Автор Тема: Щоб ми забрали в сьогоднішнє,з минулого СССР  (Прочитано 10902 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Панакота

• Віддана Мамка
  • Репутація: +611/-9
  • Мандала во мне
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: донечка
  • Ваше справжнє ім’я: Іванна
Безумовно морозиво!!!!!
А ще забрала б дитячи табори, дитячи спортивні і розважальні секції. Безпеку!!!! я наприклад з 2 вересяня 1-го класу сама ходила до школи, яка була в 20-25 хв ходьби з переходом через 2 дороги, я гуляла сама у дворі з віку 3 роки точно! В 5-6 років ми з дітками вже досить далеко відходили від дому. Зараз це взагалі нереально. Ще мені саме в дитинстві подобалось те, що всі були більш меньш рівні, тобто діти були дітками, а не так як зараз вже з 4-5 років вони усвідомлюють, що є хтось багатший чи бідніший за них і в залежності від цього себе поводять  :(. Але наприклад рівність вже дорослих людей мене б бісила, бо дорослі реально всі по разному працюють, відповідно і жити повинні по різному!
Якість продуктів, ГОСТи, дитячі майданчики - ну і взагалі досить гарний був час! Я думаю, що для більшості людей це дуже підходило б - соціальні гарантії, безкоштовна медицина, освіта, робота по расподіленню, квартира від деражви. Ну звичайно що заграниця закрита, але пересічній людині це і не дуже важливо.
Але в цілому я б точно не хотла жити в той час.

Offline jet

• DON'T PANIC!
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +362/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
а собі згадала спортмайданчик у 17 школі. Там все було покрито такою гумотирсою, було класно. А зараз такі стадіони як забуті дороги, ще й бур"янами порослі.
ГОСТи однозначно. Зошити шкільні прості і дешеві, а не оці понти як зараз. Взагалі, оця обмеженість трохи була на добре, бо були всі як всі, а не як зараз, одне ходить не секонд, а друге у фірмІ. В нас у 5 класі з"явилася дівчинка (моя хороша подруга) котра не розуміла "ЯК, ви ще не пробували снікерс????? не маєте Барбі?????  d107 і весь клас просто мовчав.

Offline evakamilaАвтор темы

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +228/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
Цитувати
Але в цілому я б точно не хотла жити в той час.
Ні-ні  d128,в той час жити не переселяємось,тільки забираєм саме хороше  z5.А хто памятає перші тролейбуси і як перший день нас задурно  в них катали  z5

Offline Halyna

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +136/-0
    • http://halynafa.livejournal.com/3916.html
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: галина
я думаю, що у багатьох людей, просто такі приємні спогади з дитинства асоціюються з радянською країною, думаю, що моя дитина, наприклад, десь теж буде згадувати якийсь з продуктів і може сказати, якщо ми, наприклад житимемо не в УКРАЇНІ, що таке добре було тільки в неїв дитинстві в Україні.
  Особисто, я мало прожила не в незалежній державі, але ніколи б не ставила собі такого питання. воно мене дуже дивує. Я не розумію, що це просто носальгія чи що.
  До речі, вже у незалежній країні я кожен рік їздила на різні курорти, просто по різним программах, так само різні секції заняття, зараз є і набагато якісніші, просто платні, але, думаю, так має бути-це ж благо, яке потрібно оплачувати.
  Вважаю, що держава неповинна то і то, мене страшенно бісить, коли люди постійно намагаються вишуковувати якісь пільги, субсидії (я не говорю про дійсно їїх потребуючих), це все пережитки радянськкої свідомості, де людей просто робили гвинтиками і давали певні блага, підтримуючи однаковий майновий стан, щоб ніхто не міг нічого зробити d112

Offline Панакота

• Віддана Мамка
  • Мандала во мне
    • Награды
Цитувати
А хто памятає перші тролейбуси і як перший день нас задурно  в них катали  
ні я такого не застала  d27, там де я жила, то в тролейбусах взимку саме головне було зайняти місце біля кондуктора - бо під її сидінням пічка знаходится. Але взимку тролейбус то жах все ж таки, тому в дитинстві помятаю, що ми всі їздили на трамваях - там кожне сидіння обігрівалось  d112

