Автор Тема: На допомогу батькам першокласників  (Прочитано 26039 раз)

ЛМ і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline darkflyАвтор темы

• Своя Мамка
  • Репутація: +42/-0
    • Награды
Щоб перший похід у школу не став для малюка стресом, як і звикання до нового статусу «дорослого» (читай: процес адаптації в новому колективі, з новим розпорядком дня, обов'язками у вигляді уроків, домашніх завдань тощо), готуватися слід заздалегідь. В цій темі пропоную матеріали для батьків першокласників.

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Про що там? (doc, 21 с.)

•   ЧОМУ ВАЖКО ПЕРШОКЛАСНИКУ?
•   НАВЧАННЯ І РУХИ
•   НАВЧАННЯ І ПРОГУЛЯНКА
•   ПОГАНИЙ НАСТРІЙ
•   «НЕ МОЖНА» І «ПОТРІБНО»
•   ЗІБРАНІСТЬ, ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ, САМОКОНТРОЛЬ
•   ВЧИМОСЯ РОБИТИ УРОКИ
•   ЧІТКЕ ВСТАНОВЛЕННЯ ЧАСУ ДЛЯ ЗАНЯТЬ
•   ПОВАГА ДО РОЗУМОВОЇ ПРАЦІ
•   СТАЛІСТЬ РОБОЧОГО МІСЦЯ
•   ЯК ОБЛАШТУВАТИ РОБОЧЕ МІСЦЕ ШКОЛЯРА?
•   ВКЛЮЧЕННЯ В РОБОТУ
•   ТРИВАЛІСТЬ БЕЗУПИННОЇ РОБОТИ
•   МОЖЛИВОСТІ ДИТИНИ
•   ТЕМП ДІЯЛЬНОСТІ
•   ЧИ ХОЧЕ ДИТИНА ЙТИ ДО ШКОЛИ?
•   ЩО ВІН ЗНАЄ ПРО ШКОЛУ?
•   ЧИ ГОТОВИЙ Я БУТИ БАТЬКОМ
•   ПЕРШОКЛАСНИКА?
•   ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ ВЧИТИСЯ
•   ТРОХИ ПРО САМОСТІЙНІСТЬ
•   МОЖЛИВІ ВАРІАНТИ
•   РАНОК МУДРІШИЙ ЗА ВЕЧІР
•   ЗУСТРІЧ ВІД ЗУСТРІЧІ ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ
•   ВІД КОНТРОЛЮ ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ І САМОСТІЙНОСТІ
•   Я ЛЮБЛЮ, КОЛИ ВСІ РАЗОМ
•   ВИХОВУЄМО ПОЧУТТЯ СУМЛІННОСТІ
•   ХВОРОБЛИВЕ «САМОЇДСТВО»
•   ЗНАЙТИ ЗОЛОТУ СЕРЕДИНУ
•   ДИТИНУ ПОТРІБНО ПОКАРАТИ
•   НАВЧИТИСЯ НАД СОБОЮ ПАНУВАТИ
•   «СТРАШНА ПОМСТА» ЗА УГОДОЮ
•   70 СПОСОБІВ СКАЗАТИ «ДУЖЕ ДОБРЕ!»
•   У ВІДПОВІДЬ НА ВАШЕ ПРОХАННЯ ДИТИНА КАЖЕ: «НЕ ХОЧЕТЬСЯ, ПОТІМ»
•   ВИ НЕ ВМІЄТЕ СПРИЙМАТИ ДІТЕЙ ТАКИМИ, ЯКИМИ ВОНИ Є?
•   ДИТИНА ВАС ЧОМУСЬ НЕ СЛУХАЄ

• Своя Мамка
    • Награды
Re: На допомогу батькам першокласників
« Reply #1 : 12 Серпень 2010, 19:45:36 »
Загальні психолого-педагогічні рекомендації для вчителів і батьків із підготовки шестирічок до школи і перших адаптаційних тижнів

І. Ігри і вправи на розвиток просторових уявлень, логічного мислення, уваги та довільності поведінки у дітей 6-7 років
ІІ. Вправи на розвиток пам'яті
ІІІ. Тренування навичок письма
IV. Рекомендації для батьків щодо виконання з дитиною домашнього завдання

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #2 : 12 Серпень 2010, 19:49:33 »
•   Батьки‚ чи готові ви до школи?
•   Кілька порад батькам першокласників
•   Підводні камені домашнього завдання
•   Організація навчальних занять удома

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #3 : 12 Серпень 2010, 19:54:06 »
•   Перші дні у школі
•   Перший клас очима першокласника
•   Перший раз до першого класу

