Автор Тема: Відповіді на безтактні питання  (Прочитано 63627 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Т@ny@Автор темы

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +363/-1
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Тетяна
Відповіді на безтактні питання
« : 11 Квітень 2012, 10:19:45 »
Відповіді на безтактні питання

Як замучили ці бридкі питання: Ти заміжня? А скільки ти заробляєш? На дієті сидиш? Як навчитися відповідати на такі безтактні питання швидко і оригінально.

Я довго не виходила заміж, і мене замучили всякі знайомі тітоньки і подруги та інші цікавляться особистим життям: «Ти заміжня?» Або «Заміж не збираєшся?». Людям впевненим, що кожна дівчина з народження мріє купити весільне плаття, простіше відповісти небудь типу: «Так я вже розлучилася, зараз шукаю нову жертву. А ти сама заміжня? А чоловік як, симпатичний? »Або« Рано мені ще по одружена ходити ». Варіант: «Вчені довели, що після укладення шлюбу, люди рідше займаються сексом. Так що я ще погуляю »- дуже добре діяв на моїх настирливих подруг.

Через якийсь час я вийшла заміж, думала все, відстануть, але не тут-то було. Через місяць після весілля все поголовно стали приставати з питаннями, не вагітна я і коли збираюся. Доводилося відбуватися жартами: «Проблем немає, просто ми знаємо, що є контрацепція і вміємо оберігатися» або «Поки репетируємо зачаття».

Завагітніла, тепер допитливих став мучити питання: мучить чи мене токсикоз. У мене було бажання зробити напис на футболці «Токсикоз мене не мучить, а вас?» І ще з цієї серії: «Радий чи чоловік що я завагітніла» відповідь: «Ні, ридає цілими днями».

Зустрінеш де-небудь на вулиці старого знайомого і завжди: «Привіт, що новенького?», Мій чоловік зазвичай відповідає: «А що з старенького ти пам'ятаєш?». Або побачать мене з дитиною: «Ой, це твій такий», я придумала: «Ні, у сусідів напрокат взяла».

Свекруха приходить до нас в гості, бачить, що я до сих пір годую грудьми півторарічного малюка і кожен раз починається: «Пора кидати, довго ти його ще годувати збираєшся?» Відбувалася жартами: «Поки в інститут не надійде, кажуть, що чим довше годуєш , тим більше шансів вищу освіту отримати ». Напевно вона мені заздрить, що я худа як тріска, так довго годую, а у її повненької дочки молоко пропало дуже швидко.

До теми ваги. З дитинства я була худою і бабуся мене затероризував радами як видужати. В її розумінні жінка повинна бути угодованої як здобна булочка, хоча вона сама до глибоких сивин зберегла вага Мадонни. Спочатку їй просто відповідала: «Хочу бути моделлю», потім: «Нехай всі заздрять» і, нарешті, в категоричній формі відмовилася розмовляти з нею на цю тему. Допомогло. Тепер, коли через безсонних ночей у ліжечка синочка, мій вага знизилася до рівня найбільш високооплачуваних фотомоделей - вона мовчить.

Від худини «страждають» не все, схильним до повноти дівчатам, доводиться відбиватися від настирливого: «А ти поправилась!», Раджу відповідати: «Та ви що? У світі криза, це я від голоду опухла ».

Особливо цікавих ще цікавить питання: «Скільки ти заробляєш? А твій чоловік? ». На такі безтактні питання я довго не могла придумати, як відповідати, але в підсумку вийшло: «На життя з маслом вистачає» - поки діяло.

Звичайно, важливо зрозуміти людина з дозвільної цікавості цікавиться або дійсно щирий. Треба дивитися по ситуації. Якщо подруга запитує, бажаючи зачепити або знайти нову тему для пліток краще обмежитися: «Це особисте» - нехай сама думає, що ти хотіла цим сказати. Головне не брехати, брехнею нашкодиш сама собі

Offline Т@ny@Автор темы

• Досвідчена Мамка
    • Награды
Re: Відповіді на безтактні питання
« Reply #1 : 11 Квітень 2012, 10:24:07 »
Дотепні відповіді на безтактні питання

«Ти зараз із ким-небудь зустрічаєшся?», «Коли нарешті ви одружитеся?», «Чому у вас немає дітей?», «Скільки ти зараз важиш?», «Яка зарплата у твого чоловіка?»... Як часто нам доводиться придумувати відмовки на ці безтактні питання?! Як реагувати в подібних випадках? Що й кому говорити і як не дозволяти іншим псувати ваші відносини із чоловіком? Дотепні відповіді на безтактні питання й коментарі психолога представлені нижче.

