Автор Тема: Відчайдушна домогосподарка або непрацююча жінка  (Прочитано 24088 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline juliarobertsАвтор темы

• Новенька
  • *
  • Репутація: +3/-1
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Юлія

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Ще недавно найприроднішою роботою жінки було ведення домашнього господарства та виховання дітей. З часом і з приходом фемінізму ситуація змінилася. Жінки отримали право голосувати, мати власність, обирати професію і роботу. І дехто з нас у цьому досяг чималих успіхів. Але багато хто до цих пір вважають за краще відмовлятися від кар'єри на користь сім'ї.

То хто ж такі домогосподарки? Дівчата, цікавить ваша думка.
Чи могли б ви відмовитись від карєрних амбіцій та вже звичної суспільної думки і бути домогосподаркою, мамою і дружиною?

Які бувають домогосподарки і як ними стають?

Сучасний світ - це незліченна кількість можливостей для кожної людини. Зробити вибір на користь того чи іншого способу життя буває непросто. До того, щоб присвятити себе сім'ї і дому, приходять небагато і шляхи, якими вони йдуть до цього рішення, можуть бути різними.

1) невдахи.

Є і така категорія жінок, як не сумно. З різних причин у них не вийшло здобути освіту, зробити кар'єру, знайти своє покликання. Вони вирішують займатися тільки будинком і дітьми, тому що нічого іншого не вміють.

2) Переконані.

Не мало і таких жінок, які переконані, що робота, кар'єра - це чоловічий світ, в якому жінці немає місця. Вони з задоволенням приведуть будинок в порядок, займуться вихованням дітей, навчаться майстерності кулінарії, але навіть не мріють про те, щоб знайти себе в чомусь - то еще.

3) Випадкові.

Іноді обставини складаються так, що жінка опиняється без роботи і без можливості вийти на неї. Найчастіше продовжувати кар'єру заважають маленькі діти або труднощі з працевлаштуванням. Іноді чоловіки бувають різко проти того, щоб дружина працювала. Такі жінки можуть скільки завгодно бажати вийти на роботу, але з різних причин не мають такої можливості - постійно або тимчасово.

Хтось із них досконало опановує нову роль і отримує задоволення від життя, а хто -то сприймає свою долю, як каторгу. Це залежить від багатьох причин і всім відомо, що домогосподарки бувають різні - і хороші, і посередні.

Не дивлячись на загальну думку, сучасні домогосподарки можуть бути різними. Не факт, що це неосвічені дурні жінки, не вміють нічого, окрім як помити підлогу і зварити вечерю. Часто такі жінки приділяють багато уваги не тільки дому і сім'ї, а й власного розвитку, зовнішнім виглядом. Вони подорожують, дізнаються багато нового, навчаються, відвідують культурні і світські заходи - все залежить від товщини гаманця глави сім'ї.

Переваги.

У такому способі життя можна знайти масу переваг. Домогосподарці не потрібно щодня піддаватися стресу, йдучи на роботу, де трапляються інтриги, конфлікти, проблеми. У них немає начальства, немає того, хто міг би наказати, як і що робити.

Домогосподарки мають достатньо часу, щоб проводити його з близькими - вони можуть бачити перші кроки своїх дітей і чути їх перші слова, вони можуть активно брати участь у їх життя, створювати затишок для чоловіка. Крім цього, при бажанні завжди знайдеться час і для себе. Для того, щоб сходити в салон або на виставку, не потрібно болісно викроювати час - частина дня належить тільки їм.

Домогосподарки більш жіночні. Їм не потрібно купувати чоловічі якості, щоб утриматися на своєму місці або отримати нову посаду. Їм не потрібно конкурувати з чоловіками.

Крім цього, домогосподарки мають можливість отримати багато нових навичок - вивчити мову, освоїти професію або новий вид танців. Якщо є бажання розвиватися, нудьгувати не доведеться.

Недоліки.

