Автор Тема: Як підготувати старшу дитину до народження другої  (Прочитано 8926 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline 13luna

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +1/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Ліда 16.5 років. Оля - 3 рочки, Віталік - 1 рочок
  • Ваше справжнє ім’я: Вікторія
Моїй Лідусі 13. незабаром має народитись її сестричка. Лідуся чекає на народження, але дуже просить, щоб її любили все-таки більше, ніж новонароджену.  крім того, дається взнаки підлітковий вік. надіюсь, що впораюсь з її ревнощами і немовлятком :)
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline tuchka

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +201/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
Мені страшнувато якось. Моя страшно ревнує мене до інших дітей. Як бачить, що я когось там обняла, погладила з діток, починає плакати і проситись на руки  d112 А ще хвилююсь як вона буде реагувати, що дитинка ціцю їсть, бо сама ще дуже привязана до циці (ми ще 1 раз на добу її їмо і я ніяк не можу відлучити). В нас різниця буде біля 2 років
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline sanja

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +646/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: оксана
мій малий дуже хоче сестричку, а як буде братик, то він планує його віддати бабусі, а сам зі мною жити)))))))

Offline Мар*янушка

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +462/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Мар'яна
Таня, не переживай все буде добре.  :)
в мене в менших різниця 1,9, я коли дізналася що вагітна ще годувала. малий теж був проблематичний - без циці ніяк  d112 але поступово (за місяць) я його все таки відлучила від грудей. казала що у мами в животику ляля, брала за ручку і гладила по животі, не можу сказати чи він щось зрозумів, але результат був. я разом з дітками вибирала одяг для братика - питала які штанішки-розпашонки-носочки брати в роддом. Пояснювала, що скоро мама поїде в роддом по лялю, а вони разом з татом будуть нас забирати додому. то старший з 6 місяця питав коли я вже нарешті поїду родити лялю, бо він з татком хоче нас забрати.
ще кажуть, що не можна казати дитині, що маму щось болить, бо в мами ляля в животику, бо так у дитини підсвідомо закладається, що ляля робить мамі погано і я її не буду любити.
між старшими у мане різниця майже два з половиною роки, то Артемко дуже чекав братика, казав що буде ділитися з ним іграшками і гратися. так і сталося - він, як найстарший, дуже любить братиків.
я стараюся приділяти всі увагу порівно- ми разом граємося, малюємо. я з Олежиком завжди йду забирати Артемка з садка. і завжди кажу, що я їх дуже сильно люблю.
зараз Артемко більший і питається: мама, правда, я твій найкращий синочок? я пояснюю, що я їх всіх люблю одинаково, бо вони всі мої дітки.  :)

хто сказав, що з появою дітей життя закінчується... Моє життя тільки починається - я граю в м"яч, малюю, дивлюся мультики... У мене попереду дитячий садок і перший клас,перше кохання, випускні іспити... І я ЩАСЛИВА!!!!!!!!!

Offline Мар*янушка

• Досвідчена Мамка
    • Награды
Цитувати
мій малий дуже хоче сестричку, а як буде братик, то він планує його віддати бабусі, а сам зі мною жити)))))))
z5 і ми таке проходили, правда мій казав, що лишимо в роддомі  d140
але чоловік з ним поговорив як "пацан з пацаном", пояснив, що братика мати дуже класно - що вони всі разом будуть грати у футбол-баскетбол, гуляти, гратися машинками, ходити на рибалку.... і мій Артемко зразу захотів братика  d27

хто сказав, що з появою дітей життя закінчується... Моє життя тільки починається - я граю в м"яч, малюю, дивлюся мультики... У мене попереду дитячий садок і перший клас,перше кохання, випускні іспити... І я ЩАСЛИВА!!!!!!!!!