Ви можете отшучиваться, запевняти всіх у тім, що ви щасливі, або ж, навпаки, грубити у відповідь на всі питання, результат однаково буде один. Доти поки ви самі не перестанете переживати по тім або іншому приводі, вам буде неприємно чути ці фрази й подихи зі сторони

Мені не йде білий цвіт

Від дітей одні неприємності», «Мені зараз не до любові», «Мені завжди 18»...

Навіщо ви придумуєте гарні відмовки? А що буде, якщо ви скажете правду? Спробуйте дати собі відповіді на ці питання. Вас виводять із себе розмови про ваше весілля? Так зізнайтеся чесно: мій бойфренд поки не кличе мене заміж. Чого ви боїтеся? Ваші друзі й родичі зроблять безсторонні висновки про вашого партнера? А ви знаєте, чому він не хоче на вас женитися? Якщо ні, виходить, прийшов час вирішувати проблему сбойфрендом.

Якщо ви думаєте, що, вийшовши заміж, схуднувши, народивши дитини або перемінивши роботу, ви станете счастливее, ви помиляєтеся. Доти поки ви не навчитеся цінувати щомиті свого життя, ви не зможете радуватися ні весіллю, ні народженій дитині, ні новому розміру спідниці. Перш ніж навчитися давати відсіч нав'язливим «почемучкам», ви повинні перестати зацикливаться на проблемі

Око за око, Вступаємо на стежку воїни

Якщо ваші родичі й друзі не розуміють ваших пояснень із третього разу, самий час розставити всі крапки над «i». У відповідь на їхні питання задавайте свої. Так, почувши: «Коли ж ви одружитеся?», « чиПлануєте ви родити дітей?» і «Яка зарплата у твого чоловіка?» - говорите: «А чому ви запитуєте?», «Яка різниця?» Така реакція, як правило, ставить у тупик безтактного співрозмовника

Крім того, дотримуючи правила трьох «не», ви зможете досить швидко позбутися й від комплексів, і від «доброзичливців». Отже, ніколи:

НЕ показуйте, що вам неприємна та або інша тема

НЕ бійтеся нагрубити у відповідь. Про ваші почуття ніхто не думає

НЕ засмучуйтеся. Так, може бути, ці милі й не дуже доброзичливці праві. Вам і самої хочеться вийти заміж, народити дитини й виглядати ледве краще. Що ж, виходить, у вас є мета, до якої потрібно прагнути

Чоловік у допомогу

Дуже часто «доброзичливці» люблять улазити у відносини між чоловіками. «Чому він тебе не зустрічає після роботи?», «Що він подарував тобі на день народження?», «Коли у вас будуть діти?»... Безтактних питань мільйон, і ви не зобов'язані відповідати на них поодинці. Якщо вам щось не подобається й ви, як й інші, уважаєте, що вам настав час одружитися, народити дитини, хочеться з'їздити разом у відпустку або щоб чоловік зустрів вас у метро, не варто відмовчуватися й тихо страждати. Найкраще почати з діалогу. Зрештою ваш партнер не ясновидющий і навряд чи може представити, що вас не влаштовує звичний порядок речей. Головне – не починати з обвинувачень. Чоловікам подобається бути улюбленими, потрібними й незамінними. Так дайте відчути своєму улюбленому, що вам хочеться вийти заміж саме за нього, народити дитини від нього (займенника виділите голосом) і так далі за списком. Поясните, чому для вас так важливо та або інша дія, мотивуйте свою позицію й вислухайте його аргументи. До речі, психологи радять розмовляти із чоловіками повільно, виділяючи голосом ключові слова. Звичайно, контролювати себе під час важливої розмови дуже складно, однак чому б не спробувати?! Помнете: зрештою ви живете із цим чоловіком, тому що любите його. А виходить, повинні поважати і його, і його думка. А що там говорять інші – так це їхньої проблеми...

Вони через це пройшли

«Мои батьки завжди хотіли, щоб у мене все було, «як у людей», - розповідає 32-літня Ирина. - И тому буквально через півроку після того, як я познайомилася з Ігорем, вони стали чи ледве не щодня запитувати мене, коли ж ми одружимося. Під їхнім напором ми зіграли весілля. Однак ні мама, ні папа й не думали заспокоюватися. У них з'явилася нова тема: коли ж у них будуть онуки. Я й сама хотіла дітей, однак досить довго не могла завагітніти. І мені, і Ігореві потрібно було лікування. Я не хотіла нікому розповідати про цьому, однак через 7 місяців терору з боку навколишніх не витримала й зірвалася. Я в дуже грубій формі висловила все батькам і заборонила їм запитувати мене про дітей. Вони образилися, однак потім упокорилися, і тема була закрита. Я відразу перестала зацикливаться, і незабаром у нас із Ігорем усе вийшло».

