Автор Тема: Кишенькові гроші  (Прочитано 9797 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline galja

 • Організатор СП!
 • Досвідчена Мамка
 • *****
 • Повідомлень: 1454
 • Поблагодарили: 11 раз
 • Репутація: +140/-0
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Іра
 • Ваше справжнє ім’я: Галя
Re: Кишенькові гроші
« Reply #51 : 20 Лютий 2012, 18:42:26 »
а от дещо я знайшла,хто що думає на рахунок цього d143Дитячі кишенькові гроші: три основні помилки виховання
 Чи потрібні дітям гроші? Безумовно. C тих самих пір, коли вони залишають слінг, коляску, дитяче ліжечко і починають, хочемо ми того чи ні, соціалізуватися - дітям потрібен обмінний еквівалент. Поки обіцяний комунізм не настав, власність - єдина прийнятна форма соціального устрою для людини. Тобто, грошові знаки потрібні всім, щоб обмінювати їх на товари та послуги, вироблені кимось, а також на ті товари, що вже комусь належать. Це питань не викликає.

 Але скільки потрібно дітям грошей і з якого віку? Як вести себе нам, дорослим, не балуючи дитину, не принижуючи її і не шантажуючи? Яку формулу використовувати в продовження тези «від кожного по здібностям»: чи за працею давати гроші нашим нащадкам, чи за все зростаючими потребами? Відразу обмовлюся: автор не психолог і не займався тривалий час прицільним вивченням питання, але в нього дочка-підліток і маса знайомих-приятелів з різних соціальних верств з дітьми найрізноманітніших вікових груп. Тому цей матеріал, хоч і претендує на деякі узагальнення, але ґрунтується на особистому досвіді.

 Отже, поки ми ходимо з дитиною за ручку, гроші їй не потрібні. Коли ж ми вперше відпускаємо маленьку долоньку на першій в житті лінійці - у дитини в кишенях вже має щось дзвеніти чи шуршати. На булочку, на ручку, на наклейки. Не більше. «А як бути з витратами на ...», запитаєте ви. Питань, до речі, може бути не так вже й багато. Тому замість відповідей, давайте розглянемо найелементарніші помилки в цій складній та водночас елементарній формулі: «гроші - діти - гроші».

 Помилка перша: гроші за оцінки
 З початком «самостійного плавання» (в школу, на секції і так далі) до грошей на булочку і ручку додається сума, необхідна для оплати проїзду. Від щедрот своїх ви вільні робити дитині подарунки просто так і за відмінне закінчення чверті або року. Але ніколи не перетворюйте оцінки та досягнення у товар, який підлягає оплаті грішми. Це спочатку скривлює у свідомості дитини картину світу і він, як властиво будь-кому, хто цей світ тільки пізнає, починає наївно вважати, що так і має бути. І буде завжди і скрізь.

 Незважаючи на популярність висловлювання «Навчання - це твоя робота!», навчання - це лише кропітка підготовка до майбутнього. Це довгостроковий вклад, відсотки з якого матеріально втіляться дуже нескоро. Якщо постаратися, таку позицію зовсім не складно донести до дітей.

 Звісно, жати пару десяток за відмінну оцінку простіше, ніж вести довгі розмови. Але тоді приготуйтеся до того, що дитина «підсяде» на матеріальне заохочення, і навчання втратить для неї самоцінність. Ви можете ставити у вихованні жирну крапку. Ви вирощуєте шантажиста, який і кроку не зробить, не будучи впевненим у тому, що з ним розрахуються. Уявляєте, у що перетвориться ваше життя, якщо раптом ви лишитесь відносного фінансового благополуччя на деякий час або назавжди? Я вже не кажу про те, яким розчарованим буде «немовля», що покинуло отчий дім, дізнавшись, що за вміння «танцювати й фотографувати» йому не покладений відразу оклад топ-менеджера з щоденними бонусами за вчасно пристойно зроблену рутинну роботу.

 Помилка друга: гроші за роботу по дому
 - Як ти змусити її прибирати у своїй кімнаті? - Запитала моя подруга, побачивши ідеальний для підлітка порядок, - платиш?

 Навпаки. Зі вступом в небезпечний вік «teens» моя завжди акуратна дочка перестала прибирати постіль, складати речі та педантично розставляти книги і зошити. Брудні шкарпетки могли опинитися на письмовому столі, а золоті сережки - на килимі, посипані стружкою від заточених олівців. Умовляння не допомагали. Знаєте, що виявилося ефективнішим за розмови? Як завжди - дія. Протягом тижня я сумлінно виконувала обов'язки покоївки, а потім зажадала оплати.

