Автор Тема: Як підготувати старшу дитину до народження другої  (Прочитано 10135 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Free Spirit

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +116/-0
  • Life is good!!!
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Донечка Тетянка - 25.01.2009, синочок Денисик - 04.11.2010
  • Ваше справжнє ім’я: Валентина
Дякую Марта, будем старатись :) Ми також ляльок бавим, годуєм, одягаєм.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]<br /><br />Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline ІренаАвтор темы

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +15/-0
    • Награды
Туся, класна ідея з лялькою. Нам, на жаль, вона не підійде...

Offline ІренаАвтор темы

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +15/-0
    • Награды
Переживала я дуже, як моя дитина реагуватиме на появу маленької сестрички, але ніби нічого, ревнощів поки що немає.  d41 Єдине, що синочок почав вимагати трошки більше до себе уваги, ніж раніше. Але думаю, ми справимось.

Offline snakewife

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +347/-2
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оля
ось ділюсь ситуацією з власного досвіду, можливо комусь стане у нагоді:
Як Денис сприйняв Яну
Протягом всієї вагітності ми готували синочка до того, що в нього скоро буде братик або сестричка. Він одразу сказав, що хоче сестричку. Коли дізнались, що буде дівчинка, визначились з ім‘ям, то почали разом з Дєньою спілкуватись з Яночкою. Зранку він казав Пузіку привіт, а ввечері цьомав її надобраніч. Коли вона почала стукатись, я ставила Денисову ручку на животик і розказувала, що це сестричка з ним грається. Він дуже любив обнімати і цілувати Пузік, навіть одного разу, коли його бабуся Ліда поклала руку мені на живіт, накричав на неї, що це його сестричка, і щоб вона забрала руку. Одного разу, коли ми купували Дєні нову зубну щітку і пасту, він взяв ще одну щітку, сказавши, що це для сестрички. Прийшлось пояснювати, що сестричка народиться без зубків і поки вони виростуть, він ще встигне купити їй щіточку. Він і зараз запитує, коли вже в Яночки виростуть зубки. Я постійно казала Дєні, що сестричка його дуже любить і запитувала, чи він любить сестричку.
Коли Янка народилась, Дєня почув по телефону як вона плакала і дуже радів і сміявся з цього. В роддомі нас посилали в кабінет флюрографії, потрібно було пройтись трохи вулицею в інший корпус, я попросила маму, щоб вона привела Дєню, бо дуже вже я за ним скучала. Коли він мене побачив, то одразу запитав, де Яна. Прийшлось пояснювати, що Яна ще в роддомі і ми приїдемо додому пізніше. Потім Дєня з мамою пішли під мої вікна, звідки я їм показала Янку, а Дєня мені кричав, щоб ми спускались, бо вони без нас додому не підуть. Ледве моя мама вмовила його піти, пообіцявши повести до себе на роботу. Коли нас виписали, щастю Дєні не було меж – він хотів одразу взяти Яну на ручки, в машині по дорозі додому я поклала її йому на колінця, він так радів, що боявся навіть дихнути на неї. Розпитав, чи є в неї ножки і ручки, я сказала, що є. Дуже здивувався, чому тоді вона не може ходити і чому не зможе поки з нею постріляти жуки на комп‘ютері (його улюблена гра). Потім сказав, що дасть Яночці попити какавку (це теж улюблений напій), я пояснила, що поки що Яночці нічого не можна давати, крім маминого молочка з ціці. Але цим Дєня дав зрозуміти, що йому нічого не шкода для сестрички. Спочатку, коли Янка плакала (наприклад, коли їй міняти підгузник), Дєня дуже переживав, що було видно з виразу його обличчя і йшов в іншу кімнату, потім він почав її кривляти, падаючи на ліжко і катаючись по ньому з криками «умяв-умяв-умяв».  Любить стрибати по ліжку, інколи там лежить Янка, або її чистенькі речі (особливо перед купанням), поки Денис не дуже розуміє, чому не можна по них стрибати. Не одразу він і зрозумів, що не треба сильно кричати, коли Яночка спить, щоб її не розбудити, тобто він розуміє, але забуває, особливо коли він в іншій кімнаті і її не бачить. Більше проблемних ситуацій я не можу пригадати, навпаки, Денис дуже великий молодець. Коли чує, що Яна плаче, одразу біжить когось кликати, якщо кличе мене, то каже: «Мама, Яна плаче, йди давай їй ціцю». А декілька разів я, почувши що плаче Яна і зайшовши в спальню, спостерігала картину, що Дєня, схилившись над її ліжечком, шепотів їй «тстстс-тстстс», щоб вона заспокоїлась. Якось, коли я вечеряла, Янка прокинулась і почала плакати, пішов до неї татко (він з Дєнькою якраз бавився за комп‘ютером, Дєня залишився далі біля компа), Янка щось не хотіла заспокоюватись і далі плакала і тут я чую, як Дєня кричить татові: «Тато, що мені треба підійти?» (мовляв, без мене сам не можеш справитись). Ось такий в нас синочок! Ревності до Янки в нього поки що немає (надіюсь і не буде), я намагаюсь приділяти Дєні весь вільний час, навіть якщо Янка в мене на руках, це не заважає посадити Дєню до себе на коліна, погладити його по голівонці і сказати, як я його сильно люблю. І ще поки був карантин, приходила моя мама до нас щоб погратись з Денисом, а зараз він пішов в садочок, так що поки справляємось з двома маленькими дітками. Денису виповнилось 3 рочки і півтора місяці, коли народилась Яночка.