Коментар психолога: «На жаль, досить часто вирішити подібну ситуацію безконфліктно не виходить, - говорить сімейний психолог Марія Кашина. - Однак не варто ризикувати своїм щиросердечним здоров'ям заради того, щоб уникнути сварок з рідними. Іноді подібний струс буває дуже корисної. Незважаючи на образи Ирины, батьки дали їй спокій, вона теж заспокоїлася, психологічний тиск закінчився, і їй полегшало жити. Більше того, довгоочікувана вагітність наступила саме в цей час. Дуже жаль, що Ира так довго чекала. Замість того щоб отшучиваться, потрібно було відразу поговорити з родителями й розповісти їм про свої проблеми або, якби це не допомогло, попросити їх (нехай й у грубій формі) не задавати подібних питань ще раніше».

«Я ніколи не хотіла заміж, - розповідає 27-літня Катя. - Так вуж трапилося, але для мене всі ці штампи, плаття й лімузини завжди були синонімом неймовірної вульгарності. Звичайно, ні мої батьки, ні багато друзів не могли мене зрозуміти. «Як так можна?! Виходить, ти не любиш Даню!» - постійно говорила мені моя краща подруга Ілона. «Але адже головне, щоб мені й моїй коханій людині було комфортно!» - відповідала всім я. У підсумку я сіла й написала всім значущої для мене людям лист на тему «Чому я не хочу заміж». Докладно пояснивши свою позицію, я попросила їх більше не задавати мені це питання. А новим знакомым я повідомляю, що замужем».

Коментар психолога: «Катя надійшла дуже правильно. Написавши лист, вона не тільки пояснила всім навколишнє своє відношення до шлюбу, але й структурировала свої думки, - пояснює Марія Кашина. - Єдине, чого не варто робити, так це говорити неправду малознайомим і малозначним людям. Навіщо грати по їхніх правилах, якщо ви впевнені, що надходите правильно?!»

«Так вуж трапилося, але я присвятив своє життя науці, - говорить 32-літній Вадим. - И мені завжди здавалося, що Лена мене розуміє. Однак одного чудового дня я застав її в сльозах. Виявилося, вона тільки що говорила по телефоні з мамою й у сотий раз виправдувалася за те, що я практично не приношу грошей у родину. Для мене це було одкровенням. Я не знав, що Лена вже багато років вислухує ті самі докори. Я моторошно розбудувався, став шукати різний підробіток, брався буквально за всі й, звичайно, дуже утомлювався. Лена сама почала розмову із мною. Вона переконала мене, що її особисто не бентежить те, що вона заробляє більше мене. А родичам можна сказати неправду щоб уникнути сварок і скандалів. Тепер її мама думає, що я працюю в західній компанії аналітиком, а на кафедрі всього лише веду пару лекцій. Я не проти неправди в порятунок!»

Коментар психолога «Не думаю, що неправда – це правильний вихід із ситуації. А що буде, якщо рано або пізно правда розкриється?! Думаю, Вадиму й Лені ще має бути серйозна розмова з родителями. Головне – не боятися конфліктів і впевнено стояти на своєму. Якщо Леніна мама побачить, що її дочка дійсно влаштовує подібна ситуація, вона заспокоїться».

Заготівлі дотепних відповідей на безтактні питання

Часом безтактні питання застають нас врасплох. Якщо ви не знаєте, що відповісти, і не готові абсолютно всім розповідати правду, скористайтеся даними підказками

Ви довідаєтеся про цьому першим...

Поки ні, але ми думаємо про це...

Мабуть, ми одружимося (або народимо дітей), якщо ви подаруєте нам трикімнатну квартиру...

Я давно не зважувалася, але, судячи з речей, схудла...

Я працюю за ідею (а не за зарплату)...

Точну суму своєї зарплати не пам'ятаю, але, здається, нулів там багато...

Offline Т@ny@Автор темы

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #2 : 11 Квітень 2012, 10:28:29 »

Як правильно відповідати на шпильки колег і начальства.

Кожному знайома з ситуація, коли колега починає ставити колючі й безтактні запитання.

І словесна дуель з ним може перерости в серйозну суперечку.

"Доброзичливі" зауваження колеги або керівника можуть суттєво попсувати настрій.

Отже, існує конфлікт із колегою або начальником. Він постійно підколює тебе, а ти розгублений не знаєш що відповісти?

Порада 1. "Підсікання"

Що ти робиш, коли тобі ставлять безтактне запитання? Починаєш фантазувати й обурюватися нахабністю. Але при цьому ти явно програєш своєму більш витонченому і спокійного співрозмовнику.