Мабуть, самий вагомий недолік - залежність. Роками жінка робить все, щоб чоловікові і дітям було добре вдома поруч з нею, але при цьому ніхто не може дати гарантії, що ідилія буде вічно. Часто чоловіки йдуть із сім'ї, а жінка залишається одна - без досвіду роботи, без засобів до існування. Тому бути домогосподаркою - це не тільки велика відповідальність, але й великий ризик, особливо, якщо відносини в сім'ї далекі від ідеалу.

Інший недолік в тому, що роботу домогосподарки все-таки оцінюють і оцінюють більш пристрастно, ніж це робив б начальник на роботі. Іноді шар пилу на полицях і пригоріла вечеря стають причинами для докорів з боку домочадців.

Крім цього, багато жінок розслабляються, перестають рухатися вперед. Від них потрібно досить мало - порядок в домі, смачна їжа, діти, що перебувають під наглядом. Від домогосподарки рідко потрібно щось більше. Часто жінки замикаються в родині, перестають цікавитися чим-небудь ще, крім готування і прибирання і неминуче деградують. Плюс - ці вічні серіали по телевізору. Так і з'являється велика спокуса забути про щоденну укладанні і манікюр.

Плюс, суспільство зараз досить зневажливо ставиться до жінок, які займаються тільки сім'єю. Вони не захищені, їх права не такі великі.

Зробити вибір на користь такого способу життя не так - то просто, як здається. Багато хто вирішує, що втрачають значно більше, замуровуючи себе в чотирьох стінах, і воліють працювати, вийшовши заміж і завівши дітей. Яке рішення правильне - вирішувати вам. Важливо, щоб ви відчували себе комфортно, справлялися зі своїми обов'язками, не забували про розвиток і зберігали мир в сім'ї. Тоді будь-яке ваше заняття буде приносити задоволення і вдячність близьких не змусить себе чекати.
Я девочка. Я не хочу ничего решать. Я хочу платьишко!

Offline Мар*янушка

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +462/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Мар'яна
не знаю чи змогла б все життя сидіти вдома і варити борщі... я за цих 5 років що в декреті вже по трохи "дичію"  z5 хочеться брати активну участь у суспільному житті, реалізуватися не тільки як дружина і мама, але й як особистість... бути фінансово незалежною...   :)

хто сказав, що з появою дітей життя закінчується... Моє життя тільки починається - я граю в м"яч, малюю, дивлюся мультики... У мене попереду дитячий садок і перший клас,перше кохання, випускні іспити... І я ЩАСЛИВА!!!!!!!!!

• Новенька
  • *
    • Награды
тут треба напевно уточнити що жінка в декреті і жінка як непрацює - то зовсім різні ситуації.

а щодо фінансів, то уявіть що ваш чоловік заробляє свою зарплату+те що б ви заробляли на роботі, тоді б ви непрацювали?

Offline Мар*янушка

• Досвідчена Мамка
    • Награды
ну тоді я тимчасово домогосподарка  d27
Цитувати
а щодо фінансів, то уявіть що ваш чоловік заробляє свою зарплату+те що б ви заробляли на роботі, тоді б ви непрацювали?
я б працювала, може б просто не надривалася і не гналася за зарплатою, а займалася б тим що принесе мені радість...
і все ж хочеться на роботу - бо це розвиток, спілкування, знайомства з новими і цікавими людьми, конкуренція...

хто сказав, що з появою дітей життя закінчується... Моє життя тільки починається - я граю в м"яч, малюю, дивлюся мультики... У мене попереду дитячий садок і перший клас,перше кохання, випускні іспити... І я ЩАСЛИВА!!!!!!!!!

Offline Nelly

• Своя Мамка
  • Репутація: +139/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Неллі
Цитувати
реалізуватися не тільки як дружина і мама, але й як особистість...