Offline Панакота

• Віддана Мамка
  • Мандала во мне
    • Награды
Цитувати
зараз є і набагато якісніші, просто платні, але, думаю, так має бути-це ж благо, яке потрібно оплачувати.
ну не скажі, наприклад раніше навіть в маленькому місті дитина могла піти в секцію по любому віду спорту, наприклад по греблі чи ганболу чи мотоспорт, а зараз? Зараз є модні і дохідні види спорту - теніс, плавання. І то класних тренерів вже немає в маленьких городах. Ясно що ти ще попала на курорти і секції, бо вся ця система по інерції трималась ще 5-8 років, а вже зараз починає руйнуватись, бо саме головне ще не тільки техніка і спорядження, саме головне що люди ті амирають, котрі справу свою робили не за гроші а за ради дітей.
Але згідна с тобою, що на державу надіятись не варто, потрібно все самім робити.

Offline Совушка

• Новенька
  • *
  • Репутація: +2/-0
  • До мене - на ТИ! )))
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
Цитувати
ну морозиво, це перше, що спало на думку, так як була тоді мала, але згадався саме пломбір у вафельному стаканчику з такою кругляшкою зверху, ну типу кусок білого пергаменту,
Цитувати
/Автомати з газированою водою.Мінеральна-1 коп,солодка-3 коп
Це і ще майже пусті прилавки, лиш цукерки стояли на них і сірники. Ще тролейбуси-гармошки прикольні були! А ще палички кукурудзяні, в пачках із 2-ма зайчиками. Тепер вони теж є, але смак паличок не такий! d112 І солодка соломка у коробках. А ще як приходила в магазин по хліб, то приходилось довгоооо чекати, бо обіцяла продавець, що має бути і як привозили, то люди махом набирали.

Ось ці приємні і не дуже спогади міцно закарбувались у пам"яті.

Часто впадаю в ностальгію за тими часами. Можливо не усвідомлюю повністю тих часів, бо була ще мала, але життя в більшості тоді було набагато краще ніж тепер.

Offline Nepodarunok

• Віддана Мамка
  • Репутація: +477/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Роберт 5.5 років
  • Ваше справжнє ім’я: Алла
А наша сім"я в радянські часи як сир в маслі каталася, я мала все, батьки і машину купили і на книжку грошей наскладали. Мій тато був льотчиком і тоді ця професія дуже в пошані була і оплачувалася відповідно, не те що зараз на рівні прибиральників. Теж сумую за морозивом, сосисками, згущонкою. Дотепер пам"ятаю як ходила з дідусем пайок отримувати, а там такі гори тих сосисок лежали  :) А ще, я дуже любила в дит кафе газіровку розливну і тістечка типу кільце, чи празьке (якщо не помиляюся) і морозиво зелененьке, на якому зверху був приклеєний кружечок з пергаменту. А ще, навіть в самому глухому селі можна було купити одяг чи фотоапарат в прмтоварах. Ми частенько їздили на машині по районах і купували там "дефіцитні" товари. Ще дуже сумую за апаратом (він у мене ще є), в який заливався будь-який напій, вставлявся балончик з вуглекислим газом і робилася газіровка. А найбільше сумую за малиновим сиропом, який продавався в скляних пляшках і його розбавляли в звичайній мінералці. По сьогодні пам"ятаю цей запах і смак  z4 І авобуси - гармошки такі класні були, а ще дотепер у мене викликають зупинки викладені мозаїкою кольоровою (в деяких селах ще лишилися такі).
Загалом, для мене ті часи як казка були і згадую я їх як найприємніші моменти.

Ще дуже важливо: не було тоді на тб реклами, а просто час від часу дикторша читала програму передач. Ото лафа була - якщо вже йшов фільм, то його не переривали на рекламу
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Мій блог Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Он держал меня за талию, а я его за идиота. Мы сидели и болтали, он о любви, а я ногой...

Offline Oksana_Rus

• Рідна Мамка!
  • Репутація: +483/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Анастасія 07.06.2009 р.
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
Цитувати
Дотепер пам"ятаю як ходила з дідусем пайок отримувати
Я так само пам"ятаю, нам давали багато соків в 3-х літрових банках, повидло яблучне, таке густе, що можна було ножем різати і ще багато всякої смакоти.

