Автор Тема: На допомогу батькам першокласників  (Прочитано 25983 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Світлана

• Своя Мамка
  • Репутація: +38/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
Re: На допомогу батькам першокласників
« Reply #34 : 20 Січень 2011, 16:22:41 »
А у нас замість логіки "Основи споживчих знань". Ну для чого цей предмет в молодшій школі?
Даний предмет  не важкий, там все на дуже легкому рівні. Але для чого витрачати час ще й на таке, дітки і так замучені.

Offline Валентина

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +589/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Валентина
« Reply #35 : 20 Січень 2011, 17:16:43 »
Згідна з prava на всі 100% - теперішня школа - це жах. Мій син в 4 класі. В 1 класі я думала цілком серйозно залишати роботу. Врятувало мене те, що я працюю в університеті і мала можливість по закінченні пар йти додому, тобто не щодня я була до 17 години. Намагалася домовитися, помінятися, щоб в мене були перші пари. Група продовженого дня - це знущання над дітьми. ЇЇ взагалі треба відмінити - діти зранку до вечора за партами, вряди -годи прогулянка на 30 хвилин. Харчування - як в тюрмі (горох, макарони, сосиски, салат з капусти). Мій малий походив півроку і я від неї відмовилася.
На рахунок домашніх завдань - їх море, рятує те, що в малого хороша пам"ять, і ми в основному зосереджуємося на письмових завданнях, а усні він вчить сам. І англійська в нас теж з першого класу (звичайна школа), просто в першому класі вона вважалася факультативом, але ходили і вчили всі. На рахунок вчительки , може, щось і залежить, але в нас майже всі різні вчителі. Перерахую :1)класна керівничка - математика, громадянська освіта, природа, малювання, фізкультура, основи здоров"я, 2) мова і читання,3) музика, 4)англійська, 5) трудове, 6) етика. Ще й вчителі не зважають на те, що задають з інших редметів - буває з одного дня на інший загрузять і вірш напамять , і тексі слова з англійської, і правила з мови і математики,  і переказувати з природи. А за додаткові завдання - дійсно дякую інтернету.
Моя свекруха теж вчителька початкових класів, але в селі, то вона, дивлячись на зошити мого малого, каже , що в них в 11 класі так багато не вчаться.
Поки що нам вдається вчитися на 8-11 балів. Сподіваємося, що витримаємо і надалі, бо програми придумували люди явно далекі від дітей.

Offline Ірена

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +15/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
« Reply #36 : 20 Січень 2011, 17:38:23 »
Ну, для чого ж так узагальнювати. Не скрізь жах. З кожною школою є конкретний вчитель - здібний, розумний, працьовитий, або навпаки.
А стосовно дом. завд. Наприклад, вивчення віршів. За програмою 2 класу, не більше 5-6. Нам задавали (був такий період десь зо 3 тижні) щодня по віршику.
Я в таких випадках не мовчу. Ніхто ж не заважає ознайомитись з програмами і контролювати хоча б щось.

Offline Світлана

• Своя Мамка
  • Репутація: +38/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
« Reply #37 : 20 Січень 2011, 19:37:54 »
Нам повезло більше, бо в нас одна вчителька вчить усі предмети, тільки музику і англійську мову вчать інші. Вчителька у нас дуже хороша, справді віддана своїй справі людина. Тому з розумінням завжди до всього ставиться. Мені зовсім не подобається програма молодшої школи (та й у старших класах не краща). І тут з вчителів нема чого хотіти, вони поставлені в такі умови.
Коли вчилися ми, то було набагато менше предметів, велика увага приділялася математиці, письму. А зараз вчимо все, але потроху, діти мають щодня по 5 уроків. Як на мене, це велика нагрузка, а ще здоров'я у дітей таке жахливе. Моя дитина вчиться відмінно, але далі навантаження буде ще більшим. Не знаю, як буде далі.

