Автор Тема: Притчі - мистецтво слів, що потрапляє прямо в серце  (Прочитано 12985 раз)

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.

Offline Solomka

• Свідома Мамка
  • Репутація: +43/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Мартуся
  • Ваше справжнє ім’я: Соломія
Я теж люблю притчі, але зараз так зразу щось гарне і так як ви пишете не пригадаю, хіба своїми словами!

Вертоліт з вісьмома пасажирами зазнав аварії на південному полюсі. Восьмеро людей опинились серед снігової пустині. Кожен з них мав з собою поліно, щоб можна було розвести вогонь. Але перший пасажир подумав: "Чому я маю давати своє поліно щоб запалити вогонь, а якщо моє поліно згорить і я замерзну на цьому морозі?", другий пасажир подумав: "Я не даватиму свого поліна щоб розпалити вогонь, якщо моє поліно згорить то як я загріюсь!" Так подумав кожен з пасажирів вертольота.
Коли на місце аварії прибула рятувальна група, то вона застала вісім замерзлих пасажирів, які сиділи колом, кожен з них обнімав поліно, проте вони були вже не живі!

Offline bonitka

• Головне в житті - СІМ'Я! Кар'єра не чекає тебе вдома, гроші не витруть сльози, а слава не обійме вночі...
  • Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +1032/-0
  • Don't worry, be happy...
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Тетяна
ПРО ДРУЖБУ

По довгій, кам’янистій, виснажливій дорозі йшла людина з собакою. Йшла вона собі йшла, втомилася, собака теж утомився. Раптом перед ними - оазис! Прекрасні ворота, за огорожею - музика, квіти, дзюркіт струмка, словом, відпочинок.
 - Що це таке? - запитав мандрівник у вартового.
 - Це рай, ти вже вмер, і тепер можеш ввійти і відпочити по-справжньому.
 - А є там вода?
 - Скільки завгодно: чисті фонтани, прохолодні басейни...
 - А поїсти дадуть?
 - Усе, що захочеш.
 - Але з мною собака.
 - Шкодую, але з собаками не можна. Його доведеться залишити тут. Мандрівник засмутився, бо дуже був спраглий до води, та оскільки був не сам, вирішив йти далі. Через якийсь час дорога привела його на ферму. Біля воріт теж сидів вартовий.
 - Я хочу пити - попросив мандрівник.
 - Заходи, у дворі є колодязь.
 - А мій собака?
 - Біля колодязя побачиш поїлку.
 - А поїсти?
 - Можу почастувати тебе вечерею.
 - А собаці?
 - Знайдеться кісточка.
 - А що це за місце?
 - Це рай.
 - Як так? Сторож біля палацу неподалік сказав мені, що рай - там.
 - Бреше він. Там пекло.
 - Як же ви, у раю, це терпите?
 - Це нам дуже корисно. До раю доходять тільки ті, хто не кидає своїх друзів.

ПРО ХРЕСТ
   Один чоловік завжди нарікав, що в нього завеликий хрест(тобто терпіння)у житті. Часто говорив він до себе:"От якби я мав можливість вибрати собі хрест..."Одного разу  йому сниться сон, ніби перед ним лежать сотні,тисячі різних хрестів, різної форми, з яких можна вибрати собі вибрати. Одні маленькі, інші великі, а ще інші дуже важкі, або легкі. Кинув чоловік свій хрест і почав вибирати собі іншого. Підійшов до одног, та той завеликий був, до другого-заважкий, до третього-замалий, за довгий і так далі...Ось перебравши добру сотню, він натрапив на хрест,який йому підійшов... Це був той самий хрест, який він мав...
Білоруська постільна білизна - якість за доступну ціну
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Позолочені вироби з медичного золота

Offline bonitka

• Головне в житті - СІМ'Я! Кар'єра не чекає тебе вдома, гроші не витруть сльози, а слава не обійме вночі...
  • Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
ПРО ВЕЛИКЕ Й МАЛЕ В ЖИТТІ