Offline tuchka

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +201/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
Мар'яна, дякую за підтримку. А як Олежик реагував, що братик їсть цицю?
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Мар*янушка

• Досвідчена Мамка
    • Награды
Цитувати
Мар'яна, дякую за підтримку. А як Олежик реагував, що братик їсть цицю?
нема за що! головне позитивний настрой і все буде добре!!!  :*
Олежик коли бачив, що я годую Захара, то спочатку нічого не казав, а потім брав ляльку і вдавав що тоже дає їй цицю  z5 пару раз, навіть, до Захара ліз цицьку давати  z5 до циці ніколи не ревнував і сам не тягнувся, я постійно наголошувала на тому, що Захар маленький і гамає тільки цицю, а він старший і їсть різні фруктики, печенька; а Захар як буде більший, то я йому теж не буду давати цицю.

Offline sanja

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +646/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: оксана
мій малий ще каже, що як я не народжу дівчинку, то він сам собі народить)))) теж показує, як ціцю дають, всі іграшки свої годує "грудьми"

Offline Ваніль)

• Новенька
  • *
  • Репутація: +0/-0
  • ЩаСтЯ Є!!!
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Сашуля і Дімочка
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
У мене між синульками різниця 2,1р. Неймовірно люблять один одного :* Старшого готували відразу, коли дізналися про вагітність. Він щодня розмовляв з братиком, співав йому пісеньки, показував животику свої улюблені іграшки :) Після народження масіка, старшенький не підпускав нікого чужого до нього, казав, що це його братик. Вважаю, що не потрібно відокремлювати діток (типу: не лізь до нього, він ще малий), нехай старший завжди допомагає (приносить полотенечко, подає пляшку, витирає малюку ротик... варіантів може бути безліч). Головне показати, що старшачок є невід'ємним помічником у догляді та вихованні свого братика (чи сестрички). Частіше хваліть, цілуйте та обіймайте своїх діток, у моєму випадку це допомагає z4

Offline Дебора

• Крепка бывает та семья, где нету месте букве "Я", где правит только слово "МЫ", где есть совместные мечты!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +116/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Яна і Аліса
  • Ваше справжнє ім’я: Оля
Ваніль),який молодець ваш старшенький,до речі якщо б у нас був хлопчик ми теж хотіли Дімочку d27

у нас було так Янка дуже хотіла сестричку,цілувала животик,ми ходили разом по магазинах,коли я ї вкладала то розповідала як воно буде коли сестра народиться,ми разом мріяли вона підкидувала ідеї чим буде допомагати,і дійсно головне після народження стримати своє слово,я наприклад годувала меншу а старшій паралельно читала книжечку,Яна вибирала памперс по малюнку ,подавала,коли Аліса спала я питала чим хоче займатися Яна і ми цим займалися,у нас різниця між дітьми рівно три роки..і мала в мене просить тепер ще братика d112 d27..А Аліса її дуже любить,дуже :8

Offline luba 85

• Активна Мамка
  • Репутація: +12/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Лука 8 р;Матвій5 р;
  • Ваше справжнє ім’я: Люба
В мене теж різниця між дітьми 3 роки.Мій Лука знав що в мами в животику братик , він слухав ,говорив з ним.Тому коли він народився проблем не було.Вдівав памперси,возив коляску (правда два рази перевернув).Іграшки які дарували всі віддавали Луці.Говорили бач як тебе братик любить все віддає тобі.А тепер разом граються.

Offline pepsi

• Активна Мамка
  • Репутація: +19/-0
  • Двічі МАМА!!!
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Ерік і Роберт
  • Ваше справжнє ім’я: Наташа
у нас буде різниця між дітьми 4 роки, малому зараз 3,7 і ми намагаємось пояснити йому що скоро буде братік, спочатку він взагалі не розумів, де братік, коли буде, потім коли живіт трохи виріс, стало легше пояснити, що це братік маленький ще поки що живе у животіку, зараз вроді все розуміє, ревності зовсім нема, чекає на братік і щодня питає, "ну коли вже братік прийде", але повне усвідомлення прийде після народження, коли він його побачить  :flv

