Автор Тема: Масаж. Лікувальний масаж. Спеціалісти Івано-Франківська  (Прочитано 14780 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Маша86Автор темы

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +874/-1
  • Моя сім"я- моє ЩАСТЯ!!!!
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Вадимчик - Павлик
  • Ваше справжнє ім’я: Маша
Стикнулась з потребою у лікувальному масажі, і виявилось , що знань у мене і знайомих- нуль цілих нуль десятих.Давайте , кожен буде давати поради щодо хороших спеціалістів, у яких був чи прийоми масажу вдома. ;)
СП Іспанських брендів
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Залишки з СП Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Маша86Автор темы

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
Масаж – це сукупність прийомів механічного дозованого впливу на різні ділянки поверхні тіла людини; застосовується з лікувальною, профілактичною, гігієнічною, косметичною, а також спортивно-тренувальною метою. Масаж може бути загальним (усього тіла) і місцевим (певних ділянок тіла). Під час масажу покращується кровообіг, активується обмін речовин, нормалізується збудливість нервової системи.
Для проведення масажу користуються ручними прийомами розтирання, розминання, погладжування, натискування або спеціальними апаратами (вібромасаж), або струменем води (гідромасаж) та ін.
Гігієнічний масаж – це ефективний засіб збереження працездатності, зміцнення здоров'я, а також профілактики захворювань. Він застосовується у формі місцевого і загального масажу, а також самомасажу.
Однак слід пам'ятати, що будь-який масаж можна проводити тільки після консультації з лікарем, оскільки існує низка протипоказань до його застосування. При деяких захворюваннях (напр., при гіпертонічній хворобі 3-ї стадії, серцево-судинній, печінковій і нирковій недостатності, при органічних та інших захворюваннях) проводити масаж не дозволяється.
Життя влаштоване так, що не завжди є змога скористатися послугами професійного масажиста.
За таких випадків застосовують самомасаж. Його можна виконувати за будь-яких умов: удома, у школі, у поході, на тренуванні. Вибір зручної пози (сидячи, стоячи, лежачи) дозволяє ефективніше, дозуючи силу дії, впливати на організм залежно від самопочуття людини.
Самомасаж можна також робити в лазні чи сауні, у ванні, під душем. При цьому використовують віники, мачули, скребачки, щітки. Поєднання води і масажу сприяє швидкому відновленню сил, прискорює обмінні процеси в організмі, нормалізує сон, створює гарний настрій.
Самомасаж проводиться в будь-який зручний час залежно від його мети: тонізуючий краще робити в першій половині дня, відновлюючий і заспокійливий – у другій. Гігієнічний самомасаж можна проводити після ранкової зарядки для підвищення життєвого тонусу. Відразу після вживання їжі застосовувати самомасаж не рекомендується.
СП Іспанських брендів

Offline Маша86Автор темы

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
МЕТОДИКА ПРОВЕДЕННЯ МАСАЖУ Й САМОМАСАЖУ ГОЛОВИ ТА ШИЇ
Приступаючи до масажування голови та шиї, необхідно дотримуватись таких правил:
– усі масажні рухи здійснюють за током лімфи;
– укриту волоссям частину голови масажують поверх волосся; напрям масажних рухів повинен відповідати напряму росту волосся; масажні рухи проводять від лоба до потилиці, від маківки донизу радіально в усі боки;
– шию масажують донизу в напрямку до підключичних лімфовузлів;
– лімфовузли не масажують;
– потрібно прагнути до оптимального розслаблення м'язів тих частин тіла, що піддаються масажу;
– руки і тіло повинні бути чистими.
ОСНОВНІ
ПРАВИЛА ПРОВЕДЕННЯ САМОМАСАЖУ
Приступаючи до освоєння методики самомасажу, необхідно дотримуватися таких правил:
– тривалість самомасажу залежить від мети, з якою він застосовується, і складає від 3 до 25 хвилин;
– виконувати самомасаж слід чистими, сухими, теплими руками;
– треба вибрати зручну позу, щоб усі м'язи ділянки, яка масажується, були розслаблені;
– масажні маніпуляції слід здійснювати за ходом течії крові або лімфи;
– лімфатичні вузли масажувати не можна;
– за наявності густого волосяного покриву масаж можна проводити через тонку бавовняну чи шерстяну білизну;
– місця ушкоджень шкіри (садна, подряпини, висипи, порізи) не масажують, їх можна обробити перед масажем йодом або заклеїти лейкопластирем;
– масажні прийоми не мають спричиняти болісних, неприємних відчуттів або залишати на тілі синщ, порушувати шкірний покрив (подряпини);
– масаж слід проводити енергійно до появи відчуття тепла, розслабленості;
– самомасаж не можна проводити при гострих гарячкових станах, запальних процесах, кровотечах, на ділянках тіла, де е гнійники (екзема, лишаї, фурункули, грибкові захворювання, тромбофлебіт, варикозне розширення вен), а також у всіх випадках, коли масаж протипоказаний;
– під час масажу потрібно створити психологічно комфортні умови.
САМОМАСАЖ ШИЇ
Самомасаж проводять сидячи або стоячи. Спочатку застосовують погладжування зверху вниз. Для цього, поклавши кисті на потилицю так, щоб середні та вказівні пальці обох рук торкались один одного, легко погладжують задню поверхню шиї. Потім руки розводять по бокових поверхнях шиї та закінчують рух ними на рівні ключиць. Обома руками навперемінно погладжують бокові і передню поверхні шиї. При цьому рух руками починають на протилежній боковій поверхні шиї (права рука з-за лівого вуха, ліва – з-за правого).
Погладжуючи, руки пересувають до виступу нижньої щелепи, великим пальцем, що відходить від решти пальців уверх, погладжують щелепу, а потім переходять на протилежний бік шиї, охоплюючи її спереду. Під час кожного руху, що починається на боковій поверхні шиї, кистю, прямуючи донизу і погладжуючи, закінчують рух на грудях.
Щипцеподібні розтирання і розминання груднино-ключично-соскоподібного м'яза з обох боків проводять нарізно; для його розслаблення голову потрібно злегка нахилити в бік м'яза, що масажується, і повернути на протилежний бік. М'яз, який масажується, захоплюють протилежною йому рукою між вказівним, середнім і великим пальцями біля верхнього його краю (за вухом біля соскоподібного відростка) і зверху вниз проводять поздовжнє розминання м'яза. Масаж завершують погладжуванням.
СП Іспанських брендів