Якось професор філософії на своїй черговій лекції взяв п'ятилітрову скляну банку й наповнив її каменями, кожний з яких був не менше трьох сантиметрів у діаметрі. Після чого запитав студентів, чи повна банка?  Всі відповіли: "так, повна".  Тоді він відкрив банку горошку й висипав її вміст у більшу банку. Горошок зайняв вільне місце між каменями. Ще раз професор запитав студентів, чи повна банка?  Всі відповіли: "так". Тоді він взяв коробку з піском, і висипав її в банку. Природно, пісок зайняв повністю існуюче вільне місце.  У черговий раз професор запитав студентів, чи повна банка? Відповіли: "так, і цього разу однозначно, вона повна". Тоді з-під стола він дістав склянку із водою й вилив її в банку до останньої краплі, розмочуючи пісок. Студенти засміялися.
 "А зараз я хочу, щоб ви зрозуміли, що банка - це ваше життя. Камені - це найважливіші речі вашого життя: родина, здоров'я, друзі, діти - все те, що необхідно, щоб ваше життя залишалося повним навіть у випадку, якщо все інше втратиться. Горошок - це речі, які особисто для вас стали важливими: робота, дім, автомобіль. Пісок - це все інше, дрібниці.  Якщо спочатку наповнити банку піском, не залишиться місця, де могли б розміститися горошок і камені. І також у вашому житті, якщо витрачати увесь час і всю енергію на дрібниці, не залишається місця для найважливіших речей. Займайтеся тим, що вам приносить щастя: грайте з вашими дітьми, приділяйте час дружинам, зустрічайтеся із друзями. Завжди буде ще час, щоб попрацювати, зайнятися прибиранням будинку, полагодити й помити автомобіль. Займайтеся, насамперед, каменями, тобто найважливішими речами в житті; визначите ваші пріоритети: інше - це тільки пісок" - наголосив професор. Тоді одна студентка запитала професора, яке значення має вода?
 Професор посміхнувся. " Я радий, що ви запитали мене про це. Я це зробив для того, щоб довести вам, що, яким би не було ваше життя зайняте, завжди в ньому знайдеться трохи місця для дозвілля.

Про вічне

Перед відправленням душі на землю, Бог покликав людину і сказав:
 " Я відправляю тебе на землю. Тобі потрібно буде прожити важке життя, але я сподіваюся, що ти справишся і проживеш його гідно. Не забувай про мене, і я завжди буду поруч".
 Людина прожила важке, але довге і праведне життя. Прийшов його час і вона знову піднеслася на небеса. Коли вона знову зустрілася з Богом, Господь запитав людину, чи важко їй було.
 - Так, дуже важко! - вигукнула людина.
 - Але ти не забув мене, - відповів господь, - дивися, от твоє життя бачиш? На карті йдуть два ланцюжки слідів? Я завжди йшов поруч з тобою."
 - Але Господи, дивися, коли мені було зовсім погано і важко, сліди тільки одні! Чому ж ти кидав мене в ці моменти?
 - Дурний же ти, чоловіче, - зітхнув творець. - У ці хвилини я ніс тебе на руках.

Правда життя

Жив колись один китайський імператор. Він тільки-но зійшов на престол, був молодий і допитливий. Імператор уже знав дуже багато, і йому хотілося знати ще більше, але побачивши, скільки ще книг у бібліотеці палацу, він зрозумів, що не зможе їх прочитати. Одного разу він покликав мудреця і наказав йому написати всю історію людства.
 Довго трудився мудрець. Проходили роки і десятиліття й от, нарешті, слуги внесли п'ятсот книг, в яких була описана вся історія людства. Здивувався імператор. Хоча він був уже не молодий - тяга до знань не залишила його. Але він не міг витрачати роки на прочитання цих книг і попросив скоротити оповідання, залишивши тільки найважливіше.
 І знову роки трудився мудрець, і в один із днів слуги вкотили до імператора візок з п'ятдесятьма книгами. Імператор уже зовсім постарів. Він розумів, що не встигне прочитати ці книги, і попросив мудреця залишити тільки найголовніше.
 Знову мудрець взявся за роботу, і через якийсь час йому вдалося вмістити всю історію людства усього лише в одну книгу, але коли він приніс її - імператор лежав на смертному одрі й був настільки слабкий, що навіть не зміг розкрити її. І тоді імператор попросив виразити усе ще коротше зараз же, поки він не відійшов в інший світ. Мудрець написав на обривку всього лише одну фразу:
 ЛЮДИНА НАРОДЖУЄТЬСЯ, СТРАЖДАЄ І ПОМИРАЄ...

Offline bonitka

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
Дуже люблю цю мудрість:

Про цінність часу

Уявіть, що у вас є банківський рахунок, на який щоранку вплачують $86 400. Але цей баланс не переноситься на наступний день. Тобто, кожного вечора банк забирає з вашого ранку все те, що вони не змогли витратити за день. Що б ви робили? Використовували б кожен цент, правда? Кожен з нас має такий банк. І це - ЧАС. Кожного ранку ви отримуєте 86 400 секунд. Кожної ночі, час, який ви не використали для певних цілей, вичеркується як втрачений. Він не переноситься на наступний день. Перевищити баланс не можна, тож кожного ранку для вас відкривається новий рахунок. А кожної ночі все невикористане згоряє. [...-не люблю "розмусолення"]
 Ви повинні жити теперішнім і користати з того балансу, який маєте. Інвестуйте з розумом, щоб отримати здоров'я, радість і успіх!
 Час пливе! Живіть достойно.