Offline lyudmylka

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +434/-0
  • Мрійте і мрії обов'язково здійсняться!!!
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Вікуська, Януська і Софійка
  • Ваше справжнє ім’я: Людмила
Готуючи старшу дитину до появи молодшого братика або сестрички, батьки найчастіше розповідають про чудового партнера для ігор, яким вона неодмінно обзаведеться. Уявіть розчарування дитини, коли замість «соратника», якого вона так довго чекала, мама приносить з пологового будинку маленьке немовля. Правильно підготувати дитину до появи вдома малюка - ціле мистецтво! Почніть з розповідей старшiй дитині про новонароджених, покажіть їх фото. Позгадуйте, якою вона сама була маленькою, як росла, навчалася повзати, ходити, як багато часу ви проводили разом. А тепер всьому цьому вам разом належить навчити молодшого малюка. Не варто відразу приголомшувати дитину інформацією, що тепер ви весь вільний час будете проводити разом з немовлям, а їй доведеться потерпіти. Частіше надсилайте її на прогулянку з татом чи бабусею, а якщо дитина достатньо доросла, запишіть в два-три гуртки. Виберіть час, який ви зі старшою дитиною щодня будете проводити разом (наприклад, ввечері з 9 до 10). Так, навіть після появи малюка у первістка збережеться відчуття стабільності.

Помилка 1. Рекомендація «порівну ділити любов і ласку» - це утопія. Будь-яка мама знає, що при всьому бажанні однаково обдарувати і немовля, і старшого своєю увагою, та ще й про чоловіка не забути, вона не зможе. Тим не менш важливо, щоб старша дитина знала і мала підтвердження тому, що вона так само любима, щоб не відчувала себе відчуженою. Дивіться на неї люблячим поглядом, хваліть, тискати, обіймайте міцніше. Розповідайте, як вам важко зараз і як добре, що поруч є вона - ваша допомога і підтримка. Розкажіть казку про те, як жив-був на світі хлопчик, у якого з'явилася сестричка, він думав, що тепер мама його розлюбить, а вийшло по-іншому - сестричка виросла і стала грати з ним, а мама любила всіх однаково.

Помилка 2. Призначити старшого на роль «дорослого». На жаль, з появою в родині нових дітей, починається розподіл ролей: старший і молодший, розумний і веселий, трудяга і ледар. Роль «дорослого», приписана первістку, не завжди приймається їм, а подітися, як то кажуть, нікуди. Виникають проблеми: дитина починає вередувати, смоктати пальці, писатися по ночах. Цим вона намагається сказати батькам «я теж ще маленька, мене треба любити і жаліти, а не змушувати робити те, що я не хочу». Гра в «старшого» повинна залишатися тільки грою. Розпишіть дитині переваги дорослого віку, натякніть, що вона, на відміну від брата/сестри, вже може їсти солодощі, не спати до пізнього вечора, вміє сама чистити зуби і виконувати важливі мамині завдання. Поясніть, що маленький - такий безпорадний, що йому дуже потрібна допомога всіх членів сім'ї (таким чином ви поставите дитину на одну сторону з вами, а малюка - на іншу). Корисно іноді говорити про новонародженого, як про іграшку або особисте досягнення старшого: «Яка у тебе хороша сестричка». Важливо, щоб вiн відчув, що це не тільки мамина дочка, але і його сестричка.

