Автор Тема: Чим дихати в дитячому садку? Які повинні бути умови?  (Прочитано 8069 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline inna32Автор темы

 • Свідома Мамка
 • *****
 • Повідомлень: 342
 • Поблагодарили: 21 раз
 • Репутація: +34/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Інна
Комаровський Є. О.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Чим дихати в дитячому садку?

Опалення в цьому році почалося пізніше звичайного. Країна, як-не-як, йде в Європу! Йде настільки швидко, що газ за нею не встигає ... Загалом, хтось з кимось не домовився, хтось не закупив, комусь не дали кредит, десь прорвало і т. д. Коротше кажучи, на вулиці + 5 ° С, а батареї холодні.
Щодня по телевізору показували репортажі про нещасні дітей, замерзаючих в дитячих садах. Там всього +17 ° С, дітки в светрах, але мужні: скачуть, посміхаються ... Крупним планом обурені мами. Вони вже точно розуміють всю серйозність ситуації: кошмар, треба щось робити, заморозимо адже дітей!
Ну нарешті, ДОЧЕКАЛИСЯ! Включили-таки опалення. Полегшало. Відлягло.
Стовпчики термометрів поповзли вгору, швидко подолали символічні 20 ° С, залишили позаду нормальні 22 ° С, перестрибнули комфортні 25 ° С і завмерли нарешті на рівні теплих 28-30 ° С.
Всі дружно заспокоїлися. Мами задоволені, журналісти втратили інтерес, діти ... А що, власне, діти? Нехай знімають светри і радіють швидше. Чому швидше? Та тому, що радіти недовго залишилося ...
 
  

Ми всі прекрасно розуміємо: температура повітря в приміщеннях дитячих дошкільних установ (ДДУ) не може бути такою, як хочеться директору садка, няньці або виховательці. Вона (ця температура) не встановлюється за примхою якоїсь особливо активної матусі або за рішенням особливо демократичного органу під назвою «батьківські збори».
Температура повітря в ДДУ строго регламентується особливим документом, який носить горду назву «Державні санітарні правила і норми ...».
Держава вирішила, що йому необхідні особливі, знову-таки державні, органи, які візьмуть на себе турботу про здоров'я дітей. Як наслідок - у всіх без винятку республіках колишнього СРСР є міністерства, контролюючі все, що пов'язано з охороною дитячого здоров'я, і ​​організують роботу ДДУ та шкіл. Міністерства ці називаються по-різному: охорони здоров'я, охорони здоров'я, освіти, освіти і науки та т.д. і т.п., але суть і спрямованість дій від назви не залежить.
Під керівництвом міністерств вчені мужі протягом багатьох десятиліть проводили дослідження, ставлять за мету дізнатися, якими мають бути параметри повітря в школах і ДДУ. Цілком очевидно, що належні, правильні, нормальні параметри повітря - це такі параметри, при яких негативний вплив на здоров'я дитини, а отже, і захворюваність - мінімальні.
Вчені встановили, що є три основні показники, що підлягають контролю:
1) температура повітря;
2) відносна вологість повітря;
3) інтенсивність повітрообміну.
Для кожного показника медичною наукою визначені оптимальні значення, які, власне, і включені до згаданих вище «Державні санітарні правила і норми ...». Про який би державі не йшлося (Росії, Україні, Білорусі, Молдові і т.д.), значення ці приблизно однакові. Ні, вони можуть відрізнятися на 1 ° С або на 5% відносної вологості, але відмінності ці - скоріше спроба продемонструвати оригінальність і незалежність від тоталітарних інструкцій колишнього СРСР, ніж розбіжність у думках.
Ніхто ніяких нових досліджень не проводив, та й навіщо, коли й без того все ясно і відповіді на запитання отримані.
Отже, де б ви не жили - якщо ваша дитина відвідує дитячий садок, там повинна бути температура в ігрових кімнатах 21-24 ° С, а в спальнях 18 - 22 ° С. При цьому 24 ° С в ігровий і 22 ° С в спальні - це рекомендація для ясельних груп, розташованих в кліматичних районах, де середньомісячна температура січня коливається від -14 до -32 ° С.
Ще раз повторимо. Будь ласка, запам'ятайте:
температура повітря в ігровій кімнаті дитячого садка ніколи і ні за яких обставин не повинна перевищувати 24 ° С;
температура повітря в спальні дитсадка ніколи і ні за яких обставин не повинна перевищувати 22 ° С.
З вологістю повітря на перший погляд простіше: ніхто толком не розуміє, що це таке, навіщо і чому її вимірювати, як її регулювати і хто повинен цим займатися. Не дивно, що рекомендації, відповідно до яких відносна вологість повітря повинна складати 40-60%, сприймаються як щось абстрактне і незбагненне. Проте на цьому етапі давайте хоча б повторимо і запам'ятаємо:
відносна вологість повітря в приміщеннях дитячого саду повинна складати 40-60%.

