Автор Тема: Позитивний метод виховання дітей  (Прочитано 16566 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Кіра Д

• Своя Мамка
  • Репутація: +65/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Кіра
Re: Позитивний метод виховання дітей
« Reply #119 : 23 Жовтень 2013, 11:05:17 »
Цитувати
Ну але якщо кожного разу дитині включати мультик, коли ви щось її просите а вона не слухає, то з часом дойде до того що дитина буде тільки те й робити що мультики дивитись.
я не говорю, що кожного разу і звичайно треба дитині пояснювати і багато говорити і наводити приклади, так діти краще розуміють
Я написала про себе, бо в мене дитині майже 6, але в мене просто до радикальних дій і фраз ніколи не доходило.
Знову ж таки повторюю, я нікого не критикую чи обговорюю, я пишу про себе, кожен сам вирішує як краще зробити в тій чи іншій ситуації, залежно від характеру матері і дитини

Offline Mashyn4uk

• Активна Мамка
  • Репутація: +20/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Діана
  • Ваше справжнє ім’я: Марія
« Reply #120 : 23 Жовтень 2013, 11:10:25 »
Цитувати
Знову ж таки повторюю, я нікого не критикую чи обговорюю, я пишу про себе, кожен сам вирішує як краще зробити в тій чи іншій ситуації, залежно від характеру матері і дитини
    підтримую, ми тут не для того,щоб показати які ми хороші, а всі мами інші погані. ми для того щоб поділитись досвідом і думками
   Тому прошу не сприймати кожне речення як особисту критику
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Penelope

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +568/-1
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Синочок 03.12.2010
  • Ваше справжнє ім’я: Анна
« Reply #121 : 23 Жовтень 2013, 11:16:33 »
Цитувати
ціль книжки дати зрозуміти, що покарання  авторитарними методами це погано, а ви повинні захотіти змінитись і знайти для цього шляхи,
   якби я цього не хотіла, то мене б в цій темці не було
То я так образно для всіх написала, а не когось конкретного, і для себе в тому числі.

Offline ховрашка

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +254/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Настя, 22.06.2012р.
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
« Reply #122 : 23 Жовтень 2013, 13:41:49 »
Цитувати
Тому в ситуаціях, коли дитина щось не хоче робити використання методу вибору на мою думку доцільніше сприймати як психологічний прийом, а не метод розвитку самостійності як це подає автор.
Не згідна, даний прийом саме вчить дитину що вибір ніби-то робить вона, чи як ви пропонуєте питати в дітей до трьох років, на кожен вік-свій метод, тому це зовсім не відволікання від проблеми. d128
От коли мама каже, Давай зробим укол і я за це куплю тобі Барні!-то це вже відволікання і зосередження на винагороді.

Offline Mashyn4uk

• Активна Мамка
    • Награды
« Reply #123 : 23 Жовтень 2013, 14:13:01 »
Цитувати
даний прийом саме вчить дитину що вибір ніби-то робить вона ... тому це зовсім не відволікання від проблеми.
  як Ви думаєте у випадку медсестри яка питає про бінт хіба вона не відволікає дитину від думки, що зараз буде укол і боляче, щоб дитина переключилась і почала розглядати бінти з малюнками щоб зробити вибір, чи Ви вважаєте, що медсестра питає це кожну дитину щоб навчити їх самостійсноті?

Якщо я йду з дитиною чистити зуби і питаю яку дати щітку зелену чи білу, то я справді дитині надала вибір і вчу до самостійності. Але якщо дитина не хоче чистити і я кажу "давай все-таки почистимо. ти сьогодні яку щітку вибираєш: зелену чи білу?  Тобі сьогодні допомогти чи ти справишся сам?" то я дитину заставляю задуматись над тим яку щітку вибрати сьогодні, тобто відволіктись від небажання чистити.

