Голосування

Домашнє завдання - самі чи з допомогою батьків?

Мої діти роблять самі, я навіть не дивлюсь
Я постійно допомагаю при першій потребі
Мої діти роблять самі, я лиш провіряю в чистовику
Діти роблять домашнє завдання вдома з кимось іншим
Діти роблять домашнє завдання на продовженій групі

Автор Тема: Домашнє завдання - самі чи з батьками?  (Прочитано 8980 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline СовушкаАвтор темы

• Новенька
  • *
  • Репутація: +2/-0
  • До мене - на ТИ! )))
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
Цікаво, а як ваші діти роблять домашню роботу - самі, чи з вами, чи у вас є своя версія?
І як ви вважаєте, як краще для дитини?

Offline iraabush

• Мамка Хуліганка!
  • Досвідчена Мамка
  • *
  • Репутація: +334/-1
  • Не маю доступу до ОП. Номер телефону - пост1 в СП
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Максим і Ростислав
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
Re: Домашнє завдання - самі чи з батьками?
« Reply #1 : 15 Березень 2012, 08:54:12 »
Це напевне залежить від віку і спосібностей дитини. Я своєму математику і читання без проблем довіряю, але письмо... "Улюблений" предмет d111. Щоб було акуратно я мушу сидіти поруч і час від часу "гавкати".

• Новенька
  • *
  • До мене - на ТИ! )))
    • Награды
« Reply #2 : 16 Березень 2012, 02:56:10 »
Старшу дочку я можу і не провіряти. Мабуть швидше дивлюсь до неї, як вона щось не знає і просить допомоги. Хоча інколи влаштовую "облави" d27

А з молодшою мушу вчитись. Якби її не нагнав вчитись, то уроки б тижнями не робились.

Offline Панакота

• Віддана Мамка
  • Репутація: +611/-9
  • Мандала во мне
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: донечка
  • Ваше справжнє ім’я: Іванна
« Reply #3 : 16 Березень 2012, 10:10:58 »
Планую взагалі не допомогати (якщо  попросить то звичайно допоможу) - мені не допомогали з уроками ніколи - в перших класах вчилась я посередньо - і тройки були, але з часом все нормалізувалось і в старших класах я вже була відмінниця (щоденник в мене також не перевіряли ніколи - тільки взнавали оцінки за четверть). А зазвичай все як раз навпаки - поки батьки з дитионю роблять уроки перші 3-5 років - то дитина гарно вчится, а потім весь час чекає  "волшебного пенделя" - не може сама організувати навчальний процес і в старших класах скатуєтся.
Але це все в теоріїї, як буде насправді подивимось  d112

• Новенька
  • *
  • До мене - на ТИ! )))
    • Награды
« Reply #4 : 16 Березень 2012, 10:15:44 »
Цитувати
А зазвичай все як раз навпаки - поки батьки з дитионю роблять уроки перші 3-5 років - то дитина гарно вчится, а потім весь час чекає  "волшебного пенделя" - не може сама організувати навчальний процес і в старших класах скатуєтся.

У мене так було. До 5 класу мене ще провіряли. А в 5, як прийшлось вчитись самій, то з"їхала капітально. :(

Але добре iraabush пише - все залежить від дитини. Та й сама бачу це між своїми дітьми. d112

Offline Людмілка

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +120/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Макс 12,09,2008 і Алісочка 27,05,2014
« Reply #5 : 16 Березень 2012, 10:25:42 »
Мене в молодших класах перевіряли після того як вже всі уроки були зроблені (і то я сама просила, щоб перевірили чи все правильно зробила d27),  а потім я все робила сама, мене НІКОЛИ не контролювали і навіть не питали чи я робила вже уроки d128 - повністю довіряли d30  Але то просто я сама була така свідома, мені було дуже соромно, якщо вчителька мене питала, а я чогось не знала.  Бувало, що батьки мене навпаки  заспокоювали, щоб не переживала, коли отримавула трійку d27 d27  Сподіваюсь з синулькою буде так само :) :)
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline **Ксю**

• Свідома Мамка
  • Репутація: +94/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
« Reply #6 : 16 Березень 2012, 10:27:04 »
У багатьох знайомих дітки зараз у першому або другому класі, і всі в один голос твердять, що якщо не будеш сидіти з дитиною за уроками і контролювати, то буде вчитись найгірше у класі  d104 Це лякає, бо колись батьки мені не допомагали, максимум у першому-другому класі могли щось перевірити...

