Автор Тема: як навчити дитину "давати здачу"?  (Прочитано 14074 раз)

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.

Offline bonitka

• Головне в житті - СІМ'Я! Кар'єра не чекає тебе вдома, гроші не витруть сльози, а слава не обійме вночі...
  • Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +1032/-0
  • Don't worry, be happy...
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Тетяна
Re: як навчити дитину "давати здачу"?
« Reply #119 : 19 Травень 2013, 22:34:55 »
Ох, дівчатка, мені стало дуже прикро і моторошно від того, що я тут прочитала... d16 Просто дивуюся, чому так і від чого це залежить - одні діти можуть битись, штовхатись, а інші не можуть себе захистити... d104 Моя дитина ще маленька - скоро буде три рочки, цього року нас чекає садочок. Мала дуже енергійна, привітна і комунікабельна - тягнеться до всіх діток, незалежно від віку, - сама може підійти до незнайомої дитини знайомитись, готова ділитися своїми іграшками... Але, бувають випадки, коли сусідній хлопчина, молодший за неї на рік (тобто, йому 2), може підійти і просто штовхати її, а вона стоїть, як маленьке кошенятко - вся зіщулиться і нічого не робить, просто злякано оченята бігають, бо не розуміє, чому він її штовхає, я вчу її, що штовхатись і битись погано, тому раджу, щоб просто відходила від нього і трималась на відстані, але це дитина, вона швидко забуває ці пригоди і все повторюється...  d111
Білоруська постільна білизна - якість за доступну ціну
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Позолочені вироби з медичного золота

Offline MacMurphy

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +420/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Анастасія
« Reply #120 : 19 Травень 2013, 22:39:11 »
Цитувати
Але, бувають випадки, коли сусідній хлопчина, молодший за неї на рік (тобто, йому 2), може підійти і просто штовхати її, а вона стоїть, як маленьке кошенятко - вся зіщулиться і нічого не робить, просто злякано оченята бігають, бо не розуміє, чому він її штовхає, я вчу її, що штовхатись і битись погано, тому раджу, щоб просто відходила від нього і трималась на відстані, але це дитина, вона швидко забуває ці пригоди і все повторюється...  

От от, мою малу дівчинка штовхнула і та впала на попку, і почала дути губки, і оченята повні сліз, вона просто не зрозуміла навіть за що її штовхнули...так шкода....перша моя реакція (інстинктивна) дати малій штурхана, друга - хотілося б щоб мала моя вдарила.....але коли я прийшла до себе, то так само буду вчити просто обходити стороною цю агресію, нехай уникає конфліктних ситуацій

Offline Маша86

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +867/-1
  • Моя сім"я- моє ЩАСТЯ!!!!
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Вадимчик - Павлик
  • Ваше справжнє ім’я: Маша
« Reply #121 : 19 Травень 2013, 22:58:01 »
Цитувати
перша моя реакція (інстинктивна) дати малій штурхана, друга - хотілося б щоб мала моя вдарила.....але коли я прийшла до себе, то так само буду вчити просто обходити стороною цю агресію, нехай уникає конфліктних ситуацій
Це така тема, он я свого сина виховую ,що не можна битись, що той хто б*ється,той нечемний,тих треба в кут, що треба ділитись і т.д. Але дівчата, майже 80% на майданчику зовсім інакшої думки, якщо їхня дитина мого Вадіка штовхне чи і нших чемних діток,навіть  з гірки , чи просто так,то тільки я роблю зауваження,інші мами-бабусі,просто відводять очі,або щось там тихенько пробуркутять , що там дитина і не почує. І мені хочеться тим мамам дати здачу. Бо всі такі розумні батьки,всі такі добрі,діти ростуть у вседозволеності, всім все можна,істерика - це норма, не ділиться дитина ,той не треба, та й потім ніякого впливу на дитину не мають.  Мені  це дивно,бо нащо дітей псувати. І  наче добрими справами встелений шлях...
СП Іспанських брендів
Залишки з СП Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline MacMurphy

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +420/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Анастасія
« Reply #122 : 19 Травень 2013, 23:03:17 »
З одної сторони конфліктних ситуацій в житті їй не уникнути....я ще в роздумах, як правильно це зробити, чи нехай з дитинства виходить сама з конфліктних ситуацій, але ж вона зовсім мала, і коли на неї біжить озлоблена дитина з кулаками, то як тоді поступати :oox не знаю......коли малі ровесники, то я не лізу, але коли старші то вже малу забираю і кажу своїй малій, дівчинка не вихована, не можна штовхатися, ти так не роби....

