Автор Тема: як навчити дитину "давати здачу"?  (Прочитано 14039 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Кіра ДАвтор темы

• Своя Мамка
  • Репутація: +65/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Кіра
як навчити дитину "давати здачу"?
« : 01 Травень 2013, 00:08:56 »
Моєму синочку 5 років  і на вулиці чи в садочку під час суперечки він не може постояти за себе. Скільки ми йому пояснюємо, що самому починати битися не можна, але якщо тебе обіжають - давай здачу - не дає. Мені не дуже приємно за таким спостерігати, але й втикатися у пацанячі розборки і постійно заступатися за нього я також не хочу. Я постійно звинувачую в цьому себе, бо коли він був маленький, коли йому щось не подобалося по відношенні до нього,то він зразу бився, а ми на нього за це сварили. Може тому він став такий бояский? Може в когось була схожа ситуація, що ви робили?

Offline trisch

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +260/-0
  • душа погрузилась в осень....
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Януся і Юляся
  • Ваше справжнє ім’я: оля
Re: як навчити дитину "давати здачу"?
« Reply #1 : 01 Травень 2013, 08:37:10 »
А я б не вчила давати здачу,це не правильно,ви хочете вчити його битися?Треба пояснити дитині як іншим чином виходити з таких ситуацій,а не битися,,для мене це не аихід з ситуаціі d105
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline orlina

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +333/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
« Reply #2 : 01 Травень 2013, 10:03:24 »
Я теж вважаю, що це тутік - агресія на агресію. Ніколи таких порад дітям не давала. Цими словами - дай здачі, ви ніби кажете - розбирайся з проблемою сам, і дитина замикається. Я завжди казала, що коли хтось тебе образив, або припинити спілкування або звертатись до мене (вихователя, вчителя). Можете вважати це ябіднічеством, але я так не думаю. Мала дитина повинна розуміти, що є кому їй допомогти - це психологічний спокій моєї дитини. Хоча за 16 років мого материнства реально аж таких проблем не було, якось вміли домовлятись чи що.

Offline Кіра ДАвтор темы

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #3 : 01 Травень 2013, 10:07:29 »
В нас так получилося, що у дворі є 3 хлопці: один старший на 3 роки, то з ним в нього немає конфліктів, а з своїми ровесником у нього постійні сутички. Якщо би інші батьки говорили своїм дітям, що битися не треба, то звісно і я б свого такого не вчила, а коли  я бачу,що мого сина інша дитина гамселить по плечах, що аж луна йде, а його мамка стоїть і дивиться, при цьому нуль реакції, а коли я роблю ій зауваження,то максимум, що вона може сказати: "Святику, так не можна", а малий подивиться на неї, засміється і далі за своє, в той час мама вже ніби не бачить. То знаєте, самій хочеться підійти і спам ятати ту дитину!!! d105

Offline Кіра ДАвтор темы

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #4 : 01 Травень 2013, 10:14:28 »
Припинити сілкуватися -  тільки за d41, але ми з ними спілкуємося кожен день, бо будинок у нас невеликий - всього 20 квартир, а заселено тільки 4. трохи в стороні від інших, щей обходити далеко через, те що наш обгороджений. Тому й приходиться спілкуватися майже постійно з ними, а особливо зараз, коли моя Злата Їсть кожної півтори години d16 d104 :xmm

Offline orlina

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #5 : 01 Травень 2013, 10:19:23 »
Якщо ви вже говорили з мамашою і ніякої реакції, то я б справді зробила зауваження напряму дитині. а навіть якщо ваш син вдарить у відповідь, то що той хлопчик не зреагує?
Цитувати
Припинити сілкуватися -  тільки за
Я мала на увазі дії дитини. Щось на зразок - не хочу з тобою гратись! І перебазування в інший кут пісочниці  d27

Offline бабочка

• Активна Мамка
  • Репутація: +26/-0
  • Життя є квіткою, для якої кохання є медом. (Вікто
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Діана 3 роки
  • Ваше справжнє ім’я: Оля
« Reply #6 : 01 Травень 2013, 10:22:15 »
я теж вважаю,що вчити дитину давати здачу,йти на конфл!к- конфл!ктом це не правильно,я так малу вчила,а тепер результат,нам скоро 3-и i коли мала граэться в пiсочку, а до неi пiдходить ще менше та забираэ iграшку,а бо просто штовхаэ чи ще щось -то моя стоiть як вкопана або плаче,бо не знаэ чому iншiй можна вдарити або забрати,а iй не можна бо мама вчить не битися  d104,хай хтось мене звинувачуэ в цьому,але кожна дитина повина вмiти дати здачу d142