Тепер норми для шкіл:
температура повітря в класах 17-20 ° С, в майстернях 16-18 ° С, в спортивному залі - 15-17 ° С;
відносна вологість повітря 40-60%.
Кілька слів про повітрообмін. Головним способом його практичної реалізації є провітрювання, але провітрювання вкрай складно регламентувати і контролювати. Проте вам напевно буде цікаво ознайомитися з деякими положеннями Державних норм і правил для ДДУ:
- Для створення сприятливих умов середовища необхідно щодня ретельно провітрювати всі приміщення. Найбільш ефективно наскрізне і кутове провітрювання. Воно повинно проводитися тільки в відсутність дітей: до їхнього приходу, під час занять у залі, під час прогулянки.
- Одностороннє провітрювання здійснюється в присутності дітей.
- У приміщеннях спалень наскрізне провітрювання повинно проводитися за відсутності дітей. У холодну пору року фрамуги, кватирки слід закривати за 30 хв. до сну дітей; відкривати під час сну з одного боку і закривати за 30 хв. до підйому. У теплу пору року сон (денний і нічний) проводиться при відкритих вікнах (уникати протягу).
Звертаю увагу: це не рекомендації для якихось особливих спартанських груп. Це Державні (!) Вимоги (!) Для самого звичайного дитячого садка.
Трохи про провітрювання в школах. Його рекомендують здійснювати на перервах, при цьому тривалість провітрювання визначається температурою на вулиці. При температурі вище +6 ° С провітрювати на малій перерві треба від 4 до 10 хвилин, а на великій - від 25 до 35 хвилин. При температурі на вулиці нижче -10 ° С провітрювати на малій перерві треба від 1 до 1,5 хвилин, а на великій - від 5 до 10 хвилин.

  

Що ми маємо на практиці? У переважній, в абсолютній більшості ДДУ та шкіл показники повітря Державним вимогам не відповідають. Можливі, звісно, ​​винятки, але винятки ці мають місце лише тоді, коли виникає надзвичайна ситуація: опалення не включили, аварія, екстремально низька температура на вулиці, низький тиск газу і т.д. і т.п. Проте, якщо ми розглядаємо нормальний середньостатистичний дитячий сад, в якому «нормально» працює опалювальна система, так в цьому дитячому садку температура і вологість повітря практично завжди не відповідають існуючими вимогами.
Скарги на те, що в дитячому саду дуже жарко і нічим дихати, звучать з усіх усюд. Температура 28 ° С - майже стандарт, 30 ° С - зовсім не рідкість. Значення вологості повітря - таємниця за сімома печатками. Дитячий сад, в якому є гігрометр (пристрій для вимірювання вологості), - це така ж рідкість, як дитячий сад з власним басейном, хоча створюється враження, що басейни зустрічаються частіше.
На перший погляд ситуація абсолютно незрозуміла, абсурдна, нез'ясовна:
- Є Державні вимоги;
- Є особи, зобов'язані ці вимоги виконувати, - адміністрація ДДУ та шкіл;
- Є знову-таки державні органи, зобов'язані контролювати виконання цих вимог, - органи санітарно-епідеміологічного нагляду.
Вимоги ігноруються, нічого не відбувається.
Може бути, все це нісенітниця? Нічого страшного? Може бути, так і треба? Тепло - це ж не холодно (жар кісток не ломить)!