Offline prava

• Своя Мамка
  • Репутація: +29/-0
    • Шкільна література
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Донька Анна 14 рочків, син Євгенчик 10 рочків
« Reply #38 : 20 Січень 2011, 19:49:15 »
У нас в школі взагалі немає продовженого дня. А от столова дуже гарна. Готують смачно, завжди є салати (причому різні, на різні смаки). Вчителька теж дуже хороша. І не вчитель винен, що стільки завдань - вона ж хоче щоб дітвора не відстала від програми. Моя донька від неї випустилась, зараз в 5 класі. ЇЇ знань хватає ще й на пятий клас, і в пятому оцінки ще кращі, ніж в червертому. Просто я до того, що зараз дитинства в дітей просто немає. Ми їх робимо дорослими (я не про "ми" батьки, а суспільство). Я спілкувалась з американкою, у них діти пять(!!!!) років вчать АРИФМЕТИКУ! Що таке математика - вони починають розуміти десь ближче до крледжа. А в нас - математика - задачі про сувої. Позавчора донька писала переклад про скриню.

Offline prava

• Своя Мамка
    • Шкільна література
    • Награды
« Reply #39 : 20 Січень 2011, 19:51:23 »
Скриня

У моєї баби Ганни  в сараї над льохом стояла скриня. Вона дісталася бабусі від мого прапарадіда, вірніше, від його дружини.
Скриня була чимала. Вона мала прискринок для грошей, коралів, для ниток і голок. Скриня була на коліщатах, кована залізом зовні й гарно помальована  всередині. По стінках були помальовані квіти. А на полупаному віку скрині сяяла ціла картина. На ній був козак Мамай з кобзою. Картина зовсім не почорніла од кіптяви часу.
Мені сповнилося тоді років п’ять, я частенько ховався на дні скрині  й не зводив очей з помальованого віка. Тоді я поринав у чарівний світ  казки, котрого я не забуду  ніколи в житті, бо вірю, що стежка до образу Мамая  не заросте ніколи…
Скриня була не така вже й трухлява, тільки розсохлася сильно.

Offline prava

• Своя Мамка
    • Шкільна література
    • Награды
« Reply #40 : 20 Січень 2011, 20:01:45 »
Не знаю, як увас, на Франківщині, але у нас, на Хмельниччині, діти купу слів не розуміють. В класі вчитель прочитала текст - додому написати переклад! Я була в шоці, коли його прочитала сама текст...

Offline Валентина

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +589/-0
    • Награды
« Reply #41 : 20 Січень 2011, 20:12:16 »
Бачите, які завдання? Просто в більшості випадків вчителі сліпо слідують написаним програмам, не залучаючи здоровий глузд. Я думаю, що важливіше навчити дитину грамотно писати, читати, рахувати, ніж змушувати її заучувати правила напам"ять, які й так за тиждень забудуться. Багато дасть знань вивчення з англійської правила про іменники, яке треба розказувати англійською мовою? І це в другому класі. А показухи з відкритими уроками, до яких діти як до вистави готуються? Я багато спілкуюся з батьками школярів, така ж практично ситуація майже в усіх школах. Є дуже рідкісні винятки. Звичайно, можна вирішувати проблеми конвертиками, але я таким шляхом не піду. Краще хай буде 8 заслужене, ніж 12 куплене.

Offline prava

• Своя Мамка
    • Шкільна література
    • Награды
« Reply #42 : 20 Січень 2011, 22:30:56 »
А з цього переказу цікаве. Коли почали розбирати текст по-слову, крім скрині (яку бачила донька в селі в прабабусі) ми не знали ще купу, у дитини виникло питання, як хлопчик міг бачити картину, якщо в скрині темно, коли її зачинити, а якщо відчинена, то не видно фізично. Знаєте, що відповіла вчителька? Що скриня була розсохлою, і через ті щілинки пробивалось світло, а картиина була написана фарбами, якими пишуть в церкві і вони в темноті світяться.  d104 d104 d104. І сарай же світлим бум, мов світлиця d111 d111, коли аж в закритій скрині було видно d110

І я от сьогодні думаю - чи я не така... Чи дійсно не розумію.

І ще. Тут багато педагогів. Прошу мене вибачити, може смайлик не той поставила. Але звикла дітям казати правду...

І чи не краще було б перший переказ писати про щось більш доступне для дитини, щоб запамятало сь краще. Про іграшку, подружку...

