Автор Тема: Люди і сила стадного інстинкту  (Прочитано 2219 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline natali_zАвтор темы

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +652/-0
  • історію творимо МИ!!!!
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Дмитрик 5 років, Тамарочка 11 років
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
Люди і сила стадного інстинкту
« : 23 Травень 2013, 23:32:32 »

Закон 5% або стадне почуття

Є таке поняття як автосінхронізація. Суть така - якщо в якийсь спільності 5% відсотків здійснюють одночасно певну дію - решту більшість починає повторювати. Теорія так само може називатися доту - Досить загальна теорія управління.

Якщо в мирно пасеться табуні коней налякати 5% особин і «пустити їх у втечу», то весь інший табун зірветься з місця; якщо навіть 5% світлячків випадково синхронно спалахнуть, то тут же буде спалах цілого луки.

Дана особливість проявляється і у людей. Недавно англійські вчені поставили експеримент: у велику, простору залу запросили людей і дали їм завдання «переміщайтеся як вам завгодно». А деяким давали чітко визначене завдання як саме рухатися і коли. Таким чином, було експериментально підтверджено, що 5% людей переміщаються з певною метою можуть змусити всі безліч рухатися в тому ж напрямку.

Для автосінхронізаціі необхідно, щоб безліч якихось об'єктів володіли хоча б частково ідентичним інформаційно-алгоритмічним станом і перебували в умовах, що допускають інформаційний обмін між ними - хоча б безадресний, циркулярний. При цьому швидкодія їх по реакції на проходження інформації, ідентичною для всіх них, має бути достатньо високим.

До речі, подібний експеримент може провести кожен. Досить прийти на концерт з компанією друзів і почати синхронно плескати в ті моменти, коли вам це хочеться і весь зал буде за вами повторювати.

Деякі практичні висновки з цього: не варто робити колективи більше 20 осіб. 20 людей / 100% * 5% = 1 - ця одиниця і є лідер, збільшення ж кількості осіб тягне за собою втрату управління. В аудиторії, де людина 30-40, викладачеві буде дуже важко задавати тон заняття і постійно тримати увагу групи. Цей закон можна застосовувати і до інших ситуацій, пробуйте, але не варто повністю покладатися на нього. Немає нічого абсолютного.

Запуск таких процесів можливий тільки тоді, коли люди знаходяться в стані не усвідомлення своїх дій, цілей і причини. Коли рівень особистої дисципліни, усвідомленості, контролю дуже низький. А це вже безструктурне управління, коли не треба кожному говорити, що він повинен робити і як: вистачить 5% відсотків, які запустять процес автосінхронізаціі.

Даним явищем дуже багато хто користується в корисливих цілях, запускаючи чутки, наприклад, що через пару днів зникнуть якісь товари і 5% злякалися і побігли купувати ці товари вистачить для того, щоб сколихнути інших і через деякий час полиці дійсно стануть порожніми. 5% відсотків провокаторів вистачить, щоб мирний мітинг перетворився на масове побоїще
"Миловарня Димко" - відкриваючи природнє в собі...

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Solomka

• Свідома Мамка
  • Репутація: +43/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Мартуся
  • Ваше справжнє ім’я: Соломія
Re: Люди і сила стадного інстинкту
« Reply #1 : 24 Травень 2013, 09:52:49 »
Досить цікава теорія :xmm
Цитувати
не варто робити колективи більше 20 осіб

в мене от чогось виникло питання, як от тамада на весіллі часто може тримати увагу великої кількості людей  d112 чи це теж стадний інстинкт, 5% слухають, то слухають всі  d108

• Досвідчена Мамка
  • історію творимо МИ!!!!
    • Награды
« Reply #2 : 24 Травень 2013, 16:59:46 »
Цитувати
в мене от чогось виникло питання, як от тамада на весіллі часто може тримати увагу великої кількості людей   чи це теж стадний інстинкт, 5% слухають, то слухають всі

так і є d27

я колись вивчала  соціологію в універі, то ми багато про ефект натовпу і стадного інстинкту розбирали... політтехнологи на цьому базують майже усю свою роботу, маркетологи також.... а індустрія моди, дівчата???.... Це дуже благодатний грунт для досягнення певних результатів)))  

Offline MacMurphy

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +420/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Анастасія
« Reply #3 : 24 Травень 2013, 22:27:33 »
А я сьогодні була свідком стадного інстинкту...

