Автор Тема: На допомогу батькам першокласників  (Прочитано 29079 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline prava

• Своя Мамка
  • Репутація: +29/-0
    • Шкільна література
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Донька Анна 14 рочків, син Євгенчик 10 рочків
  • Ваше справжнє ім’я: Валентина
Re: На допомогу батькам першокласників
« Reply #17 : 19 Січень 2011, 15:58:28 »
Я дома інтернет підключила тільки тому, що потрібно готуватись до уроків... І це було в 3 класі. Мені вчителі говорять - у Вас стільки матеріалу різного (ділюсь з ними часом). А як роботи було уроки, коли ще дома не було інету? Якщо приходиш о 6 додому і ... уроки. І такі питання. Особливо Я і Україна.
Ми з сином вчора уроки робили до 11 годин (23)!!!!! МАтематика, письмо, англійська, читання. Казалось би що там, 1 клас. А йому ж написати тих півсторінки - що мені цілий зошит. А ще ж виводить, як комаха, щоб було гарно. Жах. І це теж при тому, що він  трішки читав, автоматично рахував (додавав, віднімав) до 10, автоматично робив звуковий аналіз, розвязував задачки, знав біля 100 слів англ. на пів року хватило. Після нового року - вчорашні завдання - М - 8 прикладів на 2 дії, задача, Р.М. - написати 4 стрічки букв (це при тому, що він гарно пише, іншим - по сторінці), картка: 4 сл. звуковий аналіз з визначенням кількості букв, звуків, складів, А.М. - стрічка букви, карта (5 письмових речень), вправа (7 п. речень), зрозуміло, що почитати, слова..., Ч. - 2 сторінки (а читати ж не 1 раз) d111 d111 d111

Сьогодні була в школі - діти писати не вміють (деякі), а мама стоїть і каже: "А що ви в школі робите? Нехай дома звикає займатися сама!" і дитина плаче, бо не потрібна мамі (моя думка).  Маємо дітей - мусимо ними займатися. І перший-другий клас - саме найважче.

Offline Ірена

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +15/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
« Reply #18 : 19 Січень 2011, 17:30:00 »
Мій досвід, як мами.
А ми легко пройшли перший клас.  :) До школи готувала малого цілеспрямовано, до двох ми вже знали всі букви, складами читали з трьох, +і - в межах десяти. Тому з читанням і математикою проблем жодних не було. Трошки важче йшло письмо.  :/
Тепер ми вже у другому класі. Я не скажу, що надто важко. Просто має значення час, коли ви займєтеся з дитиною. Після 6-ї, це вже нереально. Продуктивність нульова.

А тепер досвід, як вчителя.
Наскільки добре вчиться дитина, значною мірою залежить від батьків. Часто на практиці спостерігала за дітьми, яким, від природи, дано небагато, але завдяки системат. заняттям, навчалися вони на 7-9 б, як мінімум. АЛЕ. Роль учителя теж важлива. Дитина як паросток квіточки, який потрібно леліяти, і розвивається вона тільки тоді, коли її люблять.

Offline prava

• Своя Мамка
    • Шкільна література
    • Награды
« Reply #19 : 19 Січень 2011, 17:38:43 »
Я розумію, що планування багато значить. Не кожному таке щастя, коли дитина в 1-2 класі займатись дитиною, а не ходити до праці...

А як бути, якщо 13 - кінець 5 уроку, 14-15.30 танці, дома мінімут 16 дитина. Я до 17 на роботі? Я розумію, якби до 13 уроки, десь з опів на 15 робити уроки було б краще. Але .... Сама дитина не зробить уроки в 1 класі.

Навіть якби я дома - то танці. ВІд них би все одно не відмовились, якби тяжко не було.

Offline Ірена

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #20 : 19 Січень 2011, 17:39:24 »
А тепер стосовно дом. завдань. У першому класі їх НЕМАЄ. Але, як правило, вчителі такі завдання задають, інколи їх називають "тренувальні вправи". Але ж не в таких кількостях. prava, в мене просто немає слів.  d107 В якій школі стільки задають? Та ще й англ. мова. А чому з першого класу? Це у вас школа із поглибл. вивченням іноземн. ?

Offline Ірена

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #21 : 19 Січень 2011, 17:40:52 »
prava, мені дійсно пощастило. Коли малий був у першому класі, я ще навчалася в аспірантурі. А тепер він у другому. а я в декреті. Тому в цьому сенсі мені набагато легше. Навіть не уявляю, як з ним займатися після шести.