Щоб зрозуміти цінність ОДНОГО РОКУ, уявіть себе студентом, що правалив курс.
 Щоб зрозуміти цінність ОДНОГО МІСЯЦЯ, уявіть себе матір'ю, що передчасно народила дитину.
 Щоб зрозуміти цінність ОДНОГО ТИЖНЯ, уявіть себе редактором щотижневика.
 Щоб зрозуміти цінність ОДНІЄЇ ГОДИНИ, уявіть себе закоханими, що чекають на зустріч.
 Щоб зрозуміти цінність ОДНІЄЇ ХВИЛИНИ, уявіть себе людиною, що запізнилася на потяг.
 Щоб зрозуміти цінність ОДНІЄЇ СЕКУНДИ, уявіть себе особою, яка щойно уникнула нещасного випадку.
 Щоб зрозуміти цінність ОДНІЄЇ МІЛІСЕКУНДИ, уявіть себе спортсменом, що виграв срібну медаль на Олімпіаді.

Цінуйте кожну СВОЮ мить! І цінуйте ще більше, коли проводите її з кимось особливим, з тим, хто цього заслуговує. І пам'ятайте: час ні на кого не чекає.

Вчорашнє - це вже історія. Що буде завтра - таємниця. Сьогодення - це дар. Ось чому його і називають "теперішнім\подарунком" (гарна гра слів: present - у значенні "теперішнє" і present - як подарунок, презент)

Суфійськая притча

В часи Пророка жила набожна жінка, у якої був вісімнадцятирічний син. Син занедужав лихоманкою і помер.

Але жінка не скаржилася і думала лише про те, як повідомити цю скорботну звістку батьку, коли він повернеться, до смерті втомлений, з польової роботи. Коли її чоловік повернувся і запитав про сина, вона сказала:

Він спить, не буди його.

Вона подала йому вечерю, потім він сходив у мечеть і проспав ніч спокійно в обіймах дружини. Вранці вона сказала йому:

Учора я бачила щось дивне: нашим сусідам було дано щось на збереження, прийшов власник і зажадав свої речі назад. Тоді вони заплакали і стали скаржитися.

Чоловік сказав, що сусіди дурні: адже вони тільки звільнилися від покладеної на них обов'язку. Тоді вона йому повідомила, що сталося з їх сином. Чоловік побачив її витримку і мужньо переніс тяжке горе.

Кажуть, що одного разу зібралися в одному куточку землі разом всі людські почуття і якості
 Коли НУДЬГА позіхнула вже втретє, БОЖЕВІЛЛЯ запропонувало: "А давайте грати в хованки!?...
 ІНТРИГА підвела брову:
 - Хованки? Що це за гра??...
 БОЖЕВІЛЛЯ пояснило, що один з них, наприклад, ВОНО, жмуриться, закриває очі і лічить до мільйона, тоді як інші ховаються. Той, хто буде знайдений останнім, стане жмуритися наступного разу і так далі
 ЕНТУЗІАЗМ затанцював з ЕЙФОРІЄЮ, РАДІСТЬ так стрибала, що переконала СУМНІВ, ось тільки АПАТІЯ, яку ніколи нічого не цікавило, відмовилася брати участь в грі.
 ПРАВДА вважала за краще не ховатися, тому що врешті-решт її завжди знаходять.
 ГОРДІСТЬ сказала, що це абсолютно безглузда гра (її нічого окрім себе самої не хвилювало).
 А БОЯЗСТВУ дуже не хотілося ризикувати...
 - Раз, два, три...- почало рахунок БОЖЕВІЛЛЯ
 Першою сховалася ЛІНЬ, вона сховалася за найближчим каменем на дорозі, ВІРА піднялася у небеса, а ЗАЗДРІСТЬ сховалася в тіні ТРІУМФУ, який власними силами вмудрився підійнятися на верхівку найвищого дерева.
 БЛАГОРОДСТВО дуже довго не могло сховатися, оскільки кожне місце, яке воно знаходило, здавалося ідеальним для його друзів
 Кришталево чисте озеро - для КРАСИ.
 Розщелина дерева - так, це для СТРАХУ.
 Крило метелика - для ЧУТТЄВОЇ НАСОЛОДИ.
 Подув вітерця - адже це для СВОБОДИ! І воно замаскувалося в промінці сонця.
 ЕГОЇЗМ, навпаки, знайшов тільки для себе тепле і затишне містечко
 БРЕХНЯ сховалася на глибині океану (насправді вона сховалася у веселці)
 ПРИСТРАСТЬ і БАЖАННЯ зачаїлися в жерлі вулкана
 ЗАБУДЬКУВАТІСТЬ навіть не пам'ятаю, де вона сховалася, так це і не важливо
 Коли БОЖЕВІЛЛЯ долічило до 999999, ЛЮБОВ все ще шукала де б їй сховатися, але все вже було зайняте. Але раптом вона побачила чудовий трояндовий кущ і вирішила сховатися серед його кольорів.
 - Мільйон, - злічило БОЖЕВІЛЛЯ і почало шукати
 Першою воно, звичайно ж, знайшло ЛІНЬ. Потім почуло, як ВІРА сперечається з БОГОМ, а про ПРИСТРАСТЬ і БАЖАННЯ воно дізналося по тому, як тремтить вулкан
 Потім БОЖЕВІЛЛЯ побачило ЗАЗДРІСТЬ, то здогадалася, де ховається ТРІУМФ
 ЕГОЇЗМ і шукати було не потрібно, тому що місцем, де він ховався, став вулик бджіл, які вирішили вигнати непрошеного гостя
 У пошуках БОЖЕВІЛЛЯ підійшло напитися до струмка і побачило КРАСУ.
 СУМНІВ сидів за огорожею, вирішуючи, з якого ж боку йому сховатися
 Отже всі були знайдені: ТАЛАНТ - в свіжій і соковитій траві, ПЕЧАЛЬ в темній печері, БРЕХНЯ - у веселці (якщо чесно, то вона ховалася на дні океану). Ось тільки ЛЮБОВ знайти не могли...
 БОЖЕВІЛЛЯ шукало за кожним деревом, в кожному струмочку, на вершині кожної гори і, нарешті, віно вирішило подивитися в трояндових кущах, і коли розсовувало вітки, почуло крик...
 Гострі шпильки троянд поранили ЛЮБОВІ очі