 Як можна раніше дайте підлітку стільки самостійності, скільки він може з'їсти. Радьтеся з ним з приводу кожної дрібниці.

 Посміявшись, дочка видала мені гроші - як раз недавно був її тринадцятий день народження. Я взяла, не забувши подякувати. Чи треба говорити, що гроші на оплату своїх послуг у неї закінчилися швидко? Я перестала прибирати у неї в кімнаті. Проте як-то раз до неї зайшов тато. Все, що було не на місцях, негайно виявилося у дворі. Туди ж полетіла немите взуття. А золоті сережки та милі серцю фенічки з шумом зникли в надрах пилососа. Весь вечір вона була зайнята - прибирала, мила, виковирювала з пильного мішка «коштовності». З тих пір в кімнаті майже завжди ідеальний порядок, а якщо нас довго немає вдома, все одно і посуд вимитий, і собаки нагодовані, і навіть вечеря приготована. Нехай невміло, але вчасно.

 Так що якщо ви все ще платите за те, щоб дитина повитирала пил, не забудьте вимагати плату за свої аналогічні дії. Дуже тверезі.

 Помилка третя: куртка, "як у Насті"
 Будь-які «хочу таке ж, як у Васі», ви повинні негайно припиняти. Спочатку - за допомогою доверітельної, раз'яснюючої «політику партії» і ваші фінансові можливості бесідою. Не допомагає - вплив авторитарний: «Ні – значить «ні»». Я розумію, люди, ми всі слабонервні і слабовольні, і якщо якась Дуся Іванова розсікає простором середньої школи в брендовій норковій курточці, нам прикро, що наше дитя - плоть від плоті та кров від крові - змушене ходити в продукції добросовісних китайців, зшитій з «хутра Чебурашки». І ми з сил виб’ємося і ще в три роботи впряжемося, лиш би у нашого Пєтєнькі був такий самий комунікатор, як у Сашенькі Пєтрова. І це виявиться анітрохи не меншою помилкою, ніж гроші за оцінки та домашню роботу. Хочеш? Нема питань. Зароби. Зараз для підлітків це цілком реально: було б бажання, і не було б ліні. Що він вміє? Ах, нічого? Скажіть собі велике спасибі за те, що платили йому за оцінки та поливання квітів на віконці.

 Те ж стосується походів у клуби і тому подібного - людина, яка досягла віку незалежного відвідування «танців під келих», повинна сам заробляти на «букет, тістечко і проводити».

 Звісно, не буває правил без винятків, і якщо дитина з ранніх років мріяла потрапити на концерт Мадонни, не їла булочки, справно гребла гній на стайні, мила скло в супермаркеті і сумлінно розносила листівки з рекламою сусідньої піцерії по вихідним, то решту суми ви просто зобов'язані їй надати. Діти повинні відчувати впевненість і захист, що виникає з нашої любові. Вони з самого початку повинні знати, що не будуть голодні й не замерзнуть в холодну погоду. Але вони мають чітко усвідомити, що якщо родина не може поставити їм сіру ікру белуги на сніданок та купити п'яту пару чобіт від кутюр для відвідування шкільної дискотеки, то і цей факт треба прийняти, як належне і не влаштовувати істерик і не розмахувати кухонним ножем в районі власних зап’ясток на очах у пригнічених совістю батьків. У випадку з ножем, до речі, і дорослим, і не дуже - до психіатра. Неізбалована дитина зі здоровою психікою виростає тільки там, де з самого початку у відносинах панують довіра, чесність і відкритість. Там, де її розуміють і з нею розмовляють, як тільки вона навчиться розуміти й говорити. Довірливо, чесно і відкрито. Не мямлючи, але й не ховаючись за ремінь. Діти – вони ж трохи собаки. І як будь-які собаки - піддаються «дресируванню». І якщо з ними щось не так - винні ми і тільки ми. Тому що давали їм у свій час безкоштовний сир, не підозрюючи, що в один далеко не прекрасний день, потрапимо в мишоловку власної безвідповідальності та слабохарактерності. І що ще гірше: захлопнеться цей капкан не на нашій лапі.