  

Будь-яка система опалення висушує повітря. Чим інтенсивніше працюють нагрівачі і, відповідно, чим вище температура в приміщенні, тим сухіше повітря.
Сухість повітря - це дуже погано і небезпечно.
Чому?
Слизові оболонки верхніх дихальних шляхів щодня контактують з мільярдами мікробів. Абсолютна більшість мікробів не чинить на організм ніякого негативного впливу, оскільки, по-перше, вони не можуть закріпитися на поверхні слизових оболонок (в носі, в горлі), а по-друге, слизові оболонки виробляють рідину (слиз, соплі, мокрота), яка у величезній кількості містить речовини, що вбивають віруси і бактерії.
Здатність слизових оболонок зупиняти і знищувати мікроби в місці впровадження називається місцевим імунітетом. Якщо місцевий імунітет не впорався, тоді вже розвивається хвороба і починає працювати імунітет загальний.
Якщо ваша дитина часто хворіє «простудними» хворобами, значить у нього слабкий місцевий імунітет.
Природжено слабким місцевий імунітет не буває практично ніколи. Місцевий імунітет знищується батьками та адміністрацією дитячих дошкільних установ.
Ми живемо в країні, де мінімум півроку опалювальний сезон. Значить, мінімум півроку (полжізні!) наші діти проводять більшу частину часу в приміщеннях з сухим і теплим повітрям.
Соплі, мокрота, слиз можуть убити інфекцію тільки тоді, коли вони рідкі. Суха слиз - це багата білком живильне середовище для бактерій.
Сухе повітря призводить до пересихання слизових оболонок і відключає систему місцевого імунітету.
Сухе повітря висушує слиз і сприяє її інфікуванню. Засохла слиз - головна причина отитів, гайморитів, бронхітів і запалень легень.
Сухе повітря - головна причина зростання аденоїдів і розвитку хронічних тонзилітів.
Сухе повітря підвищує чутливість слизових оболонок до пилу і алергенів, звідси ризик алергічних хвороб - від риніту до астми.
Сухе повітря для дітей набагато небезпечніше, в порівнянні з дорослими: у дітей більш інтенсивний обмін речовин, вони виробляють більше тепла, а регулюють теплообмін не стільки шкірою (як мама і тато), скільки легкими. Сухе і тепле повітря не дозволяє дитині нормально «скидати» зайве тепло, це призводить до втрат рідини під час дихання і збільшує пітливість. Звідси згущення крові, порушення роботи внутрішніх органів, нескінченне питво ночами і т.д.
Ще раз повторимо: в опалювальний сезон за повітря тепліше, тим він суші.
І ще один момент, виключно важливий щодо провітрювання.
Суть: найпоширеніші дитячі хвороби - ГРВІ (гострі респіраторні вірусні інфекції). Головна епідеміологічна особливість респіраторних вірусів полягає в тому, що вони миттєво гинуть в прохолодному вологому рухомому повітрі і годинами зберігають свою активність в повітрі сухому, теплому і нерухомому. Таким чином, провітрювання - найефективніший спосіб профілактики ГРВІ в дитячих колективах.

  

Існуюча в дитячих установах опалювальна практика - це геноцид місцевого імунітету. Це одна з головних причин нескінченних дитсадківських сопель, це мільйони оплачених державою лікарняних листів, це тонни з'їдених антибіотиків, це десятки літрів крові і сотні літрів сечі, зібрані для аналізів, це тисячі госпіталізацій.
І ця практика існує. І про це не пишуть журналісти. І це, схоже, не хвилює нікого. Якщо температура повітря опуститься на 2 ° С нижче покладеної, так про це розкажуть у новинах всі центральні канали, хоча ризику тут немає ніякого і «проблема» з легкістю вирішується додаткової сорочкою.
Чому всі мовчать або говорять таке, що краще б мовчали?
1. Перш за все тому, що не знають, як правильно, як має бути. Більш того, всі переконані в тому, що дитина маленька і слабенький, тому його треба гріти і годувати. Численні приклади, які показують, що голі і не перегодовані хворіють рідше, нікого і ні в чому не переконують.
2. Громадська думка однозначно розглядає тепло в якості добра. Холод (20 ° С), відкрита кватирка, прогулянка в сиру погоду - нібито головні вороги дитячого здоров'я. Ніхто не може або не хоче зрозуміти: діти хворіють не тому, що мерзнуть, а тому, що потіють! Отит почався не тому, що було відкрите вікно, а тому, що через сухість повітря засохла слиз в слуховий трубі ...
3. Журналісти - носії громадської думки і роблять все для того, щоб потурати громадській думці. Репортаж про замерзаючих дітей! Який відгук, який рейтинг! Сам мер телефонував і просив вибачення!
4. Адміністрація ДДУ і працівники санітарних служб не мають ні сил, ні авторитету, ні бажань для того, щоб протистояти громадській думці. Одна матуся, яка влаштувала скандал у зв'язку з тим, що її дитина захворіла бронхітом нібито тому, що була відкрита кватирка, відіб'є у виховательки бажання відкривати цю кватирку на довгі роки. Більше того, саме цю виховательку звинуватять у всіх смертних гріхах і ніхто не стане на її захист.
5. Нескінченні дитячі «простудні» хвороби - це нескінченний бізнес, це мільярди, отримані від продажу стимуляторів імунітету, вітамінів, антибіотиків, відхаркувальних засобів, крапель в ніс і т.д. і т.п. Це тисячі лабораторій, які шукають причини ваших частих хвороб.

