Голосування

Як Ви ставитеся до присутності чоловіка на пологах?

Позитивно
456 (76.6%)
Для мене це не важливо
55 (9.2%)
Негативно
84 (14.1%)

Всього голосів: 592

Автор Тема: Чоловік під час пологів: данина моді чи природна потреба матері й дитини?  (Прочитано 64416 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Альонка???Автор темы

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +157/-0
  • Консультант-психолог
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Альона
По можливості буду викладати сюди цікаві статті.Чекаю доповнень.Кожен хто натрапив на щось цікавеньке
- давайте сюди! Можливо саме ваша інформація стане комусь у пригоді.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

• Досвідчена Мамка
  • Консультант-психолог
    • Награды
Чоловік під час пологів: данина моді чи природна потреба матері й дитини

Навіщо брати чоловіка на пологи, аби мати додатковий клопіт, коли він знепритомніє?!" - ревно вигукує більшість акушерів-гінекологів. Правда, на противагу їм чимало лікарів-новаторів сьогодні схвалюють так звані спільні пологи. То як бути: потрібен чоловік при народженні дитини чи ні, цікавляться часто вагітні. У такій серйозній справі не повинно бути чітких рамок, а отже, і однозначної відповіді. Адже пологи - глибоко індивідуальний процес, тому розумно давати пораду конкретній подружній парі, а не широкому загалу. До того ж батько, який бажає бути свідком народження рідної дитини, обов'язково має пройти психологічне тестування. Доведено, що в момент появи на світ малюка чоловік на підсвідомому рівні стає на позицію дитини, ніби вдруге переживає власне народження. І якщо воно мало певні ускладнення, пологи дружини можуть завдати чоловікові чергової психологічної травми.
Також важливо подружжю попередньо попрацювати із компетентним психологом, причому перинатальним, який підготує і матір, і батька до спільних пологів. Бо успіх останніх залежить від єдності учасників (лікаря, роділлі і її чоловіка). Під час пологів вони повинні бути дружною командою, у якій всі за: акушер не протистоїть присутності батька і члени подружжя єдині у своєму бажанні. І в жодному разі чоловік не повинен зважуватися на цей серйозний крок, виконуючи забаганку дружини "доведи, що мене кохаєш" або з метою задовольнити власну цікавість (як там усе відбувається), або тільки тому, що нині це "круто". Це бажання має визріти у свідомості майбутнього батька, щоб він ішов на пологи не глядачем (це - не цирк і не шоу), а помічником дружини із мотивацією на зразок: "Я хочу, бо розумію, що потрібен тобі, люба".
Якщо жінка іде на пологи працювати, то чоловік тим більше. Адже ту допомогу, яку може надати любляча людина в ситуації непередбачуваній, дуже тривожній і відповідальній, не зрівняти ні з чиєю. Володіючи природними методами знеболення, спеціальним масажем, чоловік допомагає дружині розслабитися, пройти перший період пологів (перейми) із мінімальними больовими відчуттями. Саме на цьому етапі він найпотрібніший. Чоловік повинен також уміти застосовувати підручні засоби, котрі пара бере із собою для пологів (наприклад м'яч), допомагати дружині у виборі оптимальної пози. На другому етапі (в пологовому залі), коли проходять потуги, батько може тримати роділлю за руку, витирати піт із обличчя, давати воду, та найголовніше протягом усіх пологів - психологічна підтримка.
І розповіді про те, ніби чоловікові треба надавати першу допомогу, коли народжує дружина, для мене звучать, як міф. Бо за чотирирічну практику нашого центру ми не стикалися із подібними випадками, навіть були у нас батьки, які власноруч зі згоди лікаря перерізали пуповину, на очах яких дитина народжувалася за допомогою кесаревого розтину. І кожен чоловік потім розповідав, наскільки це був важливий етап у його житті, що в момент народження малюка почувався найщасливішим у світі. Такі батьки після пологів щиро дивуються, як жінка може народити самостійно. Але зважте, що всі ці чоловіки пройшли повну підготовку і були повноправними учасниками пологів.
Погано, якщо батько бажає допомагати матері при народженні дитини, а дружина проти. Звичайно, не треба йти проти її волі: дійсно багато жінок справляються самостійно і не шкодують про це. Та варто знати, наскільки сильну підтримку отримує малюк при народженні, коли тато й мати разом. Дитина дуже тонко відчуває оту єдність батьків і, незважаючи на знервованість матері, не протистоїть пологам, нормально проходить пологовими шляхами, бо чує рідні знайомі голоси, відчуває тепло дужих батькових рук, які доторкалися до нього (малюка) під час вагітності, а тепер заспокоюють матір.