 P.S. Я все так чудово написала. А тут ось одна, чотирнадцятилітня, попросила у мене недостаючу тисячу на о-о-дуже гарні ковбойські чоботи. Дам. По-перше, це її робоча уніформа і частину вона скопила сама, тому що дешеві швидко рвуться. По-друге, вона б не попросила, знай, що я не можу дозволити собі дати цю тисячу. По-третє, якщо у неї виросте нога, я спокійно буду носити їх ще пару-трійку років - зараз у нас як раз один розмір. До якого ми, тьху-тьху-тьху, доросли без яких би то не було непорозумінь, в тому числі, фінансових питань. Чого і вам від усієї душі бажаємо.


Відредаговано модератором Ліля1981
СП Косметика з Франції Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline Kasanka

 • Новенька Мамка
 • **
 • Повідомлень: 33
 • Репутація: +8/-0
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: вова18 женя 15
 • Ваше справжнє ім’я: Оксана
Re: Кишенькові гроші
« Reply #52 : 24 Лютий 2012, 13:30:50 »
 и я завжди даю дітям кишенькові гроші у нас в столовій печуть дуже смачні булочки
 кожен день їх купляють і я не переживаю що діти голодні :)
 

Offline evakamila

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1979
 • Поблагодарили: 26 раз
 • Репутація: +228/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Світлана
Re: Кишенькові гроші
« Reply #53 : 21 Березень 2012, 19:16:41 »
А я не даю,боюсь.що буде купляти чупа-чупси  z5,зранку я обовязково даю кашку поїсти,в школі в 10 год їх годують,мала каже,що їсть,а навіть,якщо щось дають типу рису,який вона не любить,то хліб з маслом зїсть і чаєм запє,ну і з дому даю печиво або шоколадку,або в хлібному купляю великий бублик,а ще вчора мама з класу розказала,що в нашому класі,один з учнів давав її сину пограти в ігри на телефоні за гроші і той нічого собі не купував з їди,а тратив на ігри(це в першому класі вже є такі підприємці)
 


Offline олеся п

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1078
 • Поблагодарили: 4 раз
 • Репутація: +166/-0
 • щаслива)
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: олеся
Re: Кишенькові гроші
« Reply #54 : 24 Червень 2012, 22:57:35 »
а які конкретно суми ви даєте  в школу підлітку?
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
врятуємо життя василині Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline Танюшка 1986

 • Зацікавлена Мамка
 • ***
 • Повідомлень: 79
 • Репутація: +0/-0
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Володька 8 років, Софія 2 роки
 • Ваше справжнє ім’я: Таня
Re: Кишенькові гроші
« Reply #55 : 25 Червень 2012, 10:59:22 »
Тільки на булочку. А якщо батьки яких прийшла черга принести воду, то даю ще на воду або сік, 5 гривень в середньому.
 

Offline Ludmilka-Milka

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 3486
 • Поблагодарили: 232 раз
 • Репутація: +482/-0
 • Всё будет ХОРОШО! Я узнавала...
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Софійка, Тарасик
 • Ваше справжнє ім’я: Людмила
Re: Кишенькові гроші
« Reply #56 : 24 Вересень 2012, 15:37:58 »
В перший же день, коли я дала дитині 2 грн., щоб вона собі купила щось у їдальні, стався прикрий випадок (для мене) і надалі вирішили гроші не давати.
А було так. Софійка гроші поклала на парту поки обернулась туди-сюди. вони десь ділись. Сказала вчительці, що загубила гроші, вчителька відповіла, що за їхні гроші не відповідає. Тоді моя мала самостійно провела розслідування. Хлопчик, що з нею сидить сказав, що знайшов 2 грн. на підлозі. вона зажадала, щоб він їх їй віддав, не віддав, бо вже дав іншому хлопчику, атой собі вже щось купив. Моя мала не розгубилась. Раз свої гроші загубила, то взяла і позичила 2 грн. в третього хлопчика, який мав 100 грн. і щедро ділився ними з дітьми....
Результат. Вдома провели виховну годину, гроші хлопчику сказали віддати і ніколи не позичати. Переговорили з вчителькою, 2 грн. нам повернулись. Висновок 1-й клас - ще діти замалі - не знають ціни грошам, бо моя навіть не переживала за те, що гроші пропали ("а, в мене вдома є ще")
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Ремонт дитячих візочків! Аргонна зварка алюмінію
звертайтесь в приватні повідомлення
узгоджено з адміністратором
 

