Автор Тема: Притчі - мистецтво слів, що потрапляє прямо в серце  (Прочитано 16432 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Т@ny@Автор темы

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +363/-1
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Тетяна
Отче наш ... Притча

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Людина - Отче наш, ....

Бог - Так?

Людина - Не перебивай мене, я молюсь.

Бог - Але ж ти покликав Мене.

Людина - Покликав Тебе? Я Тебе не кликав, я молився. Отче наш, що єси на небесах ...

Бог - Ну от, знову ти це зробив.

Людина - Що зробив?

Бог - Покликав мене, ти сказав: "Отче наш, що єси на небесах. Ось Я. Що у тебе сталося?

Людина - Але я нічого цим не хотів сказати. Знаєш, так, просто говорив свою щоденну молитву. Я завжди так молюся. Відчуваю, що це як би мій обов'язок.

Бог - Добре. Продовжуй.

Людина - Хай святиться ім'я Твоє ...

Бог - Стій, що ти маєш на увазі?

Людина - Ти про що?

Бог - Хай святиться ім'я Твоє?

Людина - Нуу ..., це значить .., Ха! Звідки я знаю, що це означає? Просто частина молитви. До речі, що це означає?

Бог - Це значить гідний, святий, чудовий.

Людина - А-а, тепер зрозуміло. Ніколи раніше не думав, що таке «святиться». Та прийде Царство Твоє, нехай буде воля Твоя і на землі як на небі.

Бог - Ти правда цього хочеш?

Людина - Звичайно, чому б і ні?

Бог - Що ж ти будеш робити?

Людина - Робити? Нічого, напевно. Я просто думаю, буде здорово, якщо Ти будеш все тримати під контролем тут внизу так само, як і там на верху.

Бог - Чи є у Мене контроль над Тобою?

Людина - Емм .. я ходжу до церкви.

Бог - Це не те, про що я тебе запитав. Як на рахунок самовладання? Знаєш, у тебе справжня проблема з цим.

Людина - Годі до мене чіплятися. Я нічим не гірше тих лицемірів, які ходять до церкви!

Бог - Вибач, але по-моєму ти молився, щоб здійснилася Моя воля? Щоб це сталося, потрібно почати з молиться. З тебе, наприклад.

Людина - Гаразд. Думаю, мені є над чим попрацювати. Коли Ти вказав мені на це, можливо, я зможу тепер назвати ще дещо.

Бог - Так, Я теж можу їх тобі назвати.

Людина. Я про це раніше не думав, але тепер я дійсно хочу багато від чого позбутися. Хочу стати вільним.

Бог - Відмінно. Ми вже трохи зрушилися з місця. Будемо працювати разом, ти і Я. Ми переможемо. Я тобою пишаюся.

Людина - Послухай, Господь, мені потрібно закінчити молитву. Зазвичай вона не займала стільки часу. Хліб наш насущний дай нам сьогодні ...

Бог - Тобі потрібно це вирізати. Ти і так важиш «трохи» більше, ніж варто було б.

Людина - Гей, хвилиночку. Що це таке? Я тут намагаюся виконати свої релігійні обов'язки, а Ти без кінця мене перериваєш і нагадуєш про мої проступки.

Бог - Знаєш, коли молишся, завжди є небезпека закінчити молитву змінилися. Якраз те, що я зараз намагаюся зробити. Ти покликав Мене, і ось Я тут. Занадто пізно зупинятися. Продовжуй молитися. Мені важлива інша частина молитви. (Пауза) Ну, продовжуй!

Людина - Я боюся ...

Бог - Чого?

Людина - Я вже знаю, що Ти скажеш.

Бог - Спробуй і побачиш.

Людина - Прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим.

Бог - Що на рахунок Селезньова Саші?

Людина - Але він обмовив мене, обдурив з грошима. Клянуся, я йому покажу.

Бог - А що ж твоя молитва, про що ти молився?

Людина - Я не мав на увазі того, про що молився.

