Автор Тема: як правильно вибрати іграшку  (Прочитано 807 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Регіна177Автор темы

• Активна Мамка
  • Репутація: +2/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Женічка,Марійка
  • Ваше справжнє ім’я: Регіна
як правильно вибрати іграшку
« : 11 Червень 2015, 19:04:07 »
Діти дуже люблять іграшки, а дорослі люблять їх дарувати, бо діти щиро радіють подарункам. Але чим менша дитина, тим більш відповідально треба підходити до вибору іграшки для малюка.

Іграшка повинна відповідати таким критеріям:

1. Приносити малюкові радість і задоволення. Дитина зможе по-справжньому насолодитися грою і оцінити іграшку гідно, якщо вона підходить йому за віком.

2. Відповідати інтересам крихти. Це найважливіша вимога до іграшки. Тобто вибирайте іграшки за віком і враховуйте переваги дитини.

3. Чи не бути занадто простий, оскільки швидко набридне. А от надто складна — втомить. Добре, якщо лялька вміє говорить, а ведмедик буде дзвеніти, а у слоненяти будуть шелестіти вуха і він буде вібрувати, якщо натиснути йому на живіт.

4. Іграшка повинна бути якісною, яскравою, що привертає увагу дитини.

5. Важливо, щоб в іграшках не було дрібних і гострих деталей, які він міг би проковтнути або поранитися. Якщо іграшка з батарейками, кришка повинна загвинчуватися, щоб дитина не зміг самостійно відкрити кришку і дістати батарейку.

Для самих маленьких підійдуть музичні мобілі (каруселі), гризункі (прорізувач), брязкальця, непотопаючий іграшки для купання, підвісні іграшки, за якими можна бити ніжкою і тягтися до них.

Діткам до року потрібні м’які і яскраві іграшки — кубики, неваляшки, матрьошки, пальчиковий театр, перший м’які книжки, шнурівки, пірамідки, дерев’яні пазли та інші развивалки.

Діткам від року до двох можна купити пірамідку, дзигу, велику мозаїку, каталки, коляску для ляльок, гумовий м’яч, а також дошку для малювання з маркером (малюєте і перете), іграшки для печочніци.

З двох до трьох років чудово підійдуть розмальовки, фломастери, пластелін, конструктор з великими детялях, калейдоскоп, пазли.

Для дітей після 3 років — моделюють іграшки та рольові ігри, тобто такі, де дитина розвиватиме свою фантазію, наприклад, кукльний будинок, або набір дитячої посудки, набори для якоїсь професії (доктор, машиніст і т.д.), а також ляльки, машинки, залізна Дороша, книги, казки. Також можна показати малюкові фарби і як ними малювати (пальцями, пензликами). Хорошим подарунком буде велосипед.

У 4-5 років можна активно використовувати магнітні дошки з буквами і цифрами, настільні логічні ігри, складні конструктори, дрібна мозаїка, іграшки для спорту, самокат, комп’ютерні ігри.

Які іграшки не варто купувати:

1. Новонародженому не купуйте пухнасті іграшки (ведмедів, собак), тому що малюк в перші кілька місяців тягне все в рот.

2. Іграшки невідомого виробника та низької якості, які видають неприємний запах. У них можуть використовуватися небезпечний пластик, клей і фарба.

3. Іграшки з жорстоким виразом обличчя, бо діти будуть їх несвідомо копіювати.

4. Не варто хлопчакам купувати зброю, навіть пластмасове. У них проявляється більше агресії, ніж бажання когось захищати за допомогою зброї.

5. Іграшки, які не відповідають реальності — помаранчеві зайці, блакитні ведмедики, рожеві слони.

Поради батькам:

1. Перш, ніж давати дитині нову іграшку, перевірте її на безпеку і якість, потім помийте її дитячим милом.

2. Спочатку самі розберіться з правилами гри, а потім поясніть дитині, як в неї грати.

3. Намагайтеся брати участь в іграх вашої дитини, щоб підтримувати його інтерес.

4. По можливості вибирайте розвиваючі іграшки, але не перевантажуйте дитину знаннями та навичками.

5. Більше часу проводьте з дитиною на вулиці, грайте, читайте книжки, вивчайте оточуючі вас предмети.

6. Придумуйте сімейні ігри як для дому, так і для вулиці.

7. Не обов’язково купувати іграшки, їх можна робити самому (є багато майстер класів в інтернеті) або разом з дитиною. Як правило, такі іграшки стають улюбленими.

8. Чи не викидайте іграшки та книжки, віддайте їх в садок, дет.дом або нужденним сім’ям.

Offline Аромашечка

• Краса має значення...
  • Організатор СП!
  • Своя Мамка
  • Репутація: +26/-0
  • ///
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Павлик(9р) ,Аделіна(3р)
  • Ваше справжнє ім’я: Лілія
Re: як правильно вибрати іграшку
« Reply #1 : 26 Серпень 2015, 00:41:55 »
Хороші поради!

Offline Light12

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +0/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ганна
Re: як правильно вибрати іграшку
« Reply #2 : 10 Березень 2016, 23:53:52 »