ЩО РОБИТИ?

Насамперед усім зрозуміти:
якщо температура і вологість повітря в дитячому саду не відповідає державним вимогам, значить працівники дитячого саду здійснюють посадовий злочин, а органи санітарного нагляду, на це не реагують, злочин покривають і таким чином стають його співучасниками.

Конкретні практичні рекомендації.

У спальнях та ігрових кімнатах кожного ДДУ повинні бути термометри та гігрометри.
Найпростіше купувати електронні багатофункціональні пристрої - як правило, це годинник, який показує і температуру, і вологість, і багато іншого (в залежності від ціни).
Для зволоження повітря необхідно використовувати спеціальні побутові прилади - зволожувачі повітря. Парові зволожувачі для дитячих садів вкрай не бажані, а ультразвукові зволожувачі - оптимальні.
Муніципальні дитячі сади повинні вимагати фінансування придбання зволожувачів, спираючись на вимоги батьківської громадськості. Однак чим раніше ви проведете батьківські збори і обговоріть, на які кошти вам придбати термометр, гігрометр і зволожувач, тим більше у вас з'явиться шансів заощадити на ліках.
Нагрівальні елементи (батареї опалення) в дитячих установах зобов'язані мати регулятори. Якщо регуляторів немає, думати про те, як їх влітку поставити, а поки зменшувати тепловіддачу батарей - обкладати теплоізолятором (наприклад, пінопластом), накривати ковдрами і т. д.
Пам'ятайте: якщо в зимовий час ви відкриваєте вікно, то в кімнату заходить холодне повітря, в якому практично немає води (чим нижче температура повітря, тим менше в ньому водяної пари). Нагріваючись, таке повітря висушує повітря в приміщенні. Головний висновок - регулювати температуру повітря треба закритою батареєю, а не відкритою кватиркою.
Рада адміністрації ДДУ. Напишіть на папері великими буквами наступний текст:

«ДЕРЖАВНІ ВИМОГИ ДО ТЕМПЕРАТУРИ І ВОЛОГОСТІ ПОВІТРЯ
У ДИТЯЧИХ ДОШКІЛЬНИХ УСТАНОВАХ

Температура повітря в ігрових кімнатах 21-23 ° С, а в спальнях 18 - 21 ° С.
Відносна вологість повітря 40-60%.
За недотримання цих вимог
АДМІНІСТРАЦІЯ ДДУ буде притягнутий до відповідальності ».

Папір із зазначеним текстом повісьте так, щоб її бачили всі батьки. Як тільки хто-небудь відкриє рот і почне кричати про холод і т.д. - Відправляйте його з'ясовувати відносини з державою. Знайомте з нормами всіх, кого ви приймаєте в ДДУ. Якщо подібні вимоги не влаштовують, нехай сидять вдома в обнімку з обігрівачем.