Offline brunetka_lu

 • Новенька
 • *
 • Повідомлень: 9
 • Репутація: +0/-0
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Ігорчик 3 роки
 • Ваше справжнє ім’я: Ліля
Re: Кишенькові гроші
« Reply #57 : 15 Жовтень 2012, 21:55:10 »
Цікава тема, різні думки. Я вважаю, що не все так просто. Я росла в небагатій в той час сім,ї, точніше у дууже небагатій. У мене не було багато іграшок, як у сусідок, та й одяг купували новий тільки тоді, коли старий уже було соромно одягати. Кишенькові гроші мені давали тільки по святах. Я розуміла, що інакше бути не може. бо батьків ми не обираємо, та все ж було дуже обідно дивитись, як однокласники на перервах наминають запашні булочки чи солодощі. Тому кожну копійку збирала на якісь власні ,,потреби,, і вже в 7 класі почала шукати можливості заробити гроші, рано почала працювати.
У мене є ще на 3 роки молодший брат, який виріс в таких же умовах, але! у нього зовсім інакше відношення до грошей. Він, навіть в студентські роки не намагався заробити на сигарети, пиво чи оплату іститів, які постійно ,,завалював,,. та й на будь-яку роботу іти не спішив уже після закінчення ВУЗу - там треба багато працювати фізично, на іншій - не настільки висока ЗП, як би хотілось йому і т.д.
У мене росте синочок, дуже переживаю за те, як у нас все складеться з фінансовими питаннями...
 

Offline Solj@

 • Новенька
 • *
 • Повідомлень: 3
 • Репутація: +0/-0
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Оля
 • Ваше справжнє ім’я: Соломія
Re: Кишенькові гроші
« Reply #58 : 21 Жовтень 2012, 16:08:33 »
Я не даю грошей - обов"язково хімії (типу чупа-чупсів) накупить
 

Offline Tasiya

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1756
 • Поблагодарили: 47 раз
 • Репутація: +281/-1
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Андрій
 • Ваше справжнє ім’я: НАТАЛЯ
Re: Кишенькові гроші
« Reply #59 : 23 Жовтень 2012, 09:15:34 »
А у нас стався прикрий інцидент z2. В неділю дала малому 2 грн на проїзд до репетитора, і він при мені поклав їх у кешеню куртки. Вчора телефонує мені на роботу і говорить, що грошей у нього немає d107... Маю три варіанти розвитку подій, або він їх загубив, або потратив їх на якісь дурнички (а мені баки заливає  d16), або витягнули в школі з гардеробної d105....
Все ж таки дитину потрібно вчити заощаджувати кошти,  в програмі "Все буде добре" показували приклад як це можна зробити. Все гарно розказали, але для моєї дитини такий варіант не дуже підходить, бо коли він збирає гроші на мобілку, то десь на середині дороги захоче якусь дешеву іграшку і піде та й купить. d112
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline Галюська

 • Чудеса - там, де в них вірять, і чим більше вірять, тим частіше вони трапляються.
 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 2753
 • Поблагодарили: 11 раз
 • Репутація: +334/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Галя
Re: Кишенькові гроші
« Reply #60 : 23 Жовтень 2012, 09:54:39 »
Я своєму малому також не давала грошей в школу , думаю -для чого? Їх там годують, даю з дому якусь вафельку чи печиво і сік обов"язково, потім купили кулер , то потреба в носінні з собою щось попити відпала. Але потім почала помічати що моя дитина почувається "обділеною" в тому плані ,що дітям батьки дають гроші і вони собі щось купляють в столовій, а він ні...Ну і звичайно я дала йому гроші, але не багато -2грн. І дуже мене потішив результат - він купив 2 соломки , одну пачку з"їв,а другу тримав для сестрички , коли ми прийшли забирати його зі школи, то дав Каролінці. ;)
Зробила для себе висновок, що моя дитина все таки знає ціну грошам, бо НЕ просить кожного дня на дурниці, він може раз в тиждень спитати чи не дала б я гроші на дещо, що там хтось купляв і обов"язково купляє саме те,  на що просить. А ще бачу що йому цікавий сам процес покупки, бо одного разу він купив сочок і не пив ,  тримав для сестрички.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login] Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline nafanya

