Автор Тема: Позитивний метод виховання дітей  (Прочитано 14743 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline natali_z

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +652/-0
  • історію творимо МИ!!!!
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Дмитрик 5 років, Тамарочка 11 років
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
Re: Позитивний метод виховання дітей
« Reply #102 : 22 Жовтень 2013, 01:08:45 »
відмічуся, щоб завтра перечитати  :flv
"Миловарня Димко" - відкриваючи природнє в собі...

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline мама Дані

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +167/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Данилко. 25.12.2010 Соломійка 1.07.2012
« Reply #103 : 22 Жовтень 2013, 09:08:20 »
Ну якщо дитина вже дуже - дуже не хоче чогось робити - чистити зуби, ввечері прибирати іграшки - то я кажу - добре, сьогодні один раз я тобі дозволяю цього не робити. Але це тільки один раз, завтра ми обов"язково почистим зубки,чи складем іграшки... і закріплюєм це все словом домовились.
І звичайно наступного разу вже справа, яку потрібно зробити обговоренню не підлягає. Даня вже якось і не сперечається особливо. І зі мною постійно ходить - давай домовимось - ти мені включиш один мультик  d27

Offline lyudmylka

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +434/-0
  • Мрійте і мрії обов'язково здійсняться!!!
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Вікуська, Януська і Софійка
  • Ваше справжнє ім’я: Людмила
« Reply #104 : 22 Жовтень 2013, 10:56:53 »
Моя доця також постійно зі мною домовляється,як їй щось не подобається,то вона каже:"Мам,ну давай домовимось!" і пропонує мені такі варіанти(не завжди правда),які мені не дуже підходять по часу або по настрою і аж хочеться сказати :"ні про що я з тобою не домовляюся",бо в усіх її домовляннях тільки те,що вигідно їй,вона в мене дуже твердохарактерна.....

Offline мама Дані

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #105 : 22 Жовтень 2013, 10:59:22 »
Так, ми ж коли з дітьми домовляємось, то теж пропонуємо їм варіанти вигідні нам, от вони і вчаться  d27

Offline Анют@

• Своя Мамка
  • Репутація: +47/-0
  • Любима и люблю )))
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Синуля 2008 р.
  • Ваше справжнє ім’я: Анна
« Reply #106 : 22 Жовтень 2013, 16:59:57 »
тема просто чудова.  d124 z4 мушу відмітитись, щоб не загубити.  d100
Краще з мудрим загубити ...

Offline Podolyanochka

• Чим тихіше сидить дитина, тим страшніше заходити в кімнату.
  • Своя Мамка
  • Репутація: +46/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Матвійчик
  • Ваше справжнє ім’я: галина
« Reply #107 : 22 Жовтень 2013, 19:46:52 »
І мені тема виховання дітей цікава. Тому відмічаюся d6

Offline ховрашка

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +254/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Настя, 22.06.2012р.
« Reply #108 : 22 Жовтень 2013, 22:20:12 »
Цитувати
Ой, Ховрашка  ой-йо-йой ой-йо-йой ой-йо-йой Ти книгу "Дети с небес" читала????

То ж для прикладу в книзі цих 33 фрази, а я виділила лише чотири жирним шрифтом з тих тридцяти трьох 

Та там навіть такі є фрази які по віку не підходять до моєї малої, ти їх читала??
Настя ти знаєш, я просто прочитала про фрази а далі вибірково пробігла очима, та й все, побачила "Жаль что ть не мальчик", та й думаю ну, все досить читати цей брєд, треба писати обурене d27 повідомлення до Насті, чого ж вона таке виговорює d107  а ну тепер ясно. то вибачай за мій недогляд :* я так і думала що ти Чемна z5 мамуся.
Дівчата пишу ще раз для тих, хто як і я читає По діагоналі, Дану книжку я ще не читала, бо я дуже повільно і вдумливо читаю зараз кволс. !!!
Цитувати
розкажіть про слово Молодець, бо я його використовую
Треба робити акцент на процесі а не результаті, щоб дитина не тягнулася просто бути кращою заради похвали, а щоб вчилася реально отримувати ЗАДОВОЛЕННЯ від того що вона робить. Н-д: ти так старанно побрибирала в кімнаті, навіть я б так не змогла.    а не   Молодець! Чисто!

