Автор Тема: Я - перфекціоністка. Як з цим боротися?  (Прочитано 4748 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline natali_z

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +652/-0
  • історію творимо МИ!!!!
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Дмитрик 5 років, Тамарочка 11 років
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
Re: Я - перфекціоністка, як з цим боротися ?
« Reply #17 : 21 Березень 2013, 01:32:38 »
Цитувати
У мені також є левова доля перфекціонізму.   Але, це зовсім не заважає мені жити... На мою думку, головне - правильний підхід до речей. Я вважаю, що потрібно прагнути добиватися досконалості у будь-якій справі, головне добиватися, а не опускати руки на півдорозі. Якщо ж результат не є на стільки феєричним, як ми очікували, то не варто себе картати за це, адже завжди є місце для доопрацювання і вдосконалення.   Щодо складання списків, то, як на мене, це більше свідчить  про правильний підхід до організації процесу (але без фанатизму).  
 Головне не зациклюватись на своїй недосконалості, іти вперед і вдосконалюватись!  
Не думаю, що це перфекціонізм d130...
Цитувати
Перфекціонізм - в психології, переконання, що найкращого результату можна (або потрібно) досягти “перфекціонізм” - така риса характеру, яка проявляється у повсякденній практиці пред'явлення до себе вимог більш високої якості виконання діяльності, ніж того потребують обставини
В тебе це просто раціоналізм і здорове прагнення до мети :)
"Миловарня Димко" - відкриваючи природнє в собі...

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Романія

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +405/-0
  • В душі нірвана, а в попі - шило!
    • Торти на замовлення
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Веронічка - 7 років, Арсенчик - 2 рочки
  • Ваше справжнє ім’я: Романія
« Reply #18 : 21 Березень 2013, 09:58:00 »
Оце в людей бзіки! z5 У мене теж таке буває, але без фанатизму. Згідна, що треба старатися робити або добре, або не робити взагалі. Але якщо щось не виходить так, як хотілося б (не вистачило часу або можливості), то роблю, як можу. Це краще, ніж зовсім не зроблена справа. Просто прикладаю всі можливі зусилля: зробила, що могла, і нехай хто може, зробить краще. :)
Оригінальні ТОРТИ на замовлення: Для того щоб побачити посилання: Register or Login] , тел. 095-312-00-18
Слайд-шоу на замовлення: Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline MacMurphyАвтор темы

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +420/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Анастасія
« Reply #19 : 21 Березень 2013, 14:18:45 »
lessita, я запропоновану Вами систему зрозуміла, і навіть записалася на Великодній марафон Флай Леді, там ці 15-20 хв. і є принципом цілої системи, я розумію теоретично, що це дууууже класно і продуктивно, але є одне але...

Наприклад я не хочу поприбирати в серванті, бо це цііііла купа часу на то піде, так і дійсно 15 хвилин даної роботи мене аніскілечки не лякають, але.....за 15 хвилин я зможу тільки повитягати "содержимое" поличок, і протерти полички, а потім що, складати то все на чисті полички? Чи лишити на підлозі???? А якщо припустимо поскладати все на чисті полички назад, а на другий раз потроху то витягати і перемивати, то що знову полички протирати, бо я чисте не поставлю вже на брудні полички d111 А це знову не 15 хвилин, то що залишати на третій раз???? d111

Offline natali_z

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +652/-0
  • історію творимо МИ!!!!
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Дмитрик 5 років, Тамарочка 11 років
« Reply #20 : 21 Березень 2013, 14:35:47 »
Цитувати
Наприклад я не хочу поприбирати в серванті, бо це цііііла купа часу на то піде, так і дійсно 15 хвилин даної роботи мене аніскілечки не лякають, але.....за 15 хвилин я зможу тільки повитягати "содержимое" поличок, і протерти полички, а потім що, складати то все на чисті полички? Чи лишити на підлозі???? А якщо припустимо поскладати все на чисті полички назад, а на другий раз потроху то витягати і перемивати, то що знову полички протирати, бо я чисте не поставлю вже на брудні полички  А це знову не 15 хвилин, то що залишати на третій раз????
Треба розгружати лише одну поличку, але робити все "на чисто" - тобто все витягнуте - повитирати і поскладати на чисту поличку, і не зациклюватися на 15хв.  - якщо це забере 17 чи навіть 25 хв. - нічого страшного ;)
"Миловарня Димко" - відкриваючи природнє в собі...