Бог - Та вже, принаймні, ти чесний! Не так вже приємно носити в собі всю цю гіркоту, чи не так?

Людина - Так. Зате мені відразу стане легше, як тільки я з ним розберуся. Я йому дам!

Бог - Тобі не стане легше, а буде ще гірше. Мстити завжди неприємно. Подумай, як ти по суті нещасний. Але я все зміню.

Людина - Змінити? Як?

Бог - Прости Сашу, тоді я прощу тебе. Ненависть і гріх стануть Сашкової проблемою, а не твоєї. Ти втратиш ті гроші, зате заспокоїш серце.

Людина - Це буде не легко, але в глибині я знаю, що варто це зробити. Дякую Тобі, Господь, за те, що допоміг мені через це пройти. І не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого. Бо Твоє є царство і сила, і слава на віки вічні. АМІНЬ.

Offline Т@ny@Автор темы

• Досвідчена Мамка
    • Награды
Страх невідомого.

Один людина скоїла злочин. Його спіймали і привели на суд до короля. За його діяння покладалася смертна кара, але король запропонував йому самому обрати свою долю: або бути повішеним, або потрапити за велику, чорну, страшну сталеві двері. Злочинець подумав і вибрав шибеницю.

Коли на шию йому накинули петлю, він раптом сказав:
  - Мені стало цікаво: що там, за тими дверима?
  Король розсміявся:
  - Так от, розумієш, забавна штука виходить. Я всім пропоную цей вибір, і всі вибирають шибеницю.
  - А за дверима-то що? - Допитувався злочинець. - Я все одно нікому не скажу, - додав він, вказуючи на петлю.
  Помовчавши, король відповів:
  - Там свобода. Але люди так бояться невідомості, що віддають перевагу їй мотузку ...

Offline Т@ny@Автор темы

• Досвідчена Мамка
    • Награды
Одного разу три брати побачили Щастя, що сидить в ямі. Один з братів підійшов до ями і попросив у Щастя грошей.
  Щастя обдарував його грошима, і він пішов щасливий.

Інший брат попросив красиву жінку. Тут же отримав і втік разом з нею у нестямі від щастя.

Третій брат нахилився над ямою.
  - Що тобі потрібно? - Запитало Щастя.
  - А тобі що треба? - Запитав брат
  - Витягни мене звідси, - попросило Щастя.

Брат простягнув руку, витягнув Щастя з ями, повернувся і пішов геть.
  А Щастя за ним побігло ...

Вирішив одного разу старший син старця зробити добру справу - полагодити дах на загальному сараї. Заліз він наверх і взявся за роботу. Тут підійшов до сараю сусід.

- Неправильно, - каже, - ти дах чиниш! Треба по-іншому ...

Послухав син рада сусіда і подумав: може, той прав і так буде краще. Кинув почате і заходився майструвати так, як учив сусід. В цей час підійшов ще один. І теж висловив, як, на його думку, треба лагодити дах. Коли старець Святозар проходив по дорозі мимо сараю, перед будовою вже сварилися декілька мужичків. Кожен намагався відстояти свою думку.

- Скажи ти, - звернувся до старця один із сперечаються, - розсуди нас: як правильно потрібно лагодити дах?

Святозар подивився на втомленого сина і раскурочену дах, яку той всякий раз намагався чинити, виходячи з порад, і спокійно відповів:

- У тиші.

Offline Т@ny@Автор темы

• Досвідчена Мамка
    • Награды
Цілься в місяць. Притча

Попросив старець Святозар старшого сина наповнити годівниці для лісових звірів. Дав на допомогу молодшого сина. Перший спохмурнів:

- Знову буде всю дорогу скаржитися, як йому важко!
 - Я ж прошу тільки найближчі перевірити, - здивувався батько.
 - Все одно бурчати буде, - відповів той. - Постійно зупинятися, відпочивати. Весь день піде даремно. Краще я один всі оббігаючи ...