БОЖЕВІЛЛЯ не знало що і робити, почало вибачатися, плакало, благало, просило вибачення і як спокуту своєї провини пообіцяло ЛЮБОВІ стати її поводирем

І ось з тих пір, коли вперше на землі почали грати у хованки, ЛЮБОВ сліпа і БОЖЕВІЛЛЯ водить її за руку...

Якось раз одного злочинця посадили в тюрьму. Він потрапив до камери, в якій була невеличка решітка в вікні, крізь яку було видно вулицю.
 Кожного ранку злочинець виглядав крізь решітку і над кожним перехожим він сміявся з гучним сміхом, який щоразу ставав все більшим й більшим.
 Охоронець був здивований. І одного разу, не витерпівши, він запитав: «Чому ти щоденно смієшся? Що тут смішного?»
 А злочинець на це відповів: «Що за дурнуваті питання? Ви сліпі? Я сміюся над тим, які там, за решіткою. Хіба ви не бачите, що вони увязнені і знаходяться за ґратами?».

В одного фермера захворів старенький кінь. Він вже не бігав, не їв, лише лежав. Фермер викликав ветеринара, що виписав ліки для конячки і сказав, що якщо жеребцеві не стане легше від цього препарату, то його доведеться усипити.
 Розмову фермера та ветеринара почула свиня, і промовила до коня:
 Вставай, друже! Вставай! Ти повинен видужати, тобі має стати краще!
 Але коневі не легшало. Господар відпоював його прописаним препаратом, але залишався лежати, був слабким та кволим. Свиня, тим часом, не переставала підбадьорювати свого сусіда по хліву:
 Конику, ну постарайся, благаю тебе! Ти мусиш встати, у тебе вийде, просто постарайся!
 І ось нарешті на ферму знову прийшов ветеринар і, побачивши, в якому стані знаходиться кінь, вже готувався його усипити. Тут свиня не витерпіла і заквінчала на весь хлів:
 Конику, конику, любий! Вставай, вставай чимдуж швидше! Ось уже і лікар за тобою прийшов - ти повинен встати, інакше тобі доведеться померти!
 Почувши це, кінь підірвався і стрімголов побіг. Фермер лише сплеснув в долоні:
 Боже, яке чудо! Мій кінь одужав! Це потрібно відсвяткувати ми на радощах заріжемо свиню!

Перш ніж покласти олівець у коробку, майстер відклав його вбік.
 - Є п'ять речей, які ти повинен знати, - сказав він олівцю, - перш ніж я відправлю тебе у світ. Завжди памятай про них і ніколи не забувай, і тоді ти станеш кращим олівцем, який тільки може бути.
 Перше: ти зможеш зробити багато великих справ, але лише в тому випадку, якщо ти дозволиш Комусь тримати тебе у Своїй руці.
 Друге: ти будеш переживати хворобливе обточування час від часу, але це буде необхідним, щоб стати кращим (олівцем).
 Третє: ти будеш здатний виправляти помилки, які ти робиш.
 Четверте: твоя найбільш важлива частина буде завжди знаходитися всередині тебе.
 І п'яте: на якій би поверхні тебе не використовували, ти завжди повинен залишити свій слід. Незалежно від твого стану, ти повинен продовжувати писати.
 Олівець зрозумів і пообіцяв пам'ятати про це.
 Він був поміщений у коробку, яку було направлено до людського серця.

Offline bonitka

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
Про бачення світу

Біля дороги стояло сухе дерево.
 Вночі прийшов злодій і злякався: він подумав, що це стоїть поліцай і очікує його.
 Прийшов закоханий хлопець, і серце його радісно почало битися: він побачив, начебто це стоїть його кохана.
 Дитина, налякана страшними казками, розплакалася, побачивши дерево: вона подумала, що це привид.
 Але у всіх випадках дерево було тільки деревом.
 Ми бачимо світ таким, якими ми є насправді.