Offline Просто Юля

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +232/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Олександр, 20 травня 2011р.н.
  • Ваше справжнє ім’я: Юля
Цитувати
1 Морозиво(Плодово-ягідне в стаканчику паперовому по 5 коп.,пломбір в то-о-му шоколаді на паличці,або в такій добрезній  жовтій глазурі.
2.Ковбаса лікарська,сардельки шкільні і тоненькі сосиски.
3.Автомати з газированою водою.Мінеральна-1 коп,солодка-3 коп  ха-ха-ха-ха.Памятаю літом,в спеку мінеральною водою міг дехто і руки помити 
і все!!!

Offline evakamilaАвтор темы

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +228/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
Цитувати
сумую за апаратом (він у мене ще є), в який заливався будь-який напій, вставлявся балончик з вуглекислим газом і робилася газіровка.
О точно і в нас таке було,а тут на початку Чорновола,ми його заправляли водичкою з сиропом.А квас в бочках  z5,нас батьки все посилали за ним ,от щось тільки не можу згадати з якою посудиною ми за ним ходили  d104.(О чоловік колись прикол розказував про свого вуєка,який приїхав з Польші до них в гості і поки чекав,що вони його зустрінуть,то купив собі того бочкового квасу,а потім їм сказав,що в вас якесь "піво дешеве але не добже  " z5 d140  d111

Offline Nelly

• Своя Мамка
  • Репутація: +138/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Неллі
як я сумую за тими часами, мабуть тому що то половони мого життя? а може то, що
- в ВУЗ поступали діти зі знаннями, а не батьки пхали за гроші на платну форму навчання;
- в басейні тітонька педантично перевіряла кожного відвідувача на чистоту і лікар також майже щоразу оглядав і мама не боялась, що вчора ввечері там був корпоратив з sex послугами:
- на Валах кафе "Казка" а там десерт сметанна радуга мняммммммммм;
- в автобусі усі оплачували за проїзд компостуючи квиток:
- шкільна форма ( а не показ мод у школах):
- стабільні зарплати з премією і прогресівкою:
- одна ціна на медикаменти в усіх аптеках!!!:
- а ще хочу повернення моди на відвідування  театру і кіно, мої батьки щонеділі кудись ходили:

Черги також дуже добре пам"ятаю, але за хлібом то ми ходили з сусідами однолітками на колійову пекарню, там завжди були черги, але і хліб по особливому смакував :) А ще пам"ятаю смак торта з чорносливом!!! там крем сметанковий був, мабуть такої смакоти вже і не спробую

Offline juliaroberts

• Новенька
  • *
  • Репутація: +3/-1
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Юлія
Дитячий світ на сотці, Молочне кафе і малиновий сироп ... ах, як класно  d3 d3 d3
Я девочка. Я не хочу ничего решать. Я хочу платьишко!

Offline Slava

• Свідома Мамка
  • Репутація: +20/-1
    • Награды
зошити з простеньким папером і щоденники з таким грубим рожевим папером....
а ще..
але то вже в 90х роках йшов фільм про дітей "Карусель" бразильський вроді і то кіно "пасіонарія" "ніхто крім тебе".....ой як би я хотіла ті фільми мати..нажаль в неті їх найти нереально
Краще зробити і жаліти ніж не зробити і жаліти...

Offline galyusja

• Віддана Мамка
  • Репутація: +582/-0
  • Просто треба залишатись Людиною, завжди і всюди
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Галя
О, форма шкільна - це супер. Дуже мені подобалось. А ще перше, що згадалось - тістечко Картошка, ми її так називали. Ну дууууже смачне було. Зараз вже зовсім не те. Навіть не порівнюється. Ще пюре дитячі в маленьких баночках фруктові. Смакота. Та й взагалі, як на мене, якість продуктів була краща ніж зараз. Хоч продуктів і було не так й багато. :)

Offline galyusja

• Віддана Мамка
  • Репутація: +582/-0
  • Просто треба залишатись Людиною, завжди і всюди
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Галя
І я Карусель пам"ятаю. Фільм про школу. якщо я не помиляюсь z4

Offline juliaroberts

• Новенька
  • *
  • Репутація: +3/-1
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Юлія
Цитувати
Ще пюре дитячі в маленьких баночках фруктові.

О, да!!! мені пробивали дирку в кришці і вставляли трубочку  d27
Я девочка. Я не хочу ничего решать. Я хочу платьишко!