Offline setya

• Своя Мамка
  • Репутація: +45/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Максимко, Денисик
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
« Reply #21 : 21 Березень 2013, 16:20:52 »
Класна темка!!! Дещо навіть смішно звучить! :) Але ця темка від початку до кінця про мене! :) І я теж покищо не можу з цим боротись! Це дійсно якесь замкнуте коло..:) Я от теж напроиклад вже як прибираю, то все має бути чисто, щоб я зайшла і могла полюбуватись на ту чистоту!! В результаті: я мию, витираю...іде на це купа часу і моїх сил...в той час приготування їжі н-д стойть в черзі....в кінці кінців я змучена, голодна, але рада, що чисто...проходить година-дві...діти проиводять хату до звичайного стану...я на то все дивлюсь і наступного разу на прибирання мені вже ой як тяжко зібратись з силами!!!
Не терплю, когда от меня чего-то ждут. У меня сразу же появляется желание сделать все наоборот.  
Ж.П.Сартр.

Offline setya

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #22 : 21 Березень 2013, 16:24:24 »
Чи, наприклад,знаю,що дуже запізнююсь, але все-таки витру умивальник  чи позгрібаю з стола і аж тоді йду(деколи вже і в нечищених капцях бо ж мене чекають)...і знаю, що підвожу людей, але це точно бзік якийсь...
Не терплю, когда от меня чего-то ждут. У меня сразу же появляется желание сделать все наоборот.  
Ж.П.Сартр.

Offline setya

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #23 : 21 Березень 2013, 16:25:50 »
Тут напевно таки треба вчитись правильно розставляти пріоритети....заставляти себе це робити...бо все на світі не переробиш...ще якщо й хочеш ідеально то все зробити то тимбільше.. d111
Ж.П.Сартр.

Offline setya

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #24 : 21 Березень 2013, 16:30:53 »
і це дійсно страшно вимотує, коли мусиш все зробити сама, бо знаю, що крім мене ніхто не зробить нориально..
Ж.П.Сартр.

Offline Панакота

• Віддана Мамка
  • Репутація: +611/-9
  • Мандала во мне
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: донечка
  • Ваше справжнє ім’я: Іванна
« Reply #25 : 21 Березень 2013, 16:37:17 »
ой, якась гарна темА, треба буде почитати ввечері, зараз убігаю на день народження  :)

Offline Halyna

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +136/-0
    • http://halynafa.livejournal.com/3916.html
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: галина
« Reply #26 : 22 Березень 2013, 08:08:56 »
і мені цікава тема,
знаю одне не треба бути ідеально, можна бути просто достатньо хорошою мамою
Наприклад, не вивчати млодну методику вхованя місяць її онспектуючи, а просто наприклад, полежати з дитиною своєю, погладити це вже буде класно
 або я колись не могла готувати на кухні, поки не приберу, зараз я можу готувати в повному хаосі, бо знаю, що пріорітетніше нагодувати якісно сім"ю  а поприбирати я змможу потім або навіть і завтра, ніхто від цього не постраждає

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #27 : 22 Березень 2013, 12:25:16 »
Цитувати
або я колись не могла готувати на кухні, поки не приберу, зараз я можу готувати в повному хаосі, бо знаю, що пріорітетніше нагодувати якісно сім"ю  а поприбирати я змможу потім або навіть і завтра, ніхто від цього не постраждає

От-от, це про мене, ну не можу братися за приготування їжі, коли на кухні не прибрано!!!
А коли готую, то одразу все за собою мию, тобто після того як приготувала не треба тратити час на прибирання після того кухні

Offline Панакота

• Віддана Мамка
  • Репутація: +611/-9
  • Мандала во мне
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: донечка
  • Ваше справжнє ім’я: Іванна
« Reply #28 : 22 Березень 2013, 12:30:18 »
Я точно перфекцыоныстка, але це мені не заважає жити, я знаю, що все зможу і встигну як постараюсь. Може то через то, що я вміла розставляти пріорітети, тому з появою дитини наприклад я зрозуміла, що можу пожертвувати ідеальним прибиранням задля прогулянок з дитиною чи для читання книжок, тому взяла прибиральницю, все рівно мене тіпає іноді коли бачу, що вона під час читки раковини не може вийняти і почистити зі всіх сторін ту штуку яка закриває стік для води, але це тіпання швидко проходить, бо відмовитись від неї я вже не можу  d112, навіть просто видно, що набагато чище стало в квартирі, бо раніше я теж робила ідеальне прибирання 6 годин раз на тиждень , а за три дні вже було далеко не ідеально, а підтримувати порядок я не могла хотілось одразу знов затіяти генеральне прибиирання - зараз легше, так як основну чистоту наводжу не я, я не втомлююсь і можу її просто підтримувати.