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #4 : 13 Серпень 2010, 10:01:15 »
Поради батькам першокласників

•   Читання
•   Математика
•   Письмо
•   Логічне мислення
•   Розвиток уяви
•   Фонематичний слух
•   Розвиток мовлення
•   Загальна обізнаність

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #5 : 13 Серпень 2010, 13:34:33 »
Фонетичні казки

•   Фонетика
•   Хто живе в абетці?
•   Як звуки розділились
•   Як приголосні звуки дізналися, що вони відрізняються один від одного
•   Твердi та м’якi приголоснi
•   М’який знак
•   Важливий знак

Offline prava

• Своя Мамка
  • Репутація: +29/-0
    • Шкільна література
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Донька Анна 14 рочків, син Євгенчик 10 рочків
  • Ваше справжнє ім’я: Валентина
« Reply #6 : 13 Серпень 2010, 17:08:30 »
Наші вітання! Дякуємо, що завітали до нас.

Ви і ваша дитина вперше йдете до школи.

Прихід до школи дитини є переломним моментом в його житті. Відбудеться перехід до нового способу життя, ділової діяльності, нових відносин. Школа стане центром життєвих інтересів вашої дитини.

Ми постараємося допомогти відповісти на запитання, які вас постійно будуть турбувати: З чого почати підготовку до школи? Чи необхідно навчати дитину читати?  Якщо ваша дитина вимовляє не всі звуки або пише лівою рукою, до кого звернутися за допомогою в школі? І багато питань, які виникнуть, коли ваша дитина сяде за парту 1 вересня.

Якщо питання виникають вже зараз - давайте будемо обговорювати. Якщо є охочі проконсультувати - долучайтесь.

Бажаємо вам і вашій дитині щасливого навчального року.

Offline prava

• Своя Мамка
    • Шкільна література
    • Награды
« Reply #7 : 16 Серпень 2010, 19:25:33 »
Перед Першим вересня канцелярські магазини повні батьків, очманілих від різноманітності і цін на ручки, зошити, альбоми та іншу дрібницю. Що купити, щоб не витратити зайвих грошей і майбутньому учневі було комфортно на уроці? Для тих, хто не хоче витратити гроші на даремну нісенітницю, пропонуємо цей список приладдя з коментарями. Це мінімум - кожен вчитель може список розширити.

Шановні батьки!

Щоб ваша дитина вчилася з задоволенням, виконання завдань було успішним, для цього потрібно купити хороші матеріали для уроків. Вони можуть бути недорогими, але обов'язково хорошої якості і відповідати рекомендаціям вчителя. Не купуйте яскраві і барвисті матеріали та інструменти, вони будуть відволікати дитину на уроці.

Матеріали та інструменти для майбутнього учня:
1. Зошити в клітину (не менше 10 штук), зошити у вузьку косу лінію, для 1 класу (не менше 10 штук)
 2. Прості олівці НВ (ТМ), гумка («з верблюдом») - тільки для олівця! Не купуйте дитині гумку для ручки - це велика спокуса виправити написане з помилкою шляхом стирання помилки. Результатом може стати діра в зошиті.
3. Ручка світло-синя (колір уточнити у вчителя) і зелена (краще придбати із запасом)
4. Лінійка дерев'яна 20 см - 2 шт. (Для школи і для доми). На строкатих лінійках погано видно мітки, а яскрава буде стомлювати очі. У дитини на уроках достатньо зорових навантажень, щоб ще збільшувати ситуацію
5. Кольорові олівці, стругачка.
6. Пензлики «білочка», «колонок»,  № 2, № 4-5 (багато не треба, пензлики повинні бути м'якими)
7. Альбом (краще альбом для креслення, його листи не розмокають і не коробляться від води).
8. Акварель медова .
9. Гуаш (8 - 10 кольорів). Вибирайте фарби з натуральними природними кольорами фірм «Промінь» чи «Гамма».
10. Папір кольоровий для аплікацій та двосторонній, картон кольоровий і білий. Відкрийте пачку і поторкайте листи - якщо вони дуже тонкі або погано пофарбовані, то дитині важко буде працювати з таким папером.
11. Клей ПВА в тюбику з пензликом і клей-олівець.
12. Ножиці з тупими кінцями (для ліворуких дітей є спеціальні ножиці)
13. Пластилін (звичайний, натуральних кольорів) - із запасом.
14. Дощечка для пластиліну, клейонка на стіл
15. Обкладинки на зошити і підручники.
16. Невеликий блокнотик для записів.
17. Пенал неяскравого забарвлення на блискавці
18. Папка для зошитів.
19. Підставка для підручників.