Помилка 3. Ревнощами ваша старша дитина намагається сказати, що їй не подобаються зміни в ваших стосунках. Вилаявши її або покаравши за виявлені почуття, ви формуєте в неї скритність і вчите затаювати злість. Якщо виникли ревнощі, не засуджуйте дії старшого малюка. Поговоріть з ним, обговоріть, що саме йому не подобається, постарайтеся все пояснити і розкласти по поличках. Якщо дитина-інтроверт, спробуйте поговорити з нею у дусі активного слухання: «Ти злишся на братика, ти б дуже хотів, щоб його ніколи не принесли з пологового будинку...». Робіть паузи у власнiй мовi, даючи дитинi висловитися, усвідомити свої почуття. Ведіть розмову таким чином, щоб малюк відчував, що ви сильно любите його і не хочете, щоб з ним або з його братиком/сестричкою що-небудь трапилося. Прослідкуйте за собою, напевно в мові, у вчинках ви постійно демонструєте старшому, що оберігаєте від нього маленького. Можливо, варто іноді міняти їх ролями, кажучи, наприклад, 4-місячному малюку: «Не тягни братика за волосся, йому ж боляче». Тим самим ви продемонструєте, що турбуєтеся за обох дітей. Не віддавайте другій дитині іграшки першого, навіть якщо вони йому вже не потрібні. Виділіть у будинку приміщення, куточок, куди малюкові не можна. І ні в якому разі не передавайте ласкаві слова, якими ви ніжно називали старшого, молодшому. Нехай в кожного буде своє миле домашнє ім'я.

Помилка 4. Багато батьків карають дітей за принципом старшинства - хто доросліший, той і винен. Інші намагаються з'ясувати, хто став причиною сварки? На ділі виявляється, що ні один, ні інший варіант не є вірними. У першому випадку очевидна несправедливість. У другому - потурання ябеди. Якщо діти сваряться, б'ються або щось зламали, зупиніть їх. Не допитуйтеся, хто був заводієм. Припиняйте спроби ябеди. Наведіть дітей на думку, що злитеся ви саме тому, що вони самі не можуть вирішити своїх проблем, не можуть знайти компроміс у конфлікті. У крайньому випадку карайте обох. Але й хвалити теж треба обох. Давайте малюкам загальні доручення, вчіть їх допомагати один одному, хваліть їх колективну працю. Уникайте покарань одної дитини в присутності іншої, це ні до чого доброго не приведе.

Найбільша помилка батьків, які очікують другого малюка, - упевненість в тому, що саме в їхньому випадку ревнощів вдасться уникнути. Звести до мінімуму - можливо, але щоб їх не було зовсім - практично неймовірно. Дитина повинна пройти через почуття ревнощів, причому найважчим буде момент, коли старший зрозуміє, що немовля з'явилося в будинку надовго і назад його, як іграшку в магазин, не віднесуть. Завдання люблячих батьків - максимально згладити ревнощі старшого, прощати спалахи гніву і намагатися допомогти дитині впоратися зі своїми почуттями. І тоді напевно з часом ваш первісток буде люблячим і вірним помічником у вихованні підростаючого малюка.

Offline justmary

• Хай ваші серця не втомлюються любити дітей!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +276/-0
  • Мама найпрекрасніших діток в світі!;)
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Маряна
Цікава   стаття   та   корисні   поради   тут   прочитала...а   я   ще   все   ніяк   не   займусь   цим   питанням,якось   пробувала   декілька   разів   пояснити,але   то   мало   що   дойшло d112   інколи   може   згадати   і   тицьнути   пальцем   і   по   свому   пояснити   що   там   ляля   спить,але   це   якось   мало   нею   усвідомлюэться      покищо...надіюсь      що   з   часом   буде   дорослішати   і   коли   виросте   животик,то   малеча   буде   більше   розуміти :xmm

Offline Kinashka

• Активна Мамка
  • Репутація: +7/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Максим 5 років
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
Моєму синочку зараз 5,5 рочків, і він дедалі часто попитує за братика або сестричку. А я б хотіла, щоб він е трішки подорослішав і тоді вже думати про плануваня другої дитини. Десь за 4 роки. 10 років між дітьми це завелика різниця ?

Offline masha-misha

• Своя Мамка
  • Репутація: +165/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Марійка
Цитувати
10 років між дітьми це завелика різниця ?
з одного боку старша дитина вже зможе вам багато в чому допомогти,з іншого може і забагато,залежно якої статі діти і це все неможна спланувати як діти будуть дружити чи битись.Коли Бог дасть тоді найкраще!

Offline Окся

• Своя Мамка
  • Репутація: +64/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Мирончик
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана