Автор Тема: Дитина смокче палець, як відучити?  (Прочитано 2735 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline grunyastАвтор темы

• Активна Мамка
  • Репутація: +53/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Марта, Влада
  • Ваше справжнє ім’я: Анжела
Може в когось є така ж проблема, підкажіть що робити, щоб відучити!

Online Radomska

• Своя Мамка
  • Репутація: +131/-1
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Дарина
  • Ваше справжнє ім’я: Христина
Re: Дитина смокче палець, як відучити?
« Reply #1 : 26 Січень 2015, 11:04:01 »
У нас таж проблема d111 уже і мазали всякими штуками і пояснювали, але мала без нього ніяк mish
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Что за фраза?! «Берегите мамы дочек,у меня растёт сыночек»?! ….ДА У МЕНЯ ТАКАЯ ДОЧКА - БЕРЕГИТЕ ВЫ СЫНОЧКА!!!!!

Offline justmary

• Хай ваші серця не втомлюються любити дітей!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +276/-0
  • Мама найпрекрасніших діток в світі!;)
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Маряна
« Reply #2 : 26 Січень 2015, 11:10:57 »
У нас така проблема вже ось третій рік d30 Пролема відпала коли мала палець попекла,то майже 3 тижні його не пхала до рота,думали що вже забула,але ні... знову почала) Правда пхає в рот тільки коли спати лягає або голодна,хоча і це дратує і особливо це погано влітку,коли може грязну руку з вулиці до рота потянути,виходить що всі какі в писок тяне d105 Не знаю що робити,вічно з попеченим пальцем ходити чи що d112

Offline Іра123

• Активна Мамка
  • Репутація: +62/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Віталій 5 рочків. Яна 3 рочки.
  • Ваше справжнє ім’я: Іра
« Reply #3 : 26 Січень 2015, 11:14:13 »
І ми такі самі d27 Можливо, вже хтось позбувся такої шкідливої звички. Давайте поради .... d112

Online Radomska

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #4 : 26 Січень 2015, 11:23:39 »
Я, коли своїй нагадую, що не можна смоктати пальчик, бо будуть черв'ячки в животику, то випихає і зразу біжить мити d30, але засинає тільки з ним....

Что за фраза?! «Берегите мамы дочек,у меня растёт сыночек»?! ….ДА У МЕНЯ ТАКАЯ ДОЧКА - БЕРЕГИТЕ ВЫ СЫНОЧКА!!!!!

Offline Годана

• Активна Мамка
  • Репутація: +165/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Богдана
« Reply #5 : 26 Січень 2015, 11:35:12 »
В мене малий брав свій улюблений пледик, вибирав на середині пледа певне місце, гарненько його скручував, щоб було як великий палець...брав всіма пальчиками, а великий пальчик до рота...і казав, що цьомкає...так він робив коли хотів спати, коли дивився мультик та і просто, коли попадав пледик в поле зору. І головне, що коли нема пледа, то палець в рот не брав, а без нього заснути не міг.  d12 Та одного разу нерви в мене не витримали і пледик забрала погана мишка,  d112 ...десь тиждень, ми намагались віднайти ту погану мишку, а далі вже і не шукали.  d30 Так і відучився.  d41

Offline Годана

• Активна Мамка
  • Репутація: +165/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Богдана
« Reply #6 : 26 Січень 2015, 11:40:18 »
Знайшла таку цікаву статтю про "солодкий пальчик"
Цитувати
"Солодкий" пальчик, або чому діти смокчуть пальці

Багато батьків стурбовані тим, що їх дитина смокче пальчик. Що це? Шкідлива звичка? Ознака хвороби? Чи, може, пустощі? Спробуємо розібратися.

Смоктання пальця (частіше великого) заповнює нереалізований інстинкт смоктання, зменшує відчуття самотності, заспокоює, заколисує, пом'якшує неразделенность почуттів, брак ласки, приглушує на час фізичну біль.

Вже під час вагітності малюк вміє смоктати пальчик, таким чином він реагує на неспокійний стан мами, її тривогу. У той же час, це важливий показник того, що плід розвивається, вдосконалюються його руху.