На червоне світло пішло людей десь троє, так вся толпа двінула за ними  d30 d30 d30

Тільки одиниці залишилися на тротуарі, і люди, це при тому, що машини фафакали  d107 d107 d107

Не розумію, як можна так ходити без мозку  :oox :oox :oox

• Досвідчена Мамка
  • історію творимо МИ!!!!
    • Награды
« Reply #4 : 24 Травень 2013, 22:49:16 »
Людське суспільство як стадо
У людині є теж інстинкт стадної ієрархії, такий же, як у щурів. По суті, людське стадо відрізняється від стада тварин тільки тим - які якості визначають ранг особини в стаді. На відміну від тварин, фізична сила грає у людей набагато меншу роль; набагато важливіше величина гаманця, приналежність до того чи іншого суспільного класу і т.п. Але лише зовнішні ознаки стадного рангу. Сам механізм дії стадного інстинкту у людей практично не відрізняється від такого у тварин.
Втім, якщо зробити поправку на відмінності в способі життя людей і тварин, то виявиться, що навіть зовнішні ознаки рангу у людей і тварин відрізняються не так вже сильно. При рабовласницькому ладі високим рангом володів той, кому належало багато рабів - але й у тварин ранг безпосередньо пов'язаний з кількістю підлеглих нізкорангових особин. При феодальному ладі ранг в людському стаді залежав від кількості земельних угідь - а й у багатьох тварин стадний ранг визначається розміром контрольованої території. При капіталізмі ранг людини залежить від кількості грошей у нього, але великі гроші означають потенційну можливість підпорядкувати собі і людей, і територію. Саме ця потенційна здатність і надає особини будь-якого виду високий стадний ранг, а її практичні прояви начебто контролю території - лише зовнішні прояви рангу.
Високий ранг в людському стаді люди зазвичай називають харизмою. Реагування на харизму, підпорядкування "харизматичному лідеру" - ось типові прояви стадного інстинкту.
Найпростіше можна спостерігати прояви стадного інстинкту, поїздивши у громадському транспорті та звернувши увагу на поведінку контролерів і безбілетників. Заплатить чи ні "заєць" штраф - залежить від співвідношення стадних рангів його і контролера. Якщо у контролера ранг вище - штраф буде сплачено, якщо нижче - контролер буде виглядати зовсім безпорадним. Деякі пропонували роздати контролерам зброю, але це не допоможе: нізкорангових контролерові його стадний інстинкт не дозволить застосувати зброю проти високорангові особини. Набагато більш дієвий варіант збору штрафів - одягнути контролерів у військову форму: вона підсвідомо асоціюється з силою, а значить - з високим рангом.
(До речі, цікава деталь: високий ранг асоціюється з силою, але далеко не завжди високорангові особина сильніше нізкорангових. У даному випадку підсвідомі асоціації видають бажане за дійсне: від високорангові особини очікується, що вона буде сильніше нізкорангових, але реально сила є далеко не самою основною складової стадного рангу.)
Апелюючи до стадному інстинкту, можна легко маніпулювати людиною, і це давно використовують виробники реклами. Пий пиво "Клинское", жуй "Стиморол" - [твій стадний ранг підвищиться] і всі дівчата будуть твоїми. Ну а про лотереї і говорити нічого: лови мить успіху - і відразу злетиш на саму вершину людського стада.
У різних людей інстинкт стадної ієрархії виражений в різному ступені. Люди, які більш схильні до стадності у всіх її проявах, більше підпорядковуються цьому інстинкту (як і іншим тваринам інстинктам в людях). Вони схильні підкорятися тим, хто сильніший або чимось вище їх по положенню в суспільстві, і "наїжджати" на тих, хто слабший або нижче рангом - навіть якщо в цьому немає особливого сенсу: просто діє стадний інстинкт. Найбільш яскравий приклад чисто стадних людей - так звана гопота.
В значній мірі стадним інстинктом визначається поведінка злочинців. Розумні особистості нерідко дивуються: навіщо деякі люди роблять дії, часто не приносять їм помітної вигоди, знаючи, що майже напевно їх спіймають і посадять? А причина проста: вони таким чином висловлюють свій високий ранг в людській стадної ієрархії. Їх мета - не матеріальна вигода, а хвилинне інстинктивне задоволення від свідомості свого "переваги" над іншими людьми.
Ці ж пояснюється схильність кримінальників і гопоти сприймати будь-яке недостатньо шанобливе ставлення до себе як "наїзд". Вони живуть в іншій системі координат, ніж розумні особистості: для них можливе або самому лизати комусь дупу, або змушувати інших лизати дупу собі, і третього не дано. Тобто якщо ти не лижеш дупу карному злочинцеві / гопнику - значить, ти претендуєш на те, щоб він лизав дупу тобі; - от і всі їх "поняття". Це - стадо в самому що ні на є тваринному його прояві.
Важливий момент: приналежність до стада і місце в цьому стаді - невіддільні один від одного. Неможливо, будучи в стаді, не входити в стадну ієрархію. І навпаки: особина з сильним інстинктом ієрархії не може жити окремо від стада.