У цій ситуації краще швидко й чітко поставити своєму візаві прості уточнюючі запитання: "Що ти маєш на увазі?", "Про що конкретно йдеться?", "Що ти хочеш дізнатися?".

Таким чином, з категорії відповідача,який лише червоніє та блідне, ти відразу потрапляєш у розряд нападаючого супротивника. Якщо не будеш губитися і діятимеш спокійно, то швидко переможеш у цій словесній дуелі.

Порада 2. Повторюй запитання

Тобі ставлять запитання й колють у найболючіше місце? У такі моменти дуже важко стримати гнів і сльози.

Не падай духом! Шукай гідну відповідь супротивнику.

При цьому найпростіше перефразувати запитання чи репліку суперника у вигідному для тебе світлі.

Це не лише обеззброїть його, а й змусить капітулювати.

Адже його власну фразу ти перефразувала, розставивши правильні акценти і додавши ідеологічно правильні значення.

Порада 3. Погоджуйся

Начальник вкотре робить тобі несправедливе зауваження? Перше прагнення - обуритися і виправдатися. Але це твоя головна помилка.

Радимо зробити невинний вигляд, не сперечатися, а погодитися з ним. Краще за все спершу погодитися, а потім аргументовано заперечити, вставивши фразу: "Ви, безумовно, маєте рацію, але факти доводять, що все не так погано..."

Своєю згодою тобі вдалося обеззброїти шефа, а факти змусять його задуматися над своєю правотою.

Порада 4. Докір переводь у комплімент

Якщо правильно перевернути свої недоліки, вони можуть стати достоїнствами.

Тому будь-який докір на свою адресу спробуй переробити на комплімент.

Тебе дорікають, що ти уперта - відповідай, що ти наполеглива. Кажуть, що невпевнена - говори, що ти просто обдумуєш кожен свій крок.

Ти запальна - неправда, ти просто енергійна. І так далі в такому ж руслі.

Порада 5. Обеззброїть усмішка

Почуття гумору і доброзичлива усмішка можуть врятувати навіть у безвихідній ситуації. І якщо відповіді на недостойні запитання уїдливого співрозмовника у тебе немає, то просто посміхнися йому - щиро й широко.

Повір, твоя усмішка спрацює краще, ніж будь-яка образа. Ще краще - обеззброїти його легким і невимушеним жартом. Як відомо, посміятися можна над будь-якою ситуацією. І сміх може вилікувати будь-яку рану.

Offline Penelope

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +568/-1
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Синочок 03.12.2010
  • Ваше справжнє ім’я: Анна
« Reply #3 : 11 Квітень 2012, 10:33:22 »
Цікава тема, а це слово взагалі   d27 "худини", таким нахабі і відповісти можна! Т@ny@ розкажи, які нав'язливі питання тобі завали, як виходила з ситуації?

Offline Т@ny@Автор темы

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #4 : 11 Квітень 2012, 10:53:48 »
Цитувати
Т@ny@ розкажи, які нав'язливі питання тобі завали, як виходила з ситуації?
ну саме нагле і безтактне, задавали не мені, а моїй сверусі  d109 "доброзичливі " сусіди. Я рано вийшла заміж, і в 17 народила  дитину. І коли ми святкували хрестини, одна особа в моїй присутності сказала свекрусі: А Ви впевнені що ця дитина від вашого сина??? На що та відповіла : "Чий би бичок не скакав, а телятко буде наше" d27 d27 d27. В сусідки мову відібрало. А свекруха в моїх очах виросла до небес :) :) :).

Offline Т@ny@Автор темы

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #5 : 11 Квітень 2012, 10:56:34 »
А ще багато хто задає питання на рахунок заробітньої плати. я працюю бухгалтером в надвірнянській міліції, і всім відповідаю, що в мене зарплата така, як у начальника міліції d30 d30 d30. А яка саме зарплата у начальника - чомусь ніхто не ризикує питати   z5 z5 z5

Offline Т@ny@Автор темы

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #6 : 11 Квітень 2012, 11:02:31 »
а ще я люблю питання на рахунок ваги :/ :/ :/. Коли мені кажуть що треба схуднути, я уважно дивлюся на людину і відповідаю : так-так, ви чомусь так поправилися, вам терміново треба худати.  z5  або коли чоловіки нагліють і питають скільки я важу d108, я можу запитати, скільки сантеметрів в нього .......... :8 :8 :8 :8. Після такого мені більше таких питань не задають

Offline хуліганка

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +251/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Галка
« Reply #7 : 11 Квітень 2012, 11:03:52 »
Ох як люди люблять ударити словом по болючому місці d109 У мене гострий язичок,можу  щось ТАКЕ відповісти але в більшості стараюся промовчати і зробити вигляд,що це мене не зачіпило

Offline Т@ny@Автор темы

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #8 : 11 Квітень 2012, 11:05:20 »
Як піти від прямої відповіді

Деяким з дитинства вселяли, що на всі поставлені питання треба відповідати. І бажано — повним відповіддю. Люди росли, разом з ними росло розуміння того, що бувають питання, на які відповідати просто не хочеться. До них відносяться каверзні, дурні і прямі запитання. Як же грамотно піти від відповіді?

