Автор Тема: Притчі - мистецтво слів, що потрапляє прямо в серце  (Прочитано 16341 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline natali_z

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +652/-0
  • історію творимо МИ!!!!
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Дмитрик 5 років, Тамарочка 11 років
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
Одного разу Бідність і Заможність посперечалися між собою , хто з них красивіша. Вони довго не могли вирішити це питання самостійно , тому вирішили звернутися до першого зустрічного чоловіка .
" Нехай перший зустрічний чоловік нас розсудить " - вирішили вони і відправилися вперед по дорозі.

На зустріч їм йшов чоловік середніх років. Він не відразу помітив , що до нього з двох сторін підскочили Бідність і Заможність .

- Тільки ти можеш вирішити нашу суперечку ! - нетерпляче загомоніли вони . - Скажи , хто з нас красивіша !

- От біда ! - Подумав про себе чоловік , - скажу , що Бідність гарніша , Заможність образиться і піде від мене . А якщо скажу , що Заможність , тоді Бідність може розлютитися і напасти на мене. Що ж робити ?
Чоловік подумав трохи і каже їм:

- Я так відразу не можу сказати , коли ви на місці стоїте . Ви спочатку трохи пройдіться по дорозі туди-сюди , а я подивлюся .

Стали Бідність і Заможність розгулювати по дорозі. І так пройдуть , і сяк . Кожній хочеться виглядати трохи краще.

- Ну ? - Закричали вони , нарешті , в один голос. - Хто ж з нас красивіша ?

Чоловік посміхнувся їм і відповів:

- Ти , Бідність , дуже красива і чарівна зі спини , коли йдеш! А ти , Заможність , просто чудово , коли ти повертаєшся обличчям і приходиш.

Бажаю усім бачити цих двох панянок саме з правильного боку)))
"Миловарня Димко" - відкриваючи природнє в собі...

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline bonitka

• Головне в житті - СІМ'Я! Кар'єра не чекає тебе вдома, гроші не витруть сльози, а слава не обійме вночі...
  • Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +1036/-0
  • Don't worry, be happy...
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Тетяна
Притча: Які молитви чути на Небі?

Давним-давно жив один святий старець, який багато молився і часто уболівав про гріхи людські. І дивним йому здавалося, чому це так буває, що люди в церкву ходять, Богу моляться, а живуть все так само погано.

«Господи, - думав він, - невже не чуєш Ти наших молитов? Ось люди постійно моляться, щоб жити їм в мирі й покаянні, і ніяк не можуть. Невже марнота їх молитва?»

Одного разу з цими думками він заснув. І здавалося йому, ніби світлий ангел, обійнявши крилом, підняв його високо-високо над землею.

У міру того як піднімалися вони вище і вище, все слабкішими і слабкішими ставали звуки, що доносилися з поверхні землі. Не чути було більше людських голосів, затихли пісні, крики, весь шум метушливого мирського життя. Лише деколи долітали звідкись гармонійні ніжні звуки, як звуки далекої лютні.

- Що це? - Запитав старець.
- Це святі молитви, - відповів ангел, - тільки вони чуються тут.
- Але чому так слабко звучать вони? Чому так мало цих звуків? Адже зараз весь народ молиться в храмі...?
Ангел глянув на нього, і скорботне було обличчя його.
- Ти хочеш знати? Дивись.
Далеко внизу виднівся великий храм. Чудесною силою розкрилися його зводи, і старець міг бачити все, що робилося всередині. Храм весь був сповнений народом.

На крилосі видно було великий хор. Священик у повному облаченні стояв у вівтарі. Йшла служба. Яка служба - сказати було неможливо, бо жодного звуку не було чутно.Видно було, як стояв на лівому крилосі дячок щось читав швидко-швидко, човгаючи і перебираючи губами, але слова туди, вгору, не долітали. На амвон поволі вийшов величезного зросту диякон, плавним жестом поправив своє пишне волосся, потім підняв орар, широко розкрив рот, і ... ні звуку!