Offline Mashyn4uk

• Активна Мамка
  • Репутація: +17/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Діана
  • Ваше справжнє ім’я: Марія
« Reply #109 : 23 Жовтень 2013, 10:09:24 »
   Прочитала про "вибір" у Кетрін Кволс. Погоджуюсь, що потрібно вчити дитину самостійності, приймати рішення в різних ситуаціях і т.д. Тут справді маленькій дитині спочатку потрібно пропонувати два варіанти, щоб полегшити задачу здійснення вибору, потім збільшити кількість варіантів, а старшу заохочувати давати свої пропозиції.
   Але мені дивно, що автор не вказує, що в конфліктних ситаціях надання дитині вибору з двох варіантів є психологічним прийомом для відволікання дитини від проблеми і переключення уваги на обмірковування запропонованих варіантів,щоб зробити вибір. І це діє для маленьких дітей.
Цитувати
Если ребенку нужно сделать укол, то врач или сестра спрашивают, в какую ручку он хочет его сделать. Или вот такой выбор: «Какой бинт тебе наложить — с динозавриками или черепашками?» Метод выбора делает посещение врача менее напряженным для ребенка.
   Тобто медсестра відволікає увагу дитини від думки, що зараз будуть робити укол та болітиме і заставляє подумати над вибором бінта. Для старших цей метод не діятиме, вони все одно пам'ятатимуть про укол.
   Тому в ситуаціях, коли дитина щось не хоче робити використання методу вибору на мою думку доцільніше сприймати як психологічний прийом, а не метод розвитку самостійності як це подає автор.
   Але в звичайних ситуаціях вибір у дитині треба обов"язково заохочувати!!!!
   Те, що мені не сподобалось, так це фраза
Цитувати
«Ты выйдешь из комнаты сам или хочешь, чтобы я тебя вывел?»
   Якби мені сказали "Та сама вийдеш з кімнати чи тобі допомогти?", я б це сприйняла як образливу погрозу вийти добровільно або мене виведуть силоміць. Для маленької дитини, коли ми допомагаєм їй в дрібницях, фраза сприйматиметься нормально, з певного часу думаю вона стає як погроза застосування сили. Тобто не знаю чи буду використовувати фразу саме такого типу, щоб вона не вкорінилась у мою мову, бо можу не вслідкувати за моментом, коли вона вже буде недоречна.

Offline Penelope

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +568/-1
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Синочок 03.12.2010
« Reply #110 : 23 Жовтень 2013, 10:20:25 »
Марія, але перед цим
Цитувати
ви десять раз питаєьте дтину, чи не хоче вона перестати робити те, що робила, пропонуєте різні варіанти, а скільки нічого не діє, спокійно виводите в іншу кімнату, а які ви інші варіати тут бачите?
  Купа батьків після першого попередження по попі шльопають, а так може щось тут прочитають, висновки зроблять.
  Треба ж завжди пам,ятати, що ми дорослі, і хоч за рівноправ,я та несемо величезну відповідальнісь за наших дітей, і деколи маємо право робити вибір за них,або коли дитина не хоче сама обирати-ми їй показуємо, які це несе наслідки!
 А ще ми можемо відстоювати і свої інтереси без ущербу дитячих. Наприклад, якщо я працюю і мені треба зусередитись на кілька хвилин, то нічого страшного не буде, якщо я синао виведу з кімнати, оскільки він сильно шумить і скаче по ліжку, а на мої альтернативи не реагує. Кожна ситуація індивідуальна, і треба встпути в пернеговори з дитиною, але це не повинно затягуватись а "препирательство", обох сторін, таке моє бачення :chitaju

Offline Penelope

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #111 : 23 Жовтень 2013, 10:29:30 »
Також раджу дочитати до кінця книжку і не робити поспішних висновків, про старших дітей там також написано, до прикладу старших дітей (від років 4-х) вже не треба попереджати, вони вже самі знають, що роблять не добре просто виводите дитину в свою кімнату, чи виходите самі, якщо це наприклад машина. Дальше в книжці буде алгоритм дії зі старшими дітьми, підлітками, там звісно все складніше, і взагалі це не догма, ціль книжки дати зрозуміти, що покарання  авторитарними методами це погано, а ви повинні захотіти змінитись і знайти для цього шляхи, а не написати Кволс погана мене все обурює, буду робити, як робили, і ще зауважу, що ми тут обговорюємо тяжкі, проблемні моменти і способи їх вирішення, як що у вас таких нема, то це чудово :flv, але це не означає, що вони не підходять іншим  d112

Offline Кіра Д

• Своя Мамка
  • Репутація: +65/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Кіра
« Reply #112 : 23 Жовтень 2013, 10:34:33 »
у випадку з уколом - мій Давид, скаже, що ні в яку - це ми вже проходили, а з лейкопластирями на вибір, то дійсно навіть заспокоюється трошки.
Цитувати
для мене це не припустима фраза, як на мене це занадто для дитячого сприйняття.
взагалі все-що ми говоримо дітям треба спочатку "приміряти" на себе,  як би дорослий на це зреагував, чи тобі було б приємно таке почути, знаючи, що дитина ще мала і не відповість тобі тим самим - ми інколи собі забагато дозволяємо.
Знаю, що є ситуації, коли емоції "виходять на зовні" і можна сказати чи зробити щось таке про що потім дуже жалієш. Я особисто не раз просила в сина пробачення за свою поведінку, бо розуміла, що це було занадто для його дитячого віку.