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #8 : 16 Серпень 2010, 22:07:59 »
Цитата: prava
Ручка світло-синя і зелена
Колір чорнила ручки залежить від школи. Наприклад, в школі, де я працюю обов'язковою є чорнильна ручка з фіолетовим кольором.

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #9 : 24 Серпень 2010, 23:55:24 »
Хочу доповнити список
Цитувати
Матеріали та інструменти для майбутнього учня

Також знадобляться:
•   Ранець/рюкзак
•   Сумка для взуття з фізкультури
•   Зошит для нот
•   Щоденник
•   Закладки для підручників
•   Фломастери
•   Стеки для роботи з пластиліном
•   Стакан-непроливайка
•   Чешки (якщо є ритміка або хореографія)

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #10 : 25 Серпень 2010, 01:41:21 »
Про робоче місце

Можливо, вам не знадобиться купувати для дитини спеціальний робочий стіл, але варто заздалегідь подбати, як обладнати для вашого школярика місце, де б йому було зручно виконувати уроки.

•   Робочий стіл повинен стояти в найтихішій кімнаті, щоб дитину ніщо не відволікало під час роботи.

•   Робочий стіл ставиться ближче до вікна, так, щоб світло падало зліва.

•   Якщо дитина зростом від 120 до 129 см, стіл має бути заввишки 59 см, від 130 см – 62 см, від 140 до 149 см – 68 см. Треба стежити, щоб ноги дитини спиралися всією ступнею на підлогу або підніжку стола.

•   Потрібна настільна лампа, яку також ставлять ліворуч. Досить зручними є лампи з кронштейном, висоту та положення яких можна регулювати. Лампа не повинна бути занадто яскравою. Лікарі-гігієністи рекомендують зелений абажур, оскільки цей колір найменше стомлює зір.

•   Для зручного читання та списування можна купити книжкову підставку.

•   Краще не купувати такий стілець, що крутиться, оскільки це перешкодить дитині під час письма. Стілець повинен бути зручним, із високою спинкою, що відповідає зросту дитини. Різниця між висотою стола і стільця – від 21 до 27 см. Відстань від очей до поверхні стола – 35 см, між грудьми і столом відстань має дорівнювати ширині долоні.

•   Поруч зі столом доцільно помістити маленьку шафку або настінну полицю, де зберігатимуться підручники та зошити.

•   На стіну варто повісити календар, розклад уроків, а також алфавіт із друкованими літерами, - ця підказка дуже допоможе учневі на першому етапі навчання.

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #11 : 25 Серпень 2010, 12:10:37 »
Одяг для школяра

На батьківських зборах ви маєте прийняти рішення про те, чи будуть учні вашого класу ходити у формі. Більшість педагогів і батьків схиляються до думки, що форма дисциплінує і не дозволяє дітям з незабезпечених сімей почуватися неповноцінними. Ви можете підібрати форму за особистими уподобаннями. Головне, щоб вона була зручною для вашої дитини. Переконайтеся, що дитина може сама швидко зняти й одягнути форму, аби в неї не виникло проблем на уроках фізкультури. Досвідчені мами рекомендують купувати відразу 2 пари брюк - вони рвуться й брудняться набагато швидше за піджаки. У пригоді можуть стати теплі штани або темні джинси для зими.

Знадобиться й інший одяг, наприклад форма для фізкультури, панчішки, а також змінне взуття і т. ін. Для змінного взуття краще підібрати не туфлі, а легкі сандалії. Дитині буде зручніше, якщо змінне взуття і взуття для фізкультури буде на липучках або застібках. Зрозуміло, простежте за тим, аби взуття було зручним і не намулювало ноги. Перевірте, щоб у дитини було достатньо панчіх, легких светрів, зручних сорочок і т. ін. для святкових днів. Вашому школяреві знадобиться біла сорочка або білий светр.

Offline prava

• Своя Мамка
    • Шкільна література
    • Награды
« Reply #12 : 01 Вересень 2010, 23:37:30 »
ПЕРШОВЕРЕСНЕВЕ ВІТАННЯ

Шановні друзі, всі присутні,
Батьки, сьогоднішні й майбутні,
Дорогі діти, вчителі,
З найкращим святом на землі!

Хочу усіх вас привітати,
Слова стараюсь підібрати,
Щоб кожен раптом це відчув,
Щоб вересня свого він не забув.
Щоб ворухнулось щось в душі
В усіх, хто чує ці вірші.

