:58 »
Цитувати
просто щоб цілий рік товкся башкорю, мабуть, я б вже до невропатолога пішла
Мій малий теж товчеться головою в підлогу. ми були в невропатолога (і не одного), кажуть, що це такий прояв особистості, це такий характер, загалом - це нормально)

Offline маняня

• Активна Мамка
  • Репутація: +16/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Владиславчик
  • Ваше справжнє ім’я: Мар"яна
« Reply #94 : 03 Січень 2014, 21:03:48 »
Ой і ми це пережилив 1,5рочки це був жах :oox щось не так як він хотів то падав на підлогу і бився головою і такий нервовий був,теж були в лікаря,але нічого страшного такий період...зараз нам 3 і все добре..

Offline ВікторіяS

• Своя Мамка
  • Репутація: +28/-3
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Вікторія
« Reply #95 : 04 Січень 2014, 12:35:11 »
А мій почав десь з 8 місяців,після того як я навчила його "буцики" робити.......зараз йому 11 міс..........то дуже любить до стіни товктись з цілої сили або до когось в тверде місце,а потім плаче........це жах  d16 d111

Offline ВікторіяS

• Своя Мамка
  • Репутація: +28/-3
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Вікторія
« Reply #96 : 04 Січень 2014, 12:36:51 »
Цитувати
А  мій малийл юбить битись головою до спинки годувального крісла коли я його годую. Його це дуже веселить і смішить, а мені аж боляче дивитись на такі його розваги.
.
таке саме........спочатку сиіється,а потім вже аж чоло червоне

Offline Caramel

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +3/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Уляна
« Reply #97 : 10 Січень 2014, 20:06:46 »
Ой дiвчата, начиталась я от....мiй малий закатав менi сьогоднi такi коники ,лiг на пiдлогу в кухнi I почав товкти головою об плитку набив двi гулi,аж синi. Я його заспокоiла...потiм знов я вишла з кiмнати поревiв i пройшло
Сп taobao.com доставка 5-7 днiв вiд моменту вильоту з Китаю
Мiй тел. 0961049136

Offline Natyska

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +846/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Максимчик, 6,5 років
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
« Reply #98 : 10 Січень 2014, 20:13:38 »
Мій син головою не бився, але пробував тупати ногами чи кричати і присідати на землю: на вулиці, чи в магазині. Я не звертала на ці вибрики уваги, він зрозумів, що нічого цим не досягає і це дуже швидко припинилось ;)

Offline Любока

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +22/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Владислав - 2р.9міс.
  • Ваше справжнє ім’я: Любов
« Reply #99 : 11 Січень 2014, 09:54:51 »
Мій малий теж бився головою до підлоги інколи легенько, а інколи так сильно, що мені аж страшно ставало, правда це тривало у нас десь пів року, а потім переросли d41...
... но ще лишилася звичка з розгону головою на зад давати, буває, що спинка крісла нища і тоді виходить, що головою в шафу d111... от то тоді плачі... але я надіюся що і це переростемо. Десь місяць тому, мого брата малий розбив таким методом бабусі ніс...

Offline малявка))

• Активна Мамка
  • Репутація: +56/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Назарчик 2.6р
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
« Reply #100 : 28 Жовтень 2014, 16:43:18 »
мій малий так щоб битись головою то ні але падати до підлоги вже береться,боюся цього ужасно,бо колись можна ой як не вдало впасти d128

Offline @Лисичка@

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +238/-2
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Лисичка
« Reply #101 : 16 Травень 2015, 02:32:22 »
Моя останнім часом,чуть щось не по ній,то падає на підлогу і реве .Як же мене це виводить з себе d24 d24 d24 d24 d24 d24 Як з цим боротись d24 d24 d24