Оксана НАУМИЧ,
директор Центру свідомого батьківства.

Offline VaniLLa

• Активна Мамка
  • Репутація: +10/-0
    • Награды
Цитувати
Дитина дуже тонко відчуває оту єдність батьків
дуже влучно сказано.

Я в пологовому коли лежала, то нам розповідали про присутність батька на пологах, частіше чоловіки не падаються, а кричать, матюкаються d27 і намагаються якось допомогти, вклинюються в процес і забувають що їм страшно, в той момент у них теж прокидається батьківський інстинкт і вони хочуть захистити своє маля.

Offline New Father

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +0/-1
    • Награды
Я гороскопам не дуже вірю, але те що буде переворот це схоже на наш "Гандурас"  z5

На рахунок тато з мамою пішли родити, це взагалі знущання над чоловіком, на який йому на це дивтись? Читаю і диву даюсь, чому жінки вплутують чоловіків в таке, хочуть всіх чоловіків зробити імпотентами, а потім дивуються що у нас стільки "голубеньких".  z2 Як каже мій тато, на "бураки" таких треба!!!

Offline МамаЛєни

• Активна Мамка
  • Репутація: +10/-0
    • Награды
New Father, ну так і хочеться тебе тапками закидати, ти знов за старе? Не суди по собі d27 А то адміністратори тобі знов дадуть попередження а може і більше d22

Я б з радістю взяла чоловіка, але так вийшло що йому треба було поїхати за 2 дня до пологів в інше місто на похорон, але після пологів він приїхав до мене і дуже сильно мене підтримуваві допомагав, і теж трохи посивів d16 переживав страшенно як я там без нього

• Досвідчена Мамка
  • Консультант-психолог
    • Награды
 New Father на рахунок "нащо чоловіків жінки вплутують у це", а хіба ж ви не вплутані в ОЦЕ з моменту зачаття ??? Дуже багато пар переживали партнерські роди і живуть повноцінним статевим життям, і стають сім"ї міцніші.Якби ж чоловіча імпотенція була від партнерських пологів, тоді імпотентів і "голубеньких" було б набагато менше.  d27

Offline Татусь

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +2/-0
  • Щасливий тато
    • Награды
Та, New Father, вибачать мене жінки, але ти що загинаєш не в ту сторону. Таке враження що ти поняття не маєш, що таке діти, або ж бідна твоя жінка і діти. З такими поглядами..... z2

Offline Сніжана

• Активна Мамка
  • Репутація: +7/-0
    • Награды
Статті дуже цікаві. Але краще ці статті викладати окремими темами щоб обговорення різних тем не змішувались.
Прохання до Адміна розділити цю тему, якщо таке можливо.
Так матеріал буде лекше сприйматись.

Offline Natali24

• Зацікавлена Мамка
  • Репутація: +1/-0
  • Мама принцеси!
    • Награды
Так, дійсно, це реально зробити, бо коли пишеш відповідь на якусь статтю, то губишся між іншими?