Offline Людмілка

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +120/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Макс 12,09,2008 і Алісочка 27,05,2014
snakewife, як Ви гарно описали стосунки між Вашими дітками. Я думаю багато в чому є Ваша заслуга, що синочок так ставиться до сестрички. Ми також плануємо дитинку з різницей в 3,5-4 рочки, сподіваюсь мій Максим так само буде ставитися до молодшої сестрички чи братика :) :) :)
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline IR

• Новенька
  • *
  • Репутація: +0/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Артур, 4 роки 8 місяців
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина

snakewife,Ви молодець! відповідально поставились до народження дитинки. Всього Вам найкращого z1

Offline karolina

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +171/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Люба
Цитувати
«Мама, Яна плаче, йди давай їй ціцю».
В мене так же було, Ліда дуже преживала, як Саша плакав. Деколи плаче, а я щось готую і неможу одразу взяти його, то вона каже "Мама, Саша плаче " -я ще не іду, то потім каже " Люба, Саша плаче, іди годуй"  d27
Та я думаю, що все ж таки ревнувала трохи, бо коли я забирала його з ліжечка, вона завжди хотіла туди залізти, або в його коляску. А коли Саша спав говорила шопотом, десь пару тижнів треба було, щоб вона зрозуміла, що не можна кричати, як він спить. Та різниця в моїх маленька 2,3роки. Я також підготовлювала і пояснювала, що в животику є ляля. Найбільше здивування в неї було, коли вона побачила пісюн Саші  d27, то говорила потім " Мама дивись, яка гарна маленька піська в Саші" d27
А зараз коли вони вже більші, то і граються і цілуються і штовхаються, завжди хочуть однієї ігрушки. d30

Offline snakewife

• Досвідчена Мамка
    • Награды
Цитувати
то говорила потім " Мама дивись, яка гарна маленька піська в Саші
  d140 а мій Дєнька так переживально казав: "мама, дивись, в Яночки немає пісі"  d107  z5

Цитувати
завжди хочуть однієї ігрушки
d111 ой, це вічно, при чому, якщо стоять, то нікому не потрібні, а тільки щось Дєня собі візьме - все, починає Яна істерики, бо зразу їй потрібно, чуть очі йому не вибирає. Дєнька ніби поступливий, тому й страждає більше  :(

