Автор Тема: Симптоми укусу кліща у людини. Як уникнути укусу кліща  (Прочитано 11355 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline FantazzyАвтор темы

• Активна Мамка
  • Репутація: +5/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Тетяна
Привіт усім. здається 2 тижні тому мене вкусив кліщ.  d107 я не впевнена, тому що не бачила конкретно "злочинця". в той день мене сильно покусали комарі, тому на ще один укус не звернула увагу. але зараз всі сліди пройшли, а цей залишився (почервоніння не сходить). боюсь, що це кліщ, та не знаю. куди звертатись. всі кажуть до лікаря, може хтось порадить, до я кого конкретно "укусолога" треба йти?  :(

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline naddy.b

• Своя Мамка
  • Репутація: +28/-0
  • Користувач забанений!
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Надія
Re: укус кліща?
« Reply #1 : 27 Липень 2010, 22:42:47 »
Таня, вам у шкірдиспенсер, якщо не помиляюсь. Мене колись теж кусав кліщ, але тоді було очевидно, що це він, оскільки кліщ нікуди не дівся, а міцно приціпився до шкіри   d130 довелося витягувати...

Offline tanuxa

• Віддана Мамка
  • Репутація: +274/-3
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
« Reply #2 : 27 Липень 2010, 22:45:34 »
І мене кусав кліщ,але він був на шкірі,тому і самі вивели.

А що кріи почервоніння,там в серединці щось видно?
Взагалі то чула,що вони можу залазити під шкіру,але чи то правда d104

Краще підіть до якогось шкірника

Offline naddy.b

• Своя Мамка
  • Користувач забанений!
    • Награды
« Reply #3 : 27 Липень 2010, 22:50:12 »
Правда, можуть залізти під шкіру, особливо малесенькі кліщі. В кого шкіра біла, можна помітити "доріжки", які вони прогризають... Моєму котові колись кліщ заліж під шкіру і так роз"ївся, що був як велика бородавка, ми не могли повірити, що то кліщ   d104 Аналогічно, виводили самостійно

• Активна Мамка
    • Награды
« Reply #4 : 28 Липень 2010, 07:53:08 »
дякую за поради. в тому то й справа, що плямка не дуже характерна для кліща. всюди написано, що укус має бути всередині плямки, а в мене скраю, і немає нічого - ні чорної цяточки, ні "бородавки", щоб думати, що то кліщ. просто от уже 3-ій тидень не сходить. вчора чухатись почало... мабуть таки схожу в шкірвендиспансер... а хто знає, де він в ІФ, а то я якось ніколи там не була  :8

Offline Nepodarunok

• Віддана Мамка
  • Репутація: +477/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Роберт 5.5 років
  • Ваше справжнє ім’я: Алла
« Reply #5 : 28 Липень 2010, 09:36:23 »
На вул. Короля Данила. Заходити з вул. Мазепи  - десь другий будинок справа. Такий гарний старий польський будинок.

Мій блог Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Он держал меня за талию, а я его за идиота. Мы сидели и болтали, он о любви, а я ногой...

Offline polya

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +89/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Поліна.17.05.2009
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
« Reply #6 : 28 Липень 2010, 15:52:41 »
В мене десь місяць назад чоловіка вкусив кліщ,в нього була температура 2 дні,думав,що нирки,бо прямо на тому місці вкусив!Я придивилась,то вже кліщ майже цілий заліз під шкіру.То я намастила йому олією і він пішов в поліклініку до хірурга і той витягнув йому кліща!Це дуже небезпечно,коли кліщ уже залазить під шкіру,навіть смертельно.Тому нема чого тягнути,треба негайно звернутись до лікаря!

Offline naddy.b

• Своя Мамка
  • Користувач забанений!
    • Награды
« Reply #7 : 28 Липень 2010, 16:59:16 »
насправді  витягнути кліща дуже просто - треба розпекти голку над газом і торкнутись кліща. Він відпадає сам, ви навіть нічого не відчуєте :) просто руками витягнути дуже важко через анатомію кліщів...