Часто питання, задані в лоб, застають зненацька і доставляють душевний дискомфорт. Одна справа, якщо з вами спілкується хороший знайомий, родич або приятель. Інша справа, коли подібні питання задає зовсім незнайомий чоловік. Тут багато чого залежить від виховання: відповісти грубістю, ігнорувати або схитрувати. Коли не знаєте, що сказати, потрібно піти від відповіді.
 Можна поставити зустрічне аналогічне питання або питання із зовсім іншої області. Нехай вас вважатимуть погано вихованим — душевний комфорт дорожче. Знаменитості і політики саме так чинять з нав’язливими питаннями репортерів.
 Якщо питання не досить коректно поставлене, його можна залишити без відповіді. Зробіть вигляд, що не розчули або не зрозуміли, про що йде мова. Парирує питання жартом, гумор завжди доречний.
 Якщо природа обдарувала вас даром красномовства, лийте воду. Чим більше слів, ні до чого вас не зобов’язують, тим краще. Відповідайте на пряме запитання так, щоб заплутати співрозмовника. «Отзеркальте» питання, подумки поставивши співрозмовника на місце.
 На одне питання задайте масу уточнюючих питань. Робіть це з щирим виразом обличчя, щоб переконати людину в зацікавленості. Це збентежить опонента.
 З’ясуйте, чому співрозмовник задає це питання. Яку мету він переслідує? Цілі бувають благородними і низькими. Таким чином ви повністю переведіть увагу на свого опонента.
 Якщо не хочете відповідати на пряме запитання чи не знаєте відповідь, полестити співрозмовникові, похваливши його за спритність і розум. Тим часом непомітно переведіть розмову в інше русло.
 Запропонуйте обговорити постановку даного питання, переформулювати його й плавно перевівши розмову з допиту в диспут.
 Проігноруйте незручне запитання або дайте відповідь: «Не знаю, я не замислювався над цим». Нахабно заявите співрозмовнику, що вам це не цікаво і «Замість цього поговоримо про тебе».
 Грубо обірвіть співрозмовника, давши йому зрозуміти, що він переходить дозволені межі пристойності. В крайньому випадку, можна підвищити тон і піти на конфлікт — мета виправдовує засоби.

Offline Т@ny@Автор темы

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #9 : 11 Квітень 2012, 11:07:02 »
Цитувати
Ох як люди люблять ударити словом по болючому місці
згідна з тобою на 100%

Цитувати
У мене гострий язичок,можу  щось ТАКЕ відповісти але в більшості стараюся промовчати і зробити вигляд,що це мене не зачіпило
в мене також, але я стараюся не терпіти, і не дозволяю сідати собі но голову нікому :/ :/ :/

Offline juliaroberts

• Новенька
  • *
  • Репутація: +3/-1
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Юлія
« Reply #10 : 11 Квітень 2012, 11:08:00 »
ой, мені терміново потрібно щось придумати, якусь таку відповідь вдалу, може поможете - ситуація така: на зупинках, в лікарів, та усюди, дуже часто різні незнайомі тітоньки дивлячись на мою кучеряву малу неможуть змовчати. інколи це просто комплімент , але от нещодавно був випадок - купляємо з донею квіти і продавщиця , дивлячись на мене (я з розпущеним і теж дуже непрямим волоссям) питає - а в кого це вона така кучерява? в тата напевно  d107 d107 d107 я чесно просто мовчки пішла, а потім думаю собі треба було сказати щось типу - Так, в нас тато негр! d27  або Ні, в мого коханця d140  я ж то розумію що насправді ми її зовсім не цікавимо, вона просто ляпнула, але якось мене це нервує, бо вже не перший раз  d141
Я девочка. Я не хочу ничего решать. Я хочу платьишко!

Offline Т@ny@Автор темы

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #11 : 11 Квітень 2012, 11:13:45 »
Цитувати
Так, в нас тато негр!
треба таки було сказати  d140 d140 d140 d140 d140
Цитувати
я ж то розумію що насправді ми її зовсім не цікавимо, вона просто ляпнула, але якось мене це нервує, бо вже не перший раз 
тут ти права, є тип людей які просто мусять говорити дурниці, в них уже просто звичка. Вони обговорюють усе що бачать, і завжди все у всіх не так.