Немовля вже у віці 3-х місяців вміє донести свою ручку до рота. Це не так просто і вимагає скоординованості рухів! Багато мам починають турбуватися, а раптом це вже шкідлива звичка? Ні! Це не звичка, але важливий показник. Якщо малюк до 1 року тягне пальчик, а іноді і весь кулачок, в рот, то це означає:
- він голодний;
- у нього незадоволений смоктальний інстинкт (якщо штучному вигодовуванні - занадто великі дірочки в соску зі сумішшю, якщо на грудному вигодовуванні - мало або недостатньо часто смокче груди);
- малюк чимось стурбований, йому нудно (мама поза полем його зору, довго ніхто не бере на руки).

Багато дітлахи забувають про свій пальчик вже після року, але буває, що малюк постійно (часто) смокче палець або соску до 3-х років. Причинами цього можуть бути: занепокоєння, невпевненість в любові батьків, брак ласки, сильний переляк. Багато діти засовують палець у рот, коли втомлюються, на чомусь зосереджені. Ссання пальця в цьому віці часто поєднується з погладжуваннями (по голові, по животу), з перебиранням або висмикуванням волосся, вій. Дитина може смоктати і інші предмети (соску, куточок ковдри, лапу в улюбленого ведмедика і так далі).

Якщо дитина після 3-х років продовжує смоктати палець або таке явище тільки з'являється в цьому віці, то це вже вважається шкідливою звичкою і часто переходить у обгризання нігтів, нав'язливі рухи. Такій дитині необхідна допомога!

Що робити батькам? Чим можна допомогти дитині?

У боротьбі з ссанням пальця, як і з іншими шкідливими звичками, батьки часто припускаються непоправні помилки. Вони намагаються придушити хворобливу звичку, карають, намагаються пояснити, що це погано, соромлять. Але такі методи здатні лише закріпити звичку.

Рекомендації для батьків
Потрібно не боротися зі звичкою, а з'ясувати причини її виникнення та усунути їх.
Встановіть довірчі відносини з дитиною. Дуже важливо вчасно помітити тривогу, переляк і допомогти заспокоїтися (приголубити, поговорити, відвернути чим-небудь). Якщо дитина у віці до року, допомагає погойдування на руках або в ліжечку, розумне користування соскою, заколисування. Навіть дітлахи постарше люблять слухати колискові пісні у виконанні мами чи тата.
Встановіть чіткі межі дозволеного. Заборон не повинно бути занадто багато, вони повинні бути незмінними (ніколи не можна залазити на підвіконня, брати посуд з плити, відкривати шафки з ліками і т. д.).
Життя дитини повинна бути різноманітною, насиченою враженнями, різноманітними іграми, але не переобтяженою. Активна діяльність повинна чергуватися з більш спокійними заняттями.
Не бійтеся зайвий раз похвалити, відволікти від сумних думок.
Заохочуйте спілкування з іншими дітьми.
Якщо дитина гризе нігті, зменшіть інтелектуальні навантаження! Так як ця звичка говорить про розумової та емоційної перевантаженості, а також про високий рівень тривожності.
Контролюйте перегляд дитиною телевізора (менше дивитися, а краще зовсім виключити бойовики, новини і жорстокі мультфільми до 7 років), гри на комп'ютері (менше "стрілялок", більше розвиваючих). Не читайте страшні казки, оповідання.

Передумови наполегливої смоктання пальця
Особливості темпераменту. Найчастіше пальчик смокчуть діти з рисами флегматика (див. статтю "Темперамент - основа поведінки").
Незадоволений інстинкт смоктання в ранньому дитинстві (див. вище).
Несприятливі психологічні фактори: часте почуття неспокою; небажання матері мати дитини (усвідомлене або неусвідомлене); підвищена вимогливість батьків, не відповідає віку дитини.
Сімейні проблеми: конфлікти батьків; алкоголізм; розлучення; надання дитини самому собі; поява брата або сестри.
Особливості психіки дитини: ММН (мінімальна мозкова недостатність) або ММД (мінімальна мозкова дисфункція); родові травми, наслідок яких - швидка стомлюваність, дратівливість, порушення сну; висока емоційна чутливість.
Слабке здоров'я (часті застуди, ОРЗ, дизентерія, глисти і т. д.).