Про щастя

Група випускників, успішних і кар'єрних, прийшли в гості до свого старого професора. Звичайно ж, незабаром розмова зайшла про роботу: випускники скаржилися на численні труднощі й життєві проблеми. Запропонувавши своїм гостям каву, професор пішов на кухню і повернувся з кавником і підносом, заставленим найрізноманітнішими чашками - порцеляновими, скляними, пластиковими, кришталевими і простими, і дорогими, і вишуканими.
 Коли випускники розібрали чашки, професор сказав:
 — Якщо ви помітили, усі дорогі чашки розібрані. Ніхто не вибрав простих і дешевих. Бажання мати для себе тільки краще і є джерелом ваших проблем. Зрозумійте, що чашка сама по собі не робить каву кращою. Іноді вона просто дорожча, а іноді навіть приховує те, що ми п'ємо. Те, що ви дійсно хотіли, було кавою, а не чашкою. Але ви свідомо вибрали кращі чашки. А потім почали розглядати, кому яка чашка дісталася. А тепер подумайте: життя — це кава, а робота, гроші, суспільство — це чашки. Це всього лише інструменти для збереження Життя. Те, яку чашку ми маємо, не визначає і не змінює якості нашого Життя. Іноді, концентруючись тільки на чашці, ми забуваємо насолодитися смаком кави. Насолоджуйтеся своєю кавою!
 У найщасливіших людей немає всього кращого. Але вони витягають усе краще з того, що є. Щастя в тому, щоб хотіти те, що в тебе є. А не в тому, щоб мати те, чого хочеш.

Про любов

- Ох, Любов! Я так мрію бути такою ж, як і ти! - захоплено повторювала Закоханість. - Ти набагато сильніша за мене.

- А ти знаєш, у чому моя сила? - запитала Любов, задумливо киваючи головою.

- Тому, що ти важливіша для людей.

- Ні, моя дорога, зовсім не тому, - зітхнула Любов і погладила Закоханість по голові. - Я вмію прощати, от що робить мене такою.

- Ти можеш простити Зрадництво?

- Так, можу, тому що Зрадництво часто йде від незнання, а не від злого наміру.

- Ти можеш простити Зраду?

- Так, і Зраду теж, тому що, зрадивши й повернувшись, людина одержує можливість порівняти і вибрати краще.

- Ти можеш простити Неправду?

- Неправда - це менша з бід, тому що часто буває від безвихідності, усвідомлення власної провини, або через небажання робити боляче, а це позитивний показник.

- Я так не думаю, бувають же просто брехливі люди!!!

- Звичайно, бувають, але вони не мають і найменшого відношення до мене, тому що не вміють любити.

- А що ще ти можеш простити?

- Я можу простити Злість, тому що вона короткочасна. Можу простити Різкість, тому що вона часто буває супутницею Прикрості, а Прикрість неможливо вгадати й проконтролювати, тому що кожний засмучується по-своєму.

- А ще?

- Ще можу простити Образу - старшу сестру Прикрості, тому що вони часто випливають одна з іншої. Я можу простити Розчарування, тому що за ним часто йде Страждання, а Страждання очищає.

- Ох, Любов! Ти дійсно дивна! Ти можеш простити все-все, а я при першому ж випробуванні гасну, як сірник! Я так заздрю тобі!!!

- І тут ти помиляєшся, маленька. Ніхто не може прощати все-все. Навіть Любов.

- Але ж ти тільки-но розповідала мені зовсім інше!

- Ні, те, про що я говорила, я справді можу прощати і прощаю нескінченно. Але є на світі те, чого не може простити навіть Любов. Тому що це вбиває почуття, роз'їдає душу, веде до Туги й Руйнування. Це завдає такого болю, що навіть велике диво не може вилікувати її. Це отруює життя навколишніх і змушує йти в себе. Це ранить сильніше ніж Зрада й Зрадництво й зачіпає гірше за Неправду й Образу. Ти зрозумієш це, коли зіштовхнешся з нею сама. Запам'ятай, Закоханосте, найстрашніший ворог почуттів - Байдужість. Тому що від неї немає ліків.

Правда життя
Одна подружня пара переїхала на нову квартиру.
 Вранці, щойно прокинувшись, дружина зиркнула у вікно й побачила сусідку, яка вивішувала випрану білизну.
 Поглянь, яка брудна білизна у неї, сказала вона чоловіку.
 Але той читав газету й не звернув уваги на слова жінки.
 Напевно, у неї погане мило або вона зовсім не вміє прати. Варто було б її навчити цій справі.
 І кожного разу, коли сусідка розвішувала білизну, дружина дивувалася, яка вона брудна.
 Одного прекрасного ранку, поглянувши у вікно, вона вигукнула:
 О! Сьогодні білизна чиста! Певно, навчилася нарешті прати!
 Та ні, сказав чоловік, просто я нині встав рано і помив вікно.

Так і в нашому житті: усе залежить від вікна, через яке ми дивимося на світ.
 І перш ніж наводити критику на інших, необхідно переконатися, що наші серця й помисли чисті.