Offline Ліліана

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +381/-1
  • Життя прекрасне, незважаючи ні на що......
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Богданчик, Вірочка і Надійка......всім по 8 років
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
« Reply #123 : 19 Травень 2013, 23:08:57 »
Цитувати
перша моя реакція (інстинктивна) дати малій штурхана, друга - хотілося б щоб мала моя вдарила.....але коли я прийшла до себе, то так само буду вчити просто обходити стороною цю агресію, нехай уникає конфліктних ситуацій

я в таких випадках роблю зауваження дитині, яка б"ється чи штовхається......правда в нас поки, що таких ситуацій не було багато  d112
але думаю, що дитина повинна дати здачу, якщо не фізично - то хоча б словесно, бо поступатися всім теж не вихід
Терпи…Усе колись минає… Живи на зло всім тим, хто зневажає. Даруй тепло тому, хто це цінує. І не шукай минулого. Його вже не існує.

Offline Маша86

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +867/-1
  • Моя сім"я- моє ЩАСТЯ!!!!
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Вадимчик - Павлик
  • Ваше справжнє ім’я: Маша
« Reply #124 : 19 Травень 2013, 23:10:15 »
Цитувати
, дівчинка не вихована, не можна штовхатися, ти так не роби....
От і я так кажу,там хлопчик нечемний,не бери приклад.

Цитувати
З одної сторони конфліктних ситуацій в житті їй не уникнути....
Так,але ваше виховання створить у дитини стійкий характер,що добре,а ще погано, і  всі реакції сформуються природньо, наше завдання - створити дитині базу для нормального формування характеру.
СП Іспанських брендів
Залишки з СП Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline bonitka

• Головне в житті - СІМ'Я! Кар'єра не чекає тебе вдома, гроші не витруть сльози, а слава не обійме вночі...
  • Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +1032/-0
  • Don't worry, be happy...
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Тетяна
« Reply #125 : 19 Травень 2013, 23:17:38 »
Цитувати
З одної сторони конфліктних ситуацій в житті їй не уникнути....я ще в роздумах, як правильно це зробити, чи нехай з дитинства виходить сама з конфліктних ситуацій, але ж вона зовсім мала, і коли на неї біжить озлоблена дитина з кулаками, то як тоді поступати  не знаю.....
От і у мене такі самі думки... :xmm  А вчити дитину "давати здачу", вважаю - неправильно :( У садочку, у нас у групі, теоретично, буде дуже багато хлопчиків, які, як правило, буйніші від дівчаток, тому, думаю, моя дитина буде змушена сама вчитися виживати і виробляти потрібну поведінку у оточенні, головне, щоб вона розуміла, що є добре, а що - погано.
Білоруська постільна білизна - якість за доступну ціну

Позолочені вироби з медичного золота

Offline ЛюдаВ

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +474/-0
  • Life Is Beautiful
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: синочок
  • Ваше справжнє ім’я: Люда
« Reply #126 : 19 Травень 2013, 23:27:11 »
Цитувати
але думаю, що дитина повинна дати здачу, якщо не фізично - то хоча б словесно, бо поступатися всім теж не вихід
Я також так думаю.
О в нас перепалки по цьому питанню з чоловіком. Я завжди кажу, що будь-яку ситуацію можна переговорити і пояснити, ну а якщо вже край, тоді дати здачу.  Чоловік - що на силу силою, на образи образою.  
От приклад, виходимо гуляти. Мій син драпається на турнік, а хлопчик, його ровесник, з сусіднього турніка плює на нього, то що кажу і нашому тоді плювати (до речі мама його сидить на лавці і ні пари з вуст). Звичайно я пояснила тій дитині, що так робити не можна та йому хоть би що, далі плює. Врешті-решт сказала, що він робить як верблюд із зоопарку і пішли геть в інше місце майданчика, бо дитина та явно неадекватна.
І таких випадків море. Дуже прикро.