Offline Nepodarunok

• Віддана Мамка
  • Репутація: +477/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Роберт 5.5 років
  • Ваше справжнє ім’я: Алла
« Reply #7 : 01 Травень 2013, 10:26:45 »
Цитувати
А я б не вчила давати здачу,це не правильно,ви хочете вчити його битися?
Дівчата, а мене мама вчила давати здачу, хоча й знала, що це не педагогічно. І знаєте, після того як я вперше дала здачу і показала, що можу за себе постояти, всі цькування припинилися. Тобто до того мене постійно смикали дуже боляче за мої довгі коси, або просто могли вдарити і я плакала та жалілася батькам і брату, але потім, коли я знову лишалася на вулиці сама, все продовжувалось. А сильніші діти дуже добре бачать в кому є слабинка і користуються цим. Можете кидати в мене помідорами, але я свого малого вчу щоб він ніколи не починав драку, але якщо вже його б"ють, щоб давав здачу. в нас в дворі одні хлопці, при тому дуже багато діток приблизно одного віку і вони то граються, то чубляться. Я намагаюся в ті сутички не втручатися, ну хіба вже драка за всі грані виходить, тоді можу розняти

Мій блог Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Он держал меня за талию, а я его за идиота. Мы сидели и болтали, он о любви, а я ногой...

Offline orlina

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #8 : 01 Травень 2013, 10:33:41 »
То питання в якому віці? Бо в 1,5-2 роки дитина розуміє, що дати здачі, то вдарити. А в старшому віці, що постояти за себе.

Offline ховрашка

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +254/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Настя, 22.06.2012р.
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
« Reply #9 : 01 Травень 2013, 10:37:29 »
Цитувати
Цими словами - дай здачі, ви ніби кажете - розбирайся з проблемою сам, і дитина замикається. Я завжди казала, що коли хтось тебе образив, або припинити спілкування або звертатись до мене (вихователя, вчителя).
А діти і мають розбиратися з своїми проблемами самі! Якщо ви їх постійно будете вирішувати за них, то вони ніколи не стануть самостійними людьми.
Якщо ваша дитина просить вас допомогти з навчанням, то тут звичайно так, ви сідаєте і вчите з нею уроки, але бігати в дворі чи садочку і казати мені доця сказала що ти її вдарив, а ти штовхнув, а ти...косо подивився d27  це абсурд.
Моїй дитині 10 місяців, і якщо вона вступає в боротьбу за іграшку чи просто починає когось "тягати", я НІКОЛИ не вмішуюся і нічого не кажу, просто слідкую за діями зі сторони.   а мами, які в пісочниці істерять, Ой ваша дитина забрала нашу лопатку, мій синочок зараз буде плакати!!!...нічого крім недоумения(незнаю як по українськи) в мене не викликають.

Звичайно не треба вчити відповідати агресією на агресію, але як мінімум попробувати не втручатися, щоб дитина сама прийняла рішення як вона має поступити.

Цитувати
А сильніші діти дуже добре бачать в кому є слабинка і користуються цим.
Підтримую.Закон виживання памятаєте?

Offline Nepodarunok

• Віддана Мамка
  • Репутація: +477/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Роберт 5.5 років
  • Ваше справжнє ім’я: Алла
« Reply #10 : 01 Травень 2013, 10:39:23 »
Ну моєму малому зараз 3,4роки, то у нас бійки в дворі щодня. Так от він у мене менший за всіх і ростом і комплекцією, але на скільки може себе захистити, захищає. І головне, що получає і по голові і по всьому, що можна, але не плаче. А не плаче тому, що напевно не відчуває образи, оскільки чинить хоч якийсь супротив своєму обідчику. Якби він стояв стовбчиком і його лупцювали, то напевно плакав би ще як

Мій блог Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Он держал меня за талию, а я его за идиота. Мы сидели и болтали, он о любви, а я ногой...

Offline orlina

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #11 : 01 Травень 2013, 10:49:40 »
ховрашка То ми обговорюємо відібрану лопатку, чи випадки коли дитину реально ображають? Це різні речі і момент "невтручання" має межу. Про самостійність і впевненість в собі моїх дітей можна написати окрему тему. І повторюсь - моїм дітям не 10 місяців - старшому 16 років і жодного (!) конфлікту з моїм втручанням чи без нього, при тому, що тричі міняв школу. Я пишу з власного досвіду. Крім того вірю в "закон відзеркаленя" - кажеш "бий" - будеш "битий". Для мене працює.