Offline Магнолія

• Активна Мамка
  • Репутація: +21/-0
  • синок - моє щастя
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Олег, Святослав
  • Ваше справжнє ім’я: Галя
« Reply #7 : 26 Січень 2015, 16:59:20 »
це, напевне, смоктальний рефлекс. Треба відучувати, пояснювати, відволікати чимось цікавим для дитини

Offline Романія

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +405/-0
  • В душі нірвана, а в попі - шило!
    • Торти на замовлення
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Веронічка - 7 років, Арсенчик - 2 рочки
  • Ваше справжнє ім’я: Романія
« Reply #8 : 26 Січень 2015, 17:16:20 »
Спробуйте змастити пальчик соком алое. Він гіркий, неприємний, довго не змивається і нешкідливий. Я з його допомогою відлучила дитину від грудей, може й з пальчиком допоможе.
Оригінальні ТОРТИ на замовлення: Для того щоб побачити посилання: Register or Login] , тел. 095-312-00-18
Слайд-шоу на замовлення: Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Online Radomska

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #9 : 26 Січень 2015, 17:18:10 »
Чим ми тільки не мазали пальчик і ніяк...хоча чим старша, тим менше смокче, тільки перед сном

Offline zelena- kon-333

• Активна Мамка
  • Репутація: +40/-0
  • Мій номер тел. 0992202599
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Владік
  • Ваше справжнє ім’я: Олена Чучвала
« Reply #10 : 27 Січень 2015, 14:12:17 »
Ця проблема напевно через те, що зашвидко відучили від соски...

Offline grunyastАвтор темы

• Активна Мамка
  • Репутація: +53/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Марта, Влада
  • Ваше справжнє ім’я: Анжела
« Reply #11 : 27 Січень 2015, 14:55:03 »
наша ніколи соску не смоктала, тільки груди

Offline Магнолія

• Активна Мамка
  • Репутація: +21/-0
  • синок - моє щастя
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Олег, Святослав
  • Ваше справжнє ім’я: Галя
« Reply #12 : 31 Січень 2015, 20:07:03 »
То, напевне, треба почекати і переросте. Проблема, коли смокче дитина в 3-5 років, а в грудничка - пальчик замість грудей d22

Offline npylypiv

• Активна Мамка
  • Репутація: +29/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Аня 4 роки
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
« Reply #13 : 20 Лютий 2015, 11:30:54 »
я теж думаю що палець замість соски. З часом пройде

Offline Alino

• Активна Мамка
  • Репутація: +12/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: 4 р
  • Ваше справжнє ім’я: Галина
« Reply #14 : 22 Березень 2015, 22:29:08 »
Дівчата, слухала передачу про цю проблему. Це не просто погана звичка дитини. Багато пояснювали що і як, якщо коротко, то таким чином дитина врівноважує черепний тиск... Це може бути результат патологічних родів, проблемноі вагітності і т.д. Треба звертатись до ортодонта

Offline Pozutuvchuk

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +250/-0
  • До мене на "Ти"
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Василинка 14.01.2010р Яночка 16.01.2014р
  • Ваше справжнє ім’я: Мар’яна
« Reply #15 : 22 Березень 2015, 22:30:22 »
послухаю бо такаж проблема d24
Быть мамой – не просто работа, Быть мамой – не просто мечта… Стать самой родной для кого-то Доверил мне Бог неспроста…

0665446308

Offline Jyliya

• Свідома Мамка
  • Репутація: +79/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Станіславчик 3.6 роки,Павлик 5 місяців
  • Ваше справжнє ім’я: Юлія
« Reply #16 : 22 Березень 2015, 22:45:05 »
І у моєї племінниці теж така проблема ,швидшепхала пальчик і рот і смоктала коли їй захотілось(соски вона не смоктала,а груди тільки до пів року) , а зараз тільки десь бачить щось шовкове одразу бере на пальчик і рот смоктати, вже і пальчик мастили, і зельонкою і алоє нічого не помагає,ще треба попробувати полином, але бачу що і мама її не дуже спішить від учити від того.
То мені теж цікаво може хтось поділиться досвідом як з цим боротись.