Про образу

Мешканці одного села вирішили покарати свого родича й кинути його в яму. Ті, кому він нашкодив, вирішили: хай кожен сам вчинить над ним суд.
 Стоячи над краєм ями, одні плювали на злодія, інші кидали в нього землею. Раптом в нещасного полетіла каменюка. Здивавано подивився той і запитав: «Усіх місцевих я знаю. А ти хто такий і чого кидаєш у мене каменем?». Чоловік відповів: «Я той, кого ти образив двадцять років тому».
 Покараний здивувався: «Де ж ти був увесь цей час?»
 «Увесь цей час, пролунало у відповідь, я носив камінь у моєму серці. А зараз, коли я побачив тебе в такому жалюгідному становищі, то взяв камінь у руку».

Життєва істинна

Колись давно старий індіанець відкрив своєму онуку одну життєву істину.
 У кожній людині йде боротьба, дуже схожа на боротьбу двох вовків. Один вовк представляє зло: зависть, ревнощі, жалощі, егоїзм, амбіції, брехню... Другий вовк представляє добро: мир, любов, надію, істину, доброту, вірність...
 Маленький індіанець на деяку мить задумався, а потім спитав:
 А який же вовк в кінці перемагає?
 Старий індіанець ледь помітно посміхнувся і відповів:
 Завжди перемагає той вовк, якого ти годуєш.

Offline bonitka

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
Якщо ви колись були в цирку чи зоопарку, вас, певно, дивувало таке: чому в вольєрі для слонів і старі слони зростом під 6 метрів, і зовсім маленькі слоненята привязані однаковими ланцюгами до невеликого стовпчика.
 Здається, що однаково поводитися з такими різними тваринами нелогічно. Звичайно ж, дорослого, великого й сильного слона потрібно привязати більш міцним і товстим ланцюгом, ніж маленького слоненя. Адже при бажанні дорослий слон може просто вийти з вольєру. Йому легко вирвати стовпчик з землі це для нього все одно, що для нас з вами зірвати квітку. А ланцюг він може розірвати, наче мотузку.
 Але тут криється таємниця. Дорослий слон давно забув, що значить боротися за свободу. Давним-давно, коли він був маленьким, він зрозумів, що, не дивлячись на усі зусилля, він все одно залишиться в клітці. І тому зараз, перетворившись в сильного, дорослого слона, який сильніший в десятки разів, він вірить, що всього лише полонений і навіть не намагається боротися.
 Слоненя, яке весь час борсається і намагається розірвати ланц, ще не втратило волі до свободи й віри в те, що добється успіху.

Надто багато людей ламаються, навіть не підозрюючи, наскільки близькі вони були до успіху в той момент, коли зневірилися

Offline bonitka

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
Про мудрість висловлювань

Один східний правитель побачив страшний сон, в якому він втратив один за одним усі свої зуби. У сильному хвилюванні він закликав до себе товкмача, який би міг йому пояснити, що значить цей сон. Той вислухав його і сказав: «Правителю, я повинен повідомити тобі сумну звістку: ти втратиш один за одним усіх своїх близьких». Ці слова викликали гнів у правителя. Він звелів вкинути нещасного до вязниці і наказав закликати іншого товкмача, який, вислухавши сон, сказав: «Я щасливий повідомити тобі радісну звістку: ти переживеш усіх своїх родичів». Правитель зрадів і щедро нагородив його за таке передрікання.
 Слуги здивувалися. «Адже ти сказав йому те саме, що й твій бідний попередник, так чому ж він був покараний, а ти нагороджений?» питали вони. На що отримали відповідь: «Ми обидва однаково витлумачили сон. Але все залежить не від того, ЩО сказати, а ЯК сказати».

Offline bonitka

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
 Одного разу в маленькому містечку побудували церкву. Усі жителі міста ходили і насолоджувалися красою цієї церкви.
 Але на верхівці, в дошках даху, один маленький цвяшок чув усі похвали і розмови про церкву.
 Він чув, що люди хвалили усі частини церкви, але нічого не казали про нього. Про всі частини говорили: про арки, про хрест, про дзвіницю, про все говорили... Але ніхто ні словечка не сказав про цвях...
 «Якщо я такий незначний, то я тут нікому не потрібен», подумав цвях і вискочив з дошок, до яких він був прибитий.
 В ту ж ніч, коли він дізнався про свою непотрібність і вискочив, падав сильний дощ. На місці, де вже не було цвяха, стала розїжджатися черепиця, і через утворену дірку почала проникати вода.
 Уся церква була залита водою. Фарба стекла зі стін, Біблія була зіпсута, а всі прекрасні мозаїки позмивалися.
 Ось так стається... із-за одного цвяха. Все руйнується.
 Хоча багато хто нас не хвалить, хоч ми й невідомі, проте всі ми потрібні.

