Автор Тема: Казкотерапія.  (Прочитано 19565 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline ifalisa

• Активна Мамка
  • Репутація: +44/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Марина
Re: Казкотерапія.
« Reply #17 : 30 Січень 2015, 12:36:20 »
Альона дякую за такі чудові казки, сьогодні ввечері обов'язково почитаю свому синочку, він дуже любить казочки на ніч :chitaju  :bo

Offline Natysia

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +0/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Марко - 9, Юстина - 7
  • Ваше справжнє ім’я: Наталія
« Reply #18 : 20 Березень 2015, 15:34:51 »
Не всі казки, навіть якщо за їх мотивами створили не один фільм чи мультсеріал, театральну виставу чи мюзикл, виконують свою педагогічно-виховну функцію так, як належить.

При виборі казки головне оцінити її зміст і можливість психологічного впливу на дитину. Давно не секрет, що твори, де головного героя вчать чомусь за допомогою покарань, є не лише малоефективними, а можуть навіть травмувати малюка. Натомість, добре на дитину та формування її поведінки впливають такі казки, де головний герой самостійно визнає свої помилки і отримує заохочення за чесність.

Ще одним підтвердженням такої гіпотези стало дослідження Інституту дитячого навчання в Університеті Торонто. В експерименті брало участь 268 діток віком від 3 до 7 років. Вони мали вгадати іграшку, орієнтуючись лише на звук, який та видає. Час від часу протягом дослідження робили паузу і попросили дітей не підглядати і не намагатись з'ясувати, яку іграшку вони мають вгадати. Таке дослідження було спрямоване на визначення чесності дітей.

Яку роль тут відведено казкам? А ось яку: коли експериментатор повертався до кімнати, він зачитував дитині казку, а після цього питав, чи підглядав малюк за іграшкою. Правдива відповідь і свідчила про чесність, і саме казка мала підштовхнути дитину сказати правду чи збрехати.

Так-от, казки, де брешуть, а правду намагаються дізнатися залякуваннями, негативно впливають на дітей. Читаючи такі казки, батьки лише підштовхують малюків утримуватися від правди, бо ефект покарання працює у зворотному напрямку. Тому дітки, яким читали казки «Пінокіо», «Черепаха і заєць» та «Хлопчик, який кричав Вовк», збрехали. У той же час діти, що слухали твори «Джордж Вашингтон і Вишневе дерево», «Попелюшка» та навіть уривок з «Гаррі Поттера», де головний персонаж каже правду і врешті всі щасливі, не обманули експериментатора.

Додатковий експеримент: змінена кінцівка «позитивної» казки на не дуже позитивний кінець дала такий самий результат - діти обманювали.

Отже, висновок: діти наслідують персонажів, про яких їм читають, не залежно від того, добре ті чинять чи ні.

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Сказали спасибо: nata_kot

Offline Талюня

• Активна Мамка
  • Репутація: +56/-0
  • Мрії збуваються… потрібно тільки розхотіти.
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
« Reply #19 : 30 Березень 2015, 09:13:09 »
Альона Ви молодець! Від мене+. Моя доця теж любить казочки, а особливо я маю їй придумувати про неї в ролі "феї чарівної" вона тоді в захваті від казочки. Їй дуже подобається коли в казочці вона когось рятує, або комусь допомагає.І ще обовязково треба описати її там кожну детальку в чому одягнена..., якого кольору в неї волосся, очі...все,все,все..

Offline Vn

• Організатор СП!
  • Своя Мамка
  • Репутація: +836/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: дiвчинка
  • Ваше справжнє ім’я: Вероніка
« Reply #20 : 30 Березень 2015, 18:20:36 »
Від мене "+"! Чекаю продовження :)
Розпив оригінальних парфумів Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

vol.ua Розкішна білизна Kinga, купальники Marko та ін. Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

e-p.prom. Колготи, легінси, шкарпетки, білизна Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Kancpartner. Дитячі іграшки,канцтовари.  Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Color-it.Все для школи,офісу,дому,іграшки. Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Кarina: щітки для волосся, перукарське, манікюрне приладдя Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Залишки з моїх СП Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline 1Liliya

• Активна Мамка
  • Репутація: +13/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Віка, Андрій, Настя
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
« Reply #21 : 17 Липень 2016, 20:15:24 »
Дуже цікаво. Від мене +

Offline Mariyka

• Організатор СП!
  • Свідома Мамка
  • Репутація: +155/-0
  • :)
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Марія
« Reply #22 : 17 Липень 2016, 20:19:50 »
ми теж любимо казочки  :bo
Люди! Гарного вам дня, хоч я навіть не знаю, що сьогодні — вівторок, чи субота та пофіг, вбивайте хамство посмішкою. (Андрій Скрябін)

Offline LediDi

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +1/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Анастасійка і Олексійко
  • Ваше справжнє ім’я: Діана
« Reply #23 : 11 Грудень 2016, 01:26:06 »
Казкотерапія дуууже класна і цікава штука, моя доня дуже любить казочки.Дякую за цікаву інформацію.

Offline Oxygen

• Новенька Мамка
  • **
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Іринка - 4 р., Олександр - 7 р.
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
« Reply #24 : 16 Січень 2017, 10:34:30 »
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Казкотерапія... або як можна казку використовувати у виховних цілях.