Сексуальні забобони і стадна фразеологія
Стадний інстинкт є частиною механізмів статевого відбору. Тому немає нічого дивного в тому, що багато сексуальні забобони і стереотипи у людини сформувалися саме під впливом стадного інстинкту.
Та обставина, що ці забобони відображені в релігійних та інших моральних догмах, не повинно вводити в оману. Засновники релігій і проповідники моралі нічого нового не придумали. Вони тільки сформулювали в явному вигляді те, що раніше неявно диктував людям їх стадний інстинкт.
Роль стадного інстинкту в кінцевому рахунку зводиться до того, щоб високорангові особини породили якомога більше дітей, поширивши таким чином наявні у них корисні гени в популяції. Так що у стадної людини просто в голові не вкладається: як це можна - взагалі не прагнути передати свої гени нащадкам? Тому будь-які види сексуальності, свідомо не ведуть до дітородіння (гомосексуалізм, педофілія, мастурбація і т.п.), так само як і просто небажання мати дітей, сприймаються стадними людьми як нездатність зачати дитину з тих чи інших причин (безпліддя, імпотенція, непривабливість у очах протилежної статі), що так чи інакше означає низький стадний ранг.
Звідси виникає всім відомий панічний страх жінок перед безпліддям. Здавалося б: у чому проблема? За статистикою, в Росії на кожну страждає безпліддям жінку припадає 5 дітей-сиріт; хочеш дітей, але не можеш їх народити - усиновити. Але справа в тому, що в тваринному світі безплідні самки мають самий нижчий ранг у всьому стаді.
Цим же пояснюється поширене явище, коли жінка, раніше присвячує своє життя небудь творчої діяльності, виходить заміж і кидає все, чому раніше була віддана і до чого у неї є безсумнівний талант. Просто будь-яка жінка старше 30, яка не має дітей, стрімко опускається вниз у стадної ієрархії (якщо тільки вона не робить кар'єру і т.п., тобто не виконує функції, які стадний інстинкт наказує самцям.)
З настанням статевого дозрівання стадний ранг кожної особини різко підвищується. Якщо дитина ще фізіологічно нездатний до сексуальних відносин з метою зачаття, і тому не становить загрози для дорослих членів стада з точки зору боротьби за право злягання з особиною протилежної статі, то молодий /-а здоровий /-а самець / самка в цій боротьбі - один з найнебезпечніших конкурентів. Звідси - вічне прагнення моралістів виключити підлітків з сексуального життя під тим приводом, що "вони ще не дозріли", встановлюючи законами мінімальний дозволений вік для сексуальних відносин і обмежуючи доступ підлітків до інформації про секс: старіючі особини стада підсвідомо хочуть відтягнути момент появи на арені боротьби за тіло протилежної статі молодих і сильних конкурентів.
Ревнощі і вимога "вірності" від дружини / чоловіка є занепокоєння за свій стадний ранг, оскільки місце в стадної ієрархії і привабливість в очах особини протилежної статі, що відноситься до певного рангу - взаємопов'язані.
Сучасний інститут моногамного шлюбу виник з бажання численних нізкорангових людських особин отримати рівні права з високорангові на задоволення сексульного бажання. Однак, цієї мети він не досягає, оскільки інстинкт стадної ієрархії надто сильний у більшості людей, і ніякі закони і суспільні встановлення його не зачіпають. Тому високорангові люди як і раніше мають неофіційні гареми, а нізкорангові залишаються самотніми.

Offline Knopo4ka

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +158/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Максимчик, Артемчик
  • Ваше справжнє ім’я: Альона
« Reply #5 : 24 Травень 2013, 23:04:00 »
Цитувати
А я сьогодні була свідком стадного інстинкту...