Offline Маша86Автор темы

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
Масаж корисний в будь-якому віці, а немовлятам він просто необхідний. Що може так природно виразити любов, як не ласкавий дотик.
Масажуючи немовлятко, ви укріплюєте зв′язок між вами. Малюкам, як правило, подобається масаж, вони після нього краще сплять.
Головне, про що потрібно пам’ятати, це обережність при поводженні з ще крихким тільцем.
МАСАЖ НЕМОВЛЯТАМ
Масажуючи немовлятко, зосередьтесь на грудях і спині і застосовуйте лише легені, пурхаючі дотики. У жодному випадку не масажуйте голову, тому що кості черепи ще дуже податливі. Кращий час для масажу вашого малюка - кінець дня, перед купанням і сном. Якщо ви навіть дуже втомилися, повірте: варто вам почати, як відчуєте, що обидва розслабляєтеся.
Якщо малюк виражає незадоволеність, відразу ж припиніть. Масаж тільки тоді корисний, коли приносить задоволення вам обом.
ПІДГОТОВКА ДО МАСАЖУ
Переконайтеся, що в кімнаті тепло, тому що малюки дуже чутливі до холоду. Постеліть пелюшку або м’який рушник. Якщо ви маєте намір використовувати масло, воно повинне бути заздалегідь зігріте. У Індії для масажу немовлят часто використають суміш кокосового і кунжутного масел, але підійдуть, також мигдальне, абрикосове або масло з кісточок винограду.
У ідеалі масло повинне бути органічне і холодного віджимання.
Малюкам дуже подобається, коли їх обіймають, ласкаво погладжують. Такий близький контакт дуже важливий для розвитку дитини, оскільки укріплює зв′язок між ним і матір’ю.
ПРИЙОМИ МАСАЖУ ДЛЯ НЕМОВЛЯТ
Перш ніж почати власне масаж, поспілкуйтеся з малюком, пограйте. Дуже важливо зрозуміти, в якому він настрої.
СП Іспанських брендів