Offline admin

• Адміністратор
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +1/-0
    • Награды
Зробили! Альонці виділили повністю розділ, де вона може вільно викладати цікаві теми.  Вітаємо d22

P.S. І не забуваємо, що у нас є тема Для того щоб побачити посилання: Register or Login], де пишемо свої пропозиції щодо оновлення, зміни, редагування, проблеми і т.д. на форумі ;)

Offline Романія

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +405/-0
  • В душі нірвана, а в попі - шило!
    • Торти на замовлення
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Веронічка - 7 років, Арсенчик - 2 рочки
  • Ваше справжнє ім’я: Романія
Чоловік на пологах: інструкція із застосування

Така практика вже широко поширена в Європі та Америці, а в нас вона тільки починає приживатися. І якщо в Англії жінку, що народжує на самоті, починають втішати акушерки, мовляв, все нормально, не хвилюйся, народиш і без чоловіка, що ж тепер робити, все одно все буде добре, то в нашій країні медичний персонал часто взагалі не розуміє, навіщо на пологах потрібний чоловік. Типу не чоловіча це справа!
До речі так думають не тільки лікарі. Деякі подружні пари теж вважають, що чоловіку на пологах робити нічого.

«Она не одна придёт, она с кузнецом придёт...»

У першу чергу разом з чоловіками хочуть народжувати жінки, яким важливо отримати в цей момент допомогу і підтримку від близької людини. А хто як не люблячий чоловік знає, що дружині потрібно, які дії її заспокоять, підтримають, допоможуть справитися з болем. Навіть найдоброзичливіше ставлення медперсоналу навряд чи зможе замінити найріднішу людину. Все одно це чужі люди, як не крути.
Часто чоловіки йдуть на пологи, щоб не пропустити таку приголомшливу подію у своєму житті. Діти народжуються лише один чи два рази в житті (сьогодні мало хто народжує більше двох-трьох разів). І за напруженням процес народження дитини мало з чим можна порівняти. Особливо, якщо враховувати, що емоції в основному суцільно позитивні. То чому батьки повинні позбавлятися участі в такому процесі? До того ж можна взяти з собою на пологи фото-і відеокамери, щоб пам'ять про цю знаменну подію залишилася в родині на довгі роки.
        Ще однією причиною, через яку родини почали народжувати разом - це контроль за діями лікарів. Особливого значення набуває ця причина в даний час, коли почастішали випадки подання до суду на лікарів пологових будинків. Зазвичай це важливо для тих батьків, які хочуть народити максимально природно, без непотрібних втручань у вигляді стимуляції без показань, знеболювання і розрізів. Адже жінка, що народжує, не здатна відстежувати, що їй колють і навіщо - вона зайнята пологами. От саме для цього і потрібний чоловік.
       До речі, буває й так, що при чоловікові лікарі починають вести себе з породіллею більш коректно, тоді як на "самотню" породіллю можуть і гримнути, і залишити без уваги якісь її скарги та прохання. Медики у нас в пологових будинках часто суворі, і сюсюкати з породіллями їм ніколи й ні до чого. І так роботи багато.

«А зачем нам кузнец? Не, нам кузнец не нужен»

Найчастіше висловлюється проти присутності чоловіка на пологах сама жінка. Вона не хоче, щоб чоловік бачив її "в розібраному вигляді", коли вона кричить від болю або тужиться. Не хоче, щоб він бачив судно, кров, біль, плаценту, шов і т.д. Такі дружини впевнені, що чоловік буде любити її сильніше, якщо вона завжди буде гарна й доглянута, а всі свої хвороби, пологи і нездужання буде залишати "за кадром". У цьому випадку чоловік на пологи не йде і отримує дитину вже в красивому конвертику з бантиком.
Інші жінки вважають, що чоловікові на пологах робити просто нічого, адже основна робота лежить на плечах акушерів і гінекологів. А йому відводиться пасивна роль спостерігача, який плутається під ногами і взагалі заважає, до того ж іноді може і свідомість втратити.
      Деяких породіль чоловік своєю присутністю від пологів відволікає. Вона соромиться при ньому кричати і тужитися, оскільки боїться мимовільної дефекації при потугах, переживає, що він через неї хвилюється. Непоодинокі випадки, коли особливо трепетних чоловіків дружини починали втішати під час пологів, говорити, що сутички - це зовсім не боляче і не треба за них хвилюватися. Як можна народжувати в такій обстановці?
      Багато чоловіків самі не горять бажанням іти на пологи власних дітей. Пояснюють вони своє небажання в основному тим, що не чоловіча це справа - бути присутнім на пологах. Ось відзначити цю справу з друзями, залізти по балконах на другий поверх у палату з квітами в зубах - це так, чоловіча справа, безумовно. Хоча більшість у цей час все-таки стурбовані більш правильними речами, типу покупки дитячого ліжечка або ремонту в кімнаті для немовляти.
      Але найчастіше чоловіки не хочуть іти на пологи тому, що їм страшно. Страшно виявитися безпорадними у критичній ситуації, страшно зіткнутися з незвіданими досі відчуттями. А страшно частіше за все через незнання, що ж таке пологи, - але це якраз поправимо.
Оригінальні ТОРТИ на замовлення: Для того щоб побачити посилання: Register or Login] , тел. 095-312-00-18
Слайд-шоу на замовлення: Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Романія