Offline Ірена

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #43 : 20 Січень 2011, 22:53:02 »
prava, тексти підручників для початк. шк. - взагалі окрема тема для розмови. такої кількості архаїзмів, напевне, більше ніде не зустрінеш. А ще й сам матеріал морально застарілий. Те, що цікавило мене, і те, що цікавить мою дитину, в 7 років,, - абсолютно різне.
А англ. мова для моєї дитини - це справді жах. Вивчення мови діти очали із таких слів: in, on, at, it, is, daddy, dad, is (поняття однина-множина діти вивчають на уроках укр. мови не у 2 кл, а пізніше!!!). Це перші слова. Як можна вивчити з дитиною, не "зазубрюючи"? Яка логіка вивчення?

Offline Ірена

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #44 : 20 Січень 2011, 22:59:27 »
Ще не можу не сказати стосовно д.з. Головне, не кількість. а якість. А про це часто вчителі забувають. Якась безглузда тенденція: дати додому на вивчення якнайбільше. А для чого тоді школа? Що тоді діти роблять майже 45 хв?
Іще. Якщо вчитель задає багато, це не означає, що програма погана. Почитайте програми, і всі зайві питання відійдуть.

Offline prava

• Своя Мамка
    • Шкільна література
    • Награды
« Reply #45 : 20 Січень 2011, 23:01:28 »
Ми вчимося в калсі з поглибленим вивчення англійської мови. І те, що з англійської мови ВСЕ вчать раніше, ніж з української - мене добивало, Як можна вчити у 2 класі часи в ангмові, якщо з української мови діти навіть слова не знають дієслово, вони називають їх "словани, що вказують на дію предмета". В 5 класі ми переказ писали з англійськї у грудні. з української - в січні. МАРАЗМ. А ще дітей вчать логіці з 1 класу! Тьотям з Дядями про неї хоч би почути... не те що вивчити d130

Offline Ірена

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #46 : 20 Січень 2011, 23:07:08 »
Англ. мова мене найбільше і обурює. Скільки розмов про комунікативний підхід, про вивчення іноземної за аналогом рідної, а в рез. все "по-старинці". От так з малим і вчимо англ. мову. Самі. Кожного дня згадую із вдячністю свою вчительку із 23 школи.

Offline Ірена

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #47 : 20 Січень 2011, 23:10:03 »
А початк. шк. багато нелогічного. Це звукові схеми у вигляді рисочок і кружечків.  d110 Чому не відразу вчити, як в старших класах? По досвіду знаю, що саме так легше. Потім, чому синоніми не називати синонімами, антоніми антонімами, та ще й частини мови одразу ж не називати нормально?

Offline prava

• Своя Мамка
    • Шкільна література
    • Награды
« Reply #48 : 20 Січень 2011, 23:23:13 »
У нас вчителька вчить звуковому аналізу і за схемами і звичайними транскрипціями, коли вивчать більшу частину букв. Десь з половини лютого будуть вчити і транскрипцію.

На рахунок кружечків-рисочок. Я такого зі шкколи не памятаю. Ще за донькою вихователька в садочку попросила надрукувати ці знаки для схем, то я їй ще й плюсів наліпила, думаючи - як так, мінус є, дорівнює є, навіть нашось нуля втулили, а за плюс мабуть забула.  d41 d41
А коли донька була в першому класі, кажу до чоловіка: "Піди,  допоможи дитині слова дібрати до схем". Який унього був вираз обличчя!!!!!!!!!!!!!!!! d107. Подивився на мене :"Мінус, ноль, дорівнює, як на це слово сказати????"  z5 z5А слів-то купа: толь, нуль, рись і т.д.

Offline prava

• Своя Мамка
    • Шкільна література
    • Награды
« Reply #49 : 20 Січень 2011, 23:28:04 »
А за іменники, прикметники і дієслова також згодна. Невже дитині важче запамятати, що слова, які відповідають на питання хто? що? це іменники. Ні, так не називають, бо діти ще малі до таких слів, а от "Слова, що називають назву предмета" - оце по дитячому. Або "Слова, що вказують на ознаку предмета" (от ознака - слово дитяче), або "Слова, що вказують на дію предмета"

А дітвора наша МОЛОДЦІ - все це витримують, вчаться відмінно (у доньки в класі 15 відмінників з 30 учнів), в крайньому випадку 7-10. У нас тільки двоє діток було, яким було це не дуже...

Offline Ірена

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #50 : 21 Січень 2011, 07:36:41 »
Звичайно. Так же набагато легше запам*ятати: іменник - це ім*я предмета, прикметник - його прикмета, дієслово - його дія.