На червоне світло пішло людей десь троє, так вся толпа двінула за ними   

Тільки одиниці залишилися на тротуарі, і люди, це при тому, що машини фафакали   

Не розумію, як можна так ходити без мозку   
Колись дивилась передачу про аналогічну ситуацію. Проводили експеримент: спочатку на червоне світло переходив дорогу звичайно одітий чоловік, то за ним рушали одиниці, а потім солідно одягнутий мужчина, так за ним йшов практично весь натовп :)

Offline ООлеська

• Організатор СП!
  • Свідома Мамка
  • Репутація: +75/-0
  • Життя минає навіки без всякої надії на повернення.
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Ю 10 С7
  • Ваше справжнє ім’я: Олександра
« Reply #6 : 25 Травень 2013, 00:14:35 »
Цитувати
Колись дивилась передачу про аналогічну ситуацію. Проводили експеримент: спочатку на червоне світло переходив дорогу звичайно одітий чоловік, то за ним рушали одиниці, а потім солідно одягнутий мужчина, так за ним йшов практично весь натовп
а я я зовнішність оманлива, людині зручніше триматися купки ніж бути самому, це ще й інстинкт самозбереження d78 d78, а він у нас попереду  :xmm
Те, чого немає, завжди здається кращим за те, що в тебе є. В цьому полягає романтика й ідіотизм людського життя.
Еріх Марія Ремарк

Offline MacMurphy

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +420/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Анастасія
« Reply #7 : 25 Травень 2013, 01:01:53 »
Цитувати
Колись дивилась передачу про аналогічну ситуацію. Проводили експеримент: спочатку на червоне світло переходив дорогу звичайно одітий чоловік, то за ним рушали одиниці, а потім солідно одягнутий мужчина, так за ним йшов практично весь натовп
а я я зовнішність оманлива, людині зручніше триматися купки ніж бути самому, це ще й інстинкт самозбереження d78 d78, а він у нас попереду  :xmm

Але яке ж це самозбереження перти на червоне світло?  d30 d30 d30

• Досвідчена Мамка
  • історію творимо МИ!!!!
    • Награды
« Reply #8 : 25 Травень 2013, 01:19:25 »
Цитувати
а я я зовнішність оманлива, людині зручніше триматися купки ніж бути самому, це ще й інстинкт самозбереження  , а він у нас попереду 

Але яке ж це самозбереження перти на червоне світло? 

Настя, це із класичного Папановського "сядєм все" із фільму "Діамантова рука" d140 d140 d140

Мені здається, що найбвільш схильні  до стадності малорозвинені і недалекі люди... А чим більше знань і умінь у людини, тим більше вона індивідуаліст... 

Offline Jenni

• Активна Мамка
  • Репутація: +11/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Юля
« Reply #9 : 12 Вересень 2014, 16:21:32 »
Я вважаю, що стадний інстинкт, це проблема сучасного суспільства, особливо це стосується п'янок ( всі пють, а я що не як люди), обжираловок на свята (всі печуть по 2-3 пляцки, варять голубці і холодці, і я мушу, хоча  потім треба тиждень їсти несвіжу їду). та ін.  Мене це страшно нервує,  мене ніколи не цікавила суспільна думка, роблю тільки те, що вважаю за потрібне.

Offline Тетяна.

• Активна Мамка
  • Репутація: +53/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: донечка, 10.01.2012
  • Ваше справжнє ім’я: Тетяна
« Reply #10 : 12 Вересень 2014, 22:45:22 »
Цитувати
На червоне світло пішло людей десь троє, так вся толпа двінула за ними
Ох, я таке дуже часто спостерігаю. Машин немає, люди ідуть на червоне. Залишаємось стояти тільки ми з малою. При цьому я ще люблю голосно говорити до дитини (так, щоб порушники чули  d30) що ми підемо, коли загориться зелене світло  :no-no А силу стадного ефекту починаю особливо відчувати на собі, коли дивлюсь на якесь цікаве СП! ОООО, тут дуже тяжко опиратись  d3

Offline еНКо

• Активна Мамка
  • Репутація: +4/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: школярі
  • Ваше справжнє ім’я: наталія
« Reply #11 : 31 Жовтень 2014, 22:17:14 »
Казали ,що де натовп -можуть і затолочити

Offline Уляна 17

• Активна Мамка
  • Репутація: +28/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Уляна
« Reply #12 : 06 Грудень 2014, 22:53:31 »
Так-так, стадний інстинкт частенько на світлофорі проявляється d27, але я чемно чекаю зеленого світла  :)
Если бог хочет сделать женщине комплимент, он дарит ей дочь…