я свідомо залишила роботу коли моя старша дочка пішла в школу, так як звикла сама займатись майбутнім дитини а не нагружати бабусь і групу продовженого дня в школі. ось уже 13й рік як я не працюю бо вже і молодша дитина школярка, але я не вважаю що не реалізована як особистість, бо невже для цього треба бути замордованою роботою і домашніми обов"язками жінкою? не кажу вже про хвороби чи домашні завдання дітей. Невже та жінка, котра залишає хвору дитину на бабусь чи няньок реалізуватися не тільки як дружина і мама, але й як особистість...
ось фінансово незалежати від чоловіка це дуже добре, АЛЕ мало котра жінка має таку зарплату щоб платила за комунпослуги, витрачала на гардероб, перукарні і харчування з власної кишені, не беручи грошей від чоловіка. всерівно кожна жінка у шлюбі залежна від чоловіка, як і чоловік залежний від дружини ;)

Я домогосподарка і мене зовсім не мучить совість і амбіції також в порядку d142

Offline Мар*янушка

• Досвідчена Мамка
    • Награды
Цитувати
Я домогосподарка і мене зовсім не мучить совість і амбіції також в порядку
z4 z4
може і я доросту до такого  d3 а то в статусі домогосподарки мені не дуже комфортно...
Цитувати
АЛЕ мало котра жінка має таку зарплату щоб платила за комунпослуги, витрачала на гардероб, перукарні і харчування з власної кашені,
це так, але так хочеться мати свої гроші на ті ж самі перукарні, салони краси, магазини, а не кожен раз казати: дай мені, коханий...

Offline orlina

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +334/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
Я дуже довго не працювала, потім просто була можливість вийти на роботу і фінансово була потреба. Зараз дочка пішла в перший клас і робота зрвзу відпала, бо дитиною я хочу займатись особисто. Взагалі не було мені скучно чи одноманітно длма. Я маю знайомих, що майже ніколи не працювали і при цьому вони дуге цікаві співрозмовники і справді особистості. Цікавою і всебічно розвинутою людину робить не робота.

Offline snv512

• Своя Мамка
  • Репутація: +128/-2
  • Щаслива жінка, дружина, мама!!!
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Поліна Злата Ярема
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
Абсолютно підтримую Nelly!! Чим далі я в декретній відпустці, тим більше хочу залишатись вдома і надалі. І я б сказала, що  більше розвиваюсь як особистість  саме вдома, тому що  можу більше часу присвячувати своєму розвитку. А нещодавно ще прочитала класну книжку на цю тему і таки переконалась що хочу бути домогосподаркою))
Страх видит преграды, вера-возможности...

Offline Penelope

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +568/-1
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Синочок 03.12.2010
  • Ваше справжнє ім’я: Анна
 Щось мені в цих перелічених типах домогосподарок не вистачає d143
 Невдахою думаю мало хто себе визнає, і я себе такою не вважаю d128, "випадковою" теж, що до "переконаних" то теж не можу так сказати, дещо подобається, а от твердження що жінкам не має місця в чоловічому світі - теж щось не те.

Я щаслива домогосподарка, і я зараз ні в якому не декреті, можна йти працювати, дитину є де залишити, але я не хочу, наша сім'я така молода, вона розвивається, і я хочу бачити як росте синочок, як будує карєру чоловік, хочу його підтримувати і допомагатми, хочу бачити як будується наша домівка, не хочу це все пропустити на роботі, де треба сидіти з 8 до 5, "прилітати додому"- думати, як то за ті 3 години до сну їсти наварити, з дитиною повчитись, поприбирати, чоловіку час приділити і про себе не забути, а самореалізації домогосподарювання в моєму випадку аж ніяк не заважає.    
  Якщо буду працювати за графіком на когось, чи як там, то тільки дійсно це мені буде подобатись, попаду на своє, і не через гроші, бо занадто дорогу ціну за них деколи платять на мою думку d112

Offline latifa

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +512/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Олежик, Мартуся
  • Ваше справжнє ім’я: Галина
А я б хотіла бути домогосподаркою, інколи сиджу і думаю скільки ідей я б могла втілити, якби була вдома: я б кожного дня готувала якісь нові страви, багато в"язала, вишивала, водила дитину на всі можливі секції і гуртки. Та на даний час я не можу собі цього дозволити. Не можу сказати що я одержую задоволення від своєї роботи, але мені дуже комфортно в колективі, де завжди вміють вислухати і ставляться з розумінням.