Регент роздавав ноти: хор готувався співати. «Вже хор-то, напевно, почую», - подумав старець. Регент стукнув камертоном по коліну, підніс його до вуха, витягнув руки і дав знак починати, але як і раніше панувала повна тиша. Дивитися було дивно: регент махав руками, притупував ногою, баси червоніли від натуги, тенори витягувалися на носках, високо піднімаючи голову, роти у всіх були відкриті, але співу не було.
«Що ж це таке?» - Подумав старець. Він перевів очі на тих, хто молиться. Їх було дуже багато, різного віку і положень: чоловіки і жінки, люди похилого віку і діти, купці і прості селяни. Всі вони хрестилися, кланялися, багато щось шепотіли, але нічого не було чутно. Вся церква була німа.

- Чому це? - Запитав старець.
- Спустимося, і ти побачиш і зрозумієш. - Сказав ангел.
Вони повільно, ніким не видимі спустилися в самий храм. Ошатно одягнена жінка стояла попереду всього натовпу і, мабуть, ретельно молилася. Ангел наблизився до неї і тихо торкнувся рукою. І раптом старець побачив її серце і почув її думки.

«Ах, ця противна почтмейстерша! - Думала вона. - Знову в новім капелюсі! Чоловік - п'яниця, діти - обшарпанці, а вона хизується! .. Бач вирядилась! .. »

Поруч стояв купець в хорошій суконній чумарці і задумливо дивився на іконостас.Ангел торкнувся його грудей, і перед старцем зараз же відкрилися його затаєні думки: «... Яка досада! Продешевив ... Товару такого тепер нізащо не купиш! Не інакше як тисячу втратив, а може, й півтори ... »

Далі виднівся молодий селянський хлопець. Він майже не молився, а весь час дивився наліво, де стояли жінки, червонів і переминався з ноги на ногу. Ангел доторкнувся до нього, і старець прочитав у його серці: «Ех, і хороша Дуняша! .. Усім взяла: і обличчям, і звичкою, і роботою ... От би дружину таку! Піде чи ні?»

І багатьох торкався Ангел, і у всіх були подібні ж думки, порожні, пусті, життєві. Перед Богом стояли, але про Бога не думали. Тільки вдавали, що молилися.

- Тепер ти розумієш? - Запитав Ангел. - Такі молитви не доходять. Тому й здається, що всі вони точно німі.
У цю хвилину раптом боязкий дитячий голосок виразно промовив:
- Господи! Ти благ і милостивий ... Врятуй, помилуй, зціли бідну маму! ..
У куточку на колінах, притиснувшись до стіни, стояв маленький хлопчик. В його очах блищали сльози. Він молився за свою хвору маму. Ангел доторкнувся до його грудей, і старець побачив дитяче серце. Там були скорбота і любов.
- Ось молитви, які чути! - Сказав ангел.
Білоруська постільна білизна - якість за доступну ціну

Позолочені вироби з медичного золота

Сказали спасибо: Mashka_Mashka, olja-ja

Offline Mariyka

• Організатор СП!
  • Свідома Мамка
  • Репутація: +155/-0
  • :)
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Марія
Слава у Бога чи у людей?
В одному з вагонів приміського поїзда їхала мама з дитиною. Дорога була довгою, тому кожен із пасажирів мав якесь заняття. Люди читали, в’язали, їли, обговорювали останні події та ділилися рецептами. Жінка також вийняла з сумки книжку і дала дитині, а сама почала молитися.
— Мамо, мамо, що ви робите, всі ж будуть бачити! – сказала дівчинка.
Матір не знітилася і  продовжила відмовляти вервицю. Між молитвою хрестилася. Дівчинка, оглядаючись по сторонах, зашарілася.
— Мамо, мамо! – смикнула за рукав блузки, – може не хрестіться тут, бо видно. Що люди скажуть?
— Ти говориш з своїми подругами на людях, правда?
— Говорю, – відповіла дівчинка.
— То чому я не можу розмовляти з вищим, ніж людина… з Богом!
У світі не соромляться відкрито спілкуватись з Богом. В Ізраїлі, наприклад,  не дивина бачити, коли люди читають молитовник у… маршрутці. Ба, навіть, мусульмани, коли приходить певна година, починають славити Всевишнього, у відповідний для молитви час, де б вони не знаходились: на вулиці, в аеропорту, парку. То чому ми встидаємося цього? Невже страх перед втратою слави у людей перешкоджає нам величати того, хто віддав своє життя за нас на хресті?