Offline jet

• DON'T PANIC!
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +362/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
лиш тепер побачила цю тему  d100
в нас не аж так красиво було, як Оля описала, мабуть тому, що Андрійко ще менший був. Йому лиш два рочки і 2 місяці, коли народився Назарчик. Ми розказували йому, що братик поки сидить у пузі, а на Новий Рік народиться. Клав руку на живіт мій, сміявся, коли  я нарешті лягала на диван, а Назар починав товктися та вигинатися в пузі. Казав "мама, чого ти сіла, Назарчик ще танцює"  d27
Але коли Назарчик народився, Андрій спостерігав як ми всі крутимося біля малого і казав " а тепер дай мені брата", іноді таке враження було, що він сприймає Назарчика як іграшку, ляльку. Ми розказували, який ще Назарчик маленький, не має зубок, не вміє сам бавитись, тому нам треба йому помагати і вчити його. Коли Назарчика  мучили кольки, Андрійко прилазив з різних боків, щось там говорив до нього, Назар трохи заспокоювався, переставав вигинатися і я могла зробити якийсь масажик чи покласти трубочку. А коли прокидався на балконі і починав плакати, Андрійко біг за ручку коляски колисати. Казав "я тобі принесу машинки і ти не будеш вже плакати" d3
А потім в Андрія пішла ота криза 3 років, чи то просто період такий, він почав Назарка, цілуючи, тиснути, штовхати, кусати... Не знаю, ревнощів ніби немає, бо ми однаково приділяєм час і Андрійкові і Назаркові, сваримо обох, коли ті кидаються іграшками. Тобто видно, що правила однакові для обох. Але от поки маєм проблему. Ну і про іграшки, те саме, що дівчата писали. Поки машинка лежить собі - вона нікому не потрібна. Як лише Назар бере її в руки - тут же бавитись хоче і Андрій. Але коли буває і доброму настрої, то каже "я собі заберу Опеля, а тобі віддам Фольксвагена". Ну і кумедно дивитись як Андрій годує Назарчика соняшником або шматочком сиру. Памперс викидати - то суто Андрієвий обов"язок. А ще виховує малого, копіюючи нас з чоловіком "Ну який же ти нечемотний, Назар! я тобі казав, не кидай машинку, бо зламаєш!"
іноді тяжко з ними, але от нераз я мию посуду абюо вішаю білизну, а вони бігают навколо мене і граються у хованки. Чуєш той веселий дитячий сміх і дцумаєш "ось воно, щастя!"  d3 d4

Offline karolina

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +171/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Люба
Цитувати
Тобто видно, що правила однакові для обох.
Я також стараюся нікого не виділяти, наказую, то обох.

Offline snakewife

• Досвідчена Мамка
    • Награды
Цитувати
Чуєш той веселий дитячий сміх і дцумаєш "ось воно, щастя!"
z4
ага, і в нас так буває, то тоді крила від щастя виростають!!!!
але коли починаються ті плачі, крики....
а мені потрібно якусь тему "як пояснити меншій дитині, що старша теж хоче ласки і уваги"  d27
бо в нас все навпаки - Дєнька Янку обожнює, поступається, все для неї, по великій суті. А ця мала така противна  d111 Ось останній приклад - були ми в бабці, пішли а річку, я попросила маму сфоткати мене з дітками, стала позаду них, а вони спереду. Тут як Яна вчепилась в Дєню і кричить на всю річку: "дидиди, дидиди (відійди, відійди!!!)" і штовхає його. Я беру її на руки, а вона з рук починає ножкою Дєню копати в шию і далі кричить: "дидиди, дидиди!!!" d111
ось фотки, на першій вона штовхає Дєню і кричить, а на другій копає і кричить z5

Offline galyusja

• Віддана Мамка
  • Репутація: +582/-0
  • Просто треба залишатись Людиною, завжди і всюди
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Галя
От прочитала я темку і мені страшнувато стало. Мій страшно ревнує мене до інших дітей. Як бачить, що я кось там обняла, погладила з діток, починає ту дитину бити. Навіть не знаю, як буде він ставитись до другої лялі. Боюсь, щоб не лупив  d111