Offline jet

• DON'T PANIC!
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +362/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
А мені б якась золота середина, 30 годин в добі, щоб суміщати одне з другим.

• Новенька
  • *
    • Награды
цікаві думки ви пишете. я чесно очікувала зовсім інших відповідей  d27

Мар*янушка, бачу ти ще реально не задумувалась над цим питанням, бо скажи як ти уявляєш собі поєднання трьох синів(!), чоловіка і роботи з 9 до 18???  d104 

для мене , чесно, жінка з трьома і більше дітьми ну ніяк не вяжеться з роботою

Offline Мар*янушка

• Досвідчена Мамка
    • Награды
Цитувати
Мар*янушка, бачу ти ще реально не задумувалась над цим питанням, бо скажи як ти уявляєш собі поєднання трьох синів(!), чоловіка і роботи з 9 до 18???
Юля, ще й як задумувалася і задумуюся... для допомоги з дітьми є чоловік, побут теж ділиться на двох, а потім попідростають дітки і самі зможуть помити посуд, сходити на гурток і т.д., а для чоловіка я завжди час знайду  z3 а на форс-мажор є бабусі-дідусі...

Offline Natalya

• Віддана Мамка
  • Репутація: +541/-2
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
Цитувати
незнаю чи змогла б все життя сидіти вдома і варити борщі... я за цих 5 років що в декреті вже по трохи "дичію"
Маряна, ти п*ять років в декреті, а я 1,5року і теж відчуваю що вже помалу дичію,  ну або просто втомилася від  варива, парива, прибирання і т.д., ціле життя сидіти вдома це не для мене, от я не уявляю що я би робила коли б наприклад моя ала б уже ходила в садочок а я б цілими днями сиділа вхаті, ну зарила би зранку їсти, поприбирала, а  далі.....??????  d104 і ще я дуже би хотіла б різницю у віці між дітьми приблизно десь +/-3роки але реально розумыю що як пыду з декрету в декрет то вже на роботу навряд чи колись вийду а як і вийду то сумніваюсь що по спеціальності d104 так що я для себе ще не вирішила що для мене краще

Offline latifa

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +512/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Олежик, Мартуся
  • Ваше справжнє ім’я: Галина
Знаєте, більшість жінок, які сидять у декреті дуже хочуть на роботу, а коли виходять на роботу (а домашні обов"язки  нікуди при цьому не діваються), то хочуть сидіти вдома.

Offline Мар*янушка

• Досвідчена Мамка
    • Награды
а ще подумала, от ми зараз молоді, у нас сім*ї і все так класно, але ж з роками все може змінитися... і я думаю, як жінці яка ніколи не працювала, має діток і залишилася сам на сам зі своїми проблемами жити?? куди йти, що робити? батьки ж не вічні, родичі і друзі не завжди можуть допомогти... а так хоть якась є робота і вже легше... імхо

• Новенька
  • *
    • Награды
Цитувати
Знаєте, більшість жінок, які сидять у декреті дуже хочуть на роботу, а коли виходять на роботу (а домашні обов"язки  нікуди при цьому не діваються), то хочуть сидіти вдома.

от-от, тому що це все теорія, а практика вийявляється зовсім не такою...

доречі, веселе починається ще на етапі пошуку роботу - більшість пропозицій роботи до 19 год, а садок закривається на годину раніше. при цьому відпадають і вечірні гуртки. і навіть свіжа вечеря вже під питанням  d27 ну і можливість піти на лікарняний - зараз це майже нереально і неоплачувано.
знову ж таки - покажіть мені роботодавця який візьме жінку з трьома дітьми ?