Подумала і додала ще: [time]17 Червень 2016, 14:21:56[/time]
Життя за будинок
Одна молода пара почала зводити будинок. Земельна ділянка, під забудову, була як у всіх – ні велика, ні маленька. Втім, подружжя мріяло звести великий особняк. Тому, не роздумуючи, на всій її території заложили фундамент. 
— Слухай – сказали сусідові – відступи нам трохи землі свого саду, який межує з нами, бо не маємо навіть де пройти.
З таким же проханням звернулись до сусіда що справа:
— Пусти, якихось три метри, бо машина не зможе заїхати.
Сусіди погодилися. Тим часом, подружжя, заради економії наважилося на ще одну хитру схему. Аби не платити робітникам ганили їхню роботу.
— Ми тобі не будемо платити! – грізно кричала жінка димареві – Це, що таке, хіба рівно покладений димар? Та він кривий, як твої руки! Йди геть звідси! – проганяла робітника.
Особняк будували, а потім перебудовували, майже усе життя. Не було часу на молитви, сон, відпочинок, харчування. Економили на найменших радощах. Незчулися як віддали найголовніше: молодість та роки. Нарешті збудували, та жити в ньому вже не було коли і кому: діти поїхали за кордон, самі ж зістарілися, що й не мали сил піднятися на другий поверх.
«Не збирайте собі скарбів на землі, де міль і хробацтво нівечить, і де підкопують злодії і викрадають. Збирайте собі скарби на небі, де ні міль, ані хробацтво не нівечить і де злодії не пробивають стін і не викрадають. Бо де твій скарб, там буде і твоє серце» (Мт. 6. 19-21)
Джерело: CREDO
Люди! Гарного вам дня, хоч я навіть не знаю, що сьогодні — вівторок, чи субота та пофіг, вбивайте хамство посмішкою. (Андрій Скрябін)