Offline Непийпиво

• Своя Мамка
  • Репутація: +206/-0
  • stop narcotics
    • Награды
« Reply #7 : 16 Березень 2012, 10:35:30 »
Цитувати
Мене в молодших класах перевіряли після того як вже всі уроки були зроблені

у мене було так: тато садив мене робити уроки, а сам лягав спати.... коли я все зроблю, то мав його розбудити... і він тоді перевіряв...  z5 z5 z5
краще маленька допомога ніж велике співчуття...

Offline люба10

• Своя Мамка
  • Репутація: +122/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Саша 6 і Христинка 2
  • Ваше справжнє ім’я: люба
« Reply #8 : 16 Березень 2012, 10:45:35 »
Цитувати
у мене було так: тато садив мене робити уроки, а сам лягав спати.... коли я все зроблю, то мав його розбудити... і він тоді перевіряв...
Класно і дитина знає, що має вчитись сама, і тато не нервується :)
Моя думка така: дитина робить все як знає. А як приходить мама з роботи, то тоді може перевірити. Тільки буває часто навпаки, мама приходить з роботи, всю сімю нагодує, в 21 год сідає вчитись з дитиною, вчиться до 23 години, а потім кричить на вчительку: ми вчимося до 23 години чому такі погані оцінки d112
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Панакота

• Віддана Мамка
  • Репутація: +611/-9
  • Мандала во мне
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Іванна
« Reply #9 : 16 Березень 2012, 10:45:52 »
Цитувати
ле то просто я сама була така свідома,
а може ми просто плутаємо причину і наслідки?
Може не тебе не перевіряли, тому що ти була свідома, а ти була свідома тому що тебе не перевіряли і накладували на тебе всю відповідальність?  ;)
Цитувати
і всі в один голос твердять, що якщо не будеш сидіти з дитиною за уроками і контролювати, то буде вчитись найгірше у класі  
а що комусь в житті чимось помішала вчитись в першому класі найгірше? В тому то і спарва, що дитині одразу ж треба дати стикнутись з негативнимі наслідками його дій - не вивчив нормально укроки - плохо зробив - отримуй погану відміку! Саме це дісцеплінує. А якщо все робити з дитиною з неї повністю знімаєтся відповідальність - ми самі їй показуєм, що її погані оцінки страшні не для неї, а для нас - тому як тільки дати трошки свободи - то дитину взагалі не чипають погані оцінки - вона знає що то батьків це зачепить і вони її примусять, а якщо ніхто не примушу є - то нема чого і вчитися. До того ж коли дитина стикаєтся з поганою оцінкою в першому класі - то це реально на неї впливає - це неприємно, а коли дитина стикаєтся з цим в 5 класі, то їй в же в кращому випадку паралельно, в гіршому - це модно, тому що такій вік починаєтся, що гарно вчитесь то вже не дуже авторітетно серед однолідків.
Тому краще дитина в перших класах погано вчится, але просто надо їй з дитинства привівати - що навчання це дууууже цікаво і важливо і взагалі своїм примером показувати, акцентувати увагу на якихось примерах та перевагах гарного навчяння. Тому що звичайно якщо просто забити болт на навчання дитини і дати їй повну свободу то вона ніколи і не почне гарно вчитись.

Offline iraabush

• Мамка Хуліганка!
  • Досвідчена Мамка
  • *
  • Репутація: +334/-1
  • Не маю доступу до ОП. Номер телефону - пост1 в СП
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Максим і Ростислав
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
« Reply #10 : 16 Березень 2012, 16:15:46 »
Цитувати
До того ж коли дитина стикаєтся з поганою оцінкою в першому класі - то це реально на неї впливає
Тепер в першому класі оцінок не кладуть. Навіть "сонечка" заборонені. І в першому півріччі 2 класу теж, здається. Чи в спецшколах не так?

• Новенька
  • *
  • До мене - на ТИ! )))
    • Награды
« Reply #11 : 17 Березень 2012, 02:01:11 »
Цитувати
Тепер в першому класі оцінок не кладуть. Навіть "сонечка" заборонені. І в першому півріччі 2 класу теж, здається. Чи в спецшколах не так?