• Досвідчена Мамка
    • Торти на замовлення
    • Награды
Що робити, щоб не було «мучительно больно…»

Бути чи не бути чоловікові на пологах, в кожній сім'ї вирішують самостійно. Але щоб зважити всі ЗА і ПРОТИ цього рішення потрібно дуже багато знати. Для цього на сьогоднішній день існує маса можливостей - журнали і книги про вагітності та пологах, інформація з Інтернету, різноманітні курси для вагітних.
     По-перше, чоловік повинен уявляти собі процес пологів, хоча б у загальних рисах. Просто щоб не ставити дурних питань лікарям, уявляти, як діяти в тій чи іншій ситуації, і мати терпіння чекати, якщо пологи затягуються.
     По-друге, просто "бути присутнім" на пологах дійсно не потрібно. Це не театр. У пологах треба "брати участь", допомагати. Тільки в цьому випадку чоловік не відчуватиме себе там зайвим, а дружина перестане соромитися свого виду. Причому участь може виявлятися як у простому триманні за руку, витиранні поту з лоба, словах любові та підтримки, так і - у більш просунутих чоловіків - в знеболюючому масажі, підтримці при переймах і потугах.
      Головне, не бути пасивним глядачем. Саме це часто дратує і породіллю, і акушерок, і самого чоловіка. Якщо чоловік не знає, чим він може допомогти, потрібно просто запитати це у лікарів.
Іноді чоловік і дружина домовляються, що чоловік буде з нею весь період переймів і початок потуг, а безпосередньо перед народженням дитини він вийде з родзалу. Правда, така домовленість рідко дотримується, тому що мало хто з чоловіків згадує про це в процесі пологів. Надто вже захоплюючий процес.
До речі, чоловік повинен знати, що йому доведеться вийти на першу вимогу лікарів, якщо щось піде не так. На екстреному кесаревому чоловікам бути присутніми не рекомендується.

Допомога чоловіка після пологів

Після народження дитини її кладуть до мами на груди - так відбувається перша зустріч і перше знайомство батьків і малюка. Потім дитину забирають "обробляти", мити, обміряти і перевіряти рефлекси, і новоявлений тато звичайно йде на це дивитися. Іноді навіть лікарі дозволяють татам обрізати пуповину у власного дитятка. Коли всі ці маніпуляції будуть завершені, щасливому батьку вручать маленький пакунок і відправлять назад до породіллі, а потім всіх переведуть в палату. Тільки тепер породілля називається породіллею згідно роддомівського сленгу.
      Зараз в багатьох пологових будинках існують сімейні палати, де при бажанні може жити і чоловік. Тоді він зможе допомогти у догляді за дитиною, особливо в перші дні, коли щойно народившій жінці важко вставати. Може дати їй виспатися, якщо маля плаче ночами. Може взяти на себе всі організаційні питання зі щеплень, виписки, прийомів відвідувачів і спілкування з медперсоналом. Так що допомога, яку може надати чоловік після пологів, теж вельми відчутна.
      Тому не варто відразу відмовлятися від ідеї про спільні пологи. Спочатку варто прискіпливо розібратися - як, навіщо і чому народжують разом. Найкраще це зробити на курсах для вагітних. Там парі розкажуть про все в деталях, продемонструють фільм про спільні пологи, чоловікові покажуть, як робити знеболюючий масаж при переймах.
       Але в будь-якому випадку, народжувати разом чи ні, кожна пара вирішує з урахуванням своїх характерів, бажань, уявлень про пологи, про сім'ю і т.д. Комусь справді протипоказано народжувати разом, комусь обов'язково треба, а комусь абсолютно фіолетово - разом чи ні. Якщо ж чоловік категорично не хоче йти на пологи, то примушувати його насильно не варто. Хай краще придане для малюка купує або морально готується до приїзду дружини з малюком з пологового будинку.
Оригінальні ТОРТИ на замовлення: Для того щоб побачити посилання: Register or Login] , тел. 095-312-00-18