Сказали спасибо: Маша86, Mashka_Mashka

Offline Mariyka

• Організатор СП!
  • Свідома Мамка
    • Награды
Як розминутися з мрією свого життя
Існує легенда про те, що до кожного з нас один раз у житті приходить Бог. Причому Він може з’явитися в будь-якому образі: мокрого кошеняти, старого дідуся чи жебрачки. А наша доля складеться залежно від того, як ми поведемо себе в мить такої зустрічі… А ще є така притча.
Жив-був на світі чоловік, і було у нього три мрії: мати хорошу роботу з високим заробітком, одружитися з красивою доброю дівчиною та стати відомим усьому світу.
Протягом життя з ним траплялося чимало історій, але ми розповімо вам про три з них.
Зимового холодного ранку юнак поспішав на співбесіду до відомої компанії. До зустрічі залишалося п’ять хвилин, а йому ще треба було пробігти квартал. Раптом просто перед ним послизнувся і впав незнайомий літній чоловік. Наш герой поглянув на нього бігцем, подумав, що то п’яний і, не подавши руки, побіг далі. На щастя, він устиг на співбесіду вчасно. На жаль, на роботу мрії тоді його так і не взяли.
Літнього теплого вечора чоловік прогулювався містом. Помітивши кілька вуличних артистів, він зупинився, щоб насолодитися видовищем. Глядачів було небагато, але п’єса була веселою і захопливою. Після закінчення вистави почулися оплески і люди почали розходитися. Наш знайомий теж уже обернувся щоб іти, але хтось несміливо торкнувся його плеча. Це була головна героїня п’єси — старенька клоунесса. Вона стала розпитувати його про те, чи сподобався йому спектакль, чи задоволений він акторами. Але молодий чоловік навіть не захотів вести бесіду зі старою та, гидливо відвернувшись, пішов додому.
Одного осіннього дощового вечора чоловік поспішав додому з дня народження свого знайомого. День видався важким, і він мріяв скоріше прийняти ванну та заснути в теплій м’якій постелі. Раптом він почув чиєсь приглушене ридання. Це плакала жінка. Вона сиділа на лавочці біля будинку нашого героя. Вона була одна, без парасольки, і тільки капюшон легкої курточки рятував її від холодного дощу. Помітивши нашого героя, вона звернулася до нього по допомогу. В її родині сталося щось жахливе, тому їй конче потрібно було поговорити з кимось. Чоловік задумався, але перед його внутрішнім поглядом постали ванна та ліжко; він пробурмотів, що жахливо зайнятий, і поспішив до під’їзду.
Наш герой прожив цілком звичне, нещасливе життя, а потім помер.
Потрапивши на небеса, він зустрів свого Ангела-хранителя.
— Ти знаєш, я прожив зовсім нещасливе, майже нікчемне життя. У мене були три мрії, але жодна з них не збулася. Як шкода …
— Хм … Друже мій, я зробив усе, щоб всі твої мрії втілилися в життя, але для цього тобі потрібно було всього лише раз подати руку, відкрити очі та зігріти серце.
— Про що ти?
– Пам'ятаєш чоловіка, що впав на слизькій зимовій дорозі? Я зараз покажу тобі цю картину… Той чоловік був генеральним директором фірми, в яку ти так хотів потрапити. На тебе чекала карколомна кар’єра. Все, що від тебе було потрібно тоді, — це подати руку.
Пам’ятаєш стару клоунесу, яка після вуличної вистави підійшла до тебе з питаннями? Це була юна красуня-актриса, яка закохалася в тебе з першого погляду. На вас чекало щасливе майбутнє, діти, незгасна любов. Все, що від тебе вимагалося, — це відкрити очі.
А пам’ятаєш жінку, яка плакала біля твого під’їзду? Був дощовий вечір, вона наскрізь промокла від дощу і сліз… То була відома письменниця. Вона переживала сімейну кризу і їй дуже потрібна була душевна підтримка. Якби ти допоміг їй зігрітись у своїй квартирі, вислухав і втішив, вона б написала книжку, в якій розповіла би про цей випадок. Книжка прославилась би на весь світ, і ти разом із нею, бо на головній сторінці авторка вказала б ім’я того, хто став натхненням цього твору. Все, що від тебе було потрібно тоді, — лише невелика іскра твого серця. Ти був неуважний, мій друже.
   Висновок?    Прислухайся до світу: він пропонує безліч можливостей. А про допомогу потрібно не тільки вміти просити, а й уміти прийняти…
Джерело: CREDO
Люди! Гарного вам дня, хоч я навіть не знаю, що сьогодні — вівторок, чи субота та пофіг, вбивайте хамство посмішкою. (Андрій Скрябін)