 • Активна Мамка
 • ****
 • Повідомлень: 213
 • Поблагодарили: 2 раз
 • Репутація: +10/-3
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Володя 10років
 • Ваше справжнє ім’я: Ірина
Re: Кишенькові гроші
« Reply #61 : 05 Грудень 2012, 21:58:32 »
А я цілком довіряю своїй дитині, і при нагоді, завжди даю пару гривень z1, а вже куди він їх витрачає -  z3 d108
 

Offline oljskya

 • Новенька Мамка
 • **
 • Повідомлень: 11
 • Репутація: +0/-0
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Дмитро 10 років
 • Ваше справжнє ім’я: Ольга
Re: Кишенькові гроші
« Reply #62 : 22 Січень 2013, 09:50:48 »
З грошима у нас така система. Я вважаю що в 3 класі абсолютно достатньо 2 грн в день.  ( Їх годують в школі безкоштовно і вода для пиття також є в класі). Отож даю в ПОНЕДІЛОК 10 грн на тиждень. І роби собі сину як хочеш. Хочеш потрать всі 10 в один день. Хочеш не трать взагалі. А хочеш потрать коли собі хочеш. Так моє чадо навчилося економити. І якщо хоче щось дорожче собі купити а я не хоче йому того купляти, то він просто собі відкладає гроші і купляє за свої.
 

Offline Алла 14

 • Зацікавлена Мамка
 • ***
 • Повідомлень: 76
 • Поблагодарили: 16 раз
 • Репутація: +11/-0
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Іван 13 років, Іра 15 років
 • Ваше справжнє ім’я: Алла
Re: Кишенькові гроші
« Reply #63 : 23 Січень 2013, 21:09:25 »
Я  даю свому малому 2 гривні на день, він додатково ще собі щось купляє поїсти, бо того що дають у школі не вистачає.
 

Offline Совушка

 • Новенька
 • *
 • Повідомлень: 0
 • Поблагодарили: 10 раз
 • Репутація: +2/-0
 • До мене - на ТИ! )))
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Ліля
Re: Кишенькові гроші
« Reply #64 : 25 Січень 2013, 01:44:27 »
Цитувати
бо того що дають у школі не вистачає.

А з"їдає все? ;) Бо знаю, що з нашим "суперовим " харчуванням, не те що не стає, адіти просто відмовляються їсти. d104
 

Offline тьотя Туля

 • Новенька Мамка
 • **
 • Повідомлень: 18
 • Поблагодарили: 21 раз
 • Репутація: +4/-0
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Стас , Нестор
 • Ваше справжнє ім’я: Наталя
Re: Кишенькові гроші
« Reply #65 : 29 Січень 2013, 18:15:05 »
Я теж не підтримую, це тринькання без потреби. Хочеться довіряти своїй дитині, але хто його знає , що вони там собі купують. Даю не більне 3-4 грн в день
 

Offline Ната-лія

 • Активна Мамка
 • ****
 • Повідомлень: 127
 • Поблагодарили: 4 раз
 • Репутація: +26/-0
 • Мрії - найкраще що є в житті...
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Олеся і Саша
 • Ваше справжнє ім’я: Наталія
Re: Кишенькові гроші
« Reply #66 : 01 Лютий 2013, 22:31:25 »
я теж вважаю щоб дитина ставала більш самостійною їй потрібно довіряти  і давати кишенькові гроші.нашій зараз 7 років то вона вже давно має свій кошельокі кожного тижня ми їй даєм гроші так щоб їй вистачило на тиждень -спочатку вона тратила все за 2 дні але потім коли зрозуміла що більше не дадуть то навчилася розраховувати щоб їй вистачало.
 

Offline Таня555

 • Активна Мамка
 • ****
 • Повідомлень: 176
 • Поблагодарили: 1 раз
 • Репутація: +10/-0
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Настя 3.03.2005, Евелінка 15.02.2013
 • Ваше справжнє ім’я: Тетяна
Re: Кишенькові гроші
« Reply #67 : 04 Лютий 2013, 17:13:30 »
Я також даю дитині (їй 8 років) 5-10 грн, але не на тиждень, а поки не витратить,тобто деколи їй на місяць вистачає. Вона напевно забуває їх витратити! Ще навчила її, що треба відкладати, якщо хочеш купити щось цінне, і тому вона заколядовані або подаровані гроші  не витрачає зразу. Проте, коли в магазині, то практично завжди хоче, щоб їй щось купити. Але істерик не показує, просить хоть щось,"найдешевше"