Старець хитро примружився і сказав, що цього разу сам обійде всі годівниці з молодшим сином. Причому, навіть далекі. Менший, почувши це, засмутився: він ще ніколи не обходив весь ліс за раз.

Зібралися в дорогу і пішли. Так як йти доведеться дуже довго, молодший син берег сили. Він мовчазно тягнув важкий мішок, дивився лише під ноги і не зупинявся ні на хвилину. Якщо вони не встигнуть обійти все за день, доведеться повертатися в темряві. Він навіть не рахував, скільки годівниць вони вже
 обійшли, оскільки попереду їх все одно було ще чимало.

- От і все, - промовив старець, спустошивши мішок в дерев'яний піддон.
 - Як все? - Здивувався син і озирнувся. - Ми обійшли лише самі найближчі годівниці.
 - Як я і збирався, - м'яко посміхнувся Святозар. - Що від вас зі старшим братом, і просив.

Син подивився на небо: ще не було і полудня. Він і не помітив, як зробив те, на що раніше йшов весь день. До того ж, зовсім не втомився.

- Якщо замахнутися на більше, - додав старець, - та не розтрачувати себе на сумніви та скарги, те, що раніше здавалося важким, буде даватися набагато легше. І швидше.

Цілься в місяць. Навіть якщо промахнешся, потрапиш до зірок.

Offline lessita

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +713/-1
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: леся
Цитувати
Брат простягнув руку, витягнув Щастя з ями, повернувся і пішов геть.
  А Щастя за ним побігло ...

Дякую, Тетяна, за подаровану усмішку на цілий день!!! Давайте, будемо робити побільше добра, і щастя буде завжди з нами!!!
  Поставлю я тобі чудовий плюсик... d27

Цитувати
- Якщо замахнутися на більше, - додав старець, - та не розтрачувати себе на сумніви та скарги, те, що раніше здавалося важким, буде даватися набагато легше. І швидше.
Я маю зараз переді мною пару важких  днів.... ох...    d128

Offline Т@ny@Автор темы

• Досвідчена Мамка
    • Награды
Жили-були три сестри. Одна була ледачою-преледачою. Друга злою-презлую. А третя і розумниця, і красуня, і
рукодільниця, любо-дорого дивитися. Одного разу вранці зупинився віз біля їхніх воріт.Сестри вийшли подивитися хто приїхав. На возі сиділа літня і незнайома ним жінка.

-Хто ти? запитали вони.

-Я Доля. Настав час виходити вам заміж

Посадила їх Доля, на віз і повезла видавати заміж. Заїхали вони в перші села. Бачать в поле хлопець оре і в
 руках у нього будь-яку справу йде на лад. Потрібно що полагодити чи побудувати, все до нього насамперед   біжать.

- Ось цей твій, - каже Доля першій із сестер Висадили сестру і поїхали далі. Заїхали в наступну село. Там
 хлопець живе такий, хто нікому в допомозі не відмовить. Добрий до всіх. Натішитися на нього народ не може, такий молодець.

-Ось цей твій, - каже Доля другий з сестер. Висадили сестру і поїхали далі. Заїхали в інше село. У
 останньому будинку, в грязі, в самої старої розвалюхи, лежить у криниці п'яний. Зупинила Доля віз і каже:

-Цей твій

- Так на кой він мені? Я ж ось і добра, і гарна,і рукодільниця. А ти мені такого жениха даєш! Он сестрам яких знайшла, що іншого для мене не має?
 -Інші є, - відповіла Доля і, зітхнувши,додала, - але цей без тебе пропаде!

Offline Т@ny@Автор темы

• Досвідчена Мамка
    • Награды
Світ уміщається в долоньках
Два подорожнього зустрілися посеред дороги: один згинався під вагою ноші, інший крокував без нічого.

- Що ж такого ти звалив собі на плечі, що ледве йдеш? - Запитав другий.

- Тягар життя, - відповів перший докірливо, - що ще може нести людина?

- Тільки те, що вибере сам.

- Яку ж ношу вибрав ти?