Offline tanuxa

• Віддана Мамка
  • Репутація: +274/-3
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
Чоловік був зі мною на родаж(але це було моє бажання.він цим бажанням не горів, пішов тому, що я хотіла), але коли був сам процес народження, я сказала, щоб він вийшов,я так як Романія писала, нехотіла ,щоб він бачив, той ужас

• Досвідчена Мамка
  • Консультант-психолог
    • Награды
Ми якось одразу вирішили, що будемо народжувати разом, тобто йдем на партнерські пологи. Чоловік наполягав і мені було спокійніше. Знаю точно, що на другі роди тільки з ним. Ми зараз часто згадуємо як пережили таке диво разом, і щасливі від цього. Хоча тут все дуже індивідуально, все залежить від бажання, якщо чоловік не хоче, то заставляти не варто чи наполягати.

Offline irunado

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +99/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
як би мій чоловік відмовився піти, я б задумалася з ким я живу!!!!!!
не розумію як можна не хотіти допомогти дружині і дитині, його участь і так мала ............ не подумайте я силою не тащила, і навіть не висловлювала свою думку просто коли завагітняла спитала підеш , а він мені а як інакше?"
Люблю його за це!!!!!!!!

Може у мене таке ставлення ізза того що у моєї мами тато приймав пологи зі мною...і скільки його памятаю гордився цим, розказував, .................незнаю.....просто страшних історій більше ніж добрих (бо жінки люблять щоб їх пожаліли чи що . от і розказують), і тому таке негативне, страшне ставлення до родів у жінок не те що у чоловіків...............насправді це краща подія у житті, і треба запамятати кожну хвилину, бо може це лише оди раз у житті.  d101
Сім"я- це моє основне натхнення у житті !!!

Offline Романія

• Досвідчена Мамка
    • Торти на замовлення
    • Награды
     Я проголосувала проти, стосовно МОГО чоловіка на МОЇХ пологах. Глобально я "за", якщо подобається, то вперед.  ;)
     Мій чоловік сказав, що не хоче йти на пологи, краще похвилюється під роддомом. d27 Я була не проти, бо не люблю коли мене хтось турбує, коли мені погано чи боляче, я хвилювалася, що в якийсь момент можу наорати на нього і вигнати,а для чого ображати невинного чоловіка? Я не дуже хотіла щоб він бачив пологи, все таки він не медик, а пологи в реальності не дуже схожі на романтичні розповіді про них. Я сама погано переношу вид крові, тому не стала наполягати. Чоловік підтримував мене протягом всієї вагітності, допомагав, ходив зі мною до лікарів, провів ніч біля пологового будинку поки я народжувала і побачив сповиту донечку через півгодини після її народження.  an266 d4 Мене такий сценарій влаштував. d8

• Досвідчена Мамка
  • Консультант-психолог
    • Награды
Чоловік там нічого не бачить і крові теж, він стоїть у вас в голові, тримає за руку, підтримує голову коли треба тужитись, а в той момент, коли вже дитинка з"явилась розділить той неповторний момент щастя безмежного. Це не можна описати словами, думаю всі мене зрозуміють. :)