Сказали спасибо: Mashka_Mashka, Мішель

Offline Mariyka

• Організатор СП!
  • Свідома Мамка
    • Награды
1000 кульок
Кілька тижнів тому я приготував собі каву, взяв ранкову газету і сів послухати радіоприймач. Перемикаючи канали радіостанції, я раптом зупинив свою увагу на оксамитовому голосі одного старого. Він щось говорив про «тисячі кульок». Я зацікавився, зробив звук голосніше і відкинувся на спинку крісла.
— Добре, — сказав старий, — можу посперечатися, що ви дуже заклопотані на роботі. Вчора, сьогодні, завтра. І нехай вам платять багато. Та за ці гроші вони купують ваше життя. Подумайте, ви не проводите цей час зі своїми коханими і близькими. Ні за що не повірю, що вам потрібно працювати весь цей час, щоб звести кінці з кінцями.
Ви працюєте, щоб задовольнити ваші бажання. Але знайте, що це замкнене коло: що більше грошей, то більше хочеться і то більше ви працюєте, аби отримати ще більше. Треба зуміти певної миті запитати себе: «А чи насправді мені так потрібна та чи інша річ, наприклад, нова машина?» І заради цього ви готові пропустити перший танцювальний виступ вашої доньки або спортивне змагання вашого сина?
Дозвольте мені розповісти те, що реально допомогло мені зберегти і пам'ятати про те, що головне в моєму житті. І він почав пояснювати свою теорію «тисячі кульок»:
— Дивіться, одного прекрасного дня я сів і підрахував. В середньому людина живе 75 років. Я знаю, деякі живуть менше, інші більше. Але приблизно 75 років. Тепер я 75 множу на 52 (кількість неділь у році) і виходить 3900 — стільки неділь у вас у житті. Коли я задумався про це, мені було п'ятдесят п'ять.
Це означало, що я прожив уже приблизно 2900 неділь. І в мене залишалося тільки 1000. Тому я пішов до магазину іграшок та купив 1000 невеликих пластикових кульок. Я засипав їх усі в одну прозору банку. Після цього щонеділі витягав і викидав одну кульку. І помітив, що коли я робив це і бачив, що кількість кульок зменшується, то став звертати більше уваги на справжні цінності цього життя.
Немає сильнішого засобу, ніж дивитися, як зменшується кількість відпущених тобі днів! Тепер послухайте останню думку, якою я хотів би поділитися сьогодні з вами, перш ніж обійняти мою кохану дружину і піти з нею на прогулянку. Цього ранку я витягнув останній кульку з моєї банки…
Тому кожен наступний день для мене — подарунок. Я приймаю його з вдячністю і дарую близьким та коханим тепло і радість. Знаєте, я вважаю, що це єдиний спосіб прожити життя. Я ні про що не шкодую. Було приємно з вами поговорити, але мені треба поспішати до моєї сім'ї. Сподіваюся, ще почуємось!…
Я задумався. Справді, було про що подумати. Я планував ненадовго забігти сьогодні на роботу — треба було робити проект. А потім я збирався з колегами по роботі сходити до клубу.
Замість усього цього я розбудив дружину ніжним поцілунком.
— Прокидайся, люба. Поїдемо з дітьми на пікнік.
— Коханий, що сталося?
— Нічого особливого, просто я зрозумів, що ми давно не проводили вихідних разом. І ще, давай зайдемо в магазин іграшок. Мені треба купити пластикових кульок…

Сказали спасибо: Irysya, Mashka_Mashka, Мішель

Offline Stela

• Своя Мамка
  • Репутація: +58/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Марійка(5р.), Іринка (1р.)
  • Ваше справжнє ім’я: світлана
ЧОМУ МИ КРИЧИМО
Одного разу вчитель запитав своїх учнів:
- Чому розгнівані люди кричать?
- Кричать, тому що втрачають терпіння, - відповів один із учнів.
- Але чому кричать до тих, хто є поруч із ними? - знову запитав вчитель.
- Кричать, тому що хочуть щоби їх почули, - пролунала відповідь.
Вчитель продовжував запитувати:
- Отже, неможливо спокійно розмовляти?
Учні давали різні відповіді, але жодна із них не задовольнила вчителя.
Тоді він сказав:
- Знаєте чому розгнівана людина кричить на інших? Отож, коли двоє сваряться - їхні серця дуже віддаляються одне від одного. Щоби подолати ту відстань між серцями - треба кричати, тоді тебе почують. Чим більші люди є розгнівані - тим голосніше кричать, щоб почути одне одного. А що буває поміж двома закоханими? Вони не кричать, а шепочуть. Чому? Тому що їхні серця є дуже близько одне до одного. Відстань поміж ними така маленька, що їхні серця розмовляють пошепки. А коли любов дуже-дуже сильна, тоді не потрібен навіть шепіт - достатньо тільки погляду. Їхні серця досить добре розуміють одне одного.
Після цього вчитель ще додав:
- Якщо сперечаєтесь, то не дозволяйте вашим серцям віддалятися. Не кажіть слів, які б ще більше вас віддалювали. Відстань може бути такою великою, що серця вже ніколи не знайдуть зворотної дороги. Найбільш вдалий спосіб припинити сварку - це сваритися міцно обійнявшись.
100 відсотків правда!!!! коли я верещу( що останнім часом буває рідко) насправді я хочу уваги і обіймів--я так і кажу чоловікові якщо я зла на щось--просто обійми мене--і коли він це робить то мені дуже стає спокійно.--образи пропадають. іноді коли ми сперечаємось і я бачу що ми заходимо у глухий кут --я обнімаю чоловіка і кажу що не хочу сваритись, можу поплачу трохи у нього на плечі і потім  спокійно обговорюємо проблему.
Перш ніж лаяти дитину, згадай себе в його віці, погладь його по голові, поцілуй і йди пий свою валер'янку.

Сказали спасибо: Zhuvunka, сяся пушкін