Offline bonitka

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
Одного разу вони зустрілися і полюбили один одного! Ніщо не могло розєднати їх і перешкодити любові…
 І ось вони призначили дату весілля, запросили багато людей. Напередодні свята парубок з дівчиною гуляли по високій горі, милувалися природою, світом, і не відмітили як підійшли до краю. Дівчина поглянула вниз і сказала своєму нареченому: «Якщо ти мене любиш, стрибни вниз! Доведи мені це!».
 Хлопець поглянув на кохану, обійняв і сказав всього одне слово. Після цього дівчина заплакала і кинулася обіймати коханого. Вони спустилися вниз і на другий день зіграли весілля. І жили вони довго і щасливо.

Він сказав: «Підштовхни!».

Offline bvlgari

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +147/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Олександр-7 років.Анастасії-5років
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
Знайшла в просторах нету, і одразу зберегла собі в цитатним, дуже красиві і повчальні слова,одразу вибачте,що російською, чомусь переклад не так сприймається.

«Отец забывает»

В. Ливингстон Ларнед

«Послушай, сын, я говорю это сейчас, когда ты спишь. Щека лежит на маленькой ручонке, светлые кудри прилипли к влажному лбу. Я тайком прокрался в твою комнату. Всего несколько минут назад, когда я сидел с газетой в библиотеке, меня охватила волна раскаяния. Я пришел в твою спальню с повинной.
Я подумал о том, что был слишком строг с тобой. Я отругал тебя, когда ты собирался в школу, потому что ты едва ли коснулся лица полотенцем. Я отчитал тебя за то, что ты не чистишь ботинки, зло прикрикнул на тебя, когда ты бросил вещи на пол.
За завтраком я тоже нашел, за что тебя поругать. Ты что-то пролил, глотал пищу большими кусками, клал локти на стол и намазывал слишком много масла на хлеб. А когда я спешил на поезд, а ты, уходя гулять, обернулся, помахал мне рукой и крикнул: «До свидания, папочка!» - я, нахмурившись, бросил в ответ: «Расправь плечи, не сутулься».
Вечером повторилось то же самое. Проходя мимо, я увидел, как ты, стоя на колени, играешь в шарики. На чулках уже образовались дырки. Я унизил тебя при твоих друзьях, когда ты брел впереди меня по направлению к дому. Чулки были дорогими, если бы ты сам заплатил за них, то был бы более аккуратным. Слушай сын, что говорит тебе отец.
Помнишь, как позже, когда я читал, сидя в библиотеке, то робко вошел и посмотрел на меня с какой-то болью в глазах. Я бросил на тебя взгляд поверх газеты, нетерпеливый и недовольный, что мне мешают. Ты нерешительно стоял в дверях. «Чего ты хочешь», - пробурчал я.
Ты, ничего не сказав, стремительно бросился ко мне, обвил руками мою шею и поцеловал. И твои ручонки сжались с любовью, которую Бог разжег в твоем сердце и которую не может осушить даже пренебрежение. А потом ты ушел, и я слышал, как ты поднимался по ступенькам.
И в этот момент, сынок, газета упала у меня из рук, и жуткий, парализующий страх охватил меня. Что же сделала со мной привычка? Привычка отчитывать, выискивать ошибки, делать замечания. Это моя награда тебе за то, что ты мальчишка. Это не потому, что я не люблю тебя, а потому, что слишком многого жду от ребенка. Я оцениваю тебя мерками своих лет.
А в тебе, в твоем характере так много хорошего, замечательного, искреннего. Твое маленькое сердечко похоже на огромный диск солнца, встающего над дикими холмами. Я увидел это в твоем внезапном порыве, когда ты подбежал и поцеловал меня перед сном. И сегодня больше ничего не имеет значения, сынок. Я пришел в темноте к твоей кровати и, пристыженный, встал на колени.
Это недостаточное искупление. Я знаю, что ты не понял бы все то, что я сейчас тебе говорю, в часы бодрствования. Но завтра я буду настоящим отцом. Я буду твоим настоящим другом, буду страдать, когда ты страдаешь, и смеяться, когда ты смеешься. Я прикушу язык, когда с него будут готовы сорваться нетерпеливые слова. И буду повторять как заклинание: «Это всего лишь мальчик, маленький мальчик!»
Боюсь, я представлял тебя взрослым мужчиной. Теперь, когда смотрю на тебя, сынок, устало свернувшегося в своей кроватке, я вижу, что ты все еще ребенок. Еще вчера мать носила тебя на руках, и твоя головка лежала у нее на плече. Я требовал слишком многого, слишком многого.»

Offline Ludmilka-Milka

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +481/-0
  • Всё будет ХОРОШО! Я узнавала...
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Софійка, Тарасик
  • Ваше справжнє ім’я: Людмила
Іра, я така сентиментальна стала останнім часом, читаю і плачу..

І думаю, що дуже часто так само чиню зі своєю дитиною  :(
Ремонт дитячих візочків! Аргонна зварка алюмінію
узгоджено з адміністратором

Offline orlina

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +333/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
5 коротких доказів почуттів

1. Одного разу село, страждаюче від посухи, вирішило дружно помолитися про рятівний дощ. У призначений день усі вийшли на площу ... Але лише один хлопчик взяв з собою парасольку. Це і є Віра.