Offline RomaS

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +134/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Кароліна 10 років, Єлизавета 5 роки
  • Ваше справжнє ім’я: Романа
моя старша дочка довго привикали, що їх двоє, в нас різниця 5 років. Хоча під час вагітності вона тішилась, що у неї буде сестричка. Вона гладила мій животик, говорила до нього, а особливо коли малеча копалась. Навіть коли я народила, то вона своїм подружкам з вулиці казала, що вже більше не прийде гратися з ними, бо у неї є сестричка. Коли вона у виписній кімнаті побачила її, то так раділа. І саме основне, що мала не мішала їй вночі спати, як плакала, бо я за це переживала дуже. Правда зараз її зранку будить, шкода, бо скоро до школи, але я її деколи в обід ставлю спати. Спочатку старша трохи ревнувала, особливо якщо малій щось купували а їй ні, вона навіть зараз деколи це каже, що ви Лізі все купуєте, а мені ні. За іграшки теж деколи сперечаються, я даю малій, а вона каже, що то її треба, хоча вже вона з тією іграшкою місяць не гралася. Правда вона любить гратися з молодшою, можуть сидіти на дивані і вона дає їй іграшки і розказує щось. І особливо старша тішиться, коли молодша навчилася всавати сама і сидіти, за зубчики що вже є. Правда, ще до тепер не може привикнути, що коли мала спить треба сидіти тихо. Мене навіть молодша тепер вже почала ревнувати до старшої, я не маю права ту розчесати і заплести, мала кричить і показує руками, щоб я її взяла. І я стараюсь однаково приділяти уваги обом дітям, я думаю, що це основне

Offline Natka-Solo

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +145/-0
  • ЖИТТЯ ПРЕКРАСНЕ
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Анна - 19.10.2006 р. н., Ілона - 09.02.2012 р.н.
  • Ваше справжнє ім’я: наталія
у мене буде різниця 5 років, мала давно вже просила лялю, сказали зразу але спочатку вона не вірила казало, що лялі нема бо нема животака, а як жиотик підріс трохи то вже почала сама цілувати, питати коли вже та ляля народиться скільки ще чикати вибирає одяг, іграшки для лялі і для себе а як буде після родів подивимось
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline YULKAZOZYLKA

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +1/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Роксоланочка
  • Ваше справжнє ім’я: Юлія
В мене донечка також просить маленьку лялічку.... я донечці розповіла про те що дуже добре коли є братик, або сестричка, тоді є з ким бавитись... і тепер в неї одна думка- "Мама, я хочу таку маленьку сестричку..."   !!!    Та і ми з чоловіком вже й самі ДУЖЕ хочемо !!!   )))

Offline marta.t

• Активна Мамка
  • Репутація: +17/-0
  • я
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Софія 2008р.н,Анна 2011р.н.
  • Ваше справжнє ім’я: марта
Маю дуже гарну пораду для батьків,як підготувати свою старшу дитину до народження меншої.Нехай новонароджена дитинка обовязково принесе подарок своїй молодшій сестричці чи братику з животика,наприклад велосипед чи ролики,чи те,що зараз для неї актуальне і бажане.Побачите,вона буде дуже рада і вдячна соїй сестричці чи братику.У нашій сімї ,принаймні,це спрацювало стопроцентно  d103
Щаслива бути жінкою.........

Offline sanja

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +646/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: оксана
я зразу малому сказала, як взнала про вагітність - бо його улюблена робота - скакати в мене на животі
він дуже зрадів, на живіт навіть мені руку не дозволяє покласти - каже, що я лялю нашу роздавлю))))
але я не можу його переконати, що у нас може бути або братик або сестричка -йому лише сестричка підходить)))
питає мене про все - як ляля їсть, як п'є, як дихає, що чує
намагається слухати сердечко - ясно, що чує моє серце, але він дуже радий тому)))