Offline ховрашка

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #12 : 01 Травень 2013, 10:57:07 »
Цитувати
То ми обговорюємо відібрану лопатку, чи випадки коли дитину реально ображають?
З лопатки все і починається.
Цитувати
. Я завжди казала, що коли хтось тебе образив, або припинити спілкування або звертатись до мене (вихователя, вчителя). Можете вважати це ябіднічеством, але я так не думаю. Мала дитина повинна розуміти, що є кому їй допомогти - це психологічний спокій моєї дитини.
Не думаю що ти могла таке написати,якщо б не використовувала це у своїх методах виховання і впливу.

І ми не порівнюємо твоїх дітей, моїх чи ще чиїхось. а просто висловлюємо свої думки.

Offline Oksana_Rus

• Рідна Мамка!
  • Репутація: +486/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Анастасія 07.06.2009 р.
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
« Reply #13 : 01 Травень 2013, 10:57:37 »
Те, що неправильно йти агресією на агресію, дитина може в старшому віці зрозуміти, а малі діти жорстокі в цьому плані, якщо вони побачать, що якась дитина взагалі не вміє за себе постояти, то її так і будуть постійно бити, а якщо вона буде весь жалітися мамі, то з нею взагалі спілкуватися не будуть, а лише ображати і насміхатися, особливо якщо це хлопчик. Я вже знаю таких 5-6 річних хлопчиків, які взагалі в дворі не мають з ким гратися, бо їх вважають "маминими синочками", але ж дитині потрібно якось соціалізуватися. Я дитину ніколи спеціально не вчила битися чи давати здачу, але вона якось в мене від малесенької "з характером" і вона не дає себе образити, ні меншим дітям, ні страшим. Якщо хтось насильно хоче забрати іграшку, то вона ніколи її не віддасть, зате спокійно домовитися можна, щоб віддала на якийсь час чи помінялася, ну і бит себе вона не дозволяє, хоча вже розуміє, що набагато меншим дітям здачі давати не можна, тому може трохи стерпіти, але якщо та дитина таки не відчепиться, то таки своє отримає d112

Offline Кіра ДАвтор темы

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #14 : 01 Травень 2013, 11:03:07 »
 я не хочу навчитим його методом агресії добиватися того, що він хоче, а тільки щоб він вмів постояти за себе, а не говорив, коли його хтось б є, що не болить. Він всетаки хлопець, як буде коли підросте? Правильно було сказано вище
Цитувати
А сильніші діти дуже добре бачать в кому є слабинка і користуються цим.
То що на ньому мають їздити в школі, а потім в універі, бо будуть бачити, що він і так промовчить? d16

Offline ховрашка

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #15 : 01 Травень 2013, 11:05:48 »
Цитувати
Те, що неправильно йти агресією на агресію, дитина може в старшому віці зрозуміти, а малі діти жорстокі в цьому плані, якщо вони побачать, що якась дитина взагалі не вміє за себе постояти, то її так і будуть постійно бити, а якщо вона буде весь жалітися мамі, то з нею взагалі спілкуватися не будуть, а лише ображати і насміхатися, особливо якщо це хлопчик. Я вже знаю таких 5-6 річних хлопчиків, які взагалі в дворі не мають з ким гратися, бо їх вважають "маминими синочками", але ж дитині потрібно якось соціалізуватися.
Мудрі слова! Я ще дотепер в деяких своїх знайомих чоловіків, бачу, що в них є така схильність : Та, мама порішає!...звичайно що це все пішло з дитинства.

Offline *Аля*

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +415/-2
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Неля
  • Ваше справжнє ім’я: Олександра
« Reply #16 : 01 Травень 2013, 13:44:04 »
Цитувати
хай хтось мене звинувачуэ в цьому,але кожна дитина повина вмiти дати здачу
Цитувати
Те, що неправильно йти агресією на агресію, дитина може в старшому віці зрозуміти, а малі діти жорстокі в цьому плані, якщо вони побачать, що якась дитина взагалі не вміє за себе постояти, то її так і будуть постійно бити, а якщо вона буде весь жалітися мамі, то з нею взагалі спілкуватися не будуть, а лише ображати і насміхатися
підтримую! і так буду вчити свою дитину,бо так вчили мене з дитинства,що за себе треба вміти постояти (але це вже в крайньому разі).зараз моя доня ще дуже маленька і не розуміє цього,тому сусідські діти (які трошки старші) можуть ні за що лопатою чи відром заїхати по голові,штовхнути на каміння,висипати відро піску на голову і ще на додачу в очі закинути......але так не має бути і з часом я обов*язково їй поясню,що першому битися не можна,але якщо тебе вже ображають,то не треба чекати і "підставляти другу щоку"-воно того не варте.раз дасть здачу-на другий раз вже будуть думати,чи варто її чіпати!
це особисто моя думка,в дитинстві мені це завжди допомагало. d104