2. Коли ви, граючи з дитиною, підкидаєте її в повітря, вона радісно сміється і з повними захвату очима дивиться з висоти по сторонах, тому що знає, що ви її зловите. Це і є Довіра.

3. Щовечора ми лягаємо спати без жодної гарантії, що прокинемося завтра вранці, але, незважаючи ні на що, ми знову і знову заводимо будильник. Це і є Надія.

4. Кожен день ми будуємо плани на майбутнє, незважаючи на те, що поняття не маємо, які події відбудуться затра, через тиждень, через дві години. Це і є Впевненість.

5. Кожен день ми бачимо, як люди сваряться, обдурюють, ненавидять і розлучаються. Ми розуміємо, що навряд чи уникнемо того ж ... Але тим не менш, незважаючи ні на що, ми все одно Любимо!

Offline bonitka

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
Натрапила на дуже добру, життєву притчу, з якої варто взяти для себе приклад.

Подружнє життя

Чоловік і дружина прожили разом 60 років. Не було у них секретів один від одного, тільки одна таємниця була у дружини. На верхній полиці в її шафі стояла коробка з-під взуття, в яку чоловік ніколи не заглядав. І вже ставши дуже старою, дружина захворіла, вона вирішила розповісти свій секрет і попросила чоловіка принести коробку. Коли чоловік приніс коробку і відкрив, усередині він побачив дві дуже красиві в'язані ляльки і пачку грошей, 25 000.

- Що це? - запитав здивований чоловік.
- Знаєш, перед нашим весіллям моя улюблена бабуся відкрила мені секрет щасливого сімейного життя. Вона сказала: "Якщо ти розсердишся на чоловіка, то ніколи не сперечайся, а піди і зв'яжи одну ляльку".
На очі чоловіка навернулися сльози, адже в коробці були всього дві ляльки.

Тоді він запитав:
- Дай відповідь, що це за гроші? Адже ти не відкладала їх з тих грошей, що ми витрачали на господарство?
- Я накопичила їх, продаючи ляльок...

Offline Kerri

• Своя Мамка
  • Репутація: +72/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ольга
Как отыскать счастье

Христианская притча

В одном селе жил юноша. Целыми днями он сиднем сидел дома и ничего не делал.

Как-то раз он спросил у матери:

—— Как мне отыскать своё счастье?

— Выйди, сынок, в чистое поле, что поймаешь, то и будет твоим счастьем, — ответила она.

Вышел юноша в поле, видит — бежит жеребёнок. Кинулся догонять, не догнал. Из-под куста выскочил заяц. Он бросился его ловить — не поймал. Видит — летит голубка, побежал за ней, да куда там. Улетела.

Смотрит юноша — ворона идёт по полю, червячков выискивает. От нечего делать потянулся к ней рукой — поймал.

— Неужели, — спрашивает он у вороны, — ты и есть моё счастье?

— Нет, — отвечает ворона. — Какое я счастье? А подсказать, как счастье поймать, я могу.

— Как? — спрашивает юноша.

— Возьми душистого сена, положи у двора, жеребёнок подойдёт есть сено и сам с тобой останется. Возьми сладкой моркови, положи под плетень. Прибежит заяц, увидит морковь — ручным станет. Разбросай по двору пшеничные зёрнышки — голубка прилетит, под крышей поселится.

— А разве это счастье? — удивился юноша.

— А счастье будет потом. Когда мимо двора пройдёт добрая да красивая девушка, увидит, как ты кормишь жеребёнка, зайца и голубку — полюбит тебя и выйдет за тебя замуж.

«…Не придёт Царствие Божие приметным образом, и не скажут: вот, оно здесь, или вот, там…» (Лк. 17:20).

Offline bonitka

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
Притча "Любити свою дружину"

Одного разу  чоловік прийшов до мудреця за порадою
 - Ми з дружиною вже давно не переживаємо колишніх почуттів один до одного! Напевно, я просто її більше не люблю, та і вона, боюся, мене теж. Що робити?
 - ЛЮБИТИ ЇЇ!
 - Але я ж говорю, ніяких почуттів не залишилися!
 - Це хороший привід, щоб ЛЮБИТИ її!
 - Але як же любити, якщо не любиться?
Cлужити їй! Cлухати її! Цінувати її! Співпереживати їй! Жертвувати заради неї собою! Для справжньої любові немає ніяких перешкод.
Бо дієслово "ЛЮБИТИ" - означає не ПОЧУТТЯ, а ДІЮ.

Offline Lilysin*ka

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +309/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Андрійчик та Матвійчик
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
Яка хороша притча ...Перший раз читаю таке трактування любові.Переважно кажуть,що це почуття,відчуття...А тут так розумно написано..

Offline Kerri

• Своя Мамка
  • Репутація: +72/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ольга
А як же вираз: Насильно мил не будешь?  Не зрозуміла зовсім змісту цієї притчи. Це не любов вже,а рабство. Любов не терпить будь-якого насилля над іншою людиною,все має відбуватися добровільно.