Казкотерапія - це створення особливої казкової атмосфери, яка робить мрії дитини дійсністю, дозволяє дитині вступити у боротьбу зі своми страхами, комплексами.
Казку для казкотерапії слід складати для кожної дитини окремо, з урахуванням її особливостей, відштовхуючись від тих проблем та страхів, які притаманні конкретній дитині. Така казка повинна надати малюку можливість вдатися до самоаналізу. Головний герой переживає ті ж емоції, що і малюк, долає ті ж страхи та комплекси, знаходить виходи із проблемної ситуації. Таким чином, дитина порівнює себе з персонажем, аналізує його поведінку і, як результат, вчиться долати труднощі різного характеру у реальному житті. А отже позбувається тих недоліків, які притаманні їй зараз.
Як скласти казку для казкотерапії:
1. Чітко визначте проблему, яку слід вирішити.
2. Підберіть можливі шляхи її подолання у реальному житті.
3. Втільте у головного героя казки (це може бути вже існуюча казка) ті риси, страхи, комплекси, яких слід позбутися.
4. В процесі розгортання подій казки головний герой з його недоліками повинен перетворитися на позитивного.
Можна використовувати відомі всім казки, а можна свої придумувати.
Ось перший приклад, правда для старших діток.

Ніч. Усе спочиває. А чи усе? Прислухайтесь! Саме вночі оживають предмети, речі, які нас оточують. Так, так. Коли ми, люди, засинаємо, наші іграшки, ляльки, речі і навіть меблі навпаки пробуджуються і тихесенько розмовляють.

Ось яку розмову одного разу мені довелося почути. (Певно, вони думали, що я сплю, а я просто сопів і довго не міг заснути, бо не дихав ніс).

Чую, хтось вихваляється:

— Як тільки мене любить Сашко! Просто обожнює. Дивиться і футбол, і «Найрозумнішого», і фільм про Гаррі Поттера, я аж стомився розважати його сьогодні. (Ви, мабуть, здогадалися, що це розмовляв телевізор). Я навіть образився на нього трохи. Він стомився! А я не стомився з ним? Один канал не показує, другий мигає, третій — нема трансляції.

Коли чую:

— Та що там ти. Мене Сашко любить найбільше. Скільки він на мені грає! Його улюблені ігри: GTA San Andreas, Worms, Vice City — забили мені усю пам’ять. А як клацає по кнопках?! Просто жах.

Я слухав, і мені не вірилось. Невже мій комп’ютер таке може говорити про мене? А клацаю, бо клавіши западають.
— Годі вам вихвалятися! Найбільше Сашко любить мене, — почулося з кутка, де на поличці стоїть старий телефон.
— Ха-ха-ха, — засміялись одночасно телевізор і комп’ютер.
— Тебе?! Ти вже зовсім з глузду з’їхав, старий?
— От і ні. З ким би з вас Cашко не грався, та коли подзвоню я, він усе вмить кидає і поспішає до мене, бере слухавку, а я передаю йому Голос його Мами, яка дзвонить з роботи. А чи можете ви передати Сашкові голос його мами, на який він так чекає. Мій дзвінок для нього — найдорожчий.

Наступного дня я прокинувся пізно. Мами вдома вже не було. Вона рано йде на роботу, а на столі записка: «Сніданок на столі». Снідати не хотілось. Я навіть не кинувся до комп’ютера, не увімкнув за звичкою телевізор і навіть не подзвонив зранку Антону, щоб поговорити про футбол чи нову гру. Мені так захотілося почути голос мами. Я вирішив подзвонити їй на роботу. Але я забув (це просто жах), я забув номер телефону маминої роботи. Мені стало сумно і соромно, адже я знав напам’ять усі телевізійні канали, коди комп’ютерних ігор і раптом забувся мамин номер. Мені хотілося плакати. Я так хотів почути зараз її голос...

Я глянув на годинник і став чекати.
Приблизно о такій порі мама завжди телефонує додому і запитує, чи я поснідав, чи прийняв ліки. Я із жахом подумав: а раптом телефон не працює? Я підняв слухавку — гудок був. Я чекав... Просто сидів біля телефону і не зводив із нього очей...

І раптом — дзвінок. Я схопив слухавку. То був Мамин голос. Голос найкращої мами у світі.
А ви пам’ятаєте голос своєї мами? Чи не забули, бува, номер маминого телефону? Подзвоніть їй просто зараз — і ви почуєте найкращий голос у світі — голос Мами.
Дуже цінну пораду Ви написали для батьків. Я сама використовую це в процесі спілкування із своїми дітками. Надзвичайно ефективно і цікаво))

Offline Oxygen

• Новенька Мамка
  • **
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Іринка - 4 р., Олександр - 7 р.
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
« Reply #25 : 16 Січень 2017, 10:39:51 »
Ще рекомендується батькам інколи прислухатися до дітей, коли вони граються. З цього можна взяти багато цінної інформації. Адже підсвідомо, діти в гру включать елементи свого життя, або свою власну інтерпретацію його аспектів.

Offline Milasha

• Новенька Мамка
  • **
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Настя
  • Ваше справжнє ім’я: Люда
« Reply #26 : 20 Квітень 2017, 19:22:14 »
Дуже цікаво, спасибі)