Offline Маша86Автор темы

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
Лікувальний масаж спини
Повний масаж починають із того, що просять партнера лягти на живіт. Потім накривають його двома рушниками; один кладуть від п’ят до попереку, інший - від шиї до стегон. Переконайтеся, що людині зручно лежати, Зосередьте всю свою увагу на майбутній роботі. Якщо немає причин укласти людину або якщо він повинен залишатися в одязі, ви можете зробити масаж на стільці. У цьому випадку вам доведеться працювати через одяг, без застосування масел.
Спина
Повний масаж найкраще починати зі спини. Вона менш чутлива до зовнішніх впливів, чим передня частина тулуба, тобто живіт і груди. Спина людини щільно прикрита м’язами. Але тут-то й накопичуються найбільш сильні напруги, болю, особливо в глибоких і поверхневих м’язах над і між лопатками й на попереку. Масажують ці м’язи тільки по ходу волокон. Починають із поглажувания, поступово підсилюючи натиск у міру того, як м’язи розігріваються. Масаж спини - це значна по площі, витратам праці й часу частина вашої роботи. Але саме від масажу спини людина одержує найбільше задоволення.
- Хребет. Він складається з 33-34 хребців, з’єднаних дисками міжпозвоночних волокнистих хрящів. У хребетному стовпі 7 шийних,12 грудних, 5 поперекових, 5 крижових і 4 або 5 куприкових. Масажувати поверх хребців не треба.
- Лопатки. До лопаток приєднано дуже багато м’язів, у яких найбільше часто виникають різні види м’язових болів. Масажуйте їх із зусиллям.
- Спинний мозок. Він перебуває усередині хребта. Через нервові відгалуження, що відходять від нього, головний мозок одержує й передає інформацію із всього тіла, контролюючи стан організму. Масаж спини праворуч і ліворуч від хребта заспокоює нервову систему
- Хрестець і куприк. Вони являють собою зрослі нерухомі кістки в нижній частині хребта. Масажувати тут можна з натиском, але тільки якщо в людини не було травм у нижній частині спини.
- Нирки. Нирки перебувають у задній частині черевної порожнини, праворуч і ліворуч від хребта, на попереку. Масажуючи ці місця, не додавайте більших зусиль.
- Сідниці. Глибокий і сильний натиск на сідничні м’язи не заподіє ніякої шкоди.
Порада1: Не пошкодуйте часу, щоб розслабитися й налагодити контакт із пацієнтом.
Порада: У міру розігрівання м’язів спини поступово підсилюйте натиск.
Порада: Сильне й глибоке здавлювання припустиме тільки на самих м’яких ділянках.
Обережно: У районі нирок сильно не натискайте.
1. Покладете руки на спину партнера; праву руку на поперек, а ліву - між лопаток. Закрийте очі, глибоко дихайте. Подумки направте всю енергію в руки, розслабтеся.
2 Змістіть праву руку до лівої сідниці партнера, ліва рука залишається на лопатках. Дуже м’яко й поступово, з мінімальним застосуванням сили. упираючись у спину підставами долонь, починайте погойдувати весь тулуб, як би ніжно відштовхуючи його себе.
3 Продовжуючи розгойдувати тіло, підводьте ліву руку до правого. Поштовхи залишаються такими ж м’якими.
4 Зберігаючи первісний темп, поступово пройдіть лівою рукою всю площу спини, починаючи від лівого боку й кінчаючи правим. Потім плавно закінчуйте всю процедуру розгойдування.
5. Підніміть верхній рушник і відверніть його на стегнах. Поцікавтеся, чи комфортно почуває себе пацієнт.
6. Покладете обидві руки на поперек партнера, праворуч і ліворуч від хребта. Плавно погладжуйте поверхню шкіри, піднімаючись до шиї, обігніть лопатки й поверніться назад з боків спини.
7. Вертаючись назад, до попереку, кілька разів зведіть і розведіть руки.
Повторіть етапи 6 і 7, поки вся спина не буде змазана маслом і  розігріта.
8. Згадаєте, як ви плаваєте, і починаючи з низу спини, широкими круговими рухами приступайте до м’якого розтирання. Безупинно чергуючи обидві руки й захоплюючи все нову площу, повільно просувайтеся нагору. Дійшовши до плечей, вертайтеся назад, просто поглажуючи боки.
9. Покладіть праву руку на хребет, у районі попереку, пальці спрямовані нагору по спині. Зверху покладете поперек ліву долоню, зменшивши в такий спосіб зусилля правої долоні. рухами, що погладжують, просувайтеся у бік шиї.
10. Відніміть ліву руку, а середнім і вказівним пальцями правої руки натисніть по обох сторонах хребта, “Переступаючи” пальцями обох рук, спустіться таким чином до попереку.
11. Починаючи із сідниць, обома долонями по черзі, поперечними рухами, що надавлюють, спрямованими до себе, промасажуйте протилежний бік, поступово переміщаючись нагору. Дійшовши до плеча, промасажуйте шкіру рухами, спрямованими до шиї. У тому ж темпі поверніться назад, до сідниць. Руки повинні працювати швидко, щоб контакт зі шкірою не переривався.
12. Покладіть обидві долоні поруч на поперек партнера, підніміть кінчики пальців догори. Швидкими зустрічними рухами долонь починайте розігрівати м’язи, просуваючись від сідниці до плеча. Особливу увагу приділіть лопатці, а також ділянці між лопаткою й хребтом. У тому ж темпі поверніться долілиць, у вихідне положення.
13. Однією рукою прихоплюйте, а іншою натискайте на м’які тканини в області попереку й сідниць. М’яза при цьому повинні як би перекочуватися у вас у руках. По черзі міняйте руки, при цьому поступово підсилюючи прихват. Пройдіться нагору уздовж боку спини й промасажуйте цим способом плечі. Більшим і вказівним пальцем старанно розімніть тканини поверх лопатки.
СП Іспанських брендів