- Я вибрав цей світ.

- Але я не бачу твоєї ноші, і вона не згинає твою спину.

- Важко тягти лише власне тягар, а цілий світ вміщається в долоньках.

Offline Т@ny@Автор темы

• Досвідчена Мамка
    • Награды
День народження Бога

Одному шукачеві Істини приснилося одного разу, що він потрапив в рай. Він побачив там натовпу людей. Поцікавившись, що відбувається, він дізнався, що сьогодні День Народження Бога. Шукач дякував свою долю: нарешті його жага споглядати Бога буде задоволена!

Він став на краю дороги разом з іншими людьми в очікуванні. Здалася пишна процесія. Попереду їхала важлива персона на красивому коні. За ним слідувала численна свита з тисяч послідовників. Шукач пошепки запитав свого сусіда:

- Це Бог?

- О ні! - Відповів чоловік. - Це Крішна.

Не встигла пройти перший процес, як здалася наступна.

- Це Бог? - Знову запитав шукач.

- Ні, це Мохаммед і його оточення, - була відповідь.

Процесії йшли одна за одною нескінченною низкою: Будди, Христа і багатьох інших великих пророків.

- Коли ж прийде Бог? - Здивувався шукач Істини.

Натовп помітно поріділа. Уже не звучали фанфари. Шукач втомився. Нарешті на вулиці крім нього нікого не залишилося ... І тут з'явився скромний благовидого виду дідок на білому коні. Його не супроводжував ніхто ...

Шукач з цікавістю пішов за ним, його осінило: "Це, мабуть, і є Бог! Ніхто так не самотній, як Бог у величезній Всесвіту!"

Він підійшов ближче і спитав:

- Якщо ти Бог, чому ти так самотня?

Від цих слів очі Бога наповнилися слізьми, і Він сказав:

- Всі люди розділилися між тими, хто пройшов тут до мене. І ніхто не залишився зі мною, бо зі мною може бути тільки той, хто не слідує ні за ким.

Offline Т@ny@Автор темы

• Досвідчена Мамка
    • Награды
Що робити?

Один з учнів запитав Будду:

- Якщо мене хто-небудь ударить, що я повинен робити?

- Якщо на тебе з дерева впаде суха гілка й ударить тебе, що ти будеш робити? - Запитав той у відповідь:

- Що я буду робити? Це ж проста випадковість, простий збіг, що я виявився під деревом, коли з нього упала гілка, - сказав учень.

Тоді Будда зауважив:

- Так роби те ж саме. Хтось був божевільний, розгніваний і вдарив тебе - Це все одно що гілка з дерева впала на твою голову. Нехай це не тривожить тебе, йди своїм шляхом, начебто нічого й не сталося.

Offline Ludmilka-Milka

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +481/-0
  • Всё будет ХОРОШО! Я узнавала...
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Софійка, Тарасик
  • Ваше справжнє ім’я: Людмила
Я дуже люблю позитивні притчі, якщо ви не проти я теж до вас приєднаюсь...

Одна година твого часу

Якось один чоловік повернувся пізно додому з роботи, як завжди втомлений і засмиканий, і побачив, що в дверях його чекає п'ятирічний син.

- Тато, можна в тебе дещо запитати?
- Звичайно, що трапилося?
- Тату, а скільки ти одержуєш?
- Це не твоя справа! - Обурився батько.
- І потім, навіщо це тобі?
- Просто хочу знати.
 Будь ласка, ну скажи, скільки ти одержуєш за годину?

- Ну, взагалі-то, 500. А що?

- Тат ... - син подивився на нього знизу вгору дуже серйозними очима. - Тату, ти можеш зайняти мені 300?
- Ти питав тільки для того, щоб я тобі дав грошей на яку-небудь дурну іграшку? - Закричав той. - Негайно марш до себе в кімнату і лягай спати! ..