Цитувати
От коли мама каже, Давай зробим укол і я за це куплю тобі Барні!-то це вже відволікання і зосередження на винагороді.
   це навіть не відволікання, це задобрювання. Шоколадка не заставить дитину відволіктись від думки, що зараз буде боляче

Offline Mashyn4uk

• Активна Мамка
    • Награды
« Reply #124 : 23 Жовтень 2013, 14:28:12 »

Дівчата,я нічого немаю проти даного методу, він справді працює. Просто деякі вказані у книжці приклади нагадали мені психологічні прийоми відволікання уваги дитини, тому я з натяжкою можу деякі приклади віднести до розвитку самостійності.

Offline Millta

• Зацікавлена Мамка
  • Репутація: +10/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Катерина
« Reply #125 : 23 Жовтень 2013, 15:17:27 »
Хотіла б почитати дані книжки. Дівчата, що порекомендуєте з чого почати:
Кволс Кэтрин - Радость воспитания. Как воспитывать детей без наказания
чи Джон Грэй  Дети с небес?

Offline tsarivna

• Слінгоконсультант форуму!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +583/-1
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Катруся 03.11.2011
  • Ваше справжнє ім’я: Іванка
« Reply #126 : 23 Жовтень 2013, 15:28:51 »
Цитувати
Просто деякі вказані у книжці приклади нагадали мені психологічні прийоми відволікання уваги дитини, тому я з натяжкою можу деякі приклади віднести до розвитку самостійності.
Слухайте, дівчата, а чого ви вирішили, що кожен метод має розвинути самостійність?  d143 В прикладі з щіткою чи лікаркою, мета не самостійність, а результат. Якщо моя дитина не чиститиме зуби, то рано чи пізно через це Я матиму геморой, тому мені треба, щоб вона чистила зуби. Але методи для цього є різні: хтось рявкне і скаже "марш чистити, бо я так сказала", а хтось дасть вибір пасти або щітки. Тут самостійність нідочого.
Слінги, слінгоодяг, слінгодевайси... Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Millta

• Зацікавлена Мамка
    • Награды
« Reply #127 : 23 Жовтень 2013, 15:47:05 »
І ще прочитала тут про ввічливість. Також стараюсь її цього привчвти, точніше сама їй говорю, дякую, будь ласка, то і мала вже так звикла.
були ми сьогодні на вулиці. Підходить вона до хлопчика і каже : можна взяти машинку? Буляяяяяська ( таким милим голосочком) а він їй так грубо - ніііііі. Мене аж серце защимило.. вона, бідняшка, прибігла до мене, мало не плачучи, що хлопчик їй не дозволяє.
То вже навіть не знаю як тут краще. Бути такою добрячкою чи навпаки більш бойовою

Offline Mashyn4uk

• Активна Мамка
    • Награды
« Reply #128 : 23 Жовтень 2013, 15:52:38 »
Цитувати
Слухайте, дівчата, а чого ви вирішили, що кожен метод має розвинути самостійність?
  Обговорювався один метод надання дитині вибору і різні способи його використання в ситуаціях. Автор показує його як метод навчити дитину приймати рішення, бути самостійним, розуміти, що все, що з нею відбувається повязане з тими рішеннями, які вона приймає. І наводяться декілька прикладів. Але пару з них показуть прийом відволікання уваги дитини, що можна з великою натяжкою назвати "вибором дитини". І тому написала.
Цитувати
в ситуаціях, коли дитина щось не хоче робити використання методу вибору на мою думку доцільніше сприймати як психологічний прийом, а не метод розвитку самостійності як це подає автор.

Offline tsarivna

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #129 : 23 Жовтень 2013, 16:15:28 »
Цитувати
То вже навіть не знаю як тут краще. Бути такою добрячкою чи навпаки більш бойовою
Пояснити, що є речі свої і чужі. Якщо хтось не хоче дати тобі свою річ, то це нормально. Таке життя. Ти теж можеш не давати іншим свої речі, якщо не хочеш. Я завжди питаю свою Катрусю дозволу, якщо хтось з діток хоче взяти її річ. Переважно, вона верещить, що її речі брати не можна. Але й коли потрібно віддати чужу річ, то після слів "Це не твоя іграшка, а хлопчика, він хоче її взяти назад", вона без вагань віддає
Слінги, слінгоодяг, слінгодевайси... Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Millta