Єдине чим поганий перфекціонізм так це, те, що я від всіх вимагаю ідеального результата  d111. Особливо від чоловіка. :(. А він просто здорова психічно людина він не розуміє як на такі дрібниці в житті можно витрачати стільки енергії і часу, щоб зробити їх ідеально  d110

Offline justmary

• Хай ваші серця не втомлюються любити дітей!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +276/-0
  • Мама найпрекрасніших діток в світі!;)
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Маряна
« Reply #29 : 22 Березень 2013, 12:35:06 »
Цитувати
Єдине чим поганий перфекціонізм так це, те, що я від всіх вимагаю ідеального результата  .
ох...як я розумію d3 інколи навіть розумію,що людині було важко те чи інше завдання виконати ідеально,але не можу з собою нічого подіяти...просто злюся або ображаюсь за таке, але швидко минає d112 Мені взагалі здається що більшість з нас є перфекціоністами, просто хтось в більшій мірі а хтось в меншій :) 

Offline Ліліана

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +380/-1
  • Життя прекрасне, незважаючи ні на що......
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Богданчик, Вірочка і Надійка......всім по 8 років
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
« Reply #30 : 22 Березень 2013, 12:36:27 »
Цитувати
4. Я не можу хатню роботу комусь доручити, бо знаю що не зроблять так як я!!! Бо зроблять гірше!!! Мені треба щоб все було зроблено добре, або взагалі ніяк!!

оце точнісінько про мене  d111
навіть перед тим як смажити котлети я ретельно вимию плитку.....і розумію, що це ненормально, але все рівно зроблю  d112

на порядках вдома взагалі схиблена......навіть мала моя весь час просить шматку щоб меблі витирати  d27
і може це робити по декілька разів на день.... d30
Терпи…Усе колись минає… Живи на зло всім тим, хто зневажає. Даруй тепло тому, хто це цінує. І не шукай минулого. Його вже не існує.

Offline Gala-Gala

• Активна Мамка
  • Репутація: +30/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Галя
« Reply #31 : 22 Березень 2013, 12:50:15 »
Каже мені чоловік "чого в тебе так багато всього на столі як вариш їсти"?І зразу починає розкладати все на полки і в холодильник.А я складаю все що мені треба для тої страви.Приготувала і тоді розкладаю,бо не хочу лишній раз тумбочками ганяти як нестане перцю,солі і т.д.О,на початку спільного життя все було по поличках,все робила сама,все мало бути ідеально навіть постільну білизну вигладжувала до останньої складки.А зараз прибирання кухні займає пів дня,а деколи свідомо переношу на завтра.Чи я така неряха чи це лінощі декрету?(щоразу виникає думка "особливо нікуди неспішу-значить ще зроблю").

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #32 : 22 Березень 2013, 18:34:42 »
Так, а я коли варю борщ чи суп, наприклад, нарізала морковку - поклала окремо в тарілку, нарізала картоплю - поклала окремо, цибулю і так далі, і саме приготування у мене це процес закидування всього і жарки. Для мене тоді готування приносить задоволення коли я все дотошно до того процесу підготую, ну прям як на кулінарних шоу, у них так гарно все порозкладувано по окремим тарілочкам, і тільки тоді вони беруться за сам процес приготування  d104 d104 d104

Offline ховрашка

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +254/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Настя, 22.06.2012р.
« Reply #33 : 22 Березень 2013, 19:12:54 »
Цитувати
Так, а я коли варю борщ чи суп, наприклад, нарізала морковку - поклала окремо в тарілку, нарізала картоплю - поклала окремо, цибулю і так далі, і саме приготування у мене це процес закидування всього і жарки. Для мене тоді готування приносить задоволення коли я все дотошно до того процесу підготую, ну прям як на кулінарних шоу, у них так гарно все порозкладувано по окремим тарілочкам, і тільки тоді вони беруться за сам процес приготування
О, і я так роблю і мій чоловік також...а що можна робити інакше d107?
І списочки я складаю, без списочків я як без рук, якщо їдемо кудись то я стараюся напротязі тижня перед поїздкою скласти список, навіть вночі щось придумаю, встану і запишу :Взяти зарядне(взяти телефон я не пишу d27)...але на цьому весь мій перфекціонізм закінчується, у питаннях прибирання я не така дотошна, навіть навпаки...напевне також в декреті розлінилася, все відкладаю-відкладаю....
Чесно, ніколи не зустрічала таких людей як Stacey, навіть не думала що такі існують d140  читаю і реально одночасно і весело і шокуюче. Я б так точно не змогла, напевне б "дах поїхав" d142   
І ще хотіла запитати: А як твій перфекціонізм відбивається на людях, що оточують тебе? Вони хочуть тебе виправити чи вже привикли? Від них ти також вимагаєш ідеальності? d130