Не можна ж бути таким егоїстом! Я працюю цілий день, страшно втомлююся, а ти себе так нерозумно поводиш.
Малюк тихо пішов до себе в кімнату і закрив за собою двері. А його батько продовжував стояти в дверях і злитися на прохання сина. «Та як він сміє питати мене про зарплату, щоб потім попросити грошей?»

Але через якийсь час він заспокоївся і почав міркувати розсудливо: «Може, йому дійсно щось дуже важливе потрібно купити. Та біс із ними, з трьома сотнями, адже він ще взагалі жодного разу у мене не просив грошей ». Коли він увійшов до дитячої, його син вже був в ліжку.

- Ти не спиш, синку? - Запитав він.
- Ні, тату. Просто лежу, - відповів хлопчик.
- Я, здається, занадто грубо тобі відповів, - сказав батько.
- У мене був важкий день, і я просто зірвався. Прости мене. Ось, тримай гроші, які ти просив.

Хлопчик сів в ліжку і посміхнувся.

- Ой, татко, спасибі! - Радісно вигукнув він.

Потім він заліз під подушку і дістав ще декілька зім'ятих банкнот. Його батько, побачивши, що у дитини вже є гроші, знову розсердився. А малюк склав всі гроші разом, і ретельно перерахував купюри, і потім знову подивився на батька.

- Навіщо ти просив грошей, якщо вони у тебе вже є? - Пробурчав той.
- Тому що у мене було недостатньо. Але тепер мені якраз вистачить, - відповіла дитина.
- Тато, тут рівно п'ятсот.

Можна я куплю 1 годину твого часу? Будь ласка, прийди завтра з роботи раніше, я хочу щоб ти повечеряв разом з нами.

Мораль

Моралі немає. Просто хотілося нагадати, що наше життя надто коротке, щоб проводити її цілком на роботі. Ми не повинні дозволяти йому витікати крізь пальці, і не приділяти хоч би крихітну її дещицю тим, хто дійсно нас любить, найближчим нашим людям.

Якщо нас завтра не стане, наша компанія дуже швидко замінить нас кимось іншим. І лише для сім'ї і друзів це буде дійсно велика втрата, про яку вони пам'ятатимуть все своє життя.

Подумай про це, адже ми приділяємо роботі значно більше часу, ніж сім'ї.
Ремонт дитячих візочків! Аргонна зварка алюмінію
узгоджено з адміністратором

Offline Ludmilka-Milka

• Досвідчена Мамка
    • Награды
Притча про Каву!
Приходить учень до Вчителя і каже:
«Учитель, я втомився, у мене таке важке життя, такі труднощі і проблеми, я весь час пливу проти течії, у мене немає більше сил, ... що мені робити?»
Учитель замість відповіді поставив на вогонь три однакові ємності з водою. В одну ємність кинув моркву, в іншу - поклав яйце, а в третю - насипав зерна кави. Через деякий час він вийняв з води моркву і яйце і налив в чашку кави з 3-ї ємності.
«Що змінилося?» - Запитав він учня
«Яйце і морква зварилися, а зерна кави розчинилися у воді» - відповіла учень.
«Ні», - сказав Учитель, «Це лише поверхневий погляд на речі. Подивися - тверда морква, побувавши в окропі, стала м'якою і податливою. Крихке і рідке яйце стало твердим. Зовні вони не змінилися, вони лише змінили свою структуру під впливом однаково несприятливих обставин - окропу. Так і люди - сильні зовні можуть розклеїтися і стати слабаками там, де крихкі і ніжні лише затвердіють і зміцніють »
«А кава?» - Запитав учень
«О! Це найцікавіше! Зерна кави повністю розчинилися в новому ворожому середовищі і змінили її - перетворили окріп в чудовий ароматний напій.
Є особливі люди, які не змінюються в силу обставин - вони змінюють самі
обставини і перетворюють їх на щось нове і прекрасне, отримуючи користь і знання з ситуації »

Сказали спасибо: Mariyka

Offline Т@ny@Автор темы

• Досвідчена Мамка
    • Награды
Планета кругла

Репортер якось раз запитав у фермера, чи може той поділитися секретом своєї кукурудзи, яка рік за роком вигравала всі конкурси з якості. Фермер відповів, що весь секрет у тому, що він роздає кращі качани для засіву всім своїм сусідам.