Offline Кіра Д

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #113 : 23 Жовтень 2013, 10:36:56 »
Цитувати
Треба ж завжди пам,ятати, що ми дорослі, і хоч за рівноправ,я та несемо величезну відповідальнісь за наших дітей, і деколи маємо право робити вибір за них,або коли дитина не хоче сама обирати-ми їй показуємо, які це несе наслідки!
 А ще ми можемо відстоювати і свої інтереси без ущербу дитячих.
золоті слова z4

Offline Penelope

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #114 : 23 Жовтень 2013, 10:37:58 »
Дівчата, та що ви вчепились до того прикладу, може бути - чи сам злізеш з ліжка чи тебе тобі допогти і при тому мама абсолютно ДОБРОЗИЧЛИВА, вона не зла і у неї не трясуться вилиці, ну а як робите ви, це не припустимо, а як у вас діє, поділіться будь ласка бо цікаво? :xmm

Offline Кіра Д

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #115 : 23 Жовтень 2013, 10:43:04 »
Можна пристіше - попросити дитину погратися, включити мультик в іншій кімнаті чи відвести до тата, наприклад. Я говорю про себе і своїх дітей і не рівняю їх і себе до ЧИЄЇСЬ КОНКРЕТНОЇ ситуації

Offline Penelope

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #116 : 23 Жовтень 2013, 10:46:50 »
Цитувати
Можна пристіше - попросити дитину
Ну так ми це і зробили перед тим 10 раз, а потім вивели до того ж тата, ми говоримо про ті самі речі різними словами , от і все :flv

Offline мама Дані

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #117 : 23 Жовтень 2013, 10:55:06 »
Цитувати
Можна пристіше - попросити дитину погратися, включити мультик в іншій кімнаті чи відвести до тата, наприклад. Я говорю про себе і своїх дітей і не рівняю їх і себе до ЧИЄЇСЬ КОНКРЕТНОЇ ситуації
Ну але якщо кожного разу дитині включати мультик, коли ви щось її просите а вона не слухає, то з часом дойде до того що дитина буде тільки те й робити що мультики дивитись.
З дитиною треба говорити, пояснювати, роздумувати...
Я завжди кажу свому малому - от зараз ти робиш не дуже добре. Подумай чому?  Я тебе прошу припинити це, будь ласка, почуй мене і зрозумій .
Говорю про почуття свої - мені на це неприємно дивитись, чи мені образливо, що ти не поважаєш мою роботу і т.д.
Ви самі маєте формувати набір фраз, слів чи дій,які підходять для Вас і Вашої дитини.

Offline Mashyn4uk

• Активна Мамка
  • Репутація: +17/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Діана
  • Ваше справжнє ім’я: Марія
« Reply #118 : 23 Жовтень 2013, 10:57:32 »
Цитувати
то нічого страшного не буде, якщо я синао виведу з кімнати, оскільки він сильно шумить і скаче по ліжку, а на мої альтернативи не реагує.
  тому я і вказала, що це підходить для маленьких дітей, теж не бачу в цьому поганого
Цитувати
а не написати Кволс погана мене все обурює, буду робити, як робили,
  ніхто і не каже, що авторка погана. Свої повідомлення пишу для того, щоб висловити свою думку і дізнатись чи не зробила помилковий висновок про метод, адже думаю на семінарах Вам про це більше розказували
Цитувати
ми тут обговорюємо тяжкі, проблемні моменти і способи їх вирішення, як що у вас таких нема, то це чудово
  так я для цього читаю і вчусь і тут на форумі спілкуюсь, щоб знати як діяти в цих проблемних моментах, тому запитую та висловлюю свою думку, що закликати до дискусії та дізнатись побільше.
Цитувати
Також раджу дочитати до кінця книжку і не робити поспішних висновків, про старших дітей там також написано, до прикладу старших дітей (від років 4-х)
  звичайно дочитаю, книжка набагато краща ніж "Дети с небес"
Цитувати
ціль книжки дати зрозуміти, що покарання  авторитарними методами це погано, а ви повинні захотіти змінитись і знайти для цього шляхи,
   якби я цього не хотіла, то мене б в цій темці не було