Offline Т@ny@Автор темы

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #12 : 11 Квітень 2012, 11:16:52 »
Автор: Устинов Д.
Сидить мавпа на березі річки, дивиться на воду. Повз пливе крокодил і думає - зараз запитаю, чи вийшла вона заміж чи ні? Якщо скаже, вийшла, скажу - так хто ж тебе таку страшну взяв? Якщо скаже не вийшла, скажу - звичайно, хто ж таку страшну візьме ...?
Підпливає до берега:
 - Гей, мавпа! Ну, що, ти заміж вийшла?
 - Ага, вийдеш тут заміж, коли одні такі крокодили по річці плавають ...!

Хто з нас час від часу не губився перед безцеремонними питаннями? Кому не знайоме почуття безсилля перед отруйним мовою знайомих дотепників? Хто не відчував почуття ніяковості, коли його зачіпають словом? І дійсно, в житті зустрічаються люди, які намагаються самоствердитися цією зброєю, нерідко принижуючи іншого. Часто буває, що наші знайомі і близькі вільно чи мимоволі ранять гострим словом нашу душу. Трапляється, люди поводяться безцеремонно в спілкуванні, самі не помічаючи, що творять.

Добре відомо, що словом можна зачепити, вдарити, кажуть, навіть убити. Слово - найсильніша зброя! А якщо ця зброя ще й гостро заточене, то це ще небезпечніше. Гумор володіє магічною властивістю психологічно знищувати все, на що спрямований. Висміювання знецінює будь-який об'єкт, робить його незначним, нікчемним, смішним, саме в цьому суть цього віртуального зброї. Гумор, спрямований на людину, психологічно ранить його самооцінку, знецінює його особистість в очах інших людей, душевно зачіпає і дряпає.

І далеко не завжди у нас знаходяться слова, щоб захистити свою гідність у подібних ситуаціях. Ще Генріх Гейне сказав:
З тих пір, як вийшло з моди носити шпагу, абсолютно необхідно мати гострий язик!

Як завжди поводиться людина, потрапивши в таку ситуацію? Одна з типових реакцій - роздратування або навіть агресія. Але така реакція, зрозуміло, ознака слабкості та безсилля, роздратований чоловік втрачає реноме в очах оточуючих. Інша типова реакція - заціпеніння, збентеження, людина тушується, не знаходить, що відповісти чи відповідає безглуздо і банально. Зрозуміло, і в очах оточення він виглядає теж слабо, якщо не сказати, шкода. Ще одна можлива реакція на нетактовність чи дотепність на свою адресу - відхід від спілкування, уникнення. Що думають люди про людину, покинула поле бою? Пояснювати, звичайно, зайве - він асоціюється з боягузтвом. У будь-якому випадку, полазити за словом по кишенях і не знайшовши там жодного вдалого відповіді, людина зазвичай почувається некомфортно і кілька принижено.

Дуже важливо в таких ситуаціях знайти дотепний, як мінімум, креативний, іншими словами, творчий, оригінальний, нешаблонний відповідь. Саме таку відповідь пред'являє вас оточенню як людину, що володіє інтелектом і гострим розумом. Бажано, щоб дотепність було пропорційним, тобто не поранило понад те, що опонент заслужив, а й витвережував його в достатній мірі.

Як приклад, в історії залишився дотепну відповідь Вінстона Черчілля в державному парламенті Англії. Одна дама-опонент в запалі політичної полеміки перейшла на особистості і дозволила собі наступний випад:
Якби Ви були моїм чоловіком, я підлила б вам отруту в келих ...!

На це Черчілль миттєво відповів:
Якби я був Вашим чоловіком, я б негайно його випив ...!

Хороший відповідь дав великий футболіст Марадона на прес-конференції:
Як Ви прокоментуєте висловлювання Пеле, що він не вважає Вас хорошим тренером?
Час покаже, а Пеле нехай відправляється назад у музей ...!

Ще приклад вдалого відповіді. Знаменитій співачці Анна Герман не подобалося, коли натякали на її високий зріст. Одного разу зазвезділся конферансьє на концерті дозволив собі таку нетактовність:
Скажіть, скільки в Вас метрів?

Відповідь поставив його на місце:
Не важливо, скільки метрів, важливо, що я, безумовно, вище Вас ...

Розглянемо ще ряд типових нетактовних або зачіпають питань і пошукаємо вдалі відповіді на них. Багато з відповідей ми знаходили на тренінгах по креативності та дотепності в мові, за принципом - одна голова добре, а мозковий штурм краще. І тепер у нас є щаслива можливість використовувати отримані варіанти в життя. А якщо ви схопите головні принципи пошуку відповідей, то ви й самі зможете знаходити блискучі відповіді на будь-які питання.