Offline prava

• Своя Мамка
    • Шкільна література
    • Награды
« Reply #22 : 19 Січень 2011, 17:42:54 »
Любити - то обвязково. Але коли дитина пішла до школи, якою б вона не була здібно і розумною - 1 і 2 клас - це з батьками. Ну не вірю, що не заглядай батьки до неї - буде все чудово. Так, читати можне і в чотири роки, додавати-віднімати нехай, але писати дитина від природи почне після 5. Так вона розвивається. І виписується після 5-6. І тоді потрібно з дитиною "сидіти". Звичайно, думка моя.

Offline Ірена

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #23 : 19 Січень 2011, 17:43:53 »
Мій теж ходив на танці. Наша бабуся була ініціатором. Хоч я була проти, оск-ки дитині заважко все тягнути. Можливо, з третього класу чи пізніше. В рез. дитина сама відмовилась від танців. Я і не наполягала. Десь за рік-два підемо на музику. Чи може ще щось придумаємо.  d130

Offline Ірена

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #24 : 19 Січень 2011, 17:45:02 »
prava, я теж переконана, що в 1-2 класі дитина сама не зможе навчатися. Без допомоги батьків.

Offline Ірена

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #25 : 19 Січень 2011, 17:47:27 »
Стосовно читання, то малий дійсно у три читав по складах, але це було, як би краще висловитися, "механічне" читання. Зрозумів, як складати букву до букви, і так читав. А справжнє розуміння прийшло з віком, так як і потрібно.
Писати ми почали АЖ з п*яти. До цього я навіть не пробувала. До письма треба дорости.

Offline prava

• Своя Мамка
    • Шкільна література
    • Награды
« Reply #26 : 19 Січень 2011, 17:48:48 »
Ми пішли на танці в 5 років. тобто танцюємо 2 рік. На останньому турнірі в Рівному з 59 пар ми 5. При тому що в 6 років танцювали в ювеналах з 8-9 річними дітьми. Через років 2-3 там робити вже нічого. Школу потрібно проходити на турнірах до 7 років. Початківців - до 8. Далі - класи. Якщо почати займатися (навть при умові, що є здібності) у 8-9 років - про місця на турнірах тяжко навіть мріяти

Offline Ірена

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #27 : 19 Січень 2011, 17:52:21 »
Молодці!!!
Я вваж., якщо в дитини є талант, то так, але якщо це заняття для загал. розвитку,то вік не дуже має значення. А музикою ми займаємося самі. В мене муз. о-та. І співаємо. і граємо на ф-но.

Offline prava

• Своя Мамка
    • Шкільна література
    • Награды
« Reply #28 : 19 Січень 2011, 17:53:59 »
Ну, якщо мама вміє... Зрозуміло

А це ми.. (мама похвалиться :))

Offline Ірена

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #29 : 19 Січень 2011, 17:56:58 »
prava. це твоя донечка?
Без коментарів.  d3 d4 d4 d4

Offline Світлана

• Своя Мамка
  • Репутація: +38/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
« Reply #30 : 20 Січень 2011, 13:38:53 »
І ми з 5 років танцюємо. І в 1 класі було дуже важко все поєднувати. Але тепер я донечку на заставляю ходити в хореографічну школу, а вона сама дуже хоче ходити і розуміє, що потрібно швидко робити уроки, бо в 1 класі дуже часто чула запитання: "Ну чому я маю робити уроки?" Довго мені приходилось аргументи придумувати.

Offline prava

• Своя Мамка
    • Шкільна література
    • Награды
« Reply #31 : 20 Січень 2011, 15:59:15 »
А ми і зараз  дуже хочемо ходити - ніхто не заставляє. І уроки робимо без скандалів. Мова іде по те, що їх ДУЖЕ багато для дітей 6 років.

Offline Ірена

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #32 : 20 Січень 2011, 16:13:45 »
От, наприклад, англійська. Та на тому рівні, на якому цей предмет викладається, він не є потрібним. Для чого починати з 2 класу, якщо в рез. і так основна частина дітей мови не знатиме? А ще ввод. додатково німецьку, чи інші мови. Абсурд.
Колись мала можливість спілкуватися (ще студенткою) з іншими студентами з інш. вишів неангломовних країн, які прекрасно володіли англійською. А що в нас?  d16

Offline Ірена

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #33 : 20 Січень 2011, 16:17:39 »
А програма для початкових класів - це взагалі окрема тема. Надто багато зайвого. Наприклад, логіка. Як учитель може викладати цей предмет, не маючи відповідної підготовки. А підручники з логіки - це щось. Таке враження, що не для мол. шк., а для студентів.  d27
Ще один предмет - Я і Україна. Раніше було природознавство. Зрозуміло і ясно. А тепер на цьому уроці чого тільки не вивчають. А толку..  :/