  

Дорогі мами й тата!
Те, що роблять у більшості дитячих садків зі здоров'ям наших дітей, - це нестерпно, і з цим треба боротися.
Державні вимоги ігноруються, контролюючі органи свої функції не виконують.
Давайте діяти самостійно! Адже мова йде про здоров'я наших дітей! Це більш ніж достатній привід для того, щоб перестати сподіватися на когось і чекати милості від чиновників.
Ми насамперед повинні спробувати змінити громадську думку, зробити все для того, щоб люди отримали елементарну інформацію. Ми всі повинні зрозуміти: наші улюблені, добрі і ласкаві бабусі не є носіями істини. Якщо бабуся переконана в тому, що відкрита кватирка - це погано, а наука вважає (і практика підтверджує), що це добре, так треба якось визначатися! Що нам дорожче? Нерви бабусі або здоров'я дитини? Складний вибір, але треба вирішувати.
Коль скоро держава умив руки, так давайте ми з вами будемо формувати громадську думку. Дайте прочитати цей документ всім своїм друзям. Роздайте батькам, обговоріть, проведіть батьківські збори.
Зрозумійте головне: якщо нормальний від Бога дитина не вилазить з болячок, значить у цієї дитини конфлікт з навколишнім середовищем. І треба не дитини ліками годувати, а в міру сил і можливостей змінювати навколишнє середовище. Це наш борг перед Богом і совістю. Ну подумайте: про яке здоров'я можна говорити, якщо півроку нашим дітям нема чим дихати!
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline Софіко

 • Активна Мамка
 • ****
 • Повідомлень: 155
 • Поблагодарили: 28 раз
 • Репутація: +25/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Оля
 нас дома ми стараємся підтримувати оті оптимальні 16-18 градусів і хворіємо дуже рідко.А от з жахом думаю про те,що буде в садку.
 

Offline іскринка

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1244
 • Поблагодарили: 2 раз
 • Репутація: +37/-0
  • Награды
А у нас в садку в кімнаті де вони грається одна температура,в спальні набагато холодніше,І як після цього діти можуть нехворіти
 


Offline Бивінда

 • Новенька Мамка
 • **
 • Повідомлень: 35
 • Репутація: +0/-0
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Стівен, 16
 • Ваше справжнє ім’я: Софія
У садку навчально-реабілітаційного центру діти чомусь не хворіють простудними захворюваннями. Може тому, що їх перевозить спеціальний транспорт?
 

Offline Natka-Solo

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1594
 • Поблагодарили: 12 раз
 • Репутація: +145/-0
 • ЖИТТЯ ПРЕКРАСНЕ
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Анна - 19.10.2006 р. н., Ілона - 09.02.2012 р.н.
 • Ваше справжнє ім’я: наталія
Цитувати
У садку навчально-реабілітаційного центру діти чомусь не хворіють простудними захворюваннями. Може тому, що їх перевозить спеціальний транспорт?
можливо, просто вони менше контактують з хворими які їдуть на роботу в загальному транспорті адже не всі мають машину чи можливість відвозити в садок на таксі.. от десь по дорозі можуть щось підчепити
у нас в групі і в спальні і в ігровій кімнаті коли літом спека і коли включені батереї то просто дуже жарко діти в майочках футболочках ходять та сплять а от цей період поки перехід і поки немає тепла то прогрівають обігрівачем і просять вдягати дитину тепліша і давати безрукавочки  d112
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline Solya

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 3355
 • Поблагодарили: 6 раз
 • Репутація: +128/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Оксана
В нас в садку індивідуальне опалення і порівняно з моїми дома 18 градусами, там жара. Я навіть одягаю дитину в садок на порядок легше, ніж вона одіта дома.
Минулого року я пропонувала купити в групу зволожувач, то більшісь батьків було проти, так і забули d104
 

Offline Світусик

 • Зацікавлена Мамка
 • ***
 • Повідомлень: 82
 • Репутація: +6/-0
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Анастасія, 7 років
 • Ваше справжнє ім’я: Світлана
А ми зволожувач купили , але ж його  ще й  включати треба, чи може  у  садку хочуть щоб ми і включали z5 z5 z5
 

Offline ляляля

 • Активна Мамка
 • ****
 • Повідомлень: 105
 • Репутація: +12/-0
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Адріана 4 з половиною
 • Ваше справжнє ім’я: Віра
А я напишу що стосується закладів приватних. Хай не сприйметься за критику, але ми ходили в Капітошку і ціна не мала (900 грн за 3 год) і в маленькій кімнатці, яка не дуже і провітрювалась можна було поставити зволожувач, якщо це вже приватний заклад, а то деколи не було чим дихнути, коли забирала дитину
 