Здавалося б, хороший і цілком невинне запитання:
Привіт! Як справи?

Але, з іншого боку, подібний шаблон показує, що людина навіть не хоче напружити мозок і докласти зусиль для пошуку більш цікавого варіанти початку бесіди. Найчастіше це показник вузькості мислення або незначності інших людей для цієї персони. Можна звільнитися - «нормально», але можна згадати або скреатівіть дотепний варіант:
Ще не народила ...
Справи в Кремлі, а у нас делишки ...
Йдуть твоїми молитвами ...

Можна скористатися методом зустрічного питання:
А яке діло ти маєш на увазі?
А що саме тебе цікавить?
Ти просто так питаєш чи тобі справді цікаво?

Один з кращих варіантів уникнути незручного або гострого питання - це саме метод зустрічного питання. Він змушує замислюватися і шукати відповідь вже самого опонента. Домашні заготовки у формі зустрічних питань наступні:
А чому ви запитуєте?
А з якою метою цікавитеся?
А навіщо ви хочете це дізнатися?
А як ви будете використовувати цю інформацію?

Мене завжди зворушували люди, які чесно відповідали на питання з трубки:
Скажіть, а куди я потрапив?

Чесна відповідь буде звучати так:
Це квартира Іванових ...

Уявляєте, що буде далі? Зазвичай таким чесною відповіддю провокується наступна серія безцеремонних питань:
А який у вас номер?
А як давно ви тут живете?
А куди поділися Петрови?

Кращий варіант на запитання «Скажіть, куди я потрапив?» Буде як раз методом зустрічного питання:
А куди ви телефонуєте?

Виходить, що не завжди чесну відповідь є найкращим. Цьому нас намагався вчити ще Чеширський Кіт на прикладі Аліси:
Скажіть, шановний Кот, а куди мені йти?
А це залежить від того, дівчинка, куди ти хочеш потрапити ...?
А мені все одно куди потрапити ...!
Ну, тоді все одно і куди йти ...

Зрозуміло, форма і ступінь жорсткості відповіді залежать від конкретної ситуації - від ступеня нахабства питання, від ваших відносин з опонентом, від ступеня вашої терплячості до опонента - він же теж людина? Але це все знаходиться на рівні здорового глузду, яким, я сподіваюся, читач не обділений ...

Розглянемо один з найбільш нетактовне для жінок:
Скільки тобі років?

Можна відповісти банально - мовляв, «всі мої», але можна знайти більш дотепні відбиття:
Стільки ж, скільки і зим ...
Головне, не скільки, а які ...

Методом Карлсона:
Я жінка в самому розквіті сил ...

Методом зустрічного питання:
А скільки б ти дав ...?

Ще один «хороший» питання:
Ой, ти що, поправилася?

Варіанти відповідей з гумором:
Ні, я просто після обіду ...
Ні, це просто ти схудла ...
Я не видужала, я покращала ...

Можна відповісти і зустрічним запитанням:
А що, тобі не подобається?

Ще один «жіноче питання»:
Дівчина, Ви заміжня?

Варіанти:
Я не «за», я «с» чоловіком ...
Не те слово, у мене цілий гарем чоловіків ...

Зустрічним запитанням:
А Ви сумніваєтеся ...?
А Ви думали, мене ніхто не візьме ...?
А Ви мені пропозицію хочете зробити ...?

Ну, і питання-рекордсмен серед тупуватих шаблонів:
А що Ви робите сьогодні ввечері?

Варіанти:
Грабую банк ...
Відбиваюся від настирливих шанувальників ...
Наголошую ювілей чоловіка ...
Те ж, що і вчора ...

Втім, якщо Ви вільні і є відчуття, що людина не зовсім втрачений для суспільства, можна пробачити банальності і допомогти:
А що Ви можете запропонувати?
Дивлячись що Ви хочете ...?

Одна з найяскравіших учасниць тренінгу відчувала тих, хто намагався з нею знайомитися, коханої домашньою заготовкою:
Розглядаю пропозиції цікавих чоловіків ...

Якщо він не губився і швидко реагував цікавим відповіддю, він сильно виростав в її очах.

Універсальний питання для чоловіків і жінок, зазвичай після відпустки:
Ну, що, зачепив (а) кого-небудь?

Як можна відповісти? Наприклад, відповіддю мавпи з анекдота:
Зачепиш тут, коли одні крокодили плавають ...

Або:
Так рибні місця вже все розхапали ...
Та я не чіпляв, я мережею ловив ...
А ти що, в мене не вірив ...?
Я б тобі розповів, та боюсь, заздрити будеш ...
Та куди мені, все тільки тебе чекали ...!