- Навіщо ж роздавати найкращі зерна сусідам, якщо вони постійно, разом з вами, беруть участь у всіх конкурсах і є конкурентами?
  - Бачите, - посміхнувся фермер. - Вітер переносить пилок з моїх полів на поля сусідів, і навпаки. Якщо у сусідів будуть сорти гірше, ніж у мене, то незабаром і мої посіви стануть погіршуватися. А як вже кожен з нас буде доглядати за своїми посівами - це інше питання.
  Схоже відбувається і в житті людей. Той, хто хоче бути успішним, повинен піклуватися про ближніх і допомагати їм досягати успіху. Тому що чим краще живеться людям навколо, тим краще тобі самому. Ми всі взаємопов'язані в цьому світі.

Offline Ludmilka-Milka

• Досвідчена Мамка
    • Награды
Цитувати
Тому що чим краще живеться людям навколо, тим краще тобі самому.
100%  z4

Таня, давай ще якісь притчі  d41

Offline Т@ny@Автор темы

• Досвідчена Мамка
    • Награды
Магазин чоловіків

В одному місті відкрився магазин, в якому жінки могли вибрати і купити собі чоловіка. Біля входу в магазин були вивішені правила роботи магазину:
 1) Ви можете відвідати цей магазин тільки один раз в житті.
 2) В нашому магазині 6 поверхів: якість чоловіків підвищується з кожним поверхом.
 3) Ви можете вибрати будь-якого чоловіка на поверсі або ж піднятися вище.
 4) Категорично заборонено повертатися на поверх нижче.

Одна жінка деякий час сумнівалася, але все-таки вирішила відвідати «Магазин мужів», щоб знайти собі супутника життя. І ось вона біля входу ... Уважно ознайомившись з правилами, вона увійшла в магазин і озирнулася на першому поверсі. Тут вона побачила вивіску: «Чоловіки, що мають роботу». Посміхнувшись і не затримавшись тут, жінка пішла на другий поверх.

Вивіска на другому поверсі повідомляла: «Чоловіки, які мають роботу і люблячі дітей». Посміхнувшись і не затримуючись тут, жінка пішла на третій поверх.

Вивіска на третьому поверсі був таким: «Чоловіки, що мають роботу, люблять дітей і надзвичайно красиві». «Ого! - Здивувалася жінка. - І такі бувають »Але, посміхнувшись і не затримавшись тут, жінка пішла на четвертий поверх!.

Вивіска на четвертому поверсі була наступного змісту: «Чоловіки, що мають роботу, люблять дітей, сліпучої краси та допомагають по будинку». «Фантастика! - Вигукнула жінка. - Мені дуже важко встояти »Але промовивши це, посміхаючись, жінка пішла на п'ятий поверх!.

На цьому поверсі на вивісці жінка прочитала таке: «Чоловіки, що мають роботу, люблять дітей, сліпучої краси, що допомагають по будинку і дуже романтичні». Жінці дуже закортіло залишитися на цьому поверсі і вибрати собі чоловіка, але вона побігла на шостий поверх.

Там вона побачила таку вивіску: «Ви на цьому поверсі відвідувачка № 2816973, і ми повідомляємо Вам, що тут немає чоловіків. Цей поверх існує лише для того, щоб зайвий раз довести, що жінку задовольнити неможливо. Дякуємо за відвідування нашого магазину! »

Offline Ludmilka-Milka

• Досвідчена Мамка
    • Награды
Люблю Бруно Ферреро...
На тлі останніх днів (коли Ольга Валява пропонувала вийти на центральну площу міста у платті і подарувати квітку нещасній жінці) згадалась ця притчя Бруно Ферреро