Offline Світусик

 • Зацікавлена Мамка
 • ***
 • Повідомлень: 82
 • Репутація: +6/-0
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Анастасія, 7 років
 • Ваше справжнє ім’я: Світлана
На жаль в Україні, на сьогоднішній день, Наказом МОЗ України  від серпня цього року заборонено використовувати зволожувачі в дитячих садочках, але вологість повинна бути 40-60 відсотків, Як досягти її, коли опалення працює, а на вулиці мороз, при провітрюванні вологість зменшується. Підкажіть вихід, бо реально тепер в садочках вологість не більше 20 відсотків
 

Offline krapochka

 • Своя Мамка
 • ******
 • Повідомлень: 537
 • Поблагодарили: 11 раз
 • Репутація: +118/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Олеся
Домовтеся з прибиральницею за окрему винагороду, щоб підлогу мила не раз, а хоча б 3-4 рази (без деззасобів звичайно), на батареї хай накидує мокрі рушники, простині тощо. Це ненабагато, але хоч трохи змінить ситуацію. І купіть гігрометр в садочок, будете бачити чи прибиральниця виконує Ваші домовленості :hi
 

Offline krapochka

 • Своя Мамка
 • ******
 • Повідомлень: 537
 • Поблагодарили: 11 раз
 • Репутація: +118/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Олеся
ще ледь не забула, в тазіки води і біля батареї щоб стояли і по кутах кімнати (це в тій кімнаті, де малеча спить, бо там де граються, то трохи небезпечно)
 

Offline маняня

 • Активна Мамка
 • ****
 • Повідомлень: 161
 • Поблагодарили: 76 раз
 • Репутація: +16/-0
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Владиславчик
 • Ваше справжнє ім’я: Мар"яна
а я навіть незадумувалась над цим питаннячком,вдома то є зволожувач,а вот в садіку незнаю.... d104 d104 d104
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline div4unk@

 • байдужі "все знають", а активні - вчаться !
 • Віддана Мамка
 • ********
 • Повідомлень: 6260
 • Поблагодарили: 1802 раз
 • Репутація: +206/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Христина
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
нас дома ми стараємся підтримувати оті оптимальні 16-18 градусів і хворіємо дуже рідко.А от з жахом думаю про те,що буде в садку.
в садку дійсно жах. дитина то з соплями, то з кашлем. вдома зволожувач підліковує""
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
А у нас в садку в кімнаті де вони грається одна температура,в спальні набагато холодніше,І як після цього діти можуть нехворіти
так і має бути. сон при нижчій температурі. в нас вдома вночі теж 18, вдень 21.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
В нас в садку індивідуальне опалення і порівняно з моїми дома 18 градусами, там жара. Я навіть одягаю дитину в садок на порядок легше, ніж вона одіта дома.
Минулого року я пропонувала купити в групу зволожувач, то більшісь батьків було проти, так і забули d104
і в нас інд опалення, але палять як здуру. 25 градусів. мушу одягати дитину як літом - футболка, шорти, шкарпетки.
а батьки проти чому були ? подобається, що діти хворіють ? те, що вони не розуміють важливості вологості - то через незнання.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
А ми зволожувач купили , але ж його  ще й  включати треба, чи може  у  садку хочуть щоб ми і включали z5 z5 z5
в чому проблема ? кнопку знайти ?? чи води налити ?? головне, щоб атмосферу не зволожували  d27
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
На жаль в Україні, на сьогоднішній день, Наказом МОЗ України  від серпня цього року заборонено використовувати зволожувачі в дитячих садочках, але вологість повинна бути 40-60 відсотків, Як досягти її, коли опалення працює, а на вулиці мороз, при провітрюванні вологість зменшується. Підкажіть вихід, бо реально тепер в садочках вологість не більше 20 відсотків
а я знайшла, що
Цитувати
17 черв. 2016 р. - Якщо раніше заборонялося встановлювати в дитсадках кондиціонери або зволожувачі повітря, тепер їх можна встановлювати за письмової згоди батьків.
досягти є варіанти: хтось повинен постійно мити підлогу мокрою водою )) можна повісити мокоі рушники на батареї, миски з водою поставити. провітрювати якось раціонально, щоб вологість не тікала за вікно.
але це все дурня. чесно. простіше зволожувач, ультразвуковий і з фільтром
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
а я навіть незадумувалась над цим питаннячком,вдома то є зволожувач,а вот в садіку незнаю.... d104 d104 d104
добре, що вдома є. будете за вихідні відпочивати від сухості
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]