Ще питання, яке може поставити і чоловіка і жінку в глухий кут. Зазвичай слід від другої половини:
У тебе був хтось до мене?

Нерозумно заперечувати, все одно не повірить. Краще знайти гарний догляд:
Якщо і був, то це з тобою незрівнянно ...
До тебе я взагалі не жив ...
До тебе у мене була тільки мама ...
Яка різниця, адже люблю я тільки тебе ...
Так, до тебе були мрії про тебе ...

Тепер подумаємо, як краще відповісти на наступне питання незнайомих людей на вулиці або по телефону:
Доброго дня! У Вас є хвилинка?

У чому нетактовність? У тому, що людина очевидно вже вирішив, що хвилинка - і не одна - у вас вже для нього є, і розраховує, що вам ніяково буде відмовитися від потрібного йому, але не факт, що потрібного вам розмови.

Варіанти відповідей - чи є у Вас хвилинка?
Це залежить від того, що Ви хочете ...
А чому Ви в цьому впевнені?
Вибачте, часом не розкидаюся ...
А що ви хочете запитати ...?
Так, але варто дуже дорого ...
А у Вас є з собою триста доларів ...?

Від не менш нетактовних знайомих можна почути таке:
Чому у тебе досі немає дітей (дружини, машини, квартири, грошей, посади директора, вченого ступеня)?

Варіанти:
Не заслужив своєю поведінкою ...
Карма не дозволяє ...
Це дуже заважає моїй геніальності ...
Це відволікає від порятунку світу ...

Ну, і згадаємо зустрічні питання:
А навіщо ти це хочеш дізнатися?
А чому тебе це цікавить?
А ти можеш мені це запропонувати?

Ще один приклад спроби дотепності:
І звідки в тебе стільки дрібниці? Ти що, милостиню збирав?

Спробуємо знайти цікаві відбиття:
Так, я щойно з церкви ...
Я просто металобрухт збираю ...
Це моя зарплата за рік ...
Я взяв касу метрополітену ...
Я бачу, ти заздрісний ...
Хочеш, підемо завтра разом?
А що, я тобі конкуренцію склав ...?

Для всіх методів відповіді головне - проявляти свободу від стереотипів, творчий підхід і напрацьовувати швидкість розумової реакції. На завершення хочу побажати вам, щоб ви у всіх життєвих ситуаціях змогли швидко знайти самі вдалі відповіді на будь-які складні питання ...!

Offline Т@ny@Автор темы

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #13 : 11 Квітень 2012, 11:25:15 »
Є ще два універсальних відповіді на будь-який "незручні" питання. 1. "А що?" - Ви заміжня? (Скільки вам років? І т. п.) - А що? 2. "Думайте, як вам зручно." - Що це ви такий радісний? (А скільки ви отримуєте? Тощо) - Думайте, як вам зручно.

Offline lessita

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +713/-1
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: леся
« Reply #14 : 11 Квітень 2012, 11:26:26 »
Цитувати
- Так, в нас тато негр!
це трошки різкувато, але дуже влучно d140 d140 d140

Юля, може попробуй варіант „ та ні, я думаю, що в мене, бо мій чоловік лисий„ (для цікавої жінки це буде як жарт, і в усіх буде гарний настрій)

Offline latifa

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +512/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Олежик, Мартуся
  • Ваше справжнє ім’я: Галина
« Reply #15 : 11 Квітень 2012, 12:17:54 »
А мене вічно дратує, коли мене запитують чи я вагітна ?  d111 Ну народу вічно до того якесь діло. Коли я кажу, що ще молода і дехто в моєму віці лиш про першу дитину думає, зразу в людей нова проблема появляється "ой, та така велика різниця між дітьми - це недобре" а я кажу "менша різниця вже й так не буде"  d142
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline ulala

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +281/-0
  • Щасливе дитинство залишається з нами назавжди )))
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: ольга
« Reply #16 : 11 Квітень 2012, 12:26:53 »
ой,в мене є однокласник,то він дуже нетактовний,завжди щось таке зморозить.Ще в школі мою подругу запитав,чого вона не збриє вусики.А от недавно інша моя коліжанка розказала,що говорила з ним по скайпу(вона в США,а він десь в Швейцарії працює),а він її запитав,скільки вона зорабляє.Вона каже,що має десь близько 2 тис.доларів,а він їй,що він заробляє 5-6 тис.доларів в місяць і що він порахував,що він другий на нашій паралелі,хто найбільше заробляє.Я їй порадила відповісти йому,що в нього певно член дуже малий,бо нормальний чоловік таким перейматись не буде,якщо в нього в штанах все ок,тим більше рейтинги складати