Offline pcholka

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +331/-0
    • Мобільний шиномонтаж
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Марко,Матей
  • Ваше справжнє ім’я: Юля
Я ходила на лікувальний масаж на Мазепи в дворі лікарні є центр не памятаю як називається, та масажист там хороший. А ще знаю, що в Тлумачі є жінка, її ще називають костоломом, робить теж масаж, якщо це можна так назвати. В моєї мами проблеми з хребтом, то вона часто до неї звертається.
Ласкаво запрошую на мої посиденьки Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Я смотрю на мир голубыми глазами сквозь розовые очки и мне фиолетово!

Сказали спасибо: Аська707

Offline inna32

• Свідома Мамка
  • Репутація: +34/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Інна
Мені масаж робила Саша з дитлікарні на Коновальця, я задоволена, хоча вона спеціалізується більше по дітках (післа бронхітів і пневмоній). В мене теж проблеми з хребтом, колись попала до Сергія Івановича костоправа, приймає на Нац.Гвардії - чесно була розчарована 150грн за 1 раз вважаю дорого. А хто має проблеми зі спиною, хребтом, то добре висіти на турніку, піти на плавання, йогу

Offline Совушка

• Новенька
  • *
  • Репутація: +2/-0
  • До мене - на ТИ! )))
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
Я на масаж ходила у поліклініку на Довгій. Хороша лікар була у мене. :)

Offline galja

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +140/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Іра
  • Ваше справжнє ім’я: Галя
А мені порадили на Будівельників,робить на все тіло маю тільки номер сама ше не ходила,але знаю шо бере 40грн за 40хв
СП Косметика з Франції Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Маша86Автор темы

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
Ой,надивилась Домохазяйок,та й мрію про СПА-салон ,як у Габі,з усякими каміннями та обертаннями,масажем,який вже дуже треба на хребет- але поки що світить тільки каміння Бистриці і обертання в ковдру d30
СП Іспанських брендів

Offline prosana

• Організатор СП!
  • Свідома Мамка
  • Репутація: +309/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Віталій
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
На Коновальця в дит. обл. лікарні, в неврології класний масажист Камінський Ярема z4, він робить масажі, як і дітям так і дорослим, але з ним тяжко домовитися, бо він на розхват.

Offline pcholka

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +331/-0
    • Мобільний шиномонтаж
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Марко,Матей
  • Ваше справжнє ім’я: Юля
Я зарас ходжу на масаж, мені дуже подобається  z4, моя мама до нього ходить купу років має проблеми з хребтом, от прийшов і мій час.
Ласкаво запрошую на мої посиденьки Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Я смотрю на мир голубыми глазами сквозь розовые очки и мне фиолетово!

Offline Вітка-Квітка

• Своя Мамка
  • Репутація: +130/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Ерік,Заріна.
  • Ваше справжнє ім’я: Віта
Всі так кажуть,а якщо чесно я ще ні одного нормального масажу не допросилася,каже ,що не може своїм робити,навіть Еріку ніколи не робив.

Offline Уліточка

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +362/-0
  • Тише едешь - дальше будешь
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: uliana
ой, сьогодні була другий раз у масажиста.
перший раз пішла на Коновальця в дит.лікарню до Яреми Петровича(здається), то масаж спини гарно зробив але мені не допомогло, спина в попереку далі боліла. d111
сьогодні була на Франка у Фуштей Ярослава Михайловича !
то спеціаліст від Бога, потрогав спину в попереку, подивився і каже, що в мене після пологів не правельно зійшлися кістки в тазі (симфіз).
то зробив кілька вправ, що в спині щось хрустіло
коротше, вже легше :)

так як часто просять контакти масажиста напишу тут, що
Фуштея Я.М. вже немає серед нас  :(

Іди своєю дорогою, і нехай люди говорять що завгодно (Данте)

Offline orlina

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +334/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
Дочка мала складний перелом в лікті. Нам дуже допоміг лікар, що на вул.Будівельників приймає в "Арніці". він мануальний терапевт і масажі робить теж. Чудова людина, а в порівнянні з "реабілітацією" в дит. лікарні, де ми плакали обидві і звідки втекли буквально то небо і земля.

Offline Лайла

• Кішок не любить тільки той, хто ще не зустрів свою кішку.
  • Модератор форуму!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +354/-2
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ольга
його прізвище Бурячек, дійсно хороший лікар :)

Offline Волошкова

• Активна Мамка
  • Репутація: +25/-0
  • З дітьми вчуся радіти кожному дню
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Христина
Дуже гарний масажист пан Петро .В монастирі на Івасюка є клініка. Моя мама до нього ходила,то каже,що масажі дуже професійні.