• Активна Мамка
    • Награды
« Reply #8 : 28 Липень 2010, 19:08:19 »
кліщів я витягати вмію - на собаках натренувалась (звучить, як анекдот).
так справа в тому, що я не знаю, що це за комаха мене вкусила, я вже бачила результат. завтра вже відпросилась з роботи до стоматолога, то заразом і до якогось дерматолога зайду.

• Активна Мамка
    • Награды
« Reply #9 : 29 Липень 2010, 16:43:35 »
Була в ШВД. Прописали тріакутан і алерон. Сказали, що не кліщ. Йду за ліками :-)

• Активна Мамка
    • Награды
« Reply #10 : 30 Липень 2010, 10:19:11 »
це таки не кліщ, я так думаю. бо вже вчора випила алерон і 2 рази мазалась тріакутаном - плямка стала не така інтенсивно червона і перестала бути гарячою. думаю, просто пішла алергічна реакція на клятого молдовського комара (бо покусали мене в Молдові)

Offline ІРИНОНЬКА

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +216/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Віктор 8 рочки і Юрчик 6 рочки
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
« Reply #11 : 04 Квітень 2011, 17:38:18 »
Вчора чоловік ходив з дітками в ліс, а потім прийшли вони додому переодягнулись, помились і пішли в кафе. Сидимо за столиком, а дитина питає нас що це лазить по руці. Я на руку, а там кліщ d107 d107. Прийшли додому і знову під душ. Жахіття просто. Я раніше спокійно до кліщів ставилась (неодноразово кусали), аж поки сусідського хлопчика не вкусив. В результаті енцефаліт.

Offline Совушка

• Новенька
  • *
  • Репутація: +2/-0
  • До мене - на ТИ! )))
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
« Reply #12 : 05 Квітень 2011, 02:29:59 »
кілька  років тому, після прогулянки у лісі я виявила кліща,у моєї маленької донечки, який присосався до шкіри за мочкою вуха. Ми самі побоялися щось робити , бо чули, що якщо кліща відірвати то може залишитись головка і це є небезпечно. Ми поїхали в цілодобовий трампункт ( бо то вже був пізній вечір) і їй там швиденько і акуратно його видалили. 

Offline Adelita

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +226/-0
  • Тримаю на ручках свій скарб)
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Денис
  • Ваше справжнє ім’я: Наталія
« Reply #13 : 09 Червень 2011, 22:23:21 »
маму в неділю вкусив кліщ. Вона його помітила тільки вчора. Намастила олією і на роботу пішла, там їй дівчата його витягнули.А сказала мені аж потім  d16. d107. Але навколо місця укусу все стало рожеве. А сьогодні ще підпухло.

Offline snakewife

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +347/-2
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оля
« Reply #14 : 09 Червень 2011, 22:30:26 »
а кліща на експертизу не здали???
треба було краще в лікарню йти витягати  d104 ще й стільки часу пройшло від неділі  d16

Offline Adelita

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +226/-0
  • Тримаю на ручках свій скарб)
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Денис
  • Ваше справжнє ім’я: Наталія
« Reply #15 : 09 Червень 2011, 22:43:22 »
якби я знала то б її сама в лікарню відправила. А то вона самолікуванням зайнялась. А кліща викинули.

Offline emeli

• ПЕДІАТР ФОРУМУ!
  • Модератор
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +726/-0
  • Найкраще, що ми можемо дати нашим дітям - це любов
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Віра
« Reply #16 : 06 Червень 2013, 11:07:34 »
Укус кліща. Симптоми укусу кліща у людини. Як виглядає укус кліща.

Повторюся, що кліщі-десантники, які падають на Вас з високих дерев - це міф. У Криму кліщі сидять на траві і чіпляються за ноги туристів. Вчепившись за одяг кліщ повзе далі в пошуках зручного для укусу місця. Для укусу кліщ вибирає м'які і теплі області. Улюблені місця - під гумкою штанів, в паховій області, під пахвами, під колінами, на шиї, за вухами і між лопаток. Щоб дістатися до такого місця кліщу знадобиться 20-30 хвилин, тому оглядайте себе кожні півгодини і ніякий кліщ Вас не вкусить.