Цитувати
Отриманий досвід до 5 річного віку супроводжує нас протягом життя.Якщо мене вчили бути розумнішою і стійкою,то відповідно я так і живу.
 Так само оточення впливає на поведінку наших дітей
   d124

Offline Ірисик

• Активна Мамка
  • Репутація: +37/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Андрійко, 10 років
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
« Reply #127 : 19 Травень 2013, 23:38:41 »
 Мій Андрійко до трьох років бавився сам, навіть в садку. Вдома грався лише з трьома дітками: двоюрідними сестричкою і братиком, і сусідчиною малою. Я боялась, що в нього якийсь аутизм. Навіть психолога в садку питалась, чи це нормально. В один прекрасний день, малому було десь 3,5 років, гуляємо ми в сусідньому дворі, там купа діток і моя дитина дивиться на них з такою зацікавленістю і обережністю. Я тихенько його підбадьорюю, щоб підійшов і з ними погрався. Він зробив декілька невпевнених кроків, потім повернувся. Пізніше наважився ще раз, підходить до них, і тут лідерка в тому дворі (типічна така), бере і каже йому, щоб він йщов від них, ти нам не рівня, ми з тобою гратись не будем. А дітям сказала, щоб навіть не думали з ним говорити. Я не вмішалась, але сльози мене душили. Малий стояв, як вкопаний. Я його на качельку покликала. Якийсь хлопчик через декілька хвилин пішов з ним кататись і мене попустило. Зараз, як бачу, що синуля підходить до незнайомих діток і весело знайомиться: "Привіт, я Андрійко!", то я щаслива  d9
Все в житті пов'язано начисто,
Все міняється без вороття,
Якщо жінка змінює зачіску,
Значить, скоро змінить життя...

Offline ЛюдаВ

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +474/-0
  • Life Is Beautiful
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: синочок
  • Ваше справжнє ім’я: Люда
« Reply #128 : 19 Травень 2013, 23:44:15 »
А мій нині просив , щоб я з ним не йшла гуляти, а сам буде, бо через те що я за ним пильную діти кажуть, що
Цитувати
ми з тобою гратись не будем
.   І це в 4,6 років.

Сказала йому, що коли вже буде школяриком, тоді буде сам гуляти.

Offline Ліліана

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +381/-1
  • Життя прекрасне, незважаючи ні на що......
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Богданчик, Вірочка і Надійка......всім по 8 років
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
« Reply #129 : 19 Травень 2013, 23:59:20 »
Цитувати
А мій нині просив , щоб я з ним не йшла гуляти, а сам буде, бо через те що я за ним пильную діти кажуть, що
Цитувати
ми з тобою гратись не будем
.   І це в 4,6 років.

круто.....діти тепер явно скоріше дорослішими стають  :)
Терпи…Усе колись минає… Живи на зло всім тим, хто зневажає. Даруй тепло тому, хто це цінує. І не шукай минулого. Його вже не існує.

Offline Galjysik

• Організатор СП!
  • Своя Мамка
  • Репутація: +168/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Софійка, 6.03.2011р.
  • Ваше справжнє ім’я: Галина
« Reply #130 : 21 Червень 2013, 09:20:17 »
Цитувати
круто.....діти тепер явно скоріше дорослішими стають
о  це точно, не давно чула в дворі як спілкувались дві дівчинки, приблизно 7р
- а ти будеш зі мною дружити?
- буду, але якщо ти дозволиш, щоб я тобою командувала
- Добре
 d111 d111 d111
Моя мала десь до 2х років завжди своє відстоювала, билася, штовхалася, правда в більшості для того щоб захистит своє
Я їй постійно за це сварила, битися не можна, треба бути чемною і т.д, т.п., як результат, в неї можуть забрати іграшку чи сипнути піском, а вона собі стоїть і дивиться..........
Не хочеться, щоб твоя дитина була агресивною, але й не хочеться, щоб їй казали, що давай я буду тобою командувати і обіжали.......