Бруно Ферреро
ТРОЯНДА
Німецький поет Рільке якийсь час жив у Парижі. Щодня дорогою
до університету він разом зі своєю приятелькою француженкою
переходив дуже людну вулицю.
На розі цієї вулиці сиділа вже старша жінка і просила
милостиню у перехожих – завжди на тому самому місці, нерухомо,
як статуя, з простягнутою рукою й опущеними до землі очима.
Рільке ніколи не давав їй милостині, а його приятелька часто
знаходила для неї якийсь гріш.
Якось француженка спитала поета:
– Чому ти ніколи нічого не даєш цій бідолашній?
– Ми мали б їй дати щось для серця, а не лише для рук, –
відповів той.
Наступного дня Рільке прийшов з гарною трояндою, що лиш
почала розпускатися, і дав її убогій жінці. Раптом жебрачка
підняла очі, подивилася на поета і, жестом затримавши його, з
зусиллям підвелася, схопила його за руку й поцілувала її... І
пішла, притискаючи троянду до грудей.
Цілий тиждень ніхто її не бачив. А потім жінка знову сиділа
на тому самому місці – мовчазна, нерухома, як і раніше.
– Чим вона жила всі ці дні? – спитала молода француженка.
– Трояндою, – відповів поет.

Offline Ludmilka-Milka

• Досвідчена Мамка
    • Награды
БРУНО ФЕРРЕРО

РОДИНА

У самому серці долини, серед полів, луків і лісів, у двоповерховому будиночку мешкала щаслива родина. Складалася з трьох осіб: матусі, татуся й шестирічного синочка. Долиною протікав веселий і бурхливий струмок.
Будиночок стояв віддалік села, і тому в неділю родина сідала в маленький автомобіль та їхала на Службу Божу в парохіяльну церкву. Увечері перед сном усі разом молилися. Один із Господніх ангелів щовечора забирав молитви й відносив їх на Небо.
Якось восени багато днів поспіль падав дощ. Струмок наповнився каламутною водою. Вода почала заливати долину. Татусь розбудив матусю й синочка. Були перелякані, бо вода заливала перший поверх будиночка. І далі прибувала. Щораз темніша й щораз швидше.
«Підемо на дах!» - сказав татусь. Узяв синочка й зійшов на горище, а звідти - на дах. Матуся пішла за ними.
На даху почувалися, як пасажири затонулого корабля на острівці, який ставав дедалі меншим.Вода невпинно піднімалась і дійшла вже до колін татуся. Татусь, стоячи на даху, обійняв дружину і сказав: «Стань на моїх плечах і постав синочка на свої плечі. Не бійся. Що б не сталося, я вас не покину!» Матуся поцілувала синочка і сказала: «Стань на моїх плечах і не бійся. Що б не сталося, не покину тебе!»
Вода далі піднімалася. Затопила татуся і його плечі, на яких стояла матуся. Потім затопила матусю, яка тримала синочка. Татусь тримав матусю, а вода далі піднімалась. Дійшла до рота дитини ... її очей... чола... Господній ангел, який прилетів, щоби забрати вечірні молитви, побачив лише пасмо світлого волоссячка в каламутній воді. Схопив це пасмо й потягнув... З'явився хлопчик, далі - його матуся, а за нею - татусь. Усі міцно трималися разом. Ангел злетів з ними й поклав той людський ланцюг на найвищому пагорбі, куди вода не доходила. Татусь, матуся й синочок лягли на траву та почали обіймати одне одного, радіючи. Замість молитов того вечора ангел відніс на Небо їхню любов. Усі небесні сили раділи цьому.

"Що б не трапилось, Я тебе не покину" - каже Бог у Святому Письмі.

Offline Solomka

• Свідома Мамка
  • Репутація: +43/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Мартуся
  • Ваше справжнє ім’я: Соломія
Люда, дуже гарна притча про каву!!!! Мені дуже сподобалась!!!!

Таня, а притча про магазин чоловіків це дійсно про жінок, бо всі ми думаємо що є ще десь щось краще, а це не завжди так!!!!