Укус кліща безболісний і абсолютно не відчувається. Кліщ встромляє в шкіру свої щелепи і одночасно виділяється слина, яка є анестетиком - знеболюючою речовиною. Саме тому укус кліща безболісний. Далі кліщ присмоктується хоботком до кровоносної судини і починає харчуватися. Зазвичай кліща знаходять до того, як він відпадає, тому головним симптомом укусу кліща буде сам кліщ, що стирчатиме з Вашої шкіри.

Перша допомога при укусі кліща.

Так що ж робити при укусі кліща? Для початку потрібно його витягти. При укусі кліщ виділяє слину, перша порція якої діє як цемент і його хоботок міцно приклеюється всередині рани. Тому спочатку варто з півхвилини-хвилину похитати кліща з боку в бік, а потім плавно його вийняти. Ні в якому разі не використовуйте гострі щипці для цієї справи, дуже великий шанс відкусити голівку. Просто візьміть пальцями/нігтями за черевце, якомога ближче до голови і плавно потягніть вгору. Ще можна використовувати нитку. Затягніть петельку навколо хоботка кліща, якомога ближче до шкіри, а потім тягніть. Не варто змащувати кліща олією, спиртом або посипати сіллю, те, що він від цього вилізе - міф.

У семи з десяти випадків кліща вдається вилучити повністю. Але якщо в шкірі залишився хоботок, не потрібно намагатися виколупати його. Шкіра швидко регенерує і виштовхує сторонні тіла назовні, тому досить двічі на день обробляти місце укусу зеленкою. Через 4-5 днів залишки кліща самі вилізуть назовні.

Спостерігайте за місцем укусу. Протягом 2-3 днів навколо нього буде рожева пляма, це нормальна реакція на укус комахи. Якщо пляма пропаде - то все добре, якщо ж збережеться і буде рости, то по прибуттю додому обов'язково зверніться до інфекціоніста. Аналізи Вам не завадять. І незалежно від їх результатів потрібно звертати увагу на будь-які висипи на шкірі. Особливо якщо рожеві плями постійно збільшуються і змінюють форму.

Через три тижні можна здати кров для аналізу на енцефаліт й кліщовий системний бореліоз, тоді Ви вже точно дізнаєтеся чи заражені.

Як захиститися від кліщів.

Кліщі не комарі і не можуть прокусити крізь одяг. Їм треба добратися до чистої ділянки шкіри. Тому, першим  засобом для захисту від кліщів можна назвати одяг. Йдучи до лісу потрібно одягати щільний одяг, з довгими рукавами і капюшоном. Добре одягти під низ комплект термобілизни, вона добре облягає шкіру і, крім всіх інших переваг, захистить Вас від кліщів. Одягайте довгі шкарпетки поверх термобілизни або штанів. Рукава вітровки бажано щоб були на ризинці, яка щільно охоплює зап'ястя.

Також  можна використовувати засоби відлякування кліщів. Продаються вони скрізь і купити їх не складе проблеми. Дані засоби відлякують кліщів у випадку, якщо вони потрапили на Вас. Тому з метою економії самого засобу його краще наносити в місцях проникнення кліщів до тіла - шкарпетки, рукави сорочки, комір, ширинка, пояс.

Не забувайте оглядати себе і своїх супутників. Укус кліща часто відбувається через тривалий час після його потрапляння на одяг. Кліщі дуже повільні і поки знайдуть зручне для себе місце їх можна відловити. Найкраще вони помітні на світлому одязі. Після приходу на стоянку бажано щовечора проводити огляд групи на наявність кліщів.

Дотримуйтесь цих простих методів захисту від кліщів і вони Вас не потривожать!
Семінари для батьків «ВСЕ про здоров’я дитини»  Для того щоб побачити посилання: Register or Login] Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Якщо людина сама стежить за своїм здоров’ям, то важко знайти лікаря, який знав би краще корисне для її здоров’я, ніж вона сама.