Offline божена

• Активна Мамка
  • Репутація: +63/-1
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: марта
  • Ваше справжнє ім’я: божена
« Reply #131 : 06 Липень 2013, 19:23:17 »
Коли мою дитину ображають кажу хай каже типу-не бий мене чи не штовхай.Якщо інша дитинка не розуміє тоді хай дає здачу. Іноді інші мами бачуть як їхня дитина ображає інших але при цьому не втручається. Коли я зробила такій мамочці  зауваження у відповідь почула що вона не хоче занижувати самооцінку своєї дитини. Тоді просто роблю зауваження тій дитині сама в гострій формі і стараюсь більше з ними не пересікатись. 

Offline pepsi

• Активна Мамка
  • Репутація: +19/-0
  • Двічі МАМА!!!
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Ерік і Роберт
  • Ваше справжнє ім’я: Наташа
« Reply #132 : 12 Липень 2013, 16:42:05 »
Цитувати
Коли мою дитину ображають кажу хай каже типу-не бий мене чи не штовхай.Якщо інша дитинка не розуміє тоді хай дає здачу
вот і у нас так само, якщо є можливість оминути конфлікт, то краще відрубати одразу, але якщо не розуміє, то можна і здачу дати

у нас у садочку є хлопчик, малий постійно з ним б'ється, начебто не сильно, іноді на мечах, поки що без синців і ін. неприємних моментів, а вихователька каже, що це у них така специфічна "дружба", хоча я в це не вірю, просто той інший хлопчик - син іншої виховательки і ми тут нічого не докажемо. Потім наша вихователька казала, що наш малий перший починає, але на інші слова я і не сподівалась, але ось тепер, в літній період, коли всі у відпустках, діток мало, то цього малого нема у садку і моя дитина йде з превеликим задоволенням у садок і ніяких скарг з його сторони нема, а коли той є, то постійні конфлікти

я не говорю, що мій малий дуже чемний, але правильні поняття у нього є, і якщо він іноді вранці встає і кричить, що не хоче у садок, бо його там б'є Назар, то я вірю, що йому неприємно. Таке буває не часто, але іноді буває

Offline С.О.

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +8/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Оля, Ярослав, Микола
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
« Reply #133 : 13 Липень 2013, 22:47:49 »
У нас у дворі є хлопчик, з яким мій малий веде своєрідну "війну". Причому сьогодні починає один, а завтра інший. Їм одночасно потрібна одна лопата, один м'яч, одна гойдалка і т.п. причому жоден не поступається. Ми (мами) постійно їм пояснюємо, сваримо, забираємо в різні сторони. Я таки схиляюсь до думки, що це "така дружба", і коли вони подорослішають, то порозуміються (їм зараз по три роки).

Offline Nepodarunok

• Віддана Мамка
  • Репутація: +477/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Роберт 5.5 років
  • Ваше справжнє ім’я: Алла
« Reply #134 : 14 Липень 2013, 13:07:29 »
Цитувати
У нас у дворі є хлопчик, з яким мій малий веде своєрідну "війну". Причому сьогодні починає один, а завтра інший. Їм одночасно потрібна одна лопата, один м'яч, одна гойдалка і т.п. причому жоден не поступається. Ми (мами) постійно їм пояснюємо, сваримо, забираємо в різні сторони. Я таки схиляюсь до думки, що це "така дружба", і коли вони подорослішають, то порозуміються (їм зараз по три роки).
У нас аналогічна ситуація. Навіть вдома коли граються, то кожні 5 хвилин б"ються і миряться

Мій блог Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Он держал меня за талию, а я его за идиота. Мы сидели и болтали, он о любви, а я ногой...

Offline oksanulichka

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +0/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Олексій 3 роки
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
« Reply #135 : 15 Липень 2013, 20:31:45 »
дитині просто треба постійно пояснювати коли і як треба поводитись, розказувати, питати про кожну ситуацію. тоді дитина вже і сама вирішить і буде за себе стояти.