• Зацікавлена Мамка
    • Награды
« Reply #130 : 23 Жовтень 2013, 17:17:56 »
Ні, я це розумію, завжди їй кажу це твоє чи не твоє.  Але мене як би це сказати смущає її така добродушна поведінка. вона так вимовляє те будь ласка d9,  і коли наштовхується на такий негатив, то мені самій боляче від цього. краще б нічого не просила і брала  d112

Offline gruzinochku

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +267/-2
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Ліза 6р.
  • Ваше справжнє ім’я: Люда
« Reply #131 : 23 Жовтень 2013, 17:29:49 »
Однозначно-добрячкою...Бо в світі завжди будуть ті хлопці й дівчата які казатимуть "ні" і т.д.Але це не повинно нас стримувати в вихованні своєї дитини як доброї й ввічливої і ніжної.Бо я знаю й таких, хто сидить в тюрмі....Я не кажу, що не скоїв злочин і то великий...Але яка це добра й ніжна людина...Я в шоці...Тому мабуть все йде ще родом з дитинства...Та в там такі в голові й в серці бачення щодо сім'ї й дітей і дружби й т.д.Телевізор не дивиться...Бо не розуміє...Як світ до такого перевернувся...Що жодного фільму "без сексу" - байдуже як саме на нього там натякають і т.д.Мені неприємно також це все...Це вже зовсім інша тема...Тому прошу вибачення.Але я свою Лапочку завжди вчитиму бути доброю й весь час на цьому акцентую.Та ви що....Тільки вона десь не каже мені "будь здоров"..То я їй зразу " а чого не кажеш" і вона відповідає і я їй "дякую".А вона мені " прошу" і т.д.Це одна із масси ситуацій як можна вчити дитину елементарному.Тому що я ненавиджу просто безвихованість у дітях....Особливо у віці після 10-ти років і в підлітковому.Ну як можна себе так вести в громад. місцях як ведуть деякі оці дітлахи шкіл. віку.Та я хоч дуже стримана...Та іноді просто як дала б по тому роті...За певні вирази при людях...Байдуже що старші там знаходяться чи ні...Ти ж в маршрутці чи ще десь-та це суспільство.Не повинна дитина забуватись...Вона просто мала б знати як і де себе можна поводити й варто.А де-просто неможливе таке.

Offline Millta

• Зацікавлена Мамка
    • Награды
« Reply #132 : 23 Жовтень 2013, 18:00:10 »
Так то воно так, і я хочу щоб моя дитина було доброю, ніжною. Але як бачу на вулиці, які діти жорстокі, злі, агресивні....... Як буде моїй доні житись в тому ж садочку, школі...........не хочеться щоб її ображали ...........
От чому їй, наприклад, не можна брати чужу іграшку без дозволу, а хтось інший прийде та ще й зрук вирве.......... d112

Offline gruzinochku

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +267/-2
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Ліза 6р.
  • Ваше справжнє ім’я: Люда
« Reply #133 : 23 Жовтень 2013, 18:01:37 »
вона повинна буде вчитись сама за себе постояти.Хоч я в свої 25 і зараз постійно щовечора мамі плачусь які ж люди і т.д.Який світ несправедливий...

Offline Millta

• Зацікавлена Мамка
    • Награды
« Reply #134 : 23 Жовтень 2013, 18:06:17 »
О, це як про мене. Ну не можу я за себе постояти. Якщо навіть щось комусь і скажу - у відповідь почую у 10 раз більше не гативу і це мене просто вибиває з колії, можу декілька днів про це думати навіть плакати від обіди.
Тому б не хотілось щоб і доця такою було. Бо в житі важко буде. Але й якось агресивною її виховувати не хочеться

Offline tsarivna

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #135 : 23 Жовтень 2013, 19:40:22 »
Цитувати
От чому їй, наприклад, не можна брати чужу іграшку без дозволу, а хтось інший прийде та ще й зрук вирве..........
Хтось теж не може виривати іграшку з рук вашої дитини. Для того поряд є ви. Я беру іншу дитину за руку і кажу, що це Катрусі іграшка. Ти можеш її взяти , тільки якщо Катруся дозволить.