Я думаю, що це в усіх школах так - оцінки ставлять лиш з 2 півр. 2-го класу.

Цитувати
До того ж коли дитина стикаєтся з поганою оцінкою в першому класі - то це реально на неї впливає - це неприємно,

Моїй Русланці(2 клас)  лиш почали виставляти тепер бали. Якось хвалиться мені - "А я одиницю получила! d41". І реально тішиться.  d112 Я їй поснила, що таке "1", що це сама найгірша оцінка! Тепер, як щось отримує, то перепитує "А ..., ..., ... добра чи погана оцінка?". Мені здається, що таким дітям ще майже всеодно, яка оцінка d130 d112

Offline королівна

• Новенька
  • *
  • Репутація: +0/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Андрюша-8років,Станіслав-3роки
« Reply #12 : 23 Березень 2012, 22:08:50 »
Мій старший син у другому класі і я також зіткнулася з такою проблемою-робить уроки сам-все ніби розуміє,але я повинна сидіти поруч-тільки на хвилинку відійду-вже кричитьМама,ти вже йдеш?Спочатку я сприймала це.як належне.але бачу,що до доброго це нас не доведе-ніякої самостійності.Можливо дається в знаки,що я постійно дома,дитина привикла,що мама поруч,все подасть,прибере.допоможе і т,д,

Offline Волошкова

• Активна Мамка
  • Репутація: +25/-0
  • З дітьми вчуся радіти кожному дню
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Христина
« Reply #13 : 25 Березень 2012, 15:39:30 »
В 1 і 2 класі уроки ми робили разом,якийсь час мені це навіть подобалось,я була впевнена,що все виконано і вивчено добре.Але в 3му класі малий став трохи самостійніший і в мене часу стало менше, тепер тільки перевіряємо,але треба ще заставляти,щоб ішов робити уроки і не відкладав все на потім.А з віршами ще дотопер проблеми,сам вчити не хоче,вчимо разом.Думаю,що і це пройде.

Offline Nelly

• Своя Мамка
  • Репутація: +138/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Неллі
« Reply #14 : 25 Березень 2012, 16:07:53 »
Як мама з досвідом скажу, уроки з дітьми завжди робила і роблю, так як колись зі мною моя мама сиділа. Нічого поганого в цьому нема, а плюс в цьому величезний, бо дитина не витрачає час на чернетки, пише все в зошит відразу. Звичайно, що твори в старших класах писались на чернетках. І не варто думати, що ваша допомога розлінить дитину, це не так. Тільки дитина завжди знає, що може розраховувати на допомогу мами, найважливішої людини в її житті. Моїй старшій дочці 19 років, вона студентка, але навіть тепер деколи в скайповому режимі допомагаю їй якщо можу.
Молодша в 2 класі 5 школи, оцінювання у нас з 1вересня, вже був перший табель і перші успіхи. І я знаю що математику дитина робить сама, а от іноземні мови ми мусимо вчити вдвох, бо в голові навіть у мене каша - німецька і англійська, тому разом розкладаємо все по полочках.
Я мама і мій обов"язок допомогти дітям здобути добру освіту, а самостійності в їхньому житті буде ще дуже і дуже багато.

Offline Les77

• Активна Мамка
  • Репутація: +104/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Леся
« Reply #15 : 25 Березень 2012, 16:32:08 »
В мене напевно як у всіх, от уже і 2 клас закінчуємо, але мушу сидіти поруч, поки сиджу щось пише, рахує - тільки відійду грається, мріє. Англійську, вірші, правила мусимо вчити разом. Я завжди надіюсь, що ось-ось і буде самостійний, а воно ні, і не хоче. Як не проконтролюю -то може піти до школи без зроблених уроків, байдуже.

Offline Teri

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +3/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: 11 р.
  • Ваше справжнє ім’я: Іра
« Reply #16 : 17 Травень 2012, 23:17:54 »
А я звикла вже, що дитина приходить з школи зі зробленими уроками. Ми в 2 класі в школі-садку №7. Я вдома можу тільки помогти з англійською і то бачу, що вона вже сама подекуди справляється. Ну і усні уроки стараюся перевірити.