Бо хоч уже і час пробіг,
Та кожен з нас забудь не зміг
Як сам колись, мов ці малята,
Спішив на перше шкільне свято.

І хоч пройшло чимало літ,
Та не зітреться дивний слід...
І ось у вересня погожу днину
Ти вже ведеш свою дитину.

Offline @Tasja@

• Активна Мамка
  • Репутація: +4/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Вікуся - 6 рочків, Іруня - 3 рочки
  • Ваше справжнє ім’я: Тетяна
« Reply #13 : 18 Січень 2011, 01:06:01 »
Ми цього року йдем до школи,я так боюся цього моменту!виникае море питань-в яку школу вiддати дитину,до якоi вчительки вона попаде,як вона це сприйме?Читати вона вiдмовляeться категорично,хоча знае всi букви i складае в склади.незнаю для кого це буде тяжче для мене чи дитини! d107

Offline prava

• Своя Мамка
    • Шкільна література
    • Награды
« Reply #14 : 18 Січень 2011, 08:47:24 »
Ой, Тетяна...
У мене двоє діток: донька і син. Донька в 5 класі, син - в 1. Школа (не хочу ображати вчителів) але це щось ... З донькою було важче. З сином трохи легше в плані розуміння і запамятовування всього на уроці. Але домашніх завдань - купа. А у нас ще танці кожний день. Уроки до 13. На 14 - танці, до 15.30. Поки додому - більше 16. А я ще на роботі до 17. От виходить, що уроки робимо десь з 18 і до... як вийде. Читати дві сторінки (вчитель радить разів 10), писати - з рідної мови спочатку було рядків 3-4.Зараз уже два рядки букви, яку  вчать, списування невеликих текстів (3-4 речення) , плюс картка (вчора - 4 слова звуковий аналіз, з одним скласти речення, і побудувати схему цього речення); математика - приклади (6-8 на 2 дії, задача); англійська - пишемо до 6 рядків букв-слів-словосполучень чи речень), читаємо-перекладаємо з однієї мови на іншу і вчимо нові слова. Ще часом потрібно щось доробити з трудового чи малювання. Ось така картина.
Ц я не для того, щоб ви злякалися, для того, щоб бути готовим мамі чи татові до школи. У мене донька коли пішла у 1 клас - я думала, що то вже кінець світу... Ще ж і сама на роботі... І як би не хвалились батьки (а є такі), що діти роблять уроки самі (я про 1-2 клас) - знаючи зараз програму, нізащо не повірю...

Offline prava

• Своя Мамка
    • Шкільна література
    • Награды
« Reply #15 : 18 Січень 2011, 09:10:07 »
Але після цього всього, можу сказати, що в пятому класі наші діти оцінки мають ще кращі, ніж в четвертому. Донька уроки вчить сама, я час від часу тільки перевіряю. Хоча інші батьки (не нашого класу) "помирають" в пятому і діти "зїзджають".

Але це все залежить ід вчителя і від школи, яку ви оберете. І коли хочете дитину привчити "гризти науку" - з перших класів, чи "доганяти" потім, в середній школі...

Це досвід і думка мами. Цікаво було б почути педагогів...

Offline Світлана

• Своя Мамка
  • Репутація: +38/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
« Reply #16 : 19 Січень 2011, 10:03:40 »
Валентина, ви ще не написали, що є ще зошити (друкована основа) з читання, християнської етики, в наступних класах з "Я і України", "Основ здоров'я", які треба заповнювати і розмальовувати. Так що після математики, мови, читання ще треба інколи поритися в Інтернеті, щоб правильно заповнити зошити або передивитися книжки, щоб виписати загадки, прислів'я іт.д.
Як згадаю 1 клас, то нікому не побажаю такого. І це притому, що моя дитина читала, розв'язувала задачки, трохи писала, йдучи в 1 клас. Але вона дуже повільна. Мабуть, тому було так важко. А зараз ми в 4 класі, 4 дні ходимо на танці, адаптувались, проблем нема. Правда, на суботу і неділю кидаємо вивчення всіх усних предметів за тиждень.
І я теж, Валентина, з вами згідна, що все залежить від батьків, чи навчать вони у молодших класах дитину вчитися. Бо, якщо зараз пустити дитину на ГПД і зовсім не працювати з нею вдома, то в 5 класі навряд чи  вона потягне науку сама.
І ще, я в шоці від теперішніх програм! І вчителі також. Але така у нас країна. Кожен, що приходить до влади придумує щось своє, не